Facebook Gimnazjum

 
Na tej stronie zebraliśmy informacje o tym co ważnego w minionych latach działo się w naszej szkole. Informacje o tym co u nas słychać w aktualnym roku szkolnym znajdują się w aktualnościach>>


ROK SZKOLNY 2020/2021

lipiec 2021 r.
Zainicjowany przez nas temat szkodliwości rankingów został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku. Poniżej zamieszczamy słowo pani dyrektor w sprawie i zachęcamy wszystkich do tego, żeby się nimi nie sugerować i nie podbijać ich popularności poprzez czytanie, polubienia czy udostępnienia. Kinga Wnuk: "To mógłby być mały krok każdego z nas - uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów w kierunku nieporównywania się z innymi. My już go postawiliśmy".
słowo dyrektora szkoły>>
pierwsze komentarze>>

lipiec 2021 r.
Wśród wielu miłych słów, które otrzymujemy o naszej pracy, mocno w serce zapadł nam ostatni wpis jednego z naszych rodziców na fb: "skromność, pasja, cudowna kadra". Wzruszyliśmy się. Dziękujemy.

lipiec 2021 r.
Gratulujemy wszystkim uczniom przyjętym do naszego liceum! Największym zainteresowaniem w tym roku cieszył się profil biologiczno-chemiczny, ale jak co roku powstanie również grupa matematyczno-fizyczna, matematyczno-geograficzna i humanistyczna. wszystkich uczniów ucieszył też fakt, że na wybór przedmiotów rozszerzonych mają jeszcze cały pierwszy semestr i mogą je dowolnie konfigurować. to jeden z plusów klasy multiprofilowej.

lipiec 2021 r.
Dziękujemy za wszystkie gratulacje i serdeczne słowa dotyczące wyników naszych uczniów w egzaminie maturalnym i egzaminie ósmoklasisty. Bardzo miło jest znaleźć się po raz kolejny na pierwszym miejscu w mieście i powiecie oraz w wojewódzkiej czołówce, ale postanowiliśmy nie zamieszczać na swoich stronach rankingów. Im dłużej istniejemy na rynku edukacyjnym tym bardziej jesteśmy przekonani, że nie powinno się porównywać szkół między sobą - każda ma inną specyfikę, innych uczniów i inne wyzwania, z którymi się mierzy. Chcąc mieć punkt odniesienia do jakości swojej pracy wystarczą średnie krajowe, wojewódzkie i gminne, a swoją uwagę zamiast na rankingach powinniśmy koncentrować przede wszystkim na uczniach - zauważać z jaką wiedzą/emocjami do nas przyszli, co przeżyli, z jakimi wyszli oraz doceniać za każdy progres. I choć często nie będą to osiągnięcia dające wysokie średnie, to satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest ogromna, a okazywana przez młodego człowieka wdzięczność bezcenna.

lipiec 2021 r.
Nasi uczniowie przez lata pisania egzaminów zewnętrznych przyzwyczaili nas do wspaniałych wyników z języka angielskiego, ale w tym roku powiedzieć wow to mało! Zarówno maturzyści jak i ósmoklasiści na poziomie podstawowym napisali egzamin średnio na... 97% (matura na poziomie rozszerzonym to średnio 88%).

lipiec 2021 r.
Tegoroczne wyniki naszej szkoły prezentują się następująco: język polski podstawa 56% (średnie: kraj 55%, województwo 52%, powiat 49%, miasto 49%), rozszerzenie 71,28% (k. 49%, w. 49%, p. 52%, m. 52%), język angielski podstawa 97% (k. 75%, w. 73%, p. 74%, m. 74%), rozszerzenie 88% (k. 65%, w. 62%, p. 64%, m. 64%), matematyka podstawa 85,70% (k. 56%, w. 58%, p. 58%, m. 58%), rozszerzenie 46% (k. 31%, w. 29%, p. 27%, m. 27%), geografia 57,33% (k. 33%, w. 31%, p. 26%, m. 26%), fizyka 51,00% (k. 37%, w. 34%, p. 44%, m. 44%), chemia 58,67% (k. 35%, w. 36%, p. 35%,
m. 35%), biologia - 47,33% (k. 33%, w. 37%, p. 37%, g. 37%). Zdało 100% uczniów.
materiał Radia Ostrowiec>>
materiał Lokalna.TV>>


czerwiec 2021 r.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wszyscy uczniowie otrzymali upominki z podziękowaniem za ten rok - inspirujące i rozwijające książki Michała Zawadki "Chcę być kimś!", a pani dyrektor po raz kolejny powiedziała o tym co ważne i o czym warto pamiętać.
słowo dyrektora szkoły>>
i miłe komentarze: "Bardzo mądre słowa, brawo", "Piękne przesłanie. Nauka to nie rywalizacja, a zdobywanie wiedzy i utrwalanie. Największy skarb to ile zostanie w głowie.", "To niesamowita przygoda towarzyszyć tyłu młodym ludziom w ich starcie w życie. Każdy jest inny, każdy wyjątkowy. Gratuluję kolejnego udanego roku w Konarskim. Był zaskakujący, ale przetrwaliście go i to z sukcesami ❤", "Piękne, mądre słowa, na miarę czasów, w których żyjemy", "Niesamowity człowiek i edukator", "Cudne, brawo!!", "Piękna wypowiedź kierowana dla młodych ludzi. również dorośli powinni czerpać z tego naukę", "Przepięknie. Najlepiej!","Oby taki sposób myślenia dotarł do każdej szkoły ❤".

czerwiec 2021 r.
Nasz tegoroczny absolwent otrzymał wyróżnienie Starosty Ostrowieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dydaktyki, a szkoła gratulacje za uzyskanie przez uczniów bardzo dobrych wyników w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021.

czerwiec 2021 r.
Otrzymaliśmy tytuł „Eko-Szkoły 2021”. Eko-Szkoła to ogólnopolski projekt edukacyjny stworzony z myślą o powstaniu sieci placówek, które współpracując dzielą się pomysłami na kształtowanie ekologicznej świadomości młodego pokolenia. Idea projektu opiera się na promowaniu postaw proekologicznych, a zadania projektowe polegały na zorganizowaniu przez nauczyciela i jego grupę projektową, kilkunastu przedsięwzięć ekologicznych na terenie szkoły, skierowanych dla uczniów, rodziców, nauczycieli. W projekcie wzięli udział uczniowie klas IIb. Pomysłodawczynią projektu jest Joanna Gadomska autorka bloga Biologia z Blondynką.

czerwiec 2021 r.
Chętni licealiści przystąpili do certyfikowanego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2, do którego przygotowujemy w ramach szkolnych zajęć.

czerwiec 2021 r.
Nasza drugoklasistka została radną Młodzieżowej Rady Miasta w Kunowie.

czerwiec 2021 r.
Podsumowanie projektu "Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych", czyli cyklu szkoleń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, w których mogliśmy wziąć udział w związku z uczestnictwem w programie "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo".

czerwiec 2021 r.
W naszych kącikach wypoczynku pomiędzy zajęciami pojawiły się kolejne nowości, tym razem fińskiej firmy Isku. W strefie gier planszowych mamy pufy magnetyczne w kształcie figur geometrycznych, które tworzą kącik do gier podłogowych, a a na korytarzu w budynku C inne pufy, które oryginalnym kształtem wpisują się w nasze wnętrza, tworząc wygodne miejsce na szkolnym korytarzu.
materiał Radia Ostrowiec>>

czerwiec 2021 r.
W październiku nie zdążyliśmy, więc pomyśleliśmy, że czerwiec to również piękny miesiąc na ślubowanie pierwszoklasistów. Nasza młodzież w ramach przygotowań zrobiła unikatowe zaproszenia dla wszystkich gości z oryginalnym lakowaniem kopert literką "K". Pogoda dopisała, więc uroczystość odbyła się w naszym ulubionym ogrodzie.

czerwiec 2021 r.
W czerwcowy weekend nasze szkoły odwiedziła posłanka na Sejm RP Hanna Gill-Piątek. Naszego gościa oprowadziły po szkole naszej licealistki. Dziękujemy za miłe spotkanie i dużo serdecznych słów, a szczególnie te: "chciałabym wrócić do czasów dzieciństwa i jeszcze raz przeżyć ten czas, ale właśnie u Was - tak wspaniałej placówki nigdzie nie widziałam".

czerwiec 2021 r.
Nasze licealistki wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez fundację Dbam o Mój Zasięg, którego celem jest przygotowanie się do prowadzenia warsztatów z zakresu odpowiedzialności cyfrowej dla swoich rówieśników.

czerwiec 2021 r.
Nasza pierwszoklasistka zakwalifikowała się do finału 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

czerwiec 2021 r.
Troje uczniów zostało nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX".

czerwiec 2021 r.
Miłośników jazdy na rowerze oraz osoby, które używają roweru po prostu jako środka transportu zapraszamy do udziału w trzeciej edycji "Rowerowej stolicy Polski", która polega na zbieraniu kilometrów przejechanych na rowerze dla wybranego miasta. Jest to możliwe po zainstalowaniu aplikacji "Aktywne miasta", odszukaniu w niej wspomnianej rywalizacji, swojego miasta oraz grupy, w ramach której będziemy uczestniczyć w wyzwaniu. Nasza grupa to Konar Bike Team.

czerwiec 2021 r.
Nareszcie wszyscy razem <3 Bez online'ów, bez hybrydy. Huraaa!

maj 2021 r.
Nasze liceum jako jedno z trzech w Polsce zostało zaproszone do udziału w projekcie „Happiness - simple solution for complex problems”. Jest to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, koordynowany w Polsce przez Instytut Pedagogiczny PWSZ w Lesznie. Do udziału zaangażowano 7 różnych podmiotów edukacyjnych (w tym organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie i firmy szkoleniowe) z Bułgarii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny oraz Polski, by wspólnie zbudować program wspierający kompetencje społeczne i dobrostan psychiczny młodzieży w wieku 13-17 lat oraz wypracować innowacyjne narzędzia dydaktyczne.

maj 2021 r.
Uczniowie klas I-II biorą udział w warsztatach online Fundacji Gospodarstwo Dźwiękiem i Obrazem pt. "Ekonomia i inwestowanie w turbulentnym świecie zmian". Celem projektu jest przedstawienie młodym ludziom w przyjazny i kreatywny sposób zagadnień z zakresu ekonomii i utrwalenie ich poprzez jednoczesne gry, ćwiczenia z wykorzystaniem techniki i improwizacji aktorskiej.
więcej informacji>>

maj 2021 r.
W mijającym roku szkolnym nie mieliśmy możliwości odwiedzenia żadnego z naszych ulubionych teatrów muzycznych. Mamy nadzieję, że już jesienią uda się zacząć nadrabiać zaległości. A póki co zapraszamy wszystkich na musicalowe wydarzenia online, których w sieci nie brakuje. Jednym z nich jest koncert dedykowany muzyce światowego teatru muzycznego - "Musical forever".

maj 2021 r.
Kolejne drzewa mają swoje tabliczki - Drzewo Absolwentów 2021 oraz drzewo Kacpra, który szczególnie zapisał się w historii naszej szkoły.

maj 2021 r.
W szkolnym ogrodzie, pięknym majowym słońcu oraz otaczającej nas urokliwej zieleni i śpiewających ptaków, pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. To była bardzo wzruszająca uroczystość ❤

"(...) jesteśmy tu. na granicy pomiędzy światami.
imigranci z kraju dzieciństwa.
ubiegający się o wstęp w dorosłość.
jesteśmy tu, dzięki wam.
dzięki waszej opiece,
wsparciu,
wyrozumiałości,
zaangażowaniu.
jesteśmy tu,
ponieważ chcemy podziękować.
ponieważ, nawet jeśli będziemy tam,
to jakaś część was pozostanie z nami.
ponieważ, nawet jeśli będziemy tam,
to wy będziecie tam z nami".
cały wiersz naszej absolwentki>>

"(...) rozstajemy się dzisiaj, ale wiemy, że w osobowości każdego z nas pobyt w szkole zapisał się najpiękniej. Z obrazem przekazanych wartości, ukształtowanych postaw i poglądów kończymy etap licealny, a rozpoczynamy następny w naszym życiu (...)"
przemówienie absolwentów>>
przemówienie klas młodszych>>

maj 2021 r.
Uczniowie klas starszych wrócili do szkoły. Krótki czas jaki pozostał do wakacji jest najlepszym, żeby zadbać o to, co teraz najważniejsze. Na grafice @belfry bazgrolą znalazły się następujące słowa: "Jak wrócę do szkoły to w pierwszej kolejności "nadrobię" relacje z moimi uczniami". Nic dodać, nic ująć. Dokładnie tak! W naszych szkołach stawiamy na integrację, rozmowy, zabawy, spacery i różne inne sympatyczne zajęcia, które przyjdą nam do głowy. uczyć się oczywiście też będziemy, ale zdecydowanie w drugiej kolejności.

maj 2021 r.
O tej porze przyszli licealiści intensywnie myślą o tym jaki profil wybrać w liceum. Na szczęście u nas mają więcej czasu na decyzję, a wybierając profil łączony sami konfigurują przedmioty jakie chcieliby rozszerzać na maturze. Jeżeli po jakimś czasie okaże się, że któryś z nich to jednak nie jest to, mogą z niego zrezygnować lub zmienić na inny. Jak trafnie napisała, udostępniając nasz post na fb, Marzena Żylińska - metodyk, neurodydaktyk, lider BSS: "Wybór wszystko zmienia, bo ludzie to istoty o głębokiej potrzebie autonomii!".

maj 2021 r.
Drugi semestr przyniósł bardzo miłe niespodzianki - młodzi ludzie, którzy uczęszczali do naszego przedszkola, szkoły podstawowej czy gimnazjum, aktualnie licealiści, postanowili do nas wrócić i kontynuować naukę w naszym liceum. Głównym argumentem jaki pada w rozmowach o możliwość powrotu jest troska o poziom edukacji. Bardzo się cieszymy, że jakość naszej edukacji jest doceniania i że kolejne osoby z radością do nas wracają, wracają często z zaległościami, ale... jesteśmy po to, żeby im pomócje nadrobić i zadbać o ich rozwój. Indywidualizacja nauczania, która jest podstawą pracy w naszym LO sprawdza się tutaj znakomicie.

maj 2021 r.
Nasz trzeci egzamin dojrzałości rozpoczął się przy pięknej słonecznej pogodzie. Mocno trzymamy kciuki za wszystkich zdających.

kwiecień 2021 r.
Konsultacje stacjonarne i zajęcia online nie kończą się w dniu oficjalnego zakończenia szkoły przez maturzystów - dla chętnych uczniów są organizowane do dnia egzaminu z danego przedmiotu. A po wszystkich egzaminach mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na uroczystości i wspólnie cieszyć niezapomnianymi chwilami ukończenia liceum.

kwiecień 2021 r.
Nasz trzecioklasista został finalistą XLVII Olimpiady Geograficznej.

kwiecień 2021 r.
26. kwietnia najmłodsi uczniowie wracają do szkoły. Zgodnie z zapowiedziami jest szansa, że w maju wrócą starsze roczniki szkoły podstawowej oraz licealiści. "W naszych szkołach pierwszy dzień będzie dla każdej z klas czasem na zajęcia integracyjne, zabawy (tak! w liceum również jest miejsce na zabawę), relacje ❤ W kolejnych dniach pracy stacjonarnej spokojnie rozpoczniemy naukę - na bieżąco, bez presji i pomysłów nadrabiania czegokolwiek. Priorytetem są dla nas emocje dzieci i młodzieży oraz ich ponowne odnalezienie się w grupie społecznej. Chcę wierzyć, że inni dyrektorzy i nauczyciele myślą podobnie, a jeżeli nie to zachęcam z całego serca, żeby skupili się na tym co teraz najważniejsze" - słowa naszej pani dyrektor poniosły się w świat i bardzo się z tego cieszymy.

kwiecień 2021 r.
W okresie rekrutacji zebraliśmy w jednym miejscu:
materiał zdjęciowy>>
spacer po szkole>>
spot reklamowy w Radio Ostrowiec>>
reklama prasowa>>


kwiecień 2021 r.
Nasza społeczność włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. W Polsce jest ona obchodzona nie tylko jako Dzień Pamięci o Holokauście, i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości.
więcej informacji>>

kwiecień 2021 r.
Kolejne zawody FIRST LEGO League, za nami, z tą jednak różnicą, że po raz pierwszy odbyły się online - zaprezentowanie efektów wielotygodniowej pracy zdalnie było dużym wyzwaniem dla naszej drużyny, ale również ciekawym doświadczeniem.  Temat tegorocznej edycji 2020/2021 to Replay.

kwiecień 2021 r.
Nasz absolwent, student dziennikarstwa, życiowy wojownik - kiedy zapytaliśmy czy możemy udostępnić ten post na naszych stronach odpowiedział: "Tak, jak najbardziej <3 Niech każdy wyciągnie z tej historii coś motywującego dla siebie". Chapeau bas!
przeczytajcie>>

kwiecień 2021 r.
"Zdrowie kryje się w małych decyzjach każdego dnia, a nie tylko wielkich postanowieniach, dlatego właśnie nauka takiego spojrzenia od najmłodszych lat okazuje się największą nadzieją na zapewnienie dzieciom dobrego startu." Nasze szkoły przystąpiły do ogólnopolskiego programu "Świadomość procentuje" organizowanego przez World Healthy Living Foundation. Przed naszą społecznością: uczniami, rodzicami i nauczycielami cykl wartościowych wydarzeń online - bardzo się cieszymy, a szczególnie na te prowadzone przez Michała Zawadkę.
informacje o programie>>
harmonogram wydarzeń>>


kwiecień 2021 r.
Nasza absolwentka jest jednym z organizatorów pierwszej edycji "Akademii Inwestowania Alternatywnego". Akademia stara się pokazać młodym ludziom jak połączyć swoje pasje z biznesem i możliwością inwestowania w nietuzinkowe dobra alternatywne.
więcej informacji>>

kwiecień 2021 r.
Nasze liceum zajęło I miejsce w województwie i II w Polsce w próbnej maturze z wydawnictwem Operon.

kwiecień 2021 r.
Sytuacja w kraju nie napawa optymizmem, ale my zawsze wychodzimy z założenia, że warto doceniać każdą chwilę i dbać o siebie nawzajem - postanowiliśmy więc osłodzić tegoroczną Wielkanoc i obdarować maturzystów regularnie uczestniczących w konsultacjach stacjonarnych oraz naszą kadrę, która dzielnie pracuje i zdalnie i stacjonarnie, pyszną muffinką w wersji kreatywnej a'la kurczaczek. Uśmiech u każdego gwarantowany!

marzec 2021 r.
W ramach cyklu spotkań ze znanymi ludźmi nasi licealiści mieli okazję poznać Alex'a Dancyg'a - osobę niezwykłą, charyzmatyczną, z ogromnym poczuciem humoru. mimo że od lat 50. Mieszka w Izraelu czuje się i Polakiem, i Żydem. Kocha polski sport, historię i literaturę. Przez wiele lat współpracował z Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem, ucząc polskich i izraelskich nauczycieli o wspólnych punktach naszej trudnej historii. Mieszka w kibucu Niz Or na pustyni Negev, z którego łączył się na spotkanie z nami.
więcej informacji o naszym gościu>>

marzec 2021 r.
Nasza szkoła bierze udział w kampanii edukacyjnej #zaszczepfakty organizowanej przez stowarzyszenie Pravda we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Celem kampanii jest uświadomienie uczniów klas starszych w zakresie dezinformacji i niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z Internetu, nauczenie ich bardziej świadomego poruszania się po wirtualnym świecie oraz zachęcenie do aktywnej dyskusji.
więcej informacji>>

marzec 2021 r.
Pierwszego wiosennego dnia nauki zaproponowaliśmy uczniom klas I-II odpoczynek od komputerów i zajęć online. Wszystkie materiały zostały przesłane wcześniej, a w nich inspiracje do twórczego spędzenia czasu na dworze. Maturzyści spotkali się w tym dniu na konsultacjach do egzaminu i również zadbaliśmy o to, by upłynęły w wiosennym nastroju.

marzec 2021 r.
Sześciu uczniów otrzymało stypendia Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przyznane w ramach Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego.

marzec 2021 r.
Nasze szkoły przystąpiły do ogólnopolskiego projektu fundacji Dbam o Mój Zasięg "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo". Ideą projektu jest łączenie szkół, dla których zachowanie równowagi między światem cyfrowym i analogowym jest wartością oraz umożliwienie wymiany dobrych praktyk między szkołami i innymi instytucjami. Cieszymy się bardzo, że mieliśmy możliwość kibicować temu projektowi od momentu powstania koncepcji i że dziś możemy w nim uczestniczyć.
informacje o projekcie>>

marzec 2021 r.
Nasz trzecioklasista zajął I miejsce w województwie w II etapie XLVII olimpiady geograficznej.

marzec 2021 r.
Nasi uczniowie na zajęciach informatyki na zajęciach informatyki korzystają z platformy edukacyjnej Open P-TECH, uruchomionej w Polsce w ramach współpracy firmy IBM i fundacji Szkoła z klasą. Dzięki zgromadzonym tam materiałom mogą zdobywać kompetencje zawodowe jutra i odkrywać m.in. czym jest sztuczna inteligencja, blockchain, chmura obliczeniowa czy cyberbezpieczeństwo.
więcej informacji>>

marzec 2021 r.
Zajęcia dedykowane uważności w naszych szkołach stały się dla innych szkół w Polsce inspiracją i zachętą do naśladowania. Pośród licznych słów uznania jak: "Coś pięknego!!", "Połknęłam haczyk", "Wspaniale", "Świećcie dalej przykładem", "WOW!", "Praca z emocjami tak ważna i tak ignorowana w systemie", "Świetna inicjatywa", "Siła i magia uważności", Brawo", "Mnie zachwyciło", "Można zorganizować to w tak piękny sposób - serce się raduje", "Chapeau bas", "I to jest praca z uczniem z prawdziwego zdarzenia", "Damy się zainspirować, szykujemy się do tego pełną parą"... znalazły się również takie, które pięknie oddają istotę i wartość naszych zajęć:
"Uważność w polskiej szkole!!! Wiem, że nie jest to jednorazowa akcja na pokaz, ale kierunek, w którym cała społeczność podąża na co dzień, krok po kroku. na tej drodze zdobyć można najistotniejsze kompetencje przyszłości: umiejętność radzenia sobie ze stresem, zdolność samoregulacji, empatię wobec siebie i innych, kontakt z sygnałami płynącymi z ciała, wysoką samoocenę, wgląd oraz samoakceptację, koncentrację uwagi, umiejętność obserwowania myśli i odpuszczania, zdolność określania i pilnowania własnych granic... i wiele innych. Drodzy uczniowie i nauczyciele - obyście zarazili wirusem uważności jak najliczniejsze grono polskich dzieci, nastolatków i dorosłych!" - Justyna Wiąckiewicz, certyfikowany trener mindfulness dzieci i młodzieży).

luty 2021 r.
Nasz Team PP rozszerza zakres swoich działań o Akademię Pozytywnego Dialogu - przestrzeń do spokojnej rozmowy uczniów, którą odbywa się w obecności psychologa/pedagoga, dedykowana uczniom, którzy wykazują trudność w porozumiewaniu się między sobą lub są w sytuacji konfliktowej. Zależy nam, żeby nauczyć ich sposobu prowadzenia rozmów w nurcie NVC (Porozumienia bez przemocy), pokazać jak ważna jest spokojna rozmowa, która może prowadzić do konstruktywnych wniosków i refleksji, jak istotne jest nie tylko aktywnie słuchanie, ale także usłyszenie swojego rozmówcy oraz wzajemne zrozumienie swoich potrzeb.

luty 2021 r.
W II semestrze rozpoczęliśmy regularne stacjonarne konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych przygotowujące do matury dla wszystkich chętnych uczniów.

luty 2021 r.
Są już pierwsze zgłoszenia do naszego liceum na nowy rok szkolny.

luty 2021 r.
Móc uczyć i wychowywać w oparciu o taką literaturę od przedszkola do liceum to sama radość! Ukłony dla wszystkich autorów i wydawnictw.Wśród wielu miłych słów, które otrzymaliśmy jak "Piękny, wartościowy zestaw!", "Gratuluję super zbioru i nade wszystko świadomości tego, co naprawdę ważne w edukacji!!!", "Cudny zbiór. Tylko polecać i cieszyć się z tych mądrości. Która szkoła pójdzie śladami takiego rozwiązania?" były również słowa Przemka Staronia - Nauczyciela Roku 2018, finalisty Global Teacher Prize 2020, propagatora efektu "WOW" w edukacji, twórcy "Zakonu Feniksa" i autora książki "Szkoła  Bohaterek i Bohaterów", a przy tym nauczyciela kilkudziesięciu olimpijczyków z filozofii: "Boże tak bardzo tak!!! <3<3<3<3<3"

styczeń 2021 r.
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w związku z pandemią jest zupełnie inny niż poprzednie, ale dla tych, którzy chcą pomagać nie ma przeszkód nie do pokonania! Serdecznie zachęcamy do wspólnej zbiórki - w tym roku zamieniliśmy tradycyjne puszki na eSkarbonkę. Podczas tego finału WOŚP zbiera pieniądze na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, a hasło przewodnie to "Finał z głową"
link do eSkarbonki naszych szkół i przedszkola>>

styczeń 2021 r.
Nie szukajcie nas w tegorocznym rankingu Perspektyw - nie znajdziecie. Nie dlatego, że matura poszła nam tak słabo. Wręcz przeciwnie, poszła równie dobrze jak poprzednia, która przyniosła nam 43. miejsce w Polsce. Powód jest inny - uwzględnia on szkoły, w których maturę pisało minimum 12 uczniów, a u nas było ich 11. Choć z drugiej strony bez rankingów też nam bardzo dobrze. Uczymy jak potrafimy najlpiej i 

styczeń 2021 r.
Sala uważności - nowe miejsce w naszej szkole. Powstała jesienią, ale pomyśleliśmy, że najlepszym czasem na zainspirowanie innych szkół będą Ogólnopolskie Dni Uważności, stąd czas na oficjalną premierę przypadł na styczeń. Jak zawsze zaczęliśmy od kilku zdjęć na fb, nie sądziliśmy jednak że nasz pomysł aż tak się spodoba. Nasz post w ciągu trzech dni doczekał się ponad 25.000 wyświetleń, kilkudziesięciu udostępnień i licznych słów uznania.
komentarze pod postem>>

styczeń 2021 r.
Nasza absolwentka została członkiem zarządu CEMS Club Warsaw - organizacji działającej̨ przy Szkole Głównej Handlowej, wspierającej̨ prestiżowy program CEMS MIM (Master’s in International Management).

styczeń 2021 r.
W ramach Ogólnopolskich Dni Uważności 2021 organizowane są bezpłatne prelekcje, warsztaty, spotkania i inne przedsięwzięcia online, których celem jest propagowanie uważności w codziennym życiu osobistym, społecznym i zawodowym.
więcej informacji>>

styczeń 2021 r.
Uczniowie klas drugich przyłączyli się do akcji "Zaproś mnie na swoją lekcję". Zajęcia poprowadzili przedstawiciele organizacji Elab Education Laboratory - firmy, która pomaga uczniom dostać się na uniwersytety i do liceów w Wielkiej Brytanii, USA, Włoszech, Holandii, Danii i Niemczech. spotkanie dotyczyło możliwości studiowania za granicą, tamtejszej edukacji oraz doradztwa w zakresie wyboru kierunku studiów.

styczeń 2021 r.
Sala uważności - nowe miejsce w naszej szkole. Powstała jesienią, ale pomyśleliśmy, że najlepszym czasem na zainspirowanie innych szkół będą Ogólnopolskie Dni Uważności, stąd czas na oficjalną premierę przypadł na styczeń. Jak zawsze zaczęliśmy od kilku zdjęć na fb, nie sądziliśmy jednak że nasz pomysł aż tak się spodoba. Nasz post w ciągu trzech dni doczekał się ponad 25.000 wyświetleń, kilkudziesięciu udostępnień i licznych słów uznania.
komentarze pod postem>>

styczeń 2021 r.
Propozycja na ferie dla Konarszczaków: wyzwanie „Kilometry bez granic” - uczniowie vs kadra - przebiegnij, przejdź, przejedź rowerem swoją największą liczbę kilometrów - spędź swoje ferie w sposób aktywny i wyrwij się ze swojego pokoju. Podejmij wyzwanie i udowodnij przede wszystkim sobie, że potrafisz się zdyscyplinować oraz zmotywować do ruchu. Do udziału w wyzwaniu potrzebny jest smartfon z zainstalowaną aplikacją, która monitoruje i zapisuje zrobione kilometry.
EDIT: Kadra naszych szkół zrobiła łącznie 952,81 km. (plus 16,5 godz, jogi) i pokonała uczniów - 240,29 km. Wynik ma tutaj jednak drugoplanowe znaczenie, tak naprawdę wygrał każdy kto podjął wyzwanie i był aktywny.

styczeń 2021 r.
Na dobry początek roku otrzymaliśmy piękne słowa od Eline Snel, założycielki Academy for Mindful Teaching i autorki światowych bestsellerów "Uważność i spokój żabki" oraz "Daj przestrzeń i bądź blisko". Mamy przyjemność pracować na co dzień w oparciu o jej publikacje, a naszym nieocenionym wsparciem merytorycznym w Polsce jest p. Justyna Wiąckiewicz - certyfikowana trenerka uważności dla dzieci i nastolatków według metody Eline Snel© „Uwaga, to działa!”

 

tłumaczenie>> 

grudzień 2020 r.
W tym roku po raz pierwszy nie mamy możliwości, żeby wspólnie cieszyć się magią świąt: dekorować szkołę, przygotować naszą wigilię, usiąść przy świątecznym stole czy po prostu się uściskać. Pomyśleliśmy więc, że zrobiona z myślą o każdym z naszych uczniów kartka pozwoli nam choć przez chwilę być razem ❤ Pani na poczcie była mocno zaskoczona widząc taką liczbę listów wysyłaną jednocześnie.

grudzień 2020 r.
Jedyna praca domowa jaką o tej porze roku zadajemy to... świąteczne przygotowania! Bo żeby się nimi cieszyć w pełni trzeba mieć na nie czas, a nie myśleć o lekcjach.

grudzień 2020 r.
W tym bardzo trudnym dla wszystkich roku chcielibyśmy szczególnie zachęcić wszystkich, żeby kupując świąteczne upominki wspierać lokalną przedsiębiorczość - ostrowieckie sklepy/produkty jak i lokalnych wytwórców rękodzieła. W naszej kadrze mamy takie osoby i z pewnością są one również wśród naszych rodziców, dlatego zachęcamy do tego, żeby dzielić się takimi informacjami. Jest to w naszym przekonaniu obopólna korzyść i radość. Pomysł przyszedł nam do głowy przy okazji świąt, ale jest aktualny przez cały czas, bo warto się wspierać, dbać o siebie nawzajem. tak m.in. buduje się siłę społeczności, a nasza jest wyjątkowa.

grudzień 2020 r.
Nasze szkoły włączyły się w świąteczną akcję Radia Ostrowiec „Gwiazdki moc”. Środki zebrane ze sprzedaży wyjątkowych kalendarzy - cegiełek z artystycznymi zdjęciami naszego powiatu wykonanymi z drona przez Łukasza Spychałę, zostaną przeznaczone na wyposażenie punktu poboru krwi stacji krwiodawstwa oraz punktu diagnostycznego w ostrowieckim szpitalu.

grudzień 2020 r.
Jak co roku o tej porze nasi licealiści biorą udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International, podczas którego miliony uczestników i uczestniczek na całym świecie piszą listy w obronie osób, których prawa zostały złamane. Online również dajemy radę. Ty też możesz się przyłączyć - Napisz list. Zmień życie!

grudzień 2020 r.
Dwie pierwszoklasistki zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego organizowanego przez PSP 140 im. Kazimierza Jeżewskiego wraz z Warszawskim Domem Kaligrafii.

grudzień 2020 r.
Od początku grudnia w ramach połączonych sił - nauczyciele w szkole, a uczniowie w domu - przygotowujemy kartki świąteczne dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Jest ich aż 190, ale mamy nadzieję podołać zadaniu, bo bardzo nam zależy, żeby każdemu z nich choć w ten sposób móc sprawić chwilę radości.

listopad 2020 r.
My mamy to szczęście, że w naszej szkole pracuje i pedagog i psycholog i wiemy jak ważna i bardzo potrzebna jest ich praca, jak również, że większość szkół nie ma niestety takiego komfortu. Dlatego zachęcamy wszystkich do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy przygotowanym przez młodych ludzi, który zakłada zatrudnienie psychologa w każdej szkole. Złożenie projektu w sejmie wymaga 100 000 podpisów. Nam udało się nam zebrać prawie 300.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2020 r.
Rozpoczynamy serię próbnych matur i mocno trzymamy kciuki, żeby każda kolejna przynosiła naszym uczniom coraz lepsze wyniki.

listopad 2020 r.
Nasze szkoły przystąpiły do programu „Dumni z Polski” organizowanego przez Fundację Życie. jest to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. podczas zajęć promowany jest patriotyzm oraz budowanie w młodych obywatelach szacunku do wartości takich jak równość, tolerancja czy troska o dobro wspólne.

listopad 2020 r.
Za oknami piękna jesień, a u nas dłuuugi weekend. ale fajnie! Taka kilkudniowa listopadowa przerwa w nauce to idealny czas na odpoczynek i chwile dla siebie.

listopad 2020 r.
W tym roku inaczej niż zwykle uczciliśmy Święto Niepodległości. Odległość nie stanowiła dla nas przeszkody - dumę i radość z życia w wolnym kraju można okazać zawsze i wszędzie.

październik 2020 r.
Konarski online - na szczęście przygotowania do edukacji zdalnej zaczęliśmy dużo wcześniej, dzięki czemu od pierwszego dnia wszystkie zajęcia odbywają się u nas online. Pozdrawiamy wszystkich, którzy od dzisiaj uczą się w swoich domach. Najważniejsze, żebyśmy byli zdrowi!

październik 2020 r.
Język angielski - ćwiczenia ze słuchu, poznanie słownictwa w kontekście i praktyka uważności w jednym, język polski - gra dramowa na podstawie lektury, biologia - warsztaty z botaniki, język hiszpański - kalambury... na naszych lekcjach zawsze dzieje się coś ciekawego.

październik 2020 r.
Nasza biblioteka otrzymała książki pani Jolanty Wiśniewskiej, która wielokrotnie gościła w naszych szkołach, a ostatnio, już w zaawansowanej chorobie, opowiadała nam o swojej podróży dookoła świata... Dziękujemy rodzinie, że trafiły właśnie do nas.

październik 2020 r.
Dwóch uczniów naszego liceum - drugo- i trzecioklasista otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

październik 2020 r.
Nauczanie hybrydowe zorganizowaliśmy w taki sposób, żeby wszyscy uczniowie, którzy mogą się uczyć stacjonarnie byli z nami w szkole, a ci, którzy są na kwarantannie mieli zajęcia zdalne w formie bezpośredniego połączenia z salą lekcyjną. Nauczanie równoległe wymaga od nas bardzo dobrej organizacji i zaplecza technicznego, ale w naszym przekonaniu jest aktualnie najlepszym rozwiązaniem.

październik 2020 r.
Na portalu społecznościowym facebook powstała dla naszych uczniów grupa Konarski_dwujęzycznie, w której zamieszczamy rozmaite anglojęzyczne materiały związane z przedmiotami, których uczymy w szkole oraz różne ciekawostki.

październik 2020 r.
W budynku C, z inicjatywy Rady Uczniów powstało nowe, piąte już miejsce z kanapami w naszej szkole. Całość skręcali i układali jak zawsze nasi uczniowie.

październik 2020 r.
Pierwszy piątek października przyniósł dwa ważne wydarzenia - Międzynarodowy Dzień Uśmiechu i wybory do Rady Uczniów - obydwa wniosły w naszą społeczność dużo dobrych emocji i pozytywnej energii.

październik 2020 r.
Nasi licealiści zwiedzili wystawę „Elementarz polskiego dizajnu” w BWA, która ukazuje 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Wśród nich znalazły się zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki, unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki, prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji, ale też rzeczy bardzo popularne, których przez lata na co dzień używali Polacy.
więcej informacji o wystawie>>

wrzesień 2020 r.
Nasza nowa pierwsza klasa to otwarci, mądrzy, młodzi ludzie, którzy co najważniejsze dobrze się zgrali i chętnie spędzają ze sobą czas. jesteśmy przekonani, że wniosą dużo dobrej energii do naszej społeczności.

wrzesień 2020 r.
W budynku C przy sali sportowej mamy nową dekorację ścienną. Tworzą ją słowa, które mają w sporcie duże znaczenie takie jak: motivation, endurance, fair play, patience, diligence, courage, teamwork, persistence, determination, competitiveness.

wrzesień 2020 r.
Nad zmianą systemu oceniania myśleliśmy od dawna. I stało się!!!

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zastąpienie ocen skalą cyfrową?
Odejście od tradycyjnego oceniania, a tym samym „kultu” ocen, stanowi wartość dodaną przede wszystkim dla psychiki dziecka. Od zawsze widoczna była bowiem tendencja utożsamiania się ucznia z oceną i porównywania z innymi. Dzieci często definiują się przez oceny, co z kolei wpływa na ich poczucie wartości.
Chcąc zmienić tą sytuację, uświadamiamy naszym uczniom od najmłodszych lat, że wartością jest zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, a nie stopni, że uczyć się warto dla siebie, a nie dla ocen.
W procentowym systemie oceniania uczeń widzi to co najważniejsze, czyli na jakim poziomie opanował wiedzę i umiejętności, ile już potrafi, ale również ile jeszcze ma do opanowania.
Jesteśmy przekonani, że z czasem (bo każda zmiana jak wiadomo wymaga czasu) odejście od tradycyjnych ocen pomoże rozwijać w naszych uczniach motywację wewnętrzną, która w myśl tego o czym od dawna mówią psychologowie i neurodydaktycy jest najlepszym fundamentem efektywnej nauki.
Ważnym argumentem za wprowadzeniem nowego systemu oceniania jest również fakt, że zarówno egzamin ósmoklasisty jak i egzamin maturalny są także oceniane procentowo.
I wreszcie to, że z propozycją takiej zmiany półtora roku temu przyszli do nas uczniowie ówczesnej drugiej klasy liceum argumentując, że skala procentowa jest bardziej miarodajna, a przede wszystkim bardziej sprawiedliwa.

wrzesień 2020 r.
Fajnie jest móc być znowu razem i cieszyć się swoją obecnością. Nowy rok szkolny przyniósł co prawda niełatwe covid'owe realia, ale wierzymy, że przy wspólnym odpowiedzialnym podejściu pozostaniemy zdrowi i nie będzie konieczności przechodzenia na nauczanie zdalne.

ROK SZKOLNY 2019/2020

sierpień 2020 r.
Koniec sierpnia był dla nas bardzo intensywny. Trzy dni szkoleń w ważnych dla nas obszarach - uważność, ocenianie kształtujące, dwujęzyczność. Rozpoczynamy również swoją przygodę z "Pozytywną Dyscypliną" - fantastycznym i bardzo nam bliskim podejściem do ogromnego wyzwania jakim jest wychowanie.

sierpień 2020 r.
Świetne wiadomości od naszych tegorocznych absolwentów! Dostali się m.in. na takie uczelnie jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet SWPS, Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Politechnika Poznańska, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Warszawski, Wrocławski, Śląski i Łódzki Uniwersytet Medyczny. Wśród wybranych przez nich kierunków są: psychologia, informatyka, medycyna, filologia romańska, kosmetologia, informatyka i ekonometria, ekonomia, filozofia, dziennikarstwo i filologia koreańska. Duma nas rozpiera!

sierpień 2020 r.
W materiale Lokalnej Telewizji zostaliśmy określeni jako "Ostrowiecki lider edukacji", a w artykule Gazety Ostrowieckiej jako "znakomita edukacyjna wizytówka naszego miasta". Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się bardzo, że dwanaście dotychczas napisanych w Szkołach Konarskiego egzaminów zewnętrznych potwierdza, że stworzona przez nas przestrzeń sprzyja edukacji na wysokim poziomie.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

sierpień 2020 r.
Sala języka hiszpańskiego gotowa. Jej ściany zdobią barwne obrazy z Hiszpanii, Kuby, Argentyny i Meksyku, nie brakuje również hiszpańskich i meksykańskich symboli, a na parapecie rosną kaktusy i stoją hiszpańskojęzyczne książki.

sierpień 2020 r.
Kolejny sukces naszych uczniów w egzaminie maturalnym!
Osiągnięte wyniki uplasowały Nas podobnie jak w ubiegłym roku na pierwszym miejscu w powiecie i drugim w województwie. Średnie naszej szkoły prezentują się następująco: język polski - podstawa 64,94% (średnie: kraj - 52%, województwo - 48%, powiat - 48%), rozszerzenie 58,33% (k. 57%, w. 53%, p. 47%), język angielski - podstawa 88,44% (k. 71%, w. 68%, p. 69%), rozszerzenie 85,78% (k. 56%, w. 51%, p. 53%), język hiszpański - podstawa - 91% (k. 75%, w. 65%, p. 91%), matematyka - podstawa 82,18% (k. 52%, w. 53%, p. 52%), rozszerzenie 72,80% (k. 34%, w. 31%, p. 31%), historia - 29% (k. 33%, w. 36%, p. 31%), geografia – 76,67% (k. 21%, w. 19%, p. 15%), fizyka - 51,67% (k. 34%, w. 32%, p. 29%), chemia - 64% (k. 38%, w. 41%, p. 33%), biologia - 72% (k. 43%, w. 48%, p. 48%). Zdało 100% uczniów.
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>
materiał Radia Ostrowiec>>
materiał naszemiasto.pl>>

sierpień 2020 r.
Decyzje podjęte, maile wysłane. Gratulujemy wszystkim uczniom przyjętym do naszego liceum. Bardzo się cieszymy, że będziecie częścią naszej społeczności.

lipiec 2020 r.
W połowie lipca w Skarżysku odbywa się organizowany przez młodych ludzi festiwal Racłacamp, który zabiera uczestników" w nieznane dotąd miejsce, pełne uroku, emocji i sztuki". Z uznaniem, z roku na rok, obserwujemy jego ciągły rozwój i jesteśmy dumni, że jedną ze współorganizatorek od I edycji jest nasza absolwentka.

lipiec 2020 r.
Nasza tegoroczna absolwentka zdobyła Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Wywodzących ze Słowa "KOT".

lipiec 2020 r.
Nasza szkoła została partnerem wyjątkowego projektu studentów SGH, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi, dodanie im wiary w siebie i pokazanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko dać sobie szansę. Jednym ze współorganizatorów CEMS Chance jest nasza absolwentka.

lipiec 2020 r.
Nasza uczennica została Radną II Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a tym samym przejęła pałeczkę od swojej starszej koleżanki, naszej tegorocznej absolwentki, Radnej I Kadencji.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

materiał naOstro.info>>

lipiec 2020 r.
Kolejne drzewa mają swoje tabliczki - drzewo Absolwentów 2020 oraz drzewa Julii, Leny i Agnieszki.

lipiec 2020 r.
Na początku lipca pożegnaliśmy naszych absolwentów. W pierwszej części było uroczyście i wzruszająco - wspomnienia, ciepłe słowa: od dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców, młodszych kolegów i koleżanek, wręczenie świadectw i upominków. W drugiej plenerowo - rzucanie biretów, oznaczenie drzewek absolwentów i czas na rozmowy podczas owocowego garden party. Trzecia część wieczorowa to już spotkanie samej młodzieży.
materiał Lokalna.TV>>

materiał Radia Ostrowiec>>
przemówienie absolwentów>>

lipiec 2020 r.
Za nami wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, wyjątkowe podziękowania i wyjątkowa książka dla każdego ucznia - książka Eline Snel o świadomym byciu i uważności - wspaniałym i skutecznym narzędziu, którego opanowanie to ogromny kapitał procentujący przez całe życie.

czerwiec 2020 r.
Nasz tegoroczny absolwent otrzymał Stypendium Starosty Ostrowieckiego, a nasza szkoła gratulacje za uzyskanie przez uczniów bardzo dobrych wyników w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020. Wśród siedmiu uczniów nagrodzonych za wyniki edukacyjne znalazł się również absolwent naszego gimnazjum.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2020 r.
Nasze liceum otrzymało Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.materiał Lokalna.TV>>
materiał Radia Ostrowiec>>

czerwiec 2020 r.
Lokalna.TV odwiedziła nas w trzecim dniu matur - pisaliśmy język angielski, nasz od zawsze zdecydowanie ulubiony przedmiot egzaminacyjny.
link do materiału>>

czerwiec 2020 r.
Naszym gościem na zajęciach online z biologii była p. Joanna Gadomska – belfer roku, autorka popularnego bloga dla maturzystów "Biologia z blondynką". Poprowadziła dla nas świetne zajęcia pt. "Zrozum, Zapamiętaj, Zastosuj". Po zajęciach usłyszeliśmy bardzo miłe słowa - "jestem pod wrażeniem waszej szkoły i cudownych uczniów". Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.
informacje o naszym gościu i blogu>>

czerwiec 2020 r.
Materiał z naszego spaceru na portalu społecznościowym facebook ma już 40. tysięcy odsłon, ponad sto udostępnień  i mnóstwo bardzo miłych komentarzy, które sprawiły nam dużo radości. Nie sądziliśmy, że przestrzeń naszej szkoły wzbudzi aż takie zainteresowanie!
komentarze>>

czerwiec 2020 r.
Zapraszamy na spacer po naszej szkole! Jej siedziba została zaprojektowana tak, żeby stworzyć optymalne warunki nie tylko do nauki i twórczego rozwoju, ale również odpoczynku między zajęciami. I pewnie dzięki temu nasi uczniowie często mówią, że czują się tutaj jak w domu <3
materiał filmowy>>

maj 2020 r.
Zapytaliśmy naszych uczniów jakie słowa kojarzą im się ze szkołą i... oto efekt:

maj 2020 r.
Jak wygląda nasza codzienność?
materiał filmowy>>

maj 2020 r.
Nasza absolwentka, studentka Szkoły Głównej Handlowej aktywnie działa w organizacji studenckiej CEMS Club Warsaw oraz Studenckich Kołach Naukowych: Biznesu i Konsultingu. W każdej z tych grup bierze udział w ciekawych projektach - CEMS Chance, Healthcare Business Forum, Inwestycje Alternatywne, Let’s Start Up, Kobiety w Biznesie. Zaangażowała się także w wybory rektorskie zostając elektorem studenckim, a obecnie kandyduje do Rady Samorządu Studentów SGH.

maj 2020 r.
Zachęcamy do stosowania 10 zasad higieny cyfrowej opracowanych przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, z którą od dawna mamy przyjemność współpracować.
materiał fundacji>>

maj 2020 r.
Za co nasi absolwenci polecają swoje liceum? Przeczytajcie...
link do wypowiedzi>>

maj 2020 r.
Nasi uczniowie również w okresie pracy zdalnej mają możliwość dbania o kondycję fizyczną pod okiem trenera. Część z nich korzysta z indywidualnie rozpisanych planów treningowych, inni z odbywających się regularnie w grupach uczniowskich transmisji live, a niektórzy z nagrywanych specjalnie dla nich filmików takich jak np. ten:
link do materiału>>

kwiecień 2020 r.
Niespodzianka, którą dla absolwentów przygotowali drugoklasiści:
"W tym szczególnym zarówno dla was, jak i dla nas dniu, kiedy musimy pożegnać naszych starszych przyjaciół, chcielibyśmy życzyć wam wytrwałości w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nasze życie szkolne na pewno nie będzie już takie pełne, jakie było z wami. Bardzo nam przykro żegnać się z naszą trzecią liceum w tak niespodziewanych okolicznościach. Żałujemy, że nie mogliśmy spędzać wspólnych chwil przez ostatni przeszło już miesiąc. Samorząd szkolny bez was już na pewno nie będzie tym samym. Ten ostatni raz chcielibyśmy życzyć Wam samych sukcesów, dużo szczęścia oraz jak najszybszego spotkania na zjeździe absolwentów Konarskiego. Klasa II LO"

kwiecień 2020 r.
Przesympatyczne słowa od naszych absolwentów:
"Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim nauczycielom oraz całej kadrze za te ostatnie trzy lata, które mieliśmy okazję razem spędzić. Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil, wypełnionych nie tylko nauką, ale też śmiechem i wspólnymi rozmowami. Jesteśmy wdzięczni za wszelki trud włożony w naszą edukację i starania, abyśmy mogli czuć się w szkole jak w drugim domu. Liceum było dla nas czasem rozwoju i dorastania, niejednokrotnie musieliśmy podejmować trudne decyzje i pokonywać nowe wyzwania. Zawsze jednak wiedzieliśmy, że możemy liczyć na wsparcie i pomocną radę. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wyjątkowej szkolnej społeczności i na pewno jeszcze długo będziemy wspominać licealne czasy <3 Pragniemy również bardzo podziękować za to, że podczas aktualnie panującej, niewątpliwie bardzo trudnej dla wszystkich sytuacji, możemy liczyć na tak profesjonalnie przeprowadzane lekcje online, dzięki którym przygotowania do matury są dla nas dużo prostsze i przyjemniejsze. Jesteśmy nieopisanie wdzięczni, że nasza ścieżka edukacyjna wypełniona była tyloma wyjątkowymi osobami. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wszyscy spotkać się na oficjalnej uroczystości zakończenia roku i osobiście jeszcze raz przekazać podziękowania. Do zobaczenia! Absolwenci 2020."

kwiecień 2020 r.
Pomimo oficjalnego zakończenia roku nasi absolwenci nadal mają zajęcia powtórkowe do matury. Nasza kadra będzie im towarzyszyć w przygotowaniach przez cały czas. Zamiast na uroczystości pożegnania absolwentów spotkaliśmy się online. Było to dla wszystkich nowe, ale bardzo miłe doświadczenie. Na szczęście uroczystość cały czas przed nami - przełożyliśmy ją na później, kiedy będziemy mogli już w pełni cieszyć się tą wyjątkową chwilą. 

kwiecień 2020 r.
Nasza drugoklasistka zaproponowała, żeby wspólne doświadczenie w nauczaniu online, a szczególnie nauczaniu hybrydowym wykorzystać również na przyszłość w sytuacji dłuższej nieobecności któregoś z uczniów. Podpisujemy się pod tym pomysłem.

kwiecień 2020 r.
Kolejne miłe słowa o naszym zdalnym nauczaniu:
"Jestem bardzo zadowolona z lekcji online, które zostały wprowadzone od samego początku kwarantanny. Nie jesteśmy w tyle z materiałem, mamy możliwość uczestniczenia w zajęciach, które są prowadzone bardzo podobnie jak te, które mieliśmy dotychczas szkole. Mimo wszystko, brakuje nam kontaktu z rówieśnikami i mamy nadzieje, że jak najszybciej wrócimy do naszego drugiego domu - szkoły."
"Raz jeszcze bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek, aby szkoła działała jak najlepiej w tej wyjątkowej sytuacji. Jesteście jedyną szkołą, w której wszyscy nauczyciele tak solidnie pracują z uczniami online. Warto się tym chwalić.”
"Jestem bardzo zadowolona z e-lekcji, które zapewniła nam szkoła. Cieszę się, że nie musimy sami zmagać się z (czasami ciężkim) materiałem, ale jednak możemy liczyć na pomoc nauczycieli. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że w tej trudnej sytuacji, udało się Pani oraz całej szkole, zadbać przede wszystkim o nasz rozwój."
"Wielkie wyrazy uznania dla całej kadry. Robicie państwo kawał wspaniałej roboty. Dziękuję"
"My również dołączamy się do tych miłych słów. Nasza Ola bardzo zadowolona, a dla nas to najważniejsze..."
"Serdeczne gratulacje!!! Kinga, od wielu lat pokazujesz, że polska szkoła może wyglądać inaczej, zarażasz pasją zarówno grono pedagogiczne, jak również uczniów i ich rodziców!!! Jest to niezwykle cenne, choć rzadkie w polskich realiach... Tym bardziej gratuluję i trzymam kciuki za Twoje/Wasze cudowne pomysły, które "tak zwyczajnie" wcielacie w szkolne życie, pokazując wszystkim, że niemożliwe staje się możliwe!!! U Ciebie/Was w szkołach wszystko jest możliwe!!! Tak trzymać!!! Uwielbiam Was."

kwiecień 2020 r.
Informacja od pani dyrektor, 2.04.2020 r.:
"Od trzech tygodni nasze szkoły prowadzą zajęcia online. Uczestniczą w nich wszystkie dzieci – od najmłodszych po najstarsze. Wymagało to od całej kadry ogromnej pracy i zaangażowania. Począwszy od pierwszego dnia zamknięcia placówek, kiedy wybieraliśmy narzędzia do pracy zdalnej, poprzez wspólne z rodzicami i uczniami ich wdrażanie, po ułożenie nowego planu zajęć tak, żeby zachować wysoki poziom nauki, ale jednocześnie nie obciążyć uczniów. Każdy dzień zajęć online to dla nas wszystkich bardzo duże wyzwanie. Mam jednak poczucie, że udało nam się w tej trudnej rzeczywistości sprawić, że nauka przebiega spokojnie i normalnie. Jestem bardzo dumna z mojej kadry i wszystkich uczniów, którzy odnaleźli się w nowych zdalnych realiach i z chęcią codziennie uczestniczą w zajęciach oraz wdzięczna rodzicom za okazywane wsparcie i serdeczność
Bardzo dużo znaczą dla mnie wszystkie miłe słowa, które w różnej postaci otrzymuję. Wczoraj otrzymałam taką wiadomość od mamy uczennicy klasy VII: „Twój uczeń :) Język polski. Pani Alina i uśmiech. To owoc Twojej ciężkiej pracy i Twoich marzeń. Jestem dumna z Ciebie, z mojej Magdy [na przesłanym zdjęciu], z naszej szkoły” wzruszyłam się... Każdy kto mnie zna, wie jak wiele znaczy dla mnie miejsce, które stworzyłam i dzieci, dla których je stworzyłam. Nowe realia sprawiły, że na razie mamy siebie tylko online, ale na szczęście to wszystko się kiedyś skończy i znowu będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością.

kwiecień 2020 r.
W czasie przerwy świątecznej z trybu online przechodzimy w offline - warto dobrze wykorzystać ten czas np. na aktywność fizyczną. Jak? Zapraszamy do oglądania.
link do materiału 1>>

link do materiału 2>>

kwiecień 2020 r.
Efekty pracy online, pomimo tego, że chcielibyśmy już być wszyscy razem w szkole, cieszą młodzież, rodziców i nauczycieli:
"Rozmawiając ze znajomymi o zdalnym nauczaniu w innych szkołach, po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że nie mogłam wybrać lepszej szkoły dla moich dzieci. Stanęliście na wysokości zadania. Bardzo dziękuję. Robicie kawał dobrej roboty."
"Cieszę się, że nauczyciele nie zasypali nas materiałami tylko prowadzą wszystkie lekcje online, wspólne powtórki do matury to podstawa."
"Wspaniały pomysł i świetny refleks. Podczas gdy nasze dzieci już od tygodnia się uczą, inni dopiero się zastanawiają nad możliwościami i metodami. Super."
"Brawa dla wszystkich, dzięki którym udało się uruchomić zdalne nauczanie w naszej szkole... Jesteście wielcy."
"Tak w ogóle pragnę pochwalić naszą wyjątkową młodzież, ponieważ na lekcjach online wszyscy są zdyscyplinowani, radośni i pracowici."

kwiecień 2020 r.
Zachęcamy do zapoznania się z projektem Fundacji Kwietna, która siejąc kwiaty, stara się zmieniać świat oraz założenia własnego miejsca przyjaznego zapylaczom w formie nanołączki. Fundacja Kwietna to grupa ludzi, którzy wierzą w moc kwiatów i zmieniają otoczenie na bardziej kolorowe i przyjazne środowisku. My również wierzymy, że każdy może zmieniać swoje otoczenie na lepsze, stąd aktywnie włączamy się w projekt.
informacje o projektach fundacji>>

marzec/kwiecień 2020 r.
Po tygodniowym doświadczeniu zdalnego nauczania możemy z dumą napisać, że cała nasza społeczność stanęła na wysokości zadania. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem: młodzież chętnie uczy się w nowej formule, nauczyciele rozwijają on-line'owe umiejętności, maturzyści - dla których ten czas jest największym wyzwaniem - spokojnie przygotowują się do egzaminu.

marzec 2020 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału 66. Olimpiady Chemicznej, a przy tym osiągnął najwyższy wynik w Polsce z części laboratoryjnej (finał z uwagi na pandemię się nie odbył; wszyscy otrzymali tytuł finalisty).

marzec 2020 r.
W czasie kiedy szkoły zostają zamknięte nasz Team PP (pedagog i psycholog) pozostają w stałym kontakcie z uczniami dbając o ich kondycję psychiczną, a team sportowy z myślą o kondycji fizycznej dla wszystkich chętnych uczniów układa indywidualne plany treningowe.

marzec 2020 r.
Po informacji o zamknięciu szkół omówiliśmy z uczniami możliwości nauki online i działamy! Po kilku dniach testów technicznych (na szczęście po drodze mieliśmy jeszcze weekend) wybraliśmy dogodne narzędzia i rozwiązania dla poszczególnych przedmiotów, ułożyliśmy nowy plan i od poniedziałku 16. marca uczymy online.

marzec 2020 r.
Troje uczniów klasy III zostało finalistami Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego.

marzec 2020 r.
Sześciu uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

marzec 2020 r.
W Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż wystawy Grupy Młodzieżowej Ogniska
Pracy Pozaszkolnej "STILLEBEN". Wśród 27 młodych twórców są również nasi uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum.
informacje o wystawie>>

luty 2020 r.
Bardzo cieszy nas fakt, że nasi absolwenci są z nami w stałym kontakcie. Ostatnio pani dyrektor otrzymała od jednej ze studentek taką miłą wiadomość: "Czy uczniowie naszej szkoły widzieli już Aidę? Jestem bardzo wdzięczna za to, jaki nacisk Pani postawiła na zarażenie nas pasją do musicali, staram się szerzyć go teraz dalej wśród znajomych".

luty 2020 r.
Nasz uczeń zajął I miejsce w I Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr II.

luty 2020 r.
Nasza pani dyrektor została laureatką konkursu "Kobieta Charyzmatyczna" w kategorii "Kobieta w Edukacji" i "Kobieta Przedsiębiorcza". Organizatorem jest Magazyn Why Story Polska. Przed przyznaniem nagrody Redaktor Naczelna - Beata Sekuła odwiedziła naszą szkołę.

styczeń 2020 r.
Znacie pojęcie mindfulness? U nas w tym temacie dzieje się coraz więcej i bardzo nas to cieszy! W ogóle dużo się dzieje w obszarze kompetencji miękkich, bo wiemy jak są ważne. Klasycznie pojęta edukacja to zdecydowanie nie wszystko...

styczeń 2020 r.
Kolejny sukces naszej drużyny w FIRST LEGO League - z Warszawy wróciliśmy z Nagrodą Sędziów przyznaną za wyjątkową kulturę osobistą, świetną współpracę w grupie zróżnicowanej wiekowo, wzajemny szacunek, empatię i wrażliwość - innymi słowy miód na nasze serce! Temat edycji 2019/2020 to City shaper.

styczeń 2020 r.
Tegoroczna Studniówka połączona z półmetkiem klasy II trwała do wczesnych godzin porannych. Nasza młodzież wyglądała wspaniale, bawiła się świetnie, a poloneza zatańczyła dwukrotnie - raz w części oficjalnej, drugi o trzeciej nad ranem. Bardzo miło było móc pobyć z nimi dużej niż zazwyczaj i w magicznych okolicznościach.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

styczeń 2020 r.
Miło nam bardzo czytać w mediach społecznościowych serdecznie komentarze o naszych sukcesach, a szczególnie słowa takie jak te: "Takie informacje radują nas, osoby urodzone i dorastające w Ostrowcu, a teraz rozsiane po świecie.. Wywołują poczucie dumy. Tak trzymać :):):):):) Gratuluję Konarszczakom! Miło czytać o wielkich sukcesach "Szkoły z Ostrowca!"

styczeń 2020 r.
Nasze liceum zajęło 43. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw (a biorąc pod uwagę sam wynik matur 38)!!! Jest to ogromny sukces naszych uczniów i ich nauczycieli oraz najlepszy wynik liceum ogólnokształcącego w historii Ostrowca.
W województwie przed nami uplasowała się tylko jedna szkoła z Kielc. Jako jedyna szkoła z Ostrowca i jedna z trzech w województwie znaleźliśmy się również w setce szkół olimpijskich

ranking liceów ogólnokształcących 2020>>
ranking maturalny>>
ranking wojewódzki>>
ranking szkół olimpijskich>

materiał Lokalna.TV>>
materiał LTV.Krzemionki>>
materiał OstrowiecNews>>
materiał Radia Ostrowiec>>
materiał Echa Dnia>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

styczeń 2020 r.
Nasz pierwszoklasista wzięła udział w "EF CHALLENGE 2020 – INTERNATIONAL SPEECH COMPETITION" - Międzynarodowym Konkursie Wystąpień Publicznych EF CHALLENGE, który zachęca do znalezienia kreatywnej i inspirującej odpowiedzi na pytanie konkursowe. W tym roku brzmi ono: "What global issue are you most passionate about solving?"

grudzień 2019 r.
Grudzień to magiczny czas kiedy wszyscy angażujemy się w świąteczne dekorowanie szkoły. Jest pięknie!

grudzień 2019 r.
Naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła Grupa Banina, która tym razem wystawiła spektakl "OBCA" - literacki zapis przeżyć młodej Ukrainki, tytułowej Obcej i jej emigracyjnej historii będącej smutnym głosem pokolenia, którego życie odmieniła konieczność emigracji i przebywania na obczyźnie. Po spektaklu odbyła się dyskusja i warsztaty dotyczące problemu uchodźctwa, stereotypów, tolerancji i wrażliwości na sytuację ludzi, których los zmusił do opuszczenia swojego kraju.

grudzień 2019 r.
Po sukcesie sali hamakowej postanowiliśmy stworzyć inną nietuzinkową pracownię - leżakową! Komfort nauki jest dla nas bardzo ważny, a w programie jest nie jeden przedmiot, którego można uczyć poza klasyczną ławką.

grudzień 2019 r.
Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, którego nasze szkoły od początku są członkiem, świętuje swoje 30-lecie!!! Z tej okazji w szkołach niepublicznych w całej Polsce obchodzono Dni Otwartego Umysłu - poświęcone wybranemu wyzwaniu przyszłości:
- ekologia: Ratujmy planetę! Jakie działania możemy podjąć na rzecz ochrony klimatu?
- społeczeństwo obywatelskie: Jak chronić dobro wspólne przed egoizmem?
- wielokulturowość: Inni są wśród nas - poznajmy się!
- język: czym jest mowa nienawiści ? Jak ze sobą rozmawiać, żeby nie krzywdzić słowem?
- patriotyzm: Jak dzisiaj być patriotą ?
- praca: Jakie umiejętności/zawody będą potrzebne w zmieniającym się świecie?
- nowe technologie: Człowiek zalogowany. Jak mądrze żyć w świecie nowych technologii?
- braci nasi mniejsi: Jak mądrze pomagać zwierzętom?

listopad 2019 r.
Chętni uczniowie przyłączyli się do tysięcy młodych ludzi w Polsce, którzy 29. listopada w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego wyrazili swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu nadchodzącej katastrofy ekologicznej.

listopad 2019 r.
Nasi licealiści
zwiedzili wystawę "Artyści Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie", na której mogli obejrzeć twórczość m.in. Jana Matejki, Artura Grottgera, Leona Wyczółkowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jerzego Nowosielskiego i Jacka Malczewskiego.

listopad 2019 r.
Nasi licealiści w czasie kolejnego pobytu w Łodzi obejrzeli, grany na świecie nieprzerwanie od 30 lat, musical Miss Saigon i spotkali się z kierownikiem muzycznym spektaklu Maciejem Pawłowskim, który opowiedział im jak wygląda praca przy musicalu od strony dyrygenta i muzyków oraz zaprosił do pomieszczenia, w którym podczas musicalu gra orkiestra (w przypadku MS w Teatrze Muzycznym w Łodzi nie jest to orkiestron). Popołudnie natomiast spędzili w Muzeum Sztuki na wystawie "Komponowanie Przestrzeni. Rzeźby Awangardy".
informacje o musicalu>>

listopad 2019 r.
Nasze liceum przystąpiło do największej akcji czytelniczej w Polsce czytaj pl.
informacje o akcji>>

listopad 2019 r.
Nasza trzecioklasistka zrealizowała reportaż ze spektaklu Teatru Teorikon MCK - "Osiem Kobiet".
link do materiału>>

listopad 2019 r.
Nasze liceum za projekt "Akademia Sukcesu" otrzymało "Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019".

listopad 2019 r.
Wspomnienia, refleksje i radość z życia w wolnym kraju towarzyszyły nam podczas wspólnego świętowania niepodległości. W uroczystości wzięły udział również przedszkolaki, które wystąpiły dla naszej społeczności. Przyłączyliśmy się również do Ogólnopolskiej Akcji i o 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, nasi uczniowie wzięli także udział w dorocznych Biegach Niepodległości.

listopad 2019 r.
W ramach inicjatywy Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy naszą szkołę odwiedzili prawnicy, którzy poprowadzili spotkanie dotyczące wolności słowa oraz zagrożeń związanych z tzw. mową nienawiści. Ideą spotkania było wyposażenie uczniów w narzędzia umożliwiające im rozpoznawanie tego zjawiska i obronę przed nim.

październik 2019 r.
Nasi uczniowie zwiedzili wystawę "Artyści Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie", na której mogli obejrzeć twórczość m.in. Jana Matejki, Artura Grottgera, Leona Wyczółkowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jerzego Nowosielskiego i Jacka Malczewskiego.

październik 2019 r.
Kształtowanie postaw obywatelskich oraz wspieranie ich samorządności zostanie w tym roku wzmocnione dzięki udziałowi szkoły w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej “Akademia Demokracji”. Program daje uczniom możliwość rozwijania się w obszarze planowania działań w szkole, komunikacji i wspólnego podejmowania decyzji. Konferencja inaugurująca program i dwudniowe warsztaty odbyły się w Warszawie.

październik 2019 r.
Ruszył II sezon artystyczny na zainaugurowanej w ubiegłym roku przez Fundację Szkół Konarskiego scenie kameralnej "tu jest Kultura!". Zaczęliśmy wystawionym dotąd w ponad 150 krajach i wielokrotnie nagradzanym, monodramem Mateusza Nowaka pt. „Od przodu i od tyłu”.

październik 2019 r.
Szkolna sala bungee fitness uruchomiona! Zaczynamy zajęcia!

październik 2019 r.
W ramach integracji całej społeczności szkolnej od pierwszaka do maturzysty, korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, wybraliśmy się na rajd w Góry Świętokrzyskie.

październik 2019 r.
"Godziny wychowawcze ze światem" - to kolejny program Polskiej Akcji Humanitarnej realizowany w naszej szkole w ramach edukacji globalnej. Zaprasza do zgłębiania wyzwań współczesnego świata oraz kształtowania postaw pomagających uczynić go lepszym w przyszłości.

październik 2019 r.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem - tym razem w ramach konferencji Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i projektu "Nauczanie Dwujęzyczne", która odbyła się w kieleckim Geoparku.

wrzesień 2019 r.
Nasza pani dyrektor, jako członek Rady Programowej, wzięła udział w spotkaniu sieciującym Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Liderów "Liderzy dla młodzieży", które odbyło się w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, absolwenci i uczestnicy trzech edycji programu, członkowie Rady Programowej oraz absolwenci programu "Liderzy" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z naszego regionu. Celem spotkania było m.in. przedyskutowanie pomysłów dotyczących zwiększenia uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym.
materiał liderzydlamlodziezy.pl>>

materiał swietokrzyskie.pro>>

wrzesień 2019 r.
Nauka jest bardzo ważna, ale niemniej ważny jest rozwój pasji i zainteresowań - dlatego w naszej szkole można zapisać się na rożne koła: graficzne, programowania z przygotowaniem do międzynarodowego konkursu FIRST LEGO League, plastyczne, fotograficzne, sportowe, wokalne, szachowe czy teatralne.

wrzesień 2019 r.
Uczeń klasy III otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

wrzesień 2019 r.
Wybraliśmy Radę Uczniów! Nowym władzom życzymy wytrwałości w realizowaniu postawionych celów i wielu pomysłów w pracy na rzecz społeczności szkolnej.

wrzesień 2019 r.
Nasza pierwszoklasistka została Radną Młodzieżowej Rady Miasta Kunowa.

wrzesień 2019 r.
Na Instagramie obok profilu prowadzonego przez naszych licealistów powstał oficjalny profil Szkół Konarskiego - zapraszamy do obserwowania!
Instagram - konarskiostrowiec>>

wrzesień 2019 r.
Wspólna dla wszystkich klas noc w szkole za nami. Było jak zawsze klimatycznie i wesoło. Takie wydarzenia sprzyjają integracji i budowaniu relacji.

wrzesień 2019 r.
W naszym liceum od początku stawiamy na jakość edukacji, komfort nauki i relacje. Służy temu dobrze przemyślana liczba uczniów w klasie, nowoczesny obiekt szkolny, który stwarza optymalne warunki nie tylko do nauki, ale również odpoczynku między zajęciami, zgrana społeczność, w której nikt nie jest anonimowy i każdy z pewnością znajdzie swoje miejsce oraz małe grupy profilowe pozwalające na komfort nauki na wysokim poziomie bez konieczności uczęszczania na korepetycje. Kameralnie jest fajnie!

wrzesień 2019 r.
W naszej szkole gościł Teatr Doraźny - laureat pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Arlekinada". Animujący przedmioty młodzi, utalentowani wykonawcy zaprezentowali nam swój nowy spektakl - "Czysta Blaga" oparty na twórczości Witkacego.

wrzesień 2019 r.
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w ogrodzie przy pięknej, słonecznej pogodzie. W czasie uroczystości powitaliśmy nowych uczniów oraz wręczyliśmy stypendia naukowe.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

lipiec 2019 r.
Nasi absolwenci dostali się na wymarzone studia m.in. medycynę, prawo, zarządzanie, automatykę i robotykę, psychologię czy ekonomię. Duma nas rozpiera!
Mega miło jest usłyszeć – "dostałam się m.in. na Uniwersytet Jagielloński na prawo, na Uniwersytet Wrocławski na ekonomię, na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Krakowie na finanse i rachunkowość, ale stawiam na Szkołę Główną Handlową, ewentualnie Uniwersytet Warszawski", "dostałem się na wszystkie cztery Uniwersytety Medyczne, na które aplikowałem - do Lublina, Łodzi, Wrocławia i Warszawy, wybrałem Lublin”, "aplikowałem tylko na SGH, bo tam od początku chciałem studiować", "dostałam się m.in. na Akademię Górniczo-Hutniczą ze statusem prymusa, na Uniwersytet Jagielloński na ekonomię, na Politechnikę Warszawską na budownictwo, ale najprawdopodobniej wybiorę automatykę i robotykę na Politechnice Warszawskiej"... I to bez korepetycji! można? oczywiście, że można! Obok tego co najważniejsze, czyli pracy i zaangażowania naszych uczniów i ich nauczycieli, sprzyjają temu niewątpliwie małe grupy profilowe, które stanowią podstawę organizacji kształcenia w naszym liceum.

lipiec 2019 r.
Zapraszamy do posłuchania wywiadu z naszą panią dyrektor - o wszystkim co ważne w Konarskim.
materiał Lokalna.TV - Espresso z Kingą Wnuk>>

lipiec 2019 r.
Miło nam poinformować, że nasze szkoły okazały się najlepsze we wszystkich egzaminach zewnętrznych! Zajęliśmy pierwsze miejsce w mieście i powiecie w egzaminie ósmoklasisty, egzaminie gimnazjalnym jak i egzaminie maturalnym oraz uplasowaliśmy się w ścisłej wojewódzkiej czołówce zajmując kolejno 6, 5 i 2 miejsce. Wyniki naszych uczniów, podobnie jak wszystkie z minionych lat, plasują nas również wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>> 

lipiec 2019 r.
Wielki sukces naszych uczniów w egzaminie maturalnym!!!
Nasze wyniki uplasowały nas na 1 miejscu w mieście i powiecie oraz drugiej pozycji w województwie. Średnie naszej szkoły prezentują sie następująco: język polski - podstawa 69,12% (średnia krajowa 55%), ustny - 93,65% (śr. kr. 70%, rozszerzenie 54,29%* (śr. kr. 58%), języki obce - j. angielski - podstawa 96,22% (śr. kr. 78%), ustny - 100% (śr.kr. 75), rozszerzenie 88% (śr. kr. 62%), j. niemiecki - podstawa 94% (śr. kr. 69%), ustny - 97,78% (śr. kr. 75%), j. hiszpański podstawa - 98% (śr. kr. 77%), ustny 100% (śr. kr. 75%) matematyka - podstawa 84,77% (śr. kr. 64%), rozszerzenie 70,40% (śr. kr. - 50%), historia - 61% (śr. kr. 40), geografia - 70% (śr. kr. 35%), fizyka - 63,33 % (śr. kr. 50%), chemia - 59,17% (śr. kr. 42%), biologia - 60,67% (śr. kr. 37%). Zdało 100% uczniów.
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>

czerwiec 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszej codzienności, który powstał z inicjatywy naszych uczniów i przez nich został zrealizowany.
materiał filmowy>>

czerwiec 2019 r.
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego doceniliśmy uczniów, którzy dobrze się uczą, mają wysoką frekwencję, godne naśladowania zachowanie, realizują pasje pozaszkolne czy poświęcają swój czas na rzecz innych.

czerwiec 2019 r.
Nagrody uczniów - Konary rozdane po raz trzeci!

czerwiec 2019 r.
100 zestawów eco-bag'ów, czyli ekologicznych i wielorazowych woreczków na warzywa i owoce oraz inne artykuły na wagę rozdaliśmy mieszkańcom Ostrowca. Akcja mająca na celu ograniczanie plastiku została zrealizowana w ramach projektu "Eko(logiczne) wyzwanie".

czerwiec 2019 r.
Uczeń klasy II i uczeń klasy III - nasz tegoroczny absolwent otrzymali wyróżnienia Starosty Ostrowieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dydaktyki, a nasza szkoła gratulacje za uzyskanie przez uczniów bardzo dobrych wyników w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019.

czerwiec 2019 r.
Ahoj przygodo! W tym roku nasza "zielona", a w zasadzie "błękitna szkoła" objęła trzy kraje i trzy środki lokomocji - Kopenhaga (prom), Berlin (pociąg), Szczecin (autokar). Było bardzo interesująco, intensywnie i ciepło... wróciliśmy pełni wrażeń!

czerwiec 2019 r.
Miesięcznik Akson o naszym liceum - "Wyjątkowy czas w wyjątkowej szkole".
link do artykułu>>

czerwiec 2019 r.
Akcja przeprowadzka! Wspólne porządki i skręcanie mebli zapowiadają, że budynek C już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich. Nasi uczniowie podobnie jak w przypadku budynku B bardzo chętnie zaangażowali się w adaptację nowych wnętrz.

czerwiec 2019 r.
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie pt. "Młodzi cyfrowi, cyfrowi rodzice" polegającym na przeprowadzeniu badań naukowych dotyczących wzorów korzystania z mediów cyfrowych.

czerwiec 2019 r.
Z radością informujemy, że oddaliśmy do użytku budynek C, w którym znajduje się m.in. wymarzona i wyczekiwana sala gimnastyczna oraz sala fitness i inne pomieszczenia, które wspólnie z naszymi uczniami będziemy urządzać. Razem z panią dyrektor wstęgę przecięli 19-latek - tegoroczny absolwent naszego liceum i 7-latka - uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Budynek C został wybudowany w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury sportowej i doposażenie pracowni dydaktycznych w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020 z priorytetu 7 sprawne usługi publiczne, działanie 7.4 rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

maj 2019 r.
Nasze szkoły odwiedził Daniel Wyszogrodzki - tłumacz największych światowych musicali tj. „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w Operze”, „Les Misérables”, „Deszczowa Piosenka” i „Mamma Mia!”, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wieloletni kierownik literacki Teatru Muzycznego ROMA, dziennikarz muzyczny, autor biografii The Rolling Stones, poetyckich przekładów książek Leonarda Cohena oraz wyjątkowej monografii Ale Musicale!

 

maj 2019 r.
Dziękujemy za liczne odwiedziny w Dni Otwarte! Niezmiernie miło było was gościć. Cieszymy się, że podoba się wam nasza szkoła, a szczególnie - tak wynika z ankiet - przyjazna atmosfera i siedziba, w których jest miejsce na naukę, ale również wypoczynek, indywidualne podejście, otwartość na inicjatywy uczniów oraz profil łączony - czyli możliwość dowolnej konfiguracji przedmiotów przez ucznia. Miło było usłyszeć, że Konarski jest wymarzoną szkołą!

maj 2019 r.
Matury ustne przyniosły świetne wyniki (język polski - średnia 94%, język angielski - 100%, j. niemiecki - 98%, j. hiszpański - 100%) i dużo pochwał ze strony komisji egzaminacyjnej.

maj 2019 r.
Nasze liceum odwiedziły założycielki stowarzyszenia "Ekspertki Razem". Celem wizyty było skonsultowanie z naszymi licealistkami pomysłu na program rozwojowy dla młodych dziewczyn, który będzie realizowany w naszym województwie.
więcej informacji o stowarzyszeniu>>

kwiecień 2019 r.
Birety poszybowały w górę! Pierwsza historyczna uroczystość pożegnania wyjątkowych absolwentów naszego liceum za nami. Towarzyszyło jej dużo pięknych emocji - dumy i radości z tak wspaniałej młodzieży, mnóstwo wspomnień od przedszkola... oraz łez i wzruszeń. Trudno nam sobie wyobrazić nasze szkoły bez najstarszych uczniów, bo to oni wspólnie z nami przecierali szlaki, dzielili się pomysłami i spostrzeżeniami, motywowali nas do działania. To z myślą o nich oraz uczniach z klasy o rok młodszej, powstawały kolejne etapy edukacji w naszych szkołach. Każdy z nich tworzy historię Szkół Konarskiego i pozostanie w naszych sercach. W uroczystości zorganizowanej w słoneczne południe, wzięli udział rodzice, nauczyciele, uczniowie młodszych klas i zaproszeni goście - przyjaciele naszej szkoły.
materiał naostro.info>>
materiał OstrowiecNews>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

kwiecień 2019 r.
Otrzymaliśmy gratulacje i wyrazy uznania od Prezydenta Miasta:

kwiecień 2019 r.
Na okoliczność 16 lat działalności, której przyświeca idea "od przedszkola do liceum", stworzenia placówek rosnących razem z dzieckiem - marzenia, które właśnie się spełnia, w naszym ogrodzie posadziliśmy szesnaście srebrnych świerków. Każdy z nich będzie miał swoje imię. Cześć zostanie drzewami klasowymi, a pozostałe drzewami imiennymi uczniów, którzy są z nami od przedszkola lub szczególnie zapisali się w historii szkoły. Pierwsze cztery tabliczki zostały zawieszone w czasie uroczystości zakończenia roku przez klasę III. Mamy już drzewo Absolwentów rocznika 2019 oraz drzewa Ani, Magdy i Elizy.

kwiecień 2019r.
Trzy szkoły, trzy wyzwania, w tym pierwsza historyczna matura - zaczęliśmy maraton egzaminacyjny.

kwiecień 2019 r.
Uczeń klasy III został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

kwiecień 2019 r.
Uczeń klasy II został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

kwiecień 2019r.
Nasz kompleks edukacyjny odwiedzili uczestnicy programu "LIDERZY PAFW". Wizyta studyjna trwała kilka godzin. Poza zwiedzaniem siedziby, po której gości oprowadzili nasi uczniowie i odpowiadaniem na liczne pytania związane z codziennym życiem naszych placówek, w czasie spotkania z panią dyrektor - członkiem Rady Programowej Programu "Liderzy dla młodzieży", Magdaleną Malec - Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa oraz Sebastianem Majewskim - absolwentem I edycji programu LdM usłyszeli o polityce młodzieżowej w naszym województwie oraz wszystkich realizowanych w jej ramach działaniach.
informacja o programie>>

kwiecień 2019 r.
Inspirujemy! Dziękujemy za wszystkie sympatyczne maile i telefony. Jest nam bardzo miło, że tak wiele osób z różnych części Polski chce nas odwiedzić i zainspirować się naszym pomysłem na edukację. Z uwagi na ilość obowiązków, nie jesteśmy w stanie ugościć wszystkich tak szybko jakbyśmy chcieli, także prosimy o cierpliwość. Właśnie policzyliśmy, że w ciągu minionego roku odwiedziło nas blisko trzydzieści osób, a kolejne spotkania przed nami. Cieszymy się, że Szkoły Konarskiego stały się marką, która przyciąga do Ostrowca.

kwiecień 2019 r.
W bibliotece co i rusz przybywa książek. Tym razem, ze specjalnymi dedykacjami dla naszych uczniów: "Nigdy się nie poddawajcie, bariery znikają w działaniu - odwagi!", "Zamieniajcie cele w codzienność", "Wytrwale spełniajcie swoje marzenia, z uśmiechem uczcie się cierpliwości..." na półkach pojawiły się pozycje autorstwa Michała Zawadki - autora bestsellerowych książek motywacyjnych oraz warsztatów dla młodzieży, trenera, lektora, mówcy inspiracyjno-motywacyjnego.

marzec 2019 r.
Nasze szkoły po raz kolejny odwiedził Prezydent Starachowic Marek Materek, który tym razem przyjechał spotkać się z młodzieżą. Podczas inspirującego spotkania odpowiadał na szereg zadawanych pytań, przy okazji mówiąc o swoich dotychczasowych doświadczeniach oraz tym dlaczego w życiu warto być sobą. Miło nam było bardzo usłyszeć w wypowiedzi dla LTV o naszych szkołach: "To jest naprawdę najwyższy poziom jaki spotkałem w województwie świętokrzyskim".
materiał Lokalna.TV>>
rozmowa z Markiem Materkiem>>

marzec 2019 r.
Rada Uczniów wzięła udział w konferencji młodzieży pt. "Działalność społeczna, a życie codzienne - jak połączyć szkołę i pasję" zorganizowanej w Kielcach przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

marzec 2019 r.
Trzech uczniów z klasy I i II otrzymało stypendia Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. 

marzec 2019 r.
Nasze mamy i nauczycielki wzięły udział w II edycji kampanii społecznej #jestembadamsię, mającej na celu propagowanie badań profilaktycznych wśród kobiet.
materiał Lokalna.TV >>
materiał Ostrowiecnews.pl >>

marzec 2019 r.
W trosce o cyfrowe bezpieczeństwo uczniów, nasze szkoły przystąpiły do projektu naukowo-badawczego fundacji "Dbam o mój z@sięg" pt. „Młodzicyfrowi.pl”, który stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016 (wówczas również braliśmy w nich udział) i dotyczy problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież w Polsce.
informacja o projekcie>>

luty 2019 r.
Nasze szkoły będą miejscem wizyty studyjnej uczestników XIV edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Miło nam było przeczytać w programie: "Wizyta w Szkołach Konarskiego – placówce edukacyjnej o nietypowych wnętrzach i nietypowych pomysłach na edukację, unikatowych nie tylko w skali województwa, ale i całego kraju, szkole wzorowo włączającej w proces edukacyjny dzieci i młodzież".
plan wizyty>>

luty 2019 r.
Uczennica klasy II została wyróżniona w plebiscycie "Wolontariusz Roku 2018 Powiatu Ostrowieckiego". 

luty 2019 r.
W ramach świętowanego w naszej szkole w lutym tygodnia życzliwości: w poniedziałek losowaliśmy karteczki z imieniem osoby i pisaliśmy o niej kilka ciepłych słów/zdań, we wtorek mieliśmy dzień miłego powitania - każdy mógł wybrać 1 z 6 pomysłów na poranne przywitanie z innymi, w środę niemal wszędzie mogliśmy znaleźć cytrynki z serdecznymi słowami (symbol obchodzonego co miesiąc Dnia Dobrego Słowa), w walentynkowy czwartek utworzyliśmy piękną ozdobę naszego korytarza - serduszkowe drzewo "Słowa Mają Moc", a w piątek chętni uczniowie i nauczyciele wyszli na osiedle rozdawać uśmiechnięte buźki napotkanym przechodniom. To był tydzień pełen dobrych emocji!

luty 2019 r.
Uczeń klasy III otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

luty 2019 r.
Naszą szkołę odwiedziła "Grupa Banina", która zaprosiła uczniów klasy VII, VIII i gimnazjum oraz liceum do obejrzenia monodramu pt. "Marzenie Nataszy" - historii dziewczyny z domu dziecka, dla której najważniejsze są pieniądze. Stanowił on punkt wyjścia do późniejszych warsztatów i rozmowy o wartościach, emocjach, bliskości i wołaniu o akceptację przez młodych ludzi.

luty 2019 r.
Nasi licealiści, otoczeni od początku nietuzinkowymi wnętrzami, bardzo chętnie angażują się w ich wystrój. Przy okazji Walentynek Rada Uczniów zadbała o klimat - w bufecie szkolnym i cafeterii mamy piękne ledowe serca, w pokoju uczniów pojawiły się nowe poduszki, powstała również nowa aranżacja strefy odpoczynku na i piętrze w budynku B.

luty 2019 r.
Nasza pierwsza historyczna Studniówka i pierwszy półmetek były piękne, dostojne i wzruszające. Wspaniały polonez, urocze prowadzenie, uczniowie - eleganccy i zjawiskowi, wspaniała atmosfera i wspólna zabawa obu klas do rana. Całe wydarzenie zorganizowali nasi uczniowie, jesteśmy więc tym bardziej dumni i szczęśliwi.

styczeń 2019 r.
Szkoła bez dzwonków to temat, który nieustannie fascynuje, a dla nas to zwyczajna codzienność, bo dzwonków w Konarskim nie ma od początku. I wszystkim to rozwiązanie polecamy!

styczeń 2019 r.
Z inicjatywy naszych uczniów w szkolnej cafeterii używamy coraz mniej plastikowych opakowań zastępując je sukcesywnie szklanymi i papierowymi.

styczeń 2019 r.
Nasza drużyna debiutując w międzynarodowym zawodach FIRST LEGO League zajęła I miejsce kategorii "Najlepszy projekt robota". Temat edycji 2018/2019 - Into orbit.

styczeń 2019 r.
Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu będącym częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie, dziękuję!". Celem kampanii jest zmniejszenie liczby młodych osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również w internecie, a także podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie hazard i w konsekwencji uzależnienie od niego.

styczeń 2019 r.
Umowa podpisana! Nasze szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

grudzień 2018 r.
Świąteczne dekoracje, które jak co roku stworzyły wyjątkowy klimat na cały grudzień, kolędy rozbrzmiewające na szkolnych korytarzach, wspólne przygotowania, serdeczne życzenia, wspólna Wigilia... uwielbiamy święta!

grudzień 2018 r.
Nasza licealistka wystąpiła w tytułowej roli spektaklu pt. "Dziewczynka z zapałkami" wystawionego przez Ćmielowską Młodzież Aktywną.

grudzień 2018 r.
Nasze szkoły włączyły się w Ogólnopolską Akcję "Idą święta, nie o sms'ie, lecz o kartce pamiętaj". Organizatorem jest fundacja Dbam o Mój Z@sięg, a celem jest zwrócenie uwagi jak ważne są relacje, pamiętanie o bliskich, wspólne spędzanie czasu oraz dbanie o tradycję wysyłania kartek świątecznych.
więcej informacji o akcji>>

grudzień 2018 r.
Nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu olimpiady z języka angielskiego, biologii, chemii, historii, geografii i wiedzy ekologicznej.

grudzień 2018 r.
Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w organizację Mikołajek dla naszych przedszkolaków. Były wspólne zabawy, czytanie bajek, Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty oraz wielka niespodzianka na sali zabaw.
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2018 r.
W ramach współpracy z organizacją AIESEC i realizacją projektu Winter Camp zajęcia w naszych szkołach prowadzą Qian Amanda Xu z Chin i Chrysa Siaga z Grecji.

grudzień 2018 r.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiło nas do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie wprowadzania dwujęzyczności w całym cyklu kształcenia.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał ITV Sejmik Kielce>>

grudzień 2018 r.
Nasi pierwszoklasiści spędzili andrzejkową noc w szkole.

listopad 2018 r.

Magiczny dzień w Teatrze Muzycznym Roma za nami! Zwiedziliśmy nasz ulubiony teatr od kulis - pracownie, w których powstają stroje i elementy scenografii, magazyny, sale prób i obie sceny, obejrzeliśmy "Pilotów" - musical, który zachwycił wszystkich, a po spektaklu spotkaliśmy się z aktorami - Zofią Nowakowską, Martą Wiejak, Przemkiem Zubowiczem i Wojciechem Stolorzem.

listopad 2018 r.
Organ prowadzący nasze szkoły został Laureatem Programu Europejski Laur Wiarygodności. Wyróżnienie przyznano m.in. za nieskazitelną etykę biznesową, wzorowy kontakt z kontrahentami, terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz wdrożone mechanizmy ochrony danych osobowych.

listopad 2018 r.
Film o wyjątkowym teatrze formy i młodych ludziach, którzy go tworzą - jednym z nich jest nasza uczennica, otrzymał Nagrodę Główną w kategorii dokument na festiwalu "9 minut" im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Materiał filmowy zarejestrowano w naszej szkole przy okazji premiery spektaklu "Czysta blaga". Wywiady z aktorami prowadziły również nasze uczennice. Gratulacje dla pomysłodawcy, reżysera i wszystkich występujących!
Teatr Doraźny, dokument>>

listopad 2018 r.
Uczniowie klasy I wzięli udział w spotkaniu z Damianem Czajką, biologiem, ratownikiem medycznym, "pingwiniarzem", który był uczestnikiem 41 wyprawy antarktycznej i spędził cały rok na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Nasz gość opowiedział m.in. jak wygląda życie codzienne na stacji badawczej, czym jest monitoring ekologiczny, którym się zajmował, zdradził tajniki funkcjonowania bazy naukowej, a także ciekawostki z bliskich kontaktów z polarnymi zwierzętami na Wyspie Króla Jerzego.
więcej informacji o naszym gościu>>listopad 2018 r.
Escape Room, który po raz kolejny stał się częścią programu naszej wycieczki to nie tylko fajna zabawa, ale przede wszystkim świetny pomysł na pracę w grupie.

listopad 2018 r.

Nasze szkoły uczestniczą w projekcie "100 lat codzienności Polski" organizowanym przez fundację "Szkoła z klasą". Projekt daje młodzieży okazję do refleksji na temat historii, kultury i tożsamości, dzięki m.in. kontaktowi z fotografią historyczną prezentującą życie codzienne w Polsce w okresie 1918-2018.
więcej informacji o projekcie>>

listopad 2018 r.
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poza tradycyjną wspólną dla wszystkich szkół uroczystością, utworzyliśmy wyjątkową dekorację ścienną, na której spisaliśmy "100 najważniejszych wydarzeń minionego stulecia w oczach naszej społeczności". Znalazły się tutaj wydarzenia historyczne, społeczne, gospodarcze, sportowe, polityczne, muzyczne, artystyczne, lokalne i inne, które miały dla nas w ciągu minionych 100 lat największe znaczenie.

listopad 2018 r.
Najmłodsi - najstarszym, z taką inicjatywą wyszli uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy samodzielnie przygotowali słodki biało-czerwony deser dla naszych tegorocznych maturzystów.

październik 2018 r.
Uczniowie klasy II w ramach lekcji przyrody zwiedzili świętokrzyską Oceanikę, w której zgromadzono zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata.

październik 2018 r.
Nasi uczniowie jak co roku zaangażowali się w organizację uroczystości Osiedlowego Dnia Seniora - przygotowali upominki i program artystyczny z akcentem musicalowym.

październik 2018 r.
Uczniowie klasy I w ramach lekcji historii zwiedzili Pałac Zamoyskich i Muzeum Socrealizmu w Kozłówce oraz obóz koncentracyjny na Majdanku, a uczniowie klasy III Muzeum Orła Białego w Skarżysku.

październik 2018 r.
Miło jest móc przeczytać słowa Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusza Bąka: "Szkoły Konarskiego są dumne, że są z województwa świętokrzyskiego, ale chcę podkreślić, że województwo świętokrzyskie jest dumne ze Szkół Konarskiego".

październik 2018 r.

Za tworzenie nowej jakości w edukacji nasza pani dyrektor została uhonorowana prestiżową nagrodą "Lady Business Awards 2018", którą odebrała w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Galerii Bagatelle w Warszawie. W kapitule konkursowej znalazły się m.in. Emilia Bartosiewicz i Jaga Hupało.
materiał portalu ladybusiness.pl>>
relacja z gali>>

październik 2018 r.
Uczeń klasy III został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX" zorganizowanego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

październik 2018 r.
Nasza drużyna złożona z uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zadebiutuje w tym roku w międzynarodowym konkursie robotyki FIRST LEGO League, stworzonym po to, żeby w twórczej atmosferze angażować i fascynować dzieci i młodzież nauką i nową technologią oraz wyposażać je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu.
więcej informacji o konkursie>>

październik 2018 r.
Integracja to podstawa - uczniowie klasy II w plenerze, a klasy III na kręglach postanowili spędzić klasowo czas poza szkołą.

październik 2018 r.
Mamy boisko!!! Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Boisko jest przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego oraz piłkę ręczną i nożną. Wstęgę przecięli uroczyście nasi uczniowie - przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

październik 2018 r.
Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet społeczności naszej szkoły. Wierzymy, że najbliższe trzy lata będą dla nich czasem dobrych emocji, serdecznych relacji, twórczego poszerzania wiedzy, spełniania marzeń i odpowiedzialnego wkroczenia w dorosłość.

październik 2018 r.
Naszą szkołę odwiedził Piotr Strzeżysz, znany polski podróżnik, laureat licznych nagród (m.in. Nagrody Publiczności na spotkaniach „Kolosy” w Gdyni, nagrody Jury Festiwalu Śladami Marzeń w Poznaniu, nagrody Jury Festiwalu Noc Podróżnika w Łodzi czy pierwszej nagrody Magazynu Podróże za wyczyn roku - zimowy przejazd rowerem przez Himalaje) oraz autor książek (za „Powidoki” otrzymał nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku). Nasz gość spotkał opowiedział nam dlaczego warto być otwartym na świat i ludzi, uczyć się języków obcych i czego uczą podróże.
więcej o naszym gościu>>październik 2018 r.
Uczniowie klasy I wzięli udział w saloniku dyskusyjnym poświęconym podsumowaniu projektu „Mania Działania” i aktywności młodzieży w obszarze samodzielnie podejmowanych inicjatyw.

październik 2018 r.

Mając świadomość jak ważne w wychowaniu młodych ludzi jest zbudowanie silnej i zdrowej psychiki, która w dorosłym życiu poradzi sobie z każdym wyzwaniem, od kilku lat w ramach autorskich projektów podejmujemy działania koncentrujące się na jak najlepszym przygotowaniu naszych uczniów do życia we współczesnym świecie. Program warsztatów skierowany jest na kształtowanie takich kompetencji jak: inteligencja emocjonalna, poczucie własnej wartości, komunikacja interpersonalna, asertywność i wyrażanie swoich potrzeb, radzenie sobie ze stresem i innymi emocjami, szczęście i pozytywne nastawienie do życia, organizowanie swojego czasu i planowanie przyszłości, twórcze i samodzielne myślenie oraz rozwiązywanie problemów. Zajęcia prowadzi trener umiejętności psychospołecznych.

październik 2018 r.
Nasza pani dyrektor została zaproszona na spotkanie z uczestnikami II edycji programu "Liderzy dla młodzieży" - miło jest dzielić się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które podobnie jak my zdecydowały się związać swoje życie zawodowe z dziećmi i młodzieżą.
materiał liderzydlamlodziezy.pl>>

październik 2018 r.
W czasie Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Przyszłości mieliśmy okazję po raz kolejny opowiedzieć o naszych zajęciach realizowanych w oparciu o rozwiązania LEGO Education oraz systemie kształcenia, którego głównym celem jest rozwijanie kompetencji kluczowych, niezbędnych w XXI wieku.

wrzesień 2018 r.
Powołana wiosną Fundacja Szkół Konarskiego, chcąc przyczynić się do budowania świadomego i zorientowanego na kulturę i sztukę społeczeństwa, wspólnie z oddaną sprawie grupą osób, zainaugurowała na szkolnym poddaszu scenę kameralną "tu jest Kultura!", by gromadzić wokół niej osoby, które cenią sobie kameralne kontemplowanie kultury przez duże K.

wrzesień 2018 r.
W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyła się konferencja "Innowacyjne meble w przyjaznej szkole", na której nie mogło nas zabraknąć.

wrzesień 2018 r.
Nasze szkoły zostały nominowane w Ogólnopolskim Konkursie "Laur Michała Anioła" w kategorii kreatywna i innowacyjna szkoła.

wrzesień 2018 r.
Nasza pani dyrektor została zaproszona przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży Barbarę Zamożniewicz do włączenia się w pracę Rady Programowej Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Liderów "Liderzy dla Młodzieży".

wrzesień 2018 r.
Do naszej kadry dołączył native speaker języka hiszpańskiego.

wrzesień 2018 r.
Od tego roku podczas uroczystości obok flagi Polski towarzyszy nam flaga województwa świętokrzyskiego i naszych szkół. Każda z nich symbolizuje wyjątkowe i bliskie naszym sercom miejsce.

wrzesień 2018 r.
Pełni entuzjazmu i nowych pomysłów rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!ROK SZKOLNY 2017/2018

lipiec 2018 r.
Uczennice klasy II zaangażowały się w młodzieżowy projekt artystyczny "Cierp ciało, skoroś chciało - Body Art" zrealizowany w ramach programu "Mania Działania", którego celem jest aktywizacja społeczna młodzieży oraz promocja młodzieżowego wolontariatu na rzecz społeczności lokalnej.
materiał Stowarzyszenia Nie z Tej Bajki>>

czerwiec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

czerwiec 2018 r.
Uczeń klasy II otrzymał stypendium Starosty Ostrowieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dydaktyki, a nasza szkoła gratulacje za uzyskanie przez uczniów bardzo dobrych wyników w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.

czerwiec 2018 r.
Szkolne Spotkania Filmowe w czasie których nasi uczniowie mają możliwość oglądać wartościowe filmy dokumentalne już w docelowym miejscu - sali kinowo-teatralnej.

czerwiec 2018 r.
Nasza uczennica oficjalnie radną I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Inauguracja Sejmiku była częścią gali z okazji jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Gościem specjalnym był Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
materiał iTV Sejmik Kielce>>

maj 2018 r.
Kolejny projekt AIESEC za nami! Tym razem zajęcia przez dwa tygodnie prowadziły Rachel Couturier z Kanady i Ana Maria Hincapie Durango z Kolumbii.

maj 2018 r.
Nasza pierwszoklasistka została radną I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Inauguracja sejmiku była częścią gali z okazji jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Gościem specjalnym był Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

maj 2018 r.

Jak wyglądają nasze zajęcia z informatyki z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms EV3?
materiał filmowy>>

maj 2018 r.
W czasie Dni Otwartych odwiedziło nas ponad 200 uczniów klas III ostrowieckich gimnazjów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

kwiecień 2018 r.
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą panią dyrektor - o naszych początkach, tym co dla nas ważne, naszych działaniach, osiągnięciach i planach.
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>

kwiecień 2018 r.
Nasi licealiści zaangażowali się w organizację jubileuszu szkoły podstawowej. Musicalowy spektakl teatralny, w którym wystąpili wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami zakończył się owacją na stojąco.

kwiecień 2018 r.
Dyrektor naszej szkoły została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.

kwiecień 2018 r.
Maestro Maciej Pawłowski, kompozytor, dyrygent, kierownik muzyczny największych produkcji musicalowych w TM ROMA m.in. "Miss Saigon", "Upiór w operze", "Koty", "Les Miserables", "Grease", "Taniec Wampirów" skomponował hymn naszej szkoły!

kwiecień 2018 r.
Nasz nauczyciel j. angielskiego i podstaw przedsiębiorczości został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

kwiecień 2018 r.
Nasz drugoklasista zdobył tytuł finalisty w XLIV Olimpiadzie Geograficznej. Do tytułu laureata zabrakło mu jedynie 0,5 punktu.
materiał Kuriera Zamojskiego>>

kwiecień 2018 r.
Podsumowaliśmy "Ligę Konara" w tenisie stołowym. Rozgrywki ponownie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Emocji i sportowej rywalizacji nie brakowało.

kwiecień 2018 r.
Nasza licealistka zajęła I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Geograficznym.

kwiecień 2018 r.
Ruch "Budzących Się Szkół" docenił nasz pomysł na nietuzinkowe szkolne wnętrza projektowane z udziałem uczniów z myślą nie tylko o nauce, ale również wypoczynku między zajęciami. Dwa facebook'owe wpisy BSS poświęcone naszej szkole wyświetliło tysiące osób, a ponad 200 udostępniło. Pojawiły się też liczne, miłe dla nas komentarze np.: "Fantastycznie!", "Super, każdy uczeń z pewnością chciałby odpocząć w takich warunkach", "Rewelacja", "Jak fajnie wiedzieć i widzieć, że takie szkoły są już w Polsce", "Pięknie", "Jest moc".

kwiecień 2018 r.
Jesteśmy na Instagramie! Zapraszamy do obserwowania profilu @liceum.konarski, który prowadzi nasza młodzież.

kwiecień 2018 r.
Przewodnicząca Rady Uczniów naszej szkoły razem z panią dyrektor, jako osobą zawodowo związaną z młodzieżą, uczestniczyły w konsultacjach mających na celu omówienie sposobu funkcjonowania Sejmiku Młodzieżowego, jego regulaminu i procedury rekrutacji młodzieżowych radnych. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2018 r.
W siedzibie naszych szkół, po ponad półrocznym okresie przygotowań, zostało otwarte pierwsze w Polsce szkolne LEGO Education Innovation Studio. Na wybór naszych szkół jako lokalizacji wzorcowego LEIS'a miały wpływ wysokie wyniki edukacyjne, nowoczesna infrastruktura oraz zastosowanie rozwiązań LEGO Education w całym cyklu kształcenia. W uroczystości otwarcia uczestniczył Wicekurator Tomasz Pleban, członkowie zarządu AKCES Edukacja - wyłącznego dystrybutora na Polskę rozwiązań LEGO Education oraz przedstawiciele polskich partnerów zaproszonych do realizacji projektu - MAC Edukacja z Kielc, Entelo z Lublina i Graveric z Ostrowca.
materiał Wiadomości Świętokrzyskie>>
materiał wyborcza.pl>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał mamadu.pl>>

marzec 2018 r.
Teatr Doraźny, w którym występują nasze uczennice zdobył cztery nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada", w tym Nagrodę Główną przyznaną przez jury pod przewodnictwem Doroty Segdy oraz Nagrodę Specjalną przyznaną przez publicystę Piotra Zarembę.
materiał wPolityce.pl>>

marzec 2018 r.
Nasz uczeń zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny".

marzec 2018 r.
Nasi licealiści zajęli drużynowo dwa pierwsze i jedno trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez CKZiU - Zespół Szkół nr 4.

marzec 2018 r.
Nasi licealiści zwiedzili wystawę naukową "Body World" prezentującą ludzkie ciała i instalacje multimedialne porównujące zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom oraz wystawę "Titanic - prawdziwa historia" prezentującą historię i technologię największego statku tamtych czasów oraz eksponaty wydobyte z wraku.

marzec 2018 r.
Nasza uczennica zajęła I miejsce w konkursie języka angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

marzec 2018 r.
W magazynie "Informator Dyrektora 2018" ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Dwoje uczniów otrzymało stypendium Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przyznawane w ramach "Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących województwa świętokrzyskiego”.

marzec 2018 r.
Nasi uczniowie zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych i mieli okazję uczestniczyć w lekcji ekonomii w praktyce.

marzec 2018 r.
Kolejny musical, który podbił nasze serca to "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa. Przed spektaklem mieliśmy również okazję obejrzeć teatr od kulis i spotkać się z Jakubem Wocialem, dyrektorem artystycznym teatru i wykonawcą roli tytułowej.

marzec 2018 r.
Nasi licealiści zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Czar par".

marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Czesław Mozil. Artysta zwiedził naszą siedzibę i przeprowadził cenną słowno-muzyczną lekcję tolerancji dla młodzieży.

marzec 2018 r.
Nasz uczeń uzyskał najlepszy wynik w województwie i zakwalifikował się do finałowych zawodów XLIV Olimpiady Geograficznej.

marzec 2018 r.
W magazynie "Z klasą" nr 01(09)/2018 ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Blisko tysiąc osób (uczniów, rodziców, nauczycieli) zgromadzonych w Wojewódzkim Domu Kultury i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, wysłuchało naszych prelekcji dotyczących zastosowania w praktyce szkolnej rozwiązań LEGO Education. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosił nas Urząd Marszałkowski.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2018 r.
Jakie jest credo szkół Konarskiego? Jakie wartości są dla nas ważne? Zapraszamy do oglądania.
materiał filmowy>>

marzec 2018 r.
Odwiedzili nas wyjątkowi młodzi ludzie - młodzieżowy teatr formy, który wystawił dla nas spektakl pt. "Ballada bezludna" na podstawie twórczości Bolesława Leśmiana.

marzec 2018 r.
W tym roku mija już trzy lata od zakupu pierwszego zestawu, a rozwiązania LEGO Education spodobały się tak bardzo, że stały się nieodłącznym elementem naszej pracy na wszystkich etapach kształcenia.marzec 2018 r.
Kontynuujemy zeszłoroczną akcję "Wybierz książkę". Każdy z naszych uczniów może przedstawić propozycje książek jakie chciałby, żeby znalazły się w szkolnej bibliotece i dzięki którym będzie ją częściej odwiedzał.

marzec 2018 r.
Nasze uczennice, mamy, a nawet babcia włączyły się w kampanię społeczną #jestembadamsię, która ma na celu propagowanie badań profilaktycznych.  Inicjatorem akcji jest blogerka Ja zwykła matkaa, a nasza szkoła jest jej współorganizatorem.
materiał Radia Kielce>>
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2018 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach "No to Frugo! Tworzymy własną markę". Spotkanie poprowadził Maciej Barański, manager grupy MAC S. A. Zajęcia miały na celu próbę określenia istotnych wartości dla dzisiejszych nastolatków i przełożenia ich na obszar własnej twórczości i kreatywności w obszarze kultury i biznesu.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2018 r.
Nowe wyposażenie pracowni przedmiotowych sprzyja zajęciom warsztatowym i doświadczalnym na biologii, chemii i fizyce.

marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedzili przedstawiciele działu odpowiedzialnego za wdrażanie innowacyjnych pomocy edukacyjnych oraz z działu komunikacji marketingowej grupy MAC Edukacja - jednego z trzech największych wydawnictw edukacyjnych w kraju,

luty 2018 r.
Idea "od przedszkola do liceum" i stworzony przez nas kompleks edukacyjny został nominowany do "Świętokrzyskiej Victorii"- Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał wyborcza.pl>>

luty 2018 r.
Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Myślą przewodnią było praktyczne ukazanie warsztatu naukowego historyka.

luty 2018 r.
W związku z innowacyjnym podejściem do kształcenia odwiedziła nas iTV Sejmik Kielce.

styczeń 2018 r.
W tym roku obchodziliśmy pierwsze osiemnaste urodziny w naszej szkole! Wszystkie kolejne są dla nas równie ważne, dlatego wspólnie będziemy świętować wejście w dorosłość każdego z naszych uczniów.

styczeń 2018 r.
Na zajęciach matematyki wprowadziliśmy kalkulatory graficzne, które pozwalają na lepsze zrozumienie matematycznych koncepcji pokazując proces obliczeń.

styczeń 2018 r.
Przez tydzień zajęcia z języka angielskiego w naszych szkołach poprowadziło pięciu wolontariuszy w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach - Samvel Kirakosyan z Armenii, Asli Marasli i Cuma Sari z Turcji, Luca Procedda z Włoch oraz Yuliia Tsyban z Ukrainy.

styczeń 2018 r.
Nasza pani dyrektor została Osobowością Roku 2018 w programie Polskie Orły Biznesu. Nagroda przyznawana jest osobom wyróżniającym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

styczeń 2018 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji Nocy Biologów organizowanej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

styczeń 2018 r.
Rysunek budynku, w którym powstało nasze przedszkole, a tym samym rozpoczęła się nasza droga "od przedszkola do liceum" oraz siedziba naszych szkół (budynek A) znalazły się w albumie Tadeusza Kurka "Ostrowiec Świętokrzyski. Portret Miasta".

styczeń 2018 r.
"
Spotkanie przy kawie" to nasza noworoczna inicjatywa, w ramach której chętni rodzice dzielą się z panią dyrektor swoimi pomysłami na rozwój naszych szkół i uczynienie ich jeszcze lepszymi.

styczeń 2018 r.
Na zaproszenie TVP wzięliśmy udział w nagraniu teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia". Była to również świetna okazja, żeby zobaczyć telewizję od kulis.

styczeń 2018 r.
Przez dwa tygodnie zajęcia języka hiszpańskiego prowadzi native speaker - Valeria Cobian z Meksyku, zaproszona do szkoły w ramach naszej współpracy z organizacją AIESEC. Poza zajęciami Valeria komunikuje się z uczniami również wyłącznie w swoim ojczystym języku, także okazji do poćwiczenia hiszpańskiego nie brakuje.

styczeń 2018 r.
Klasyfikacja końcowa piłkarskich rozgrywek Ligi Konara Dwójek ogłoszona! Pomysł aktywnego wykorzystania przerw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że już w styczniu rozpoczęły się rozgrywki w tenisie stołowym.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie zaangażowali się w przygotowanie słodkich niespodzianek dla dzieci z domu dziecka, podopiecznych z domu pomocy społecznej i osób bezdomnych.

grudzień 2017 r.
Przedświąteczna praca domowa dla naszych uczniów zdobyła popularność w całej Polsce. Tylko na naszym profilu facebook'owy wpis wyświetliło ponad 135.000 osób i udostępniło kolejnych 630, w tym ogólnopolski portal "Juniorowo" i ruch "Budzących Się Szkół". Dzwoniło do nas również Polskie Radio. Cieszymy się, że nasz pomysł się spodobał i dziękujemy za liczne bardzo miłe dla nas wpisy np. "Tak powinno być w każdej szkole", "Brawo", "Szkoła marzeń", "Super!", "Dobra praktyka", "Można? Można!", "I to jest to!", "Wspaniale", "Dyrektor pierwsza klasa", "Wow!", "Czadowa szkoła", "Świetny pomysł", "Kopiuję". Mamy nadzieję, że przed kolejnymi świętami "kopiujących" będzie jak najwięcej.
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2017 r.
Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w sali teatralnej. Cała społeczność szkolna przy wspólnym stole podzieliła się opłatkiem, zjadła tradycyjne potrawy i zaśpiewała kolędy. Decyzją uczniów część jedzenia po raz kolejny przekazaliśmy do noclegowni dla samotnych mężczyzn.

grudzień 2017 r.
Nasi  licealiści zwiedzili wystawę "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Dzieła pochodzą z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów oraz kolekcji prywatnych i muzeów m.in. w Meksyku i Niemczech.

grudzień 2017 r.
Nasi licealiści po raz pierwszy odwiedzili Teatr Muzyczny w Poznaniu, w którym obejrzeli "Zakonnicę w przebraniu" - musical stworzony na podstawie filmu "Sister Act", a po spektaklu spotkali się z aktorami, m.in. Tomaszem Steciukiem, jednym z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce.

grudzień 2017 r.
Dwoje uczniów klasy II zakwalifikowało się do II etapu olimpiady historycznej i geograficznej.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczne kiermasze, na których można było kupić upieczone przez nich słodkości. Zgromadzone pieniądze zostały przeznaczone m.in. na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska "Animals".

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie jak co roku w okresie bożonarodzeniowym zaangażowali się w przygotowanie kartek z życzeniami dla samotnych mieszkańców naszego osiedla oraz świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Małachowie i osób przewlekle chorych psychicznie - podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

grudzień 2017 r.
Nasza pierwszoklasitka została stypendystką Programu GRAND realizowanego przez Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Celem programu jest wsparcie finansowe wybitnie uzdolnionej młodzieży z województwa świętokrzyskiego.
więcej informacji>>

grudzień 2017 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w konferencji młodzieży w ramach projektu "Świętokrzyskie Dwujęzyczne" pt. "Going bilingual, unlocking your potential".

grudzień 2017 r.
W naszym budynku wszędzie czuć świąteczną atmosferę - pięknie pachną choinki, klimatu dodaje muzyka, urokliwe światełka oraz świąteczne dekoracje. Efekty wspólnej pracy i zaangażowania robią wrażenie.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie przygotowali muzyczną niespodziankę dla seniorów z Dziennego Domu Opieki "Senior - Wigor". Wspólne kolędowanie połączyło pokolenia i dostarczyło wielu wzruszeń.

grudzień 2017 r.
W związku z tym, że nasze szkoły są honorowym widzem Teatru Muzycznego Roma, pani dyrektor wzięła udział w świątecznym spotkaniu teatralnym. Na choince we foyer teatru zawisły ozdoby wykonane przez naszych uczniów, a dyrektor TM Roma Wojciech Kępczyński przekazał najlepsze życzenia dla całej wyjątkowej społeczności Szkół Konarskiego.

grudzień 2017 r.
Na ogólnopolskim portalu Lady Business ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół - Kingą Wnuk. Redaktor naczelna portalu - Emilia Bartosiewicz rozmowę skomentowała w następujący sposób: "To jeden z wywiadów z cyklu tell your story, który będzie długo w mojej pamięci, dojrzały, szczery i pełen pięknych spostrzeżeń. Kinga Wnuk - założycielka i dyrektor szkół i przedszkola, wizjonerka, w swoim słowniku słowo "odwaga" ma napisane wielkimi literami. Polecam przeczytajcie!".
materiał ladybusiness.pl>>

grudzień 2017 r.
Napisz list. Zmień życie! Uczniowie liceum i gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez Amnesty International, którego celem jest wysłanie jak największej ilości listów i apeli do władz we wskazanych krajach, tak żeby skierować ich uwagę na naruszane prawa i wolności człowieka. Większość listów została napisana w języku angielskim.
więcej informacji>>

listopad 2017 r.
Uczniowie klasy I uczestniczyli w ustawicznej interdyscyplinarnej konferencji poświęconej wielokulturowości zorganizowanej przez Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

listopad 2017 r.
Nasza przesyłka pełna zabawek, gier i książeczek dotarła do pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

listopad 2017 r.
Nasza praca została nagrodzona znakiem jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie" dedykowanym najlepszym produktom i usługom w województwie.
materiał Echa Dnia>>listopad 2017 r.
Nasza licealistka wzięła udział w wymianie młodzieży Brightening w mieście Malaga w Hiszpanii. Wspólnie z ponad 40 osobami z krajów takich jak Włochy, Portugalia, Francja, Rumunia i Macedonia rozwijała kreatywność, wyobraźnię i zdolności do tworzenia nowych form wypowiadania się za pomocą innowacyjnych technik artystycznych.

listopad 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie i warsztatach "Blockchain i Bitcoin. Przyszłość finansów" zorganizowanych przez Wydział Ekonomii WSBiP przy współpracy BITELON i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. W trakcie spotkania eksperci omówili m.in. tajniki branży, wyjaśnili czym jest kryptowaluta i co kryje się pod pojęciem bitcoin.
materiał Lokalna.TV>>

listopada 2017 r.
Budynek naszej szkoły znalazł się wśród prac Tadeusza Kurka wybranych na jubileuszową wystawę artysty.

listopad 2017 r.
Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i przypomnieniem wydarzeń z czasów, gdy Polska zniknęła na 123 lata z mapy świata.

listopad 2017 r.
Nasza kadra wzięła udział w konferencji inaugurującej projekt "Nauczanie dwujęzyczne" zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z blisko trzech lat działań dwujęzycznych.

październik 2017 r.
Nasi licealiści obejrzeli pierwszą na świecie pełnometrażową animację malarską. Film "Twój Vincent" to 65 tys. ręcznie namalowanych klatek przez 125 artystów z całego świata, w tym z Polski. Ożywione obrazy Van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.

październik 2017 r.
Nasi uczniowie po raz kolejny wspólnie z Radą Osiedla "Kuźnia" zaangażowali się w organizację Dnia Seniora.

październik 2017 r.
Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu "Akademia Sukcesu" poprowadziła Lila Cieślar - trener pracy, koordynator edukacji dwujęzycznej. Ramowy plan spotkania: Nowe notowanie - podstawy sketchnoting'u, Top performer - co cię wyróżni?, Proaktywność - kształtuj cechę, o której robi się głośno.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

październik 2017 r.
Nasi  licealiści wzięli udział w interaktywnej lekcji fizyki w Łódzkim Centrum Nauki "Experymentarium". Budynek typu discovery center mieści stanowiska i eksponaty umożliwiające zgłębianie zagadnień z wielu dziedzin nauki.

październik 2017 r.
Do musicalowej kolekcji dołączyliśmy "Les Misérables" uznawany za musical wszech czasów, wystawiany na świecie nieprzerwanie od ponad 35 lat. Udział w spektaklu poprzedziły zajęcia przybliżające jak powstaje musical oraz warsztaty z emisji głosu poprowadzone przez pracowników Teatru Muzycznego w Łodzi.

październik 2017 r.
W naszej szkole dostępny jest bezpłatny magazyn lifestylowy "Made in Świętokrzyskie". Dwumiesięcznik porusza zagadnienia kultury, wyjątkowych miejsc i ludzi z naszego województwa. Zachęcamy do lektury.

październik 2017 r.
Nasi licealiści wzięli udział w dniu otwartym Sądu Rejonowego. Rozmowy z pracownikami sądu zakończyły się uczestnictwem w posiedzeniu w charakterze publiczności.

październik 2017 r.
"Non scholae, sed vitae discimus" - pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów liceum. po ślubowaniu był czas na wspólne, rodzinne rozmowy przy stole i smakowanie pyszności przygotowanych przez społeczność klasową.

październik 2017 r.
Uczeń klasy pierwszej otrzymał stypendium "Mistrzowie Matematyki". Przyznawane przez Fundację Vive Serce Dzieciom.

październik 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach "Polsko-żydowska mozaika". Podzieleni na grupy opracowali zagadnienia z zakresu tożsamości, religii, historii, sztuki, zagłady i pamięci, żeby stworzyć wystawę ukazującą złożoność żydowskiej kultury. Prace miały być pretekstem do zastanowienia się nad powiązaniami między tymi tematami i alternatywnymi układami "mozaiki".

październik 2017 r.
Zainaugurowaliśmy piłkarską "Ligę Konara". Sportowa inicjatywa ma na celu aktywne wykorzystywanie przerw. Kilkuminutowe rozgrywki piłki nożnej to dobry sposób propagowania zdrowego trybu życia i nauki rywalizacji w myśl zasady fair play.

październik 2017 r.
Rozpoczęliśmy budowę obiektu sportowego. Na powierzchni ok. 1000 m. kw. powstanie zaplecze sportowe obejmujące m. in. salę gimnastyczną i salkę do fitnessu, a w ogrodzie zaprojektowano boisko wielofunkcyjne.

październik 2017 r.
Nasz licealista otrzymał przyznawaną przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Nagrodę "Talent Świętokrzyski".
materiał Echa Dnia>>
więcej informacji>>

październik 2017 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Grosz do grosza" realizowanej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Celem zbiórki jest sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.

wrzesień 2017 r.
Muffiny z warzywami, smoothie, bakalie, domowe ciasta, kanapki z pastami wege, sałatki, chrupiące marchewki, jogurty z owocowymi dodatkami... to tylko niektóre ze zdrowych smakołyków w szkolnej cafeterii.

wrzesień 2017 r.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Samorządy mają głos" wybraliśmy przedstawicieli naszych uczniów.

wrzesień 2017 r.
Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2 odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2017 r.
Nasze szkoły otrzymały certyfikat "Wiarygodnej Szkoły", przyznawany placówkom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2017 r.
W ramach współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej nasze szkoły przystąpiły do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Szkoła Edukacji". Program ma na celu rozwój samorządności uczniowskiej, kształtowanie postaw obywatelskich oraz wspieranie aktywności uczniów.
więcej informacji>>

wrzesień 2017 r.
W Światowym Dniu bez Samochodu zainicjowaliśmy akcję "Rowerem do szkoły". Zachęcamy do zamiany czterech kół na dwa!wrzesień 2017 r.
Nasi uczniowie wygrali grę miejską "Gra o grosz" zorganizowaną z okazji 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Gra miała na celu uczczenie 420 lat powstania Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystkie zadania opierały się o wydarzenia z historii miasta.

wrzesień 2017 r.
Nawiązaliśmy współpracę z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wspólne działania będą dotyczyły m.in. wymian międzynarodowych oraz zajęć języka hiszpańskiego z native speaker'ami.

wrzesień 2017 r.
W naszej szkole odbyło się Otwarte Spotkanie Dyskusyjne poprowadzone metodą "open space" przez Barbarę Zamożniewicz - Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży. Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjaliści i licealiści podzielili się swoimi pomysłami na bieżący rok szkolny. Zainicjowali m.in. temat poczty szkolnej, szkolnego klubu dyskusyjnego i koła kabaretowego. O zdanie, ale już w innej formule, zapytaliśmy również uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej, którzy mieli okazję narysować, napisać i opowiedzieć o swojej szkole marzeń.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

wrzesień 2017 r.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu pod hasłem Kornela Makuszyńskiego: "Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu".

wrzesień 2017 r.
Nasze licealistki wzięły udział w modelowych obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych - Kielce Model United Nations. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z całej Polski, a także Czech, Słowacji, a nawet Indonezji. Debatowano o takich tematach jak: innowacyjne metody zapobiegania głodu na świecie, wojna w Jemenie, odnawialne źródła energii, ochrona obrońców praw człowieka. Obrady odbywały się w języku angielskim.
materiał Radia Kielce>>
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2017 r.
Ten rok szkolny to debiut w naszym liceum wyjątkowych zajęć - Theory of Knowledge, które czerpią z wielu nauk, m.in. logiki, psychologii, etyki, filozofii, socjologii, sztuki i geopolityki oraz koncentrują się na dochodzeniu do prawdy. Wszechstronny przedmiot dla wszechstronnej młodzieży.

wrzesień 2017 r.
Jako, że nie wszystkie zajęcia wymagają ławek i krzeseł, postanowiliśmy, że kilka sal warto zaaranżować niestandardowo. Jedną z nich jest pracownia hamakowa, która z myślą o ciekawych rozmowach i wartościowych dyskusjach, już niebawem powstanie w naszych szkołach.

wrzesień 2017 r.
Na dobry początek nowego roku szkolnego zapraszamy do obejrzenia spotu "Każdy z nas jest inny, każdy wyjątkowy."
materiał filmowy>>

wrzesień 2017 r.
Włączanie młodych ludzi w praktyczne działania przynosi ogrom korzyści przede wszystkim dla nich, ale nie tylko, bo szkoła współtworzona przez uczniów jest naszym zdaniem najlepszą szkołą. W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego wspólnie z Rzecznikiem Młodzieży organizujemy dwa duże wydarzenia młodzieżowe - jedno wewnętrzne związane z doskonaleniem jakości pracy naszych szkół, a drugie skierowane do świętokrzyskiej młodzieży z potencjałem.
#świetokrzyskiedlamłodych>>

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

lipiec 2017 r.
Mamy 1000 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

czerwiec 2017 r.
Mundurki zmierzone, fasony przedyskutowane, nowości omówione. W nowym roku decyzją uczniów, a konkretnie dziewczynek, wprowadzamy do wyboru drugi kolor bluzek sportowych.

czerwiec 2017 r.
Nasi uczniowie postanowili zamiast kupowania kwiatów nauczycielom przekazać środki na akcję Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka - niosę pomoc". To piękne podsumowanie tegorocznych działań w ramach programu zaangażowania społecznego.

czerwiec 2017 r.
Pierwsza uroczystość zakończenia roku za nami. W nowej sali teatralnej było dostojnie i wzruszająco. Poza rozdaniem nagród w kilku kategoriach i dyplomów za godną naśladowania postawę zaangażowania społecznego, po raz pierwszy nasi uczniowie wręczyli swoje nagrody - "Konary". W pierwszej edycji przyznano ich aż dziewięć.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2017 r.
W czasie Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie oglądali fragmenty dwóch filmów dokumentalnych "Mysz" i "Szkoła podstawowa", na podstawie których dyskutowali o postawach konformistycznych i nonkonformistycznych. Była również okazja do zdobycia informacji na temat Olimpiady Medialnej.

czerwiec 2017 r.
Po raz pierwszy spot reklamowy naszego liceum ukaże się w radiu. Zapraszamy do posłuchania.
Radio Ostrowiec>>

czerwiec 2017 r.
Nasi licealiści i gimnazjaliści wspólnie wybierają kandydatów do nagród uczniów. "Konary" zostaną wręczone w 8 kategoriach: Klasa Roku, Nauczyciel Roku, Społecznik Roku, Osobowość Roku, Przyjaciel Roku, Debiut Roku, Konarszczak Roku i Konar Specjalny.

czerwiec 2017 r.
W czasie spotkania honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma, w którym uczestniczyła dyrektor naszych szkół I reżyser Sebastian Gonciarz z dużym zainteresowaniem dopytywał o nasze szkoły oraz musicalową pasję. Była również okazja do poznania jednego z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce - Janusza Krucińskiego. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na musical "Piloci" oraz zwiedzanie naszego ulubionego teatru od kulis.
materiał TM ROMA na fb>>

 

 

 

 

 

maj 2017 r.
Troje uczniów zostało laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych - „Mistrzostwa szaradziarskie".

maj 2017 r.
Nasz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości realizowanych w systemie dwujęzycznym został nominowany do tytułu "Belfer Roku 2017".

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkół uczestniczących w projekcie "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Okazją była konferencja zatytułowana „The Benefits and Challenges of Being Bilingual in the 21st Century”, która odbyła się w Sandomierzu. Po konferencji wszyscy udali się na rejs po Wiśle, zwiedzanie siedziby I LO oraz starówki. W rolę przewodników po mieście wcielili się współorganizatorzy - młodzież z Collegium Gostomianum.

maj 2017 r.
Pięcioro uczniów klasy I osiągnęło wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Taki wynik osiąga jedynie 4% uczestników.

maj 2017 r.
Ponad dwustu uczniów odwiedziło nas w czasie dni otwartych, podczas których mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach i poczuć atmosferę panującą w naszej szkole. Miło nam było przeczytać w odpowiedziach na pytanie jakie powinno być liceum, do którego chciałbyś chodzić: "Takie jak Konarski", „Tu jest wszystko o czym marzę”, „To liceum jest idealne”, „Powinno wyglądać jak liceum Konarskiego”, „W tej szkole jest wszystko", „To jest bardzo fajne", „Według mnie liceum St. Konarskiego jest liceum marzeń”, "Każde liceum powinno być takie jak to"… Dziękujemy za tyle ciepłych słów i zapraszamy do naszej szkoły.
materiał Echa Dnia>>

maj 2017 r.
Kolejnym musicalem, który mieli okazję zobaczyć nasi uczniowie było "Metro" w teatrze Buffo. Przy okazji pobytu w Warszawie uczestniczyli też w grze "Escape Room".

maj 2017 r.
Smaczne i zdrowe sałatki, kanapki, tarty, musli, soki, koktajle, smoothie i inne pyszności... otworzyliśmy szkolną cafeterię "Branch Cafe" -  nowe serce szkoły, miejsce spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli, naszych gości i przyjaciół.


maj 2017 r.
Przez trzy tygodnie w naszych szkołach goszczą wolontariusze organizacji AIESEC - Karla Avila Osuna z Meksyku i Foram Deepak Madhvani z Indii. Nasi goście tradycyjnie prowadzą konwersacje z j. angielskiego, a wolontariuszka z Meksyku język hiszpański. Będą także realizować zajęcia w ramach projektu "UnderStand" - jest to projekt wspierający cel zrównoważonego rozwoju ONZ numer 10 „Mniej nierówności”. Celem projektu jest promowanie społecznej, ekonomicznej, politycznej równości niezależnie od wieku płci, rasy, pochodzenia, wyznania czy statusu ekonomicznego. 

maj 2017 r.
Zapraszamy na Dni Otwarte!
materiał Lokalna.TV>>

maj 2017 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje sie w działania związane z Budżetem Obywatelskim. Wspieramy i promujemy projekt nr 17 - "Po sąsiedzku. Kuźnia relaksu i ogród sąsiedzki. Dwie przestrzenie wspólne", który zakłada powstanie dwóch skwerów do spotkań i rekreacji. Jeden z nich znajduje się na naszym osiedlu.

maj 2017 r.
Nasi licealiści wzięli udział w charakterze publiczności w rozprawach karnych w Sądzie Rejonowym. Tematyka rozpraw to wykroczenia. Po był czas na dyskusję i pytania.

maj 2017 r.
Uczniowie, którzy w zeszłym roku nie zdawali międzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, przystąpią do niego w czerwcu, a pozostali przygotowują się do poziomu C1, do którego planujemy podejść w klasie II lub III.

maj 2017 r.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła pozyskała środki z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie pięciu pracowni przedmiotowych - matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu dla młodzieży "Młodzi Bogaci" zorganizowanym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przez stowarzyszenie "Your Choise". Tematyka szkolenia dotyczy oszczędzania i zarządzania finansami, zrozumienia podstawowych zagadnień ekonomii, podejmowania kroków w celu znalezienia pierwszej pracy, zarabiania pieniędzy w młodym wieku.
informacje o szkoleniu>>

kwiecień 2017 r.
Budynek B już po odbiorach. Zaczynamy przeprowadzkę!

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy I otrzymał stypendium przyznawane w ramach "Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących województwa świętokrzyskiego”.
materiał Echa dnia>>

marzec 2017 r.
W ramach zajęć języka polskiego uczniowie klasy I obejrzeli spektakl teatralny pt. "Książę" stworzony w oparciu o "Małego Księcia". Inscenizację przygotowali uczniowie Społecznego Gimnazjum w Kielcach pod kierunkiem reżysera Bartłomieja Miernika.

marzec 2017 r.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości odwiedzili nas pracownicy Urzędu Skarbowego, którzy poprowadzili zajęcia dotyczące podatków i rozliczeń podatkowych oraz warsztaty z wypełniania deklaracji PIT.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy I zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach Polski zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie i Tatrzańskie Parki Narodowe i zajął V miejsce.

marzec 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konferencji pt. "Bilingualism in Promoting the Region and Individuals” zorganizowanej w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Dziękujemy za tyle dobrych słów o naszych szkołach przy powitaniu.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2017 r.
W pierwszym tygodniu marca gościł u nas Zviadi Revishvili - student prawa z Gruzji, który poprowadził zajęcia i konwersacje w j. angielskim we wszystkich klasach.

luty 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona do udziału w eksperckich warsztatach konsultacyjnych dotyczących zmian w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, które odbyły się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

luty 2017 r.
Naszą szkołę odwiedził doradca marszałka ds. międzynarodowych - Andrzej Łukasik, który poprowadził zajęcia w j. angielskim na temat: "The twists and turns of the road towards bilingualism". W czasie spotkania mieliśmy okazję usłyszeć dużo miłych słów o naszej pracy. Dziękujemy!
materiał Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach>>
wpis Marszałka Adama Jarubasa na fb>>
materiał Lokalna.TV>>

luty 2017 r.
Pani dyrektor na wybiegu, a uczniowie w roli asystentów Katarzyny Cichopek i Szymona Majewskiego, którzy poprowadzili aukcję w czasie charytatywnego Pokazu Mody "Dzieci-Dzieciom" - nasze szkoły już po raz trzeci włączyły się w wydarzenie organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń i Bałtowski Kompleks Turystyczny. Cały dochód został przeznaczony na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych fundacji - pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

luty 2017 r.
W drugim semestrze plan zajęć dodatkowych wzbogacił się o koło fotograficzne.

luty 2017 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie I LO im. St. Staszica wzięli udział w warsztatach dziennikarsko-medialnych. Tematyka warsztatów objęła: „Język obrazu - podstawy przekazu telewizyjnego”, „Słowo w druku - podstawy dziennikarstwa prasowego”, „Świat dźwięku - mowa, śpiew, muzyka.” Całość podsumowała prezentacja materiałów: fotograficznego prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanych przez uczestników wspólnie z prowadzącymi.

luty 2017 r.
W drugim semestrze nasi uczniowie rozpoczęli naukę j. angielskiego specjalistycznego. Do wyboru jest j. medyczny, prawniczy, techniczny lub biznesowy.

luty 2017 r.

Zaczynamy pracę w pięciu różnych grupach profilowych. Grupa 1 będzie rozszerzać chemię, biologię i matematykę, grupa 2 matematykę i fizykę, grupa 3 matematykę i geografię, grupa 4 matematykę i historię, a grupa 5 polski i historię. Do tego wszyscy planują rozszerzać j. angielski.

luty 2017 r.
W czasie ferii nasza kadra uczestniczyła w trzech inspirujących wydarzeniach dla entuzjastów edukacji - spotkaniu Klubu "Budzących Się Szkół", spotkaniu klubu "Edulidera" oraz III Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Dwujęzycznych.

luty 2017 r.
Na portalu facebook założyliśmy kolejną grupę do sprawnej komunikacji, tym razem międzynarodową Konarski_Leaf_Together. Krystalizuje się również nasz pierwszy duży wspólny projekt.

styczeń 2016 r.
Przed feriami odwiedzili nas przyjaciele z partnerskiej LEAF Academy - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów w Bratysławie. Rozmawialiśmy o wspólnych działaniach i projektach, planowanych na wiosnę wyjazdach oraz udoskonaleniu komunikacji online.

styczeń 2017 r.
Nasi gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w "Passion Day" - wydarzeniu poświęconym zaangażowaniu społecznemu i pasji w działaniu zorganizowanym przez młodych dla młodych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Michał Braun - wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Barbara Zamożniewicz - Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Dariusz Czupryński - Komendant Hufca ZHP, youtuber "Baniak" oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas.
materiał Lokalna.TV>>
materiał OstrowiecNews>>

styczeń 2017 r.
Przez tydzień zajęcia j. hiszpańskiego w naszych szkołach prowadzi Jose Alvarez Ahumada z Meksyku. Fantastyczny student architektury, z którym mamy okazję nie tylko porozmawiać na ciekawe tematy, ale również poznać bliżej jego kraj, kulturę i zwyczaje.


styczeń 2017 r.
Pierwsze wizualizacje nowego budynku ujrzały światło dzienne! Jako pierwszą zaprezentowaliśmy bibliotekę, bo to od niej zaczęło się marzenie o nowym obiekcie. Wszystkie projekty w konsultacji z dyrektorem naszych szkół i uczniami powstały w studio MJ Design Monika Juszczel.

grudzień 2016 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczny kiermasz "Ciastko dla Krzysia", na którym można było kupić upieczone przez nich pierniczki i ciasta oraz zdrowe słodycze, a także ręcznie robione ozdoby świąteczne.

grudzień 2016 r.
Szkolny Skype konarski#streaming to jedno z narzędzi do kontaktów naszej szkoły z partnerską LEAF Academy w Bratysławie. Pierwsze testy za nami.


grudzień 2016 r.
Kolejny projekt AIESEC w naszych szkołach - tym razem zajęcia prowadzą Jiani Ii z Australii i Miica Esteron z Filipin.

grudzień 2016 r.
A tymczasem na Sienkiewicza takie widoki!grudzień 2016 r.
"Kolorowa, czyli biało-czerwona" to wyjątkowy monodram o patriotyźmie w reżyserii Bartłomieja Miernika, którym zaskoczyliśmy naszych uczniów w czasie zajęć. Spektakl zwraca uwagę pomysłem grania w sali lekcyjnej przy pełnym zaskoczeniu młodych ludzi, bardzo wyrazistym, odważnym i emocjonalnym ujęciem tematu, jak i spotkaniem z twórcami, w czasie którego jest czas na rozmowę o wrażeniach, postawie głównego bohatera, o tym jak rozumiemy patriotyzm, jaka jest różnica między patriotyzmem, a nacjonalizmem oraz czy łatwo ulec manipulacji.
więcej informacji>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2016 r.
Temat zimowych Szkolnych Spotkań Filmowych dotyczył konkursu "Lektury w kadrze" i prelekcji wybranych filmów konkursowych. Celem spotkania było zachęcenie do aktywności twórczej oraz własnej interpretacji tekstu literackiego. Przy okazji wspólnie z uczniami podjęliśmy decyzję o modyfikacji SSF i podzieleniu ich na dwie części. Pierwsza jest dla wszystkich w ramach szkolnej edukacji filmowej - będą to spotkania z wartościowymi dokumentami i dyskusje na ich podstawie, a druga będzie adresowana do uczniów zainteresowanych tworzeniem filmów i realizowana w formie warsztatów.

listopad 2016 r.
To co u nas niewątpliwie jest wyjątkowe to tak wiele roczników dzieci pod jednym dachem. Mają oczywiście wydzielone strefy, ale często się widują, spotykają, bawią przy okazji różnych okoliczności, a do tego lubią i szanują... serce rośnie za każdym razem kiedy widzimy jak nasi gimnazjaliści i licealiści bawią się z przedszkolakami, czytają "zerówkowiczom" czy opiekują młodszymi uczniami w ramach projektu "Koala".

listopad 2016 r.
Pierwszy numer gazetki szkolnej "Razem do gwiazd" ujrzał światło dzienne!

listopad 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie "Misja - Książka" zorganizowanym przez Ridero. Ich zadaniem było stworzenie książki ze zbiorem kilku opowiadań, które łączy wspólny motyw. Ze wspólnej twórczości powstały trzy książki: "Sięgając gwiazd" i "W górach" napisane przez gimnazjalistów oraz "Różne oblicza śmierci" napisana przez licealistów.
więcej informacji>>

listopad 2016 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w slajdowisku podróżniczym i spotkaniu autorskim z Michałem Majem, młodym Ostrowczaninem, autorem bloga zyciejestpiekne.eu i książki pt. „Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego”. Michał obiecał, że wkrótce odwiedzi naszą szkołę i opowie więcej o swojej liście marzeń.

listopad 2016 r.
Z okazji międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń, zorganizowaliśmy szkolną zbiórkę pluszaków, gier i zabawek dla pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

listopad 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Jonas Baumgartner, licealista z Austrii, który przyjechał do nas na zaproszenie naszej gimnajzalistki, z którą w wakacje uczestniczyli w obozie LEAF Summer Leadership Camp w Bratysławie. W czasie tygodniowego pobytu w Ostrowcu Jonas poprowadził we wszystkich klasach konwersacje z j. angielskiego oraz jako native speaker uczestniczył w zajęciach niemieckiego. Młodzieżowe inicjatywy cieszą nas najbardziej! Zajęcia były fantastyczne, a w pamiątkowej dedykacji Jonas napisał m.in.: „…give your best because genuinely believe, that one day you will not only reach for the stars, but you will hold them in your hands”. 
materiał Ostrowiec.News>> 
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


listopad 2016 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze zaangażowali się w organizację i promocję Festiwalu Sztuk Przeróżnych "Cyrki Nowe" - inicjatywy promującej różne dziedziny sztuki scenicznej - teatr, śpiew, ekwilibrystykę i pantomimę, zorganizowanej przez stowarzyszenie kulturotwórcze Nie z Tej Bajki.
informacje o wydarzeniu>>

listopad 2016 r.
Nasi gimnazjaliści zwiedzili multimedialną wystawę "Van Gogh Alive" zrealizowaną z wykorzystaniem technologii sensory 4 - systemu, który łączy wyświetlaną grafikę z wysokiej jakości dźwiękiem i tworzy pasjonujący pokaz dzieł sztuki.
informacje o wystawie>>

listopad 2016 r.
Nasze szkoły od początku istnienia sprzyjają wszystkim prospołecznym inicjatywom, a uczniowie chętnie angażują się w pomoc innym. W tym roku postanowiliśmy nadać naszemu wspólnemu zaangażowaniu formalne ramy, tak by po ukończeniu szkoły nasi uczniowie mogli udokumentować swoje zaangażowanie, co jest dzisiaj mile widziane na większości dobrych uczelni oraz przez coraz większą liczbę pracodawców.

listopad 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w forum eksperckim "Wiem. Czuję... pomagam! Empatia w szkole", którego tematyka zbiegła się w czasie z naszymi planami nadania formalnych ram szkolnemu projektowi zaangażowania społecznego.
informacje o wydarzeniu>>

listopad 2016 r.
Poruszanie tematów związanych z tolerancją, godnością, odpowiedzialnością za słowa, szanowaniem innych i byciem życzliwym wobec drugiego człowieka to ważny element lekcji wychowawczych w naszej szkole.

listopad 2016 r.
Obchodząc Święto Niepodległości nasza szkoła zmieniła barwy na biało-czerwone. Było uroczyście, patriotycznie i w tym roku wyjątkowo rozśpiewanie - pieśni patriotycznie śpiewaliśmy wspólnie, a chętni wzięli udział w indywidualnym konkursie wokalnym, który rozstrzygnęło uczniowskie jury. Co ważne w uroczystościach wspólnie uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych. Piękny widok!

listopad 2016 r.

Nasi licealiści spotkali się ze zdobywcami "Srebrnego Wilka" w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Norbert Góra i Filip Sobczyk przybliżyli ideę olimpiady i zasady udziału oraz podzielili się doświadczeniami z realizacji projektu.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie przystąpili do pracy nad szkolną gazetką "Razem do gwiazd". Znajdą się w niej rubryki tj. kultura, wywiady, sprawy społeczne, sport, zapowiedzi wydarzeń szkolnych, nowinki technologiczne, motywatory i wiele innych.

październik 2016 r.
Trzy szkoły i trzy szczęśliwe siódemki - mamy 777 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

październik 2016 r.
Powstają pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. Będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

listopad 2016 r.
Organ prowadzący nasze liceum został wyróżniony w konkursie "Nasze Dobre Świętokrzyskie", którego celem jest promowanie najlepszych w województwie produktów i usług.

październik 2016 r.
Plan zajęć dodatkowych wzbogacił się o koło dziennikarskie.

październik 2016 r.
Zainspirowani premierą książki „Szmul muszkies - fotograf profesjonalny” oraz wzruszającymi wspomnieniami córki fotografa Ruth Webber o latach, które jako dziecko spędziła w obozie Auschwitz, postanowiliśmy poświęcić jej przemówieniu zajęcia we wszystkich klasach gimnazjum i liceum. Tematyka przeprowadzonych zajęć była wprowadzeniem do zbliżającej się wycieczki do muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, wpisała się również w projekt krokus, w którym bierzemy udział. Inicjatywa sadzenia żółtych krokusów przez uczniów ma na celu upamiętnienie dziecięcych ofiar holocaustu. 
informacje o premierze książki i treść przemówienia Ruth Webber>>
informacje o projekcie Krokus>>

październik 2016 r.
W czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor naszej szkoły została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej - polskim odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
materiał Ostrowiec.News>>

październik 2016 r.
Do planu zajęć dla chętnych uczniów wprowadziliśmy zajęcia uważności i relaksacji. Niebawem czas na wyciszenie pojawi się również na początku części zajęć lekcyjnych - każdy z nas potrzebuje się na chwilę zatrzymać, a zasada "STOP" - "Stań Teraz weź oddech Obserwuj Pójdź dalej" powinna nam wszystkim towarzyszyć na co dzień.
5 zasad uważności>>

październik 2016 r.
Nasza uczennica zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie fotograficznym "Woda - twój najbliższy przyjaciel" zorganizowanym przez Staropolski Klaster Wodny.

listopad 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Ludzi niezwykłych dla Ostrowca Świętokrzyskiego" w rysunkach Tadeusza Kurka - osób, których działalność w wyjątkowy sposób służyła i służy naszemu miastu i jego mieszkańcom. Promocja albumu połączona z wystawą prac odbyła się w Galerii Fotografii MCK, a w przyszłym roku będzie prezentowana w Biurze Wystaw Artystycznych.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
Mamy już pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. Będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

październik 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w kolejnej inspirującej konferencji, której temat jest nam szczególnie bliski - "Edukacja to relacja" zorganizowanej przez fundację Edutank i uniwersytet SWPS. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej edukacji są dobre relacje i wszyscy - kadra, uczniowie, rodzice - powinniśmy o nie dbać.
więcej informacji>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszych szkół została współautorem cyklu "Bliżej muscialu <3". W ramach musicalowej edukacji internetowej, wspólnie z Maciejem Pawłowskim - kompozytorem, dyrygentem, reżyserem i kierownikiem muzycznym największych produkcji musicalowych w teatrze muzycznym ROMA, będą dzielić się informacjami o musicalach granych na polskich scenach muzycznych, przybliżać kultowe musicale światowe, zamieszczać artykuły o musicalowej tematyce, dzielić się musicalową muzyką… i wszystkim, dzięki czemu o musicalach będzie można dowiedzieć się jak najwięcej i zarazić musicalową pasją.
#blizejmusicalu na stronie MTnK>>

październik 2016 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w Dniu Seniora, zorganizowanym przez Radę Osiedla "Kuźnia" - w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli im życzenia oraz wręczyli upominki przygotowane przez naszych przedszkolaków. 

październik 2016 r.
Pierwszy w tym roku szkolnym musical jaki obejrzeli nasi uczniowie to "Rodzina Addamsów" w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Mieliśmy szczęście zobaczyć go w najlepszej obsadzie z Martą Wiejak, Tomaszem Steciukiem, Sylwią Banasik i Damianem Aleksandrem. Maciej Pawłowski pod wpisem na fb o naszej kolejnej musicalowej wyprawie napisał: "To fantastyczne, że dzieci z tej szkoły mają szansę oglądać najlepsze tytuły musicalowe w Polsce!"
informacje o musicalu>>

październik 2016 r.
Nasi licealiści wzięli udział w Forum Samorządności Szkolnej, w czasie którego wiodącą metodą pracy była zaproponowana przez Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży Barbarę Zamożniewicz metoda "open space", zwaną też antykonferencją, pozwalająca każdemu z uczestników zabrać głos i skupić się na tematach najbardziej dla niego interesujących. Nasi uczniowie zaproponowali temat: "Jakie inicjatywy mogą podejmować uczniowie/samorządy dla udoskonalenia systemu szkolnego?" i sami poprowadzili dyskusję w grupie. Forum zorganizowano pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Prezydenta Starachowic Marka Materka.

październik 2016 r.
"Spełniajcie marzenia - sięgajcie gwiazd"! Historyczne ślubowanie pierwszego rocznika naszych licealistów za nami. Było uroczyście i słodko - pyszny tort dla wszystkich gości pokroili uczniowie, a na koniec obsypano ich gwiazdkowym konfetti.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie, którzy jeszcze jako nasi gimnazjaliści pod koniec III klasy przystąpili do miedzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

październik 2016 r.
Nasi licealiści wzięli udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) przez jak największą liczbę osób w jednym czasie w całej Polsce. W Ostrowcu akcję koordynowała HCPP przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "World Talks" międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Projekt obejmował tygodniowe zajęcia, które prowadziły: Nalle Navarro z Meksyku i Mariam Shioshvili z Gruzji. Była więc okazja doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w wydarzeniu "Pasjonaci II", które jest poświęcone sektorowi IT oraz podobnie jak poprzednia edycja ma w założeniu motywować i inspirować młodych ludzi do aktywności, pokazać jak można łączyć pasję z biznesem oraz przekonać, że rozwijać się i prężnie działać można również w świętokrzyskim. Poza częścią wspólną dla wszystkich uczestników zaplanowano cztery warsztaty: „Jak pozyskać wartościowe kontakty", „Ja w sieci”, „Dlaczego warto zacząć działać w social media już dziś” oraz „Młody biznesmen w sieci - jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach?".
więcej informacji>>
materiał itvSejmikKielce>>
materiał Portalu Informacji Kulturalnej>>

październik 2016 r.
W Dniu Patrona Szkoły, który był innowatorem i reformatorem oświaty, nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach przybliżających temat psychologii koloru oraz słów, które otwierają nas na siebie, uczestniczyli w rozgrywkach story cubes, ćwiczyli uważność, uczyli się technik relaksacji oraz uczestniczyli w warsztatach o tym jak zacząć czytać książki po angielsku.

październik 2016 r.
Delegacja uczniów wspólnie z dyrektorem szkoły odwiedziła Starostę Powiatu Ostrowieckiego Zbigniewa Dudę, któremu podziękowaliśmy za otwartą postawę na oświatę niepubliczną oraz umożliwienie prawidłowego funkcjonowania w pierwszym okresie działalności. Przy okazji spotkania Pan Starosta opowiedział uczniom o funkcjonowaniu Starostwa i zadaniach powiatu oraz wielu ciekawostkach dotyczących pracy samorządowca.
materiał  Lokalna.TV>>
materiał Powiatu Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Jednym z wielu działań podejmowanych przez naszą młodzież w ramach szkolnej "Akademii Wolontariatu" jest projekt "Koala", który zakłada, że starszy chętny uczeń opiekuje się młodszym, stając się dla niego szkolnym przyjacielem, do którego można przyjść w każdej sprawie, pobawić się, poprosić o radę czy pomoc. W projekt zaangażowani są uczniowie wszystkich naszych szkół.

wrzesień 2016 r.
Nasza pani pedagog została Ambasadorem Edukacji Kulczyk Fundation i uczestniczyła w posiedzeniu założycielskim i kolegium ekspertów AEKF, w czasie których wypracowano koncepcję działań oraz stworzono plan ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych.
więcej informacji o fundacji>>

październik 2016 r.
Naszą szkołę odwiedzili przebywający w Ostrowcu w ramach programu Erasmus+ József Felleg z Rumunii, Marcella Sapista z Włoch, Aljoscha Schmidt z Niemiec oraz Pavel Dariush Novak z Bułgarii.
materiał Kuriera Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona w charakterze prelegentki do udziału w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Uczestniczyła w sesji "Nowe trendy w polskiej edukacji".
więcej informacji o wydarzeniu>>

październik 2016 r.
Nasi licealiści w ramach zajęć "wiedza o kulturze" wybrali się na spacer edukacyjny po Ostrowcu. Ideą „Spacerownika po mieście” jest odkrywanie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów, a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń. Jest to również okazja do zdobycia informacji z zakresu historii naszego miasta oraz podstaw architektury.

październik 2016 r.
W Światowym Dniu Wegetarianizmu pod okiem pani pedagog, która jest wegetarianką, robimy warsztaty kulinarne, w czasie których nasi uczniowie przygotowują wegeburgery i roślinne pasty na chleb. 

wrzesień 2016 r.
Wybraliśmy Radę Uczniów! Nowym władzom życzymy aktywnego i twórczego udziału w życiu szkoły oraz owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

wrzesień 2016 r.
W ramach zajęć wychowania fizycznego nasi licealiści wspólnie z uczniami klasy III gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach paintball'owych w Strefie 21.

wrzesień 2016 r.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, nasze liceum przystąpiło do udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) - symulacyjnej grze inwestycyjnej, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. W ramach projektu uczniowie pod opieką nauczyciela pracują w zespołach dwu-czteroosobowych, uczestniczą w kursach e-lerningowych i inwestują wirtualne 20 000 zł. Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Finansów.
www.sigg.org.pl>>

wrzesień 2016 r.
Nasi uczniowie, którzy jeszcze jako nasi gimnazjaliści pod koniec III klasy przystąpili do międzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2016 r.
Jako, że do oddania nowego obiektu szkolnego coraz bliżej, dużo uwagi poświęcamy optymalnej aranżacji przestrzeni szkolnej. Nasza kadra uczestniczyła w kolejnej inspirującej konferencji - "Szkoła jako przestrzeń do nauki i życia" zorganizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Goethe Institut.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła realizuje autorski projekt "Akademia Sukcesu", w ramach którego wszyscy uczniowie uczestniczą w warsztatach umiejętności psychospołecznych. Tematyka w tym roku szkolnym obejmuje następujące zagadnienia: w klasie I - 1. „Ja w świecie emocji i uczuć”, 2. „Czy warto być asertywnym”, 3. „Stres - mogę go oswoić", 4. „Stajemy się zespołem”, natomiast w klasa II i III, które kontynuują udział w projekcie: 1. „Ja obywatel - ja również kształtuję rzeczywistość”, 2. „Autoprezentacja - czyli co jest moją wizytówką", 3. „Kreatywność - jeśli chcę to mogę jeszcze więcej”, 4. „Zarządzanie czasem - trening umiejętności". W programie warsztatów są również gry i zabawy interakcyjne. Warsztaty prowadzą psycholog oraz trener. Pierwsze zajęcia już za nami!

wrzesień 2016 r.
Noc w szkole to najlepszy pomysł na integrację. Zaczęliśmy plenerowo w szkolnym ogrodzie, a potem był czas na kino, gry planszowe, imprezę urodzinową jednego z uczniów i pogaduchy do rana... a w międzyczasie ponad dwie godziny śmiechu kiedy nasi uczniowie parodiowali nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. 

wrzesień 2016 r.
W szkolnym ogrodzie pojawiły się hamaki i leżaki - wszystko z myślą o nowych miejscach do zajęć w plenerze i wypoczynku między zajęciami.

wrzesień 2016 r.
W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, nasi licealiści wzięli udział w spotkaniu z dr Sylwią Konarską-Zimnicką z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej.

wrzesień 2016 r.
Spotkania filmowe, koło fotograficzne, zajęcia wokalne i koło literatury angielskiej to pierwsze zajęcia dodatkowe wybrane przez naszych uczniów.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorząd Uczniowski" oraz akcji "Samorządy mają głos".
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Szkoła jest ważnym miejscem tworzenia relacji - w nowym roku szkolnym naszym priorytetem będą relacje międzyludzkie. Stąd nasz nowy projekt dedykowany działaniom z tego właśnie obszaru. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się pomysłami i współpracy. To wspólne zadanie dla całej szkolnej społeczności - uczniów, rodziców i nauczycieli.

wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!

wrzesień 2016 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego  laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych wręczyliśmy pierwsze stypendia naukowe.

wrzesień 2016 r.
W czasie rozpoczęcia roku szkolnego usłyszeliśmy bardzo miłe słowa od zaproszonych gości. Wicemarszałek Województwa Jan Maćkowiak: "Gratuluję pani dyrektor i uczniom wszystkich dotychczasowych osiągnięć. Moja obecność dzisiaj właśnie tutaj nie jest przypadkowa. Oznacza, że Szkoły Konarskiego są znane w regionie. Osobiście jestem bardzo dumny z tego, że taka placówka istnieje na terenie naszego województwa.". Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz: "W Ostrowcu powstało nowe liceum prowadzone przez prawdziwych entuzjastów edukacji. Jestem po raz pierwszy na wydarzeniu o takim charakterze, gdzie młodzież zajmuje pierwszy rząd. Siedzimy z panem Marszałkiem i innymi dorosłymi gośćmi z tyłu. Super!!! Piękny przykład dla innych. Druga rzecz, która od razu zwróciła moją uwagę to zorganizowanie uroczystości w ogrodzie, co bardzo mi się podoba i świadczy o otwartym charakterze szkoły."

wrzesień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego rozpoczęło swoją działalność. Pierwszy historyczny rok szkolny zaczął się w ogrodzie, w którym zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i nasi licealiści. Naszym uczniom wręczyliśmy plecaki i listy z przesłaniem, a młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej dali im figurki sowy - symbol mądrości.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Echa Dnia>>


ROK SZKOLNY 2015/2016 - przygotowania 

sierpień  2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta Konarski_Inspiracje_Rodzice, w której każdy z członków - rodziców i nauczycieli szkół Konarskiego - ma możliwość dodawania czy udostępniania interesujących i wartych przeczytania przez innych postów, artykułów, informacji, godnych polecenia stron, publikacji czy wydarzeń - wszystkiego co ważne w edukacji i wychowaniu dzieci i dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i rozwijać.

sierpień 2016 r.
Kadra w gotowości, sala wyposażona, podręczniki i plecaki zamówione, mundurki uszyte, zaproszenia rozdane. Już za tydzień otwarcie naszej szkoły!

sierpień 2016 r.
Kilka zdań o rekrutacji do naszej szkoły i potrzebie założenia w Ostrowcu niepublicznego liceum w Echu Dnia.
materiał Echa Dnia>>

sierpień 2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta Konarski_NLO_2000, która usprawni wewnętrzną komunikację między kadrą, a uczniami klasy 1.

sierpień 2016 r.
Poza dużym zaangażowaniem w prace budowlane w nowej części budynku, sporo dzieje się również w temacie doposażenia. Właśnie dotarły do nas zestawy EGO EV3 do zajęć robotyki dla uczniów gimnazjum i liceum, nowe książki anglojęzyczne do szkolnej biblioteki oraz profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy do sali teatralnej. Zaprenumerowaliśmy również czasopisma "English Matters" i "Espanol? Sí, gracias", a to tylko mała część tego co przed nami.

lipiec 2016 r.
Nasi licealiści wybrali fason oraz kolor mundurku szkolnego. Fason odpowiada klimatowi mundurków brytyjskich, a kolorystyka to biel-czerń-szarość.

lipiec 2016 r.
Pierwsze spotkanie kadry, która będzie uczyć w liceum za nami. Omówiliśmy szczegóły dotyczące funkcjonowania naszego liceum, wybór podręczników, porozmawialiśmy o wyposażeniu nowej siedziby szkoły oraz siatce godzin na poszczególnych profilach, która pozwoli na optymalne przygotowanie naszych uczniów do matury.

czerwiec 2016 r.
W naszym gimnazjum rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Literacki "Do takiego liceum chciałbym chodzić". Dzięki pracom, które wpłynęły na konkurs wiemy jakiej szkoły oczekują uczniowie. Dziękujemy za sugestie, podpowiedzi i inspiracje. Bardzo nas cieszy, że nasze szkoły wpisują się w ideę "szkoły marzeń".

czerwiec 2016 r.
Uczniowie zainteresowani naszym liceum wzięli udział w dwujęzycznych zajęciach z chemii i geografii oraz lekcji języka angielskiego technicznego i biznesowego.

maj 2016 r.
Zapraszamy do lektury materiałów prasowych o naszym liceum.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał OstrowiecNews>>
materiał Echa Dnia>>
materiał miesięcznika Akson>>

maj 2016 r.
Pierwsze, historyczne dni otwarte za nami. W organizację aktywnie zaangażowali się uczniowie naszego gimnazjum, którzy opracowali ich program i wcielili się w rolę przewodników. Na naszych gości czekały zajęcia z wolontariuszami AIESEC, Story Cubes, zadania z TRIZ-Pedagogiki i Destination Imagination, kącik dobrego słowa, prezentacja oferty szkoły i pomocy dydaktycznych, Board Games Zone, poczęstunek oraz quiz z nagrodami, którymi były wejściówki na premierę dance musicalu "Art Factory". Dziękujemy za liczne odwiedziny i zainteresowanie naszą szkołą.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>

maj 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem naszych szkół w Lokalna.TV.
Espresso z Kingą Wnuk>>

maj 2016 r.
Co jest dla nas ważne? Prezentujemy credo naszych szkół.

kwiecień 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły spotkała się w Bratysławie z twórcami LEAF Academy - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów. Poza planowanymi wyjazdami uczniów naszego liceum na zajęcia do Bratysławy oraz wizytami uczniów Leaf w naszej szkole, będziemy również wspólnie realizować projekty, których tematy wybiorą uczniowie. A to tylko punkt wyjścia, jako że duże pole
do działania w obszarze współpracy chcemy pozostawić samej młodzieży.

kwiecień 2016 r.
Przedstawiamy wizualizację naszej rozbudowanej siedziby. Już nie możemy się doczekać!kwiecień 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia materiału Lokalna.TV, w którym po raz pierwszy pojawia się informacja o naszym liceum.
link do materiału>>

kwiecień 2016 r.
Odebraliśmy z drukarni plakaty naszej szkoły, które przekazaliśmy do wszystkich gimnazjów.kwiecień 2016 r.
Uruchomiliśmy formularz rekrutacyjny online. Rozpoczynamy zapisy do naszego liceum!
więcej informacji>> 

kwiecień 2016 r.
W lokalnych mediach ukazała się pierwsza wspólna reklama wszystkich naszych placówek!kwiecień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych powiatu ostrowieckiego.

  

marzec 2016  r.
Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali plan dni otwartych naszej szkoły zaplanowanych w maju. Będzie się działo!

marzec 2016 r.
Nasi uczniowie i nauczyciele konsultują wyposażenie i podział na strefy nowej części obiektu szkolnego - w końcu to oni będą w nim spędzać najwięcej czasu, więc ich zdanie jest najważniejsze.

marzec 2016 r.
Wspólnie z uczniami klasy II i III gimnazjum rozpoczęliśmy projektowanie mundurku szkolnego do liceum, wstępnie wybraliśmy kolorystykę i fason. Czekamy na pierwszy odszyty model.

luty 2016 r.
Zdecydowaliśmy o utworzeniu trzech profili: biologiczno-chemicznego, matematyczno-fizycznego i humanistyczno-lingwistycznego, na które łącznie w jednym roku może zostać przyjęte max 24. osoby, rozszerzeniach od II semestru I klasy oraz oraz kształceniu również w systemie zajęć 90-minutowych na przedmiotach rozszerzonych.

luty 2016 r.
Rozpoczęliśmy rozbudowę siedziby szkoły. Na powierzchni ok. 750 m.kw. powstaną m.in. kolejne sale zajęć, biblioteka z czytelnią, pokój samorządu szkolnego, laboratorium chemiczne, cafeteria i sala teatralna. W planach mamy również kolejny etap, który jest w trakcie projektowania o powierzchni ok. 1000 m.kw. przeznaczony na zaplecze sportowe dla wszystkich placówek. Powstanie przy nim również boisko wielofunkcyjne i nowe miejsca parkingowe.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy współpracę z LEAF Acedemy, wyjątkową międzynarodową szkołą w Bratysławie. Status szkoły partnerskiej LEAF daje nam możliwość wymiany doświadczeń oraz to co najważniejsze dla samej młodzieży - wyjazdów na Słowację i uczestniczenia w zajęciach LEAF, które prowadzą eksperci, przedsiębiorcy i menadżerowie, absolwenci najlepszych uczelni na świecie jak Oxford czy Cambridge.
„One of the most innovative schools in Poland! Thanks to Kinga Wnuk, the director of @Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu, we got to know great students who will hopefully have positive impact on Ostrowiec Swietokrzyski, Poland and whole central europe in the future. Fingers crossed!" - LEAF Academy
(komentarz na fb, który ukazał się po wizycie współtwórcy LEAF w naszych szkołach)

styczeń 2016 r.
Rozpoczęliśmy intensywne szkolenie kadry w obszarze edukacji dwujęzycznej.

listopad 2015 r.
Podjęliśmy decyzję o realizacji w naszej szkole trzyletniego projektu z obszaru zaangażowania społecznego i rozpoczęliśmy jego opracowanie. Coraz więcej pracodawców ten punkt w CV uważa za bardzo istotny.

listopad 2015 r.
Podjęliśmy decyzję o kontynuacji w naszym liceum trzyletniego projektu z obszaru umiejętności psychospołecznych. Chcemy naszych uczniów jak najlepiej przygotować do życia we współczesnym świecie.

październik 2015 r.

Rozpoczęliśmy konsultacje i wizyty studyjne, które mają przynieść odpowiedź na pytanie jak optymalnie zorganizować proces kształcenia w naszym liceum szkole.

wrzesień 2015 r.
Złożyliśmy wniosek do Starostwa Powiatowego o wpis do ewidencji i nadanie uprawnień szkoły publicznej.

sierpień 2015 r.
Otrzymaliśmy pozytywną opinię Kuratora Oświaty.

lipiec 2015 r.
W myśl idei "od przedszkola do liceum" rozpoczęliśmy proces przygotowań do otwarcia liceum ogólnokształcącego.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z tym co dzieje się w naszej szkole podstawowej:

aktualności - szkoła podstawowa> 
wydarzenia - szkoła podstawowa> 
sukcesy - szkoła podstawowa>>
sprawdziany zewnętrzne - szkoła podstawowa>>

oraz z tym co działo się w naszym gimnazjum:

 aktualności - gimnazjum>> 
wydarzenia - gimnazjum>> 
sukcesy - gimnazjum>>
egzaminy zewnętrzne - gimnazjum>>