ROK SZKOLNY 2016/2017

maj 2017 r.
Troje uczniów zostało laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych - „Mistrzostwa szaradziarskie".

maj 2017 r.
Pięcioro uczniów klasy I osiągnęło wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Taki wynik osiąga jedynie 4% uczestników.

maj 2017 r.
Nasz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości realizowanych w systemie dwujęzycznym został nominowany do tytułu "Belfer Roku 2017".

maj 2017 r.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła pozyskała środki z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego! Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie  pięciu  pracowni   przedmiotowych -  matematycznej,  fizycznej,  chemicznej,  informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy I otrzymał stypendium przyznawane w ramach "Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących województwa świętokrzyskiego”.
materiał Echa dnia>>

marzec 2017 r.
Uczeń klasy I zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach Polski zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie i Tatrzańskie Parki Narodowe i zajął V miejsce.

październik 2016 r.
Nasza uczennica zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie fotograficznym "Woda - twój najbliższy przyjaciel" zorganizowanym przez Staropolski Klaster Wodny.

listopad 2016 r.
Organ prowadzący nasze liceum został nagrodzony w konkursie "Nasze Dobre Świętokrzyskie", którego celem jest promowanie najlepszych w województwie produktów i usług.listopad 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Ludzi niezwykłych dla Ostrowca Świętokrzyskiego" w rysunkach Tadeusza Kurka - osób, których działalność w wyjątkowy sposób służyła i służy naszemu miastu i jego mieszkańcom. Promocja albumu połączona z wystawą prac odbyła się w Galerii Fotografii MCK, a w przyszłym roku będzie prezentowana w Biurze Wystaw Artystycznych.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
W czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor naszej szkoły została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej - polskim odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
materiał Ostrowiec.News>>wrzesień 2016 r.
Miło nam poinformować, że nasza pani pedagog została Ambasadorem Edukacji Kulczyk Fundation i uczestniczyła w posiedzeniu założycielskim i kolegium ekspertów AEKF, w czasie których wypracowano koncepcję działań oraz stworzono plan ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych.
więcej informacji o fundacji>>

    

wrzesień 2016 r.
Nasi uczniowie, którzy jeszcze jako nasi gimnazjaliści pod koniec III klasy przystąpili do miedzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!

 

Proponujemy zapoznanie się z sukcesami uczniów w naszym gimnazjum i szkole podstawowej:

sukcesy - gimnazjum>>
wyniki egzaminu gimnazjalnego>>
sukcesy - szkoła podstawowa>>
wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej>>