Facebook Gimnazjum

 
Informacje o szkolnych wydarzeniach z bieżącego roku szkolnego znajdują się w aktualnościach.
Zapraszamy do lektury>>

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

lipiec 2018 r.
Uczennice klasy II zaangażowały się w młodzieżowy projekt artystyczny "Cierp ciało, skoroś chciało - Body Art" zrealizowany w ramach programu "Mania Działania", którego celem jest aktywizacja społeczna młodzieży oraz promocja młodzieżowego wolontariatu na rzecz społeczności lokalnej.
materiał Stowarzyszenia Nie z Tej Bajki>>

czerwiec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

czerwiec 2018 r.
Szkolne Spotkania Filmowe w czasie których nasi uczniowie mają możliwość oglądać wartościowe filmy dokumentalne już w docelowym miejscu - sali kinowo-teatralnej.

czerwiec 2018 r.
Nasza uczennica oficjalnie radną I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Inauguracja sejmiku była częścią gali z okazji jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. gościem specjalnym był Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
materiał iTV Sejmik Kielce>>

maj 2018 r.
Kolejny projekt AIESEC za nami! Tym razem zajęcia przez dwa tygodnie prowadziły Rachel Couturier z Kanady i Ana Maria Hincapie Durango z Kolumbii.

maj 2018 r.

Jak wyglądają nasze zajęcia z informatyki z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms EV3?
materiał filmowy>>

maj 2018 r.
W czasie Dni Otwartych odwiedziło nas ponad 200 uczniów klas III ostrowieckich gimnazjów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

maj 2018 r.
Przewodnicząca Rady Uczniów została radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

kwiecień 2018 r.
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą panią dyrektor - o naszych początkach, tym co dla nas ważne, naszych działaniach, osiągnięciach i planach.
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>

kwiecień 2018 r.
Nasi licealiści zaangażowali się w organizację jubileuszu szkoły podstawowej. Musicalowy spektakl teatralny, w którym wystąpili wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami zakończył się owacją na stojąco.

kwiecień 2018 r.
Miło nam poinformować, że maestro Maciej Pawłowski, kompozytor, dyrygent, kierownik muzyczny największych produkcji musicalowych w TM Roma m.in. "Miss Saigon", "Upiór w operze", "Koty", "Les Miserables", "Grease", "Taniec wampirów" skomponował hymn naszej szkoły!

kwiecień 2018 r.
Podsumowaliśmy "Ligę Konara" w tenisie stołowym. Rozgrywki ponownie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Emocji i sportowej rywalizacji nie brakowało.

kwiecień 2018 r.
Miło nam poinformować, że ruch "Budzących Się Szkół" docenił nasz pomysł na nietuzinkowe szkolne wnętrza projektowane z udziałem uczniów z myślą nie tylko o nauce, ale również wypoczynku między zajęciami. Dwa facebook'owe wpisy BSS poświęcone naszej szkole wyświetliło tysiące osób, a ponad 200 udostępniło. Pojawiły się też liczne, miłe dla nas komentarze np.: "Fantastycznie!", "Super, każdy uczeń z pewnością chciałby odpocząć w takich warunkach", "Rewelacja", "Jak fajnie wiedzieć i widzieć, że takie szkoły są już w Polsce", "Pięknie", "Jest moc".

kwiecień 2018 r.
Jesteśmy na Instagramie! Zapraszamy do obserwowania profilu @liceum.konarski, który prowadzi nasza młodzież.

kwiecień 2018 r.
Przewodnicząca Rady Uczniów naszej szkoły razem z panią dyrektor, jako osobą zawodowo związaną z młodzieżą, uczestniczyły w konsultacjach mających na celu omówienie sposobu funkcjonowania Sejmiku Młodzieżowego, jego regulaminu i procedury rekrutacji młodzieżowych radnych. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2018 r.
W magazynie "Informator Dyrektora 2018" ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Nasi licealiści zwiedzili wystawę naukową "Body World" prezentującą ludzkie ciała i instalacje multimedialne porównujące zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom oraz wystawę "Titanic - prawdziwa historia" prezentującą historię i technologię największego statku tamtych czasów oraz eksponaty wydobyte z wraku.

marzec 2018 r.
Nasi uczniowie zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych i mieli okazję uczestniczyć w lekcji ekonomii w praktyce.

marzec 2018 r.
Kolejny musical który podbił nasze serca to "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa. Przed spektaklem mieliśmy również okazję obejrzeć teatr od kulis i spotkać się z Jakubem Wocialem, dyrektorem artystycznym teatru i wykonawcą roli tytułowej.

marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Czesław Mozil. Artysta zwiedził naszą siedzibę i przeprowadził cenną słowno-muzyczną lekcję tolerancji dla młodzieży.

marzec 2018 r.
W magazynie "Z klasą" nr 01(09)/2018 ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Blisko tysiąc osób (uczniów, rodziców, nauczycieli) zgromadzonych w Wojewódzkim Domu Kultury i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, wysłuchało naszych prelekcji dotyczących zastosowania w praktyce szkolnej rozwiązań LEGO Education. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosił nas Urząd Marszałkowski.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2018 r.
Jakie jest credo szkół Konarskiego? Jakie wartości są dla nas ważne? Zapraszamy do oglądania.
materiał filmowy>>

marzec 2018 r.
Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, którego jesteśmy członkiem świętuje w tym roku swoje 25-lecie.

marzec 2018 r.
Odwiedzili nas wyjątkowi młodzi ludzie - młodzieżowy teatr formy, który wystawił dla nas spektakl pt. "Ballada bezludna" na podstawie twórczości Bolesława Leśmiana.

marzec 2018 r.
W tym roku mija już trzy lata od zakupu pierwszego zestawu, a rozwiązania LEGO Education spodobały się tak bardzo, że stały się nieodłącznym elementem naszej pracy na wszystkich etapach kształcenia.marzec 2018 r.
Kontynuujemy zeszłoroczną akcję "Wybierz książkę". Każdy z naszych uczniów może przedstawić propozycje książek jakie chciałby wypożyczać w szkolnej bibliotece i dzięki którym będzie ją częściej odwiedzał.

marzec 2018 r.
Nasze uczennice, mamy, a nawet babcia włączyły się w kampanię społeczną, która ma na celu propagowanie badań profilaktycznych. #jestembadamsię
materiał Radia Kielce>>
materiał Lokalna.TV>>
marzec 2018 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach "No to Frugo! Tworzymy własną markę". Spotkanie poprowadził Maciej Barański, manager grupy MAC S. A. Zajęcia miały na celu próbę określenia istotnych wartości dla dzisiejszych nastolatków i przełożenia ich na obszar własnej twórczości i kreatywności w obszarze kultury i biznesu.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2018 r.
Nowe wyposażenie pracowni przedmiotowych sprzyja zajęciom warsztatowym i doświadczalnym na biologii, chemii i fizyce.

marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedzili przedstawiciele działu odpowiedzialnego za wdrażanie innowacyjnych pomocy edukacyjnych oraz z działu komunikacji marketingowej grupy MAC Edukacja - jednego z trzech największych wydawnictw edukacyjnych w kraju,

marzec 2018 r.
W związku z innowacyjnym podejściem do kształcenia i nominacji do "Świętokrzyskiej Victorii" odwiedziła nas iTV Sejmik Kielce.

luty 2018 r.
Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Myślą przewodnią było praktyczne ukazanie warsztatu naukowego historyka.

styczeń 2018 r.
W tym roku obchodziliśmy pierwsze osiemnaste urodziny w naszej szkole! Wszystkie kolejne są dla nas równie ważne, dlatego wspólnie będziemy świętować wejście w dorosłość każdego z naszych uczniów.

styczeń 2018 r.
Na zajęciach matematyki wprowadziliśmy kalkulatory graficzne, które pozwalają na lepsze zrozumienie matematycznych koncepcji pokazując proces obliczeń.

styczeń 2018 r.
Przez tydzień zajęcia z języka angielskiego w naszych szkołach poprowadziło pięciu wolontariuszy w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach - Samvel Kirakosyan z Armenii, Asli Marasli i Cuma Sari z Turcji, Luca Procedda z Włoch oraz Yuliia Tsyban z Ukrainy.

styczeń 2018 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji Nocy Biologów organizowanej przez kielecki Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

styczeń 2018 r.
Rysunek budynku, w którym powstało nasze przedszkole, a tym samym rozpoczęła się nasza droga "od przedszkola do liceum" oraz siedziba naszych szkół (budynek A) znalazły się w albumie Tadeusza Kurka "Ostrowiec Świętokrzyski. Portret Miasta".

styczeń 2018 r.
"
Spotkanie przy kawie" to nasza noworoczna inicjatywa, w ramach której chętni rodzice dzielą się z panią dyrektor swoimi pomysłami na rozwój naszych szkół i uczynienie ich jeszcze lepszymi.

styczeń 2018 r.
Na zaproszenie TVP wzięliśmy udział w nagraniu teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia". Była to również świetna okazja, żeby zobaczyć telewizję od kulis.

styczeń 2018 r.
Przez dwa tygodnie zajęcia języka hiszpańskiego prowadzi native speaker - Valeria Cobian z Meksyku, zaproszona w ramach naszej współpracy z organizacją AIESEC. Poza zajęciami Valeria komunikuje się z uczniami również wyłącznie w swoim ojczystym języku, także okazji do poćwiczenia hiszpańskiego nie brakuje.

styczeń 2018 r.
Klasyfikacja końcowa piłkarskich rozgrywek Ligi Konara Dwójek ogłoszona! Pomysł aktywnego wykorzystania przerw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że już w styczniu rozpoczęły się rozgrywki w tenisie stołowym.

grudzień 2018 r.
Nasi uczniowie zaangażowali się w przygotowanie słodkich niespodzianek dla dzieci z domu dziecka, podopiecznych z domu pomocy społecznej i osób bezdomnych.

grudzień 2017 r.
Przedświąteczna praca domowa dla naszych uczniów zdobyła popularność w całej Polsce. Tylko na naszym profilu facebook'owy wpis wyświetliło ponad 135.000 osób i udostępniło kolejnych 630, w tym ogólnopolski portal "Juniorowo" i ruch "Budzących Się Szkół". Dzwoniło do nas również Polskie Radio. Cieszymy się, że nasz pomysł się spodobał i dziękujemy za liczne bardzo miłe dla nas wpisy np. "Tak powinno być w każdej szkole", "Brawo", "Szkoła marzeń", "Super!", "Dobra praktyka", "Można? Można!", "I to jest to!", "Wspaniale", "Dyrektor pierwsza klasa", "Wow!", "Czadowa szkoła", "Świetny pomysł", "Kopiuję". Mamy nadzieję, że przed kolejnymi świętami "kopiujących" będzie jak najwięcej.
materiał Lokalna.TV>>

 

 

 

 

 

 

 


grudzień 2017 r.
Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w sali teatralnej. Cała społeczność szkolna przy wspólnym stole podzieliła się opłatkiem, zjadła tradycyjne potrawy i zaśpiewała kolędy. Decyzją uczniów część jedzenia po raz kolejny przekazaliśmy do noclegowni dla samotnych mężczyzn w Denkowie.

grudzień 2017 r.
Nasi  licealiści zwiedzili wystawę "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Dzieła pochodzą z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów oraz kolekcji prywatnych i muzeów m.in. w Meksyku i Niemczech.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczne kiermasze, na których można było kupić upieczone przez nich słodkości. Zgromadzone pieniądze zostały przeznaczone m.in. na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska "Animals".

grudzień 2017 r.
Nasi licealiści po raz pierwszy odwiedzili Teatr Muzyczny w Poznaniu, w którym obejrzeli "Zakonnicę w przebraniu" - musical stworzony na podstawie filmu "Sister Act", a po spektaklu spotkali się z aktorami, m.in. Tomaszem Steciukiem, jednym z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie jak co roku w okresie bożonarodzeniowym zaangażowali się w przygotowanie kartek z życzeniami dla samotnych mieszkańców naszego osiedla oraz świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Małachowie i osób przewlekle chorych psychicznie - podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

grudzień 2017 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w konferencji młodzieży w ramach projektu "Świętokrzyskie Dwujęzyczne" pt. "Going Bilingual, Unlocking Your Potential".

grudzień 2017 r.
W naszym budynku wszędzie czuć świąteczną atmosferę - pięknie pachną choinki, klimatu dodaje muzyka, urokliwe światełka oraz świąteczne dekoracje. Efekty wspólnej pracy i zaangażowania robią wrażenie.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie przygotowali muzyczną niespodziankę dla seniorów z Dziennego Domu Opieki "Senior - Wigor". Wspólne kolędowanie łączy pokolenia i dostarczyło wielu wzruszeń.

grudzień 2017 r.
W związku z tym, że nasze szkoły są honorowym widzem Teatru Muzycznego Roma, pani dyrektor wzięła udział w świątecznym spotkaniu teatralnym. Na choince we foyer teatru zawisły ozdoby wykonane przez naszych uczniów, a dyrektor TM Roma Wojciech Kępczyński przekazał najlepsze życzenia dla całej wyjątkowej społeczności Szkół Konarskiego.

grudzień 2017 r.
Na ogólnopolskim portalu Lady Business ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół - Kingą Wnuk. Redaktor naczelna portalu - Emilia Bartosiewicz rozmowę skomentowała w następujący sposób: "To jeden z wywiadów z cyklu tell your story, który będzie długo w mojej pamięci, dojrzały, szczery i pełen pięknych spostrzeżeń. Kinga Wnuk - założycielka i dyrektor szkół i przedszkola, wizjonerka, w swoim słowniku słowo "odwaga" ma napisane wielkimi literami. Polecam przeczytajcie!".
materiał ladybusiness.pl>>

grudzień 2017 r.
Napisz list. Zmień życie! Uczniowie liceum i gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez Amnesty International, którego celem jest wysłanie jak największej ilości listów i apeli do władz we wskazanych krajach, tak żeby skierować ich uwagę na naruszane prawa i wolności człowieka. Większość listów została napisana w języku angielskim.
więcej informacji>>

listopad 2017 r.
Uczniowie klasy I uczestniczyli w ustawicznej interdyscyplinarnej konferencji poświęconej wielokulturowości zorganizowanej przez Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

listopad 2017 r.
Nasza przesyłka pełna zabawek, gier i książeczek dotarła do pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

listopad 2017 r.
Nasza licealistka wzięła udział w wymianie młodzieży Brightening w mieście Malaga w Hiszpanii. Wspólnie z ponad 40 osobami z krajów takich jak Włochy, Portugalia, Francja, Rumunia i Macedonia rozwijała kreatywność, wyobraźnię i zdolności do tworzenia nowych form wypowiadania się za pomocą innowacyjnych technik artystycznych.

listopad 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie i warsztatach "Blockchain i Bitcoin. Przyszłość finansów" zorganizowanych przez Wydział Ekonomii WSBiP przy współpracy BITELON i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. W trakcie spotkania eksperci omówili m.in. tajniki branży, wyjaśnili czym jest kryptowaluta i co kryje się pod pojęciem bitcoin.
materiał Lokalna.TV>>

listopada 2017 r.
Budynek naszej szkoły znalazł się wśród prac Tadeusza Kurka wybranych na jubileuszową wystawę artysty.

listopad 2017 r.
Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i przypomnieniem wydarzeń z czasów, gdy Polska zniknęła na 123 lata z mapy świata.

listopad 2017 r.
Nasza kadra wzięła udział w konferencji inaugurującej projekt "Nauczanie dwujęzyczne" zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z blisko trzech lat działań dwujęzycznych.

październik 2017 r.
Nasi licealiści obejrzeli pierwszą na świecie pełnometrażową animację malarską. Film "Twój Vincent" to 65 tys. ręcznie namalowanych klatek przez 125 artystów z całego świata, w tym z Polski. Ożywione obrazy Van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.

październik 2017 r.
Nasi uczniowie po raz kolejny wspólnie z Radą Osiedla "Kuźnia" zaangażowali się w organizację Dnia Seniora.

październik 2017 r.
Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu "Akademia Sukcesu" poprowadziła Lila Cieślar - trener pracy, koordynator edukacji dwujęzycznej. Ramowy plan spotkania: Nowe notowanie - podstawy sketchnoting'u, Top performer - co cię wyróżni?, Proaktywność - kształtuj cechę, o której robi się głośno.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

październik 2017 r.
Nasi  licealiści wzięli udział w interaktywnej lekcji fizyki w Łódzkim Centrum Nauki "Experymentarium". Budynek typu discovery center mieści stanowiska i eksponaty umożliwiające zgłębianie zagadnień z wielu dziedzin nauki.

październik 2017 r.
Do musicalowej kolekcji dołączyliśmy "Les Misérables" uznawany za musical wszech czasów, wystawiany na świecie nieprzerwanie od ponad 35 lat. Udział w spektaklu poprzedziły zajęcia przybliżające jak powstaje musical oraz warsztaty z emisji głosu poprowadzone przez pracowników Teatru Muzycznego w Łodzi.

październik 2017 r.
Zainaugurowaliśmy piłkarską "Ligę Konara". Sportowa inicjatywa ma na celu aktywne wykorzystywanie przerw.

październik 2017 r.
W naszej szkole dostępny jest bezpłatny magazyn lifestylowy "Made in Świętokrzyskie". Dwumiesięcznik porusza zagadnienia kultury, wyjątkowych miejsc i ludzi z naszego województwa. Zachęcamy do lektury.

październik 2017 r.
Nasi licealiści wzięli udział w dniu otwartym Sądu Rejonowego. Rozmowy z pracownikami sądu zakończyły się uczestnictwem w posiedzeniu w charakterze publiczności.

październik 2017 r.
"Non scholae, sed vitae discimus" - pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów liceum. po ślubowaniu był czas na wspólne, rodzinne rozmowy przy stole i smakowanie pyszności przygotowanych przez społeczność klasową.

październik 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach "Polsko-żydowska mozaika". Podzieleni na grupy opracowali zagadnienia z zakresu tożsamości, religii, historii, sztuki, zagłady i pamięci żeby stworzyć wystawę ukazującą złożoność żydowskiej kultury. Prace miały być pretekstem do zastanowienia się nad powiązaniami między tymi tematami i alternatywnymi układami "mozaiki".

październik 2017 r.
Zainaugurowaliśmy piłkarską "Ligę Konara". Sportowa inicjatywa ma na celu aktywne wykorzystywanie przerw. Kilkuminutowe rozgrywki piłki nożnej to dobry sposób propagowania zdrowego trybu życia i nauki rywalizacji w myśl zasady fair play.

październik 2017 r.
Rozpoczęliśmy budowę obiektu sportowego. Na powierzchni ok. 1000 m. kw. powstanie zaplecze sportowe obejmujące m. in. salę gimnastyczną i salkę do fitnesu, a w ogrodzie zaprojektowano boisko wielofunkcyjne.

październik 2017 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Grosz do grosza" realizowanej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Celem zbiórki jest sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.

październik 2017 r.
Muffiny z warzywami, smoothie, bakalie, domowe ciasta, kanapki z pastami wege, sałatki, chrupiące marchewki, jogurty z owocowymi dodatkami... to tylko niektóre ze zdrowych smakołyków w szkolnej cafeterii.

wrzesień 2017 r.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Samorządy mają głos" wybraliśmy przedstawicieli naszych uczniów.

wrzesień 2017 r.
Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2 odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2017 r.
W ramach współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej nasze szkoły przystąpiły do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Szkoła Edukacji". Program ma na celu rozwój samorządności uczniowskiej, kształtowanie postaw obywatelskich oraz wspieranie aktywności uczniów.
więcej informacji>>

wrzesień 2017 r.
W światowym Dniu bez Samochodu zainicjowaliśmy akcję "Rowerem do szkoły". Zachęcamy do zamiany czterech kół na dwa!wrzesień 2017 r.
Nawiązaliśmy współpracę z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wspólne działania będą dotyczyły m.in. wymian międzynarodowych oraz zajęć języka hiszpańskiego z native speaker'ami.

wrzesień 2017 r.
W naszej szkole odbyło się Otwarte Spotkanie Dyskusyjne poprowadzone metodą "open space" przez Barbarę Zamożniewicz - Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży. Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjaliści i licealiści podzielili się swoimi pomysłami na bieżący rok szkolny. Zainicjowali m.in. temat poczty szkolnej, szkolnego klubu dyskusyjnego i koła kabaretowego. O zdanie, ale już w innej formule, zapytaliśmy również uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej, którzy mieli okazję narysować, napisać i opowiedzieć o swojej szkole marzeń.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

wrzesień 2017 r.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu pod hasłem Kornela Makuszyńskiego: "Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu".

wrzesień 2017 r.
Nasze licealistki wzięły udział w modelowych obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych - Kielce Model United Nations. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z całej Polski, a także Czech, Słowacji, a nawet Indonezji. Debatowano o takich tematach jak: innowacyjne metody zapobiegania głodu na świecie, wojna w Jemenie, odnawialne źródła energii, ochrona obrońców praw człowieka. Obrady odbywały się w języku angielskim.
materiał Radia Kielce>>
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2017 r.
Ten rok szkolny to debiut w naszym liceum wyjątkowych zajęć - Theory of Knowledge, które czerpią z wielu nauk, m.in. logiki, psychologii, etyki, filozofii, socjologii, sztuki i geopolityki oraz koncentrują się na dochodzeniu do prawdy. Wszechstronny przedmiot dla wszechstronnej młodzieży.

wrzesień 2017 r.
Jako, że nie wszystkie zajęcia wymagają ławek i krzeseł, postanowiliśmy, że kilka sal warto zaaranżować niestandardowo. Jedną z nich jest pracownia hamakowa, która z myślą o ciekawych rozmowach i wartościowych dyskusjach, już niebawem powstanie w naszych szkołach.

wrzesień 2017 r.
Na dobry początek nowego roku szkolnego zapraszamy do obejrzenia spotu "Każdy z nas jest inny, każdy wyjątkowy."
materiał filmowy>>

wrzesień 2017 r.
Włączanie młodych ludzi w praktyczne działania przynosi ogrom korzyści przede wszystkim dla nich, ale nie tylko, bo szkoła współtworzona przez uczniów jest naszym zdaniem najlepszą szkołą. W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego wspólnie z Rzecznikiem Młodzieży organizujemy dwa duże wydarzenia młodzieżowe - jedno wewnętrzne związane z doskonaleniem jakości pracy naszych szkół, a drugie skierowane do świętokrzyskiej młodzieży z potencjałem.
#świetokrzyskiedlamłodych>>

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

lipiec 2017 r.
Mamy 1000 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

czerwiec 2017 r.
Mundurki zmierzone, fasony przedyskutowane, nowości omówione. W nowym roku decyzją uczniów, a konkretnie dziewczynek, wprowadzamy do wyboru drugi kolor bluzek sportowych.

czerwiec 2017 r.
Nasi uczniowie postanowili zamiast kupowania kwiatów nauczycielom przekazać środki na akcję Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka - Niosę pomoc". To piękne podsumowanie tegorocznych działań w ramach programu zaangażowania społecznego.

czerwiec 2017 r.
Pierwsza uroczystość zakończenia roku za nami. W nowej sali teatralnej było dostojnie i wzruszająco. Poza rozdaniem nagród w kilku kategoriach i dyplomów za godną naśladowania postawę zaangażowania społecznego, po raz pierwszy nasi uczniowie wręczyli swoje nagrody - "Konary". w pierwszej edycji przyznano ich aż dziewięć.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2017 r.
W czasie Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie oglądali fragmenty dwóch filmów dokumentalnych "Mysz" i "Szkoła podstawowa", na podstawie których dyskutowali o postawach konformistycznych i nonkonformistycznych. Była również okazja do zdobycia informacji na temat Olimpiady Medialnej.

czerwiec 2017 r.
Po raz pierwszy spot reklamowy naszego liceum ukaże się w radiu. Zapraszamy do posłuchania.
Radio Ostrowiec>>

czerwiec 2017 r.
Nasi licealiści i gimnazjaliści wspólnie wybierają kandydatów do nagród uczniów. "Konary" zostaną wręczone w 8 kategoriach: Klasa Roku, Nauczyciel Roku, Społecznik Roku, Osobowość Roku, Przyjaciel Roku, Debiut Roku, Konarszczak Roku i Konar Specjalny.

czerwiec 2017 r.
W czasie spotkania honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma, w którym uczestniczyła dyrektor naszych szkół I reżyser Sebastian Gonciarz z dużym zainteresowaniem dopytywał o nasze szkoły oraz musicalową pasję. Była również okazja do poznania jednego z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce - Janusza Krucińskiego. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na musical "Piloci" oraz zwiedzanie naszego ulubionego teatru od kulis.
materiał TM ROMA na fb>>

 

 

 

 

 

 

 

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkół uczestniczących w projekcie "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Okazją była konferencja zatytułowana „The Benefits and Challenges of Being Bilingual in the 21st Century”, która odbyła się w Sandomierzu. Po konferencji wszyscy udali się na rejs po Wiśle, zwiedzanie siedziby I LO oraz starówki. W rolę przewodników po mieście wcielili się współorganizatorzy - młodzież z Collegium Gostomianum.

maj 2017 r.
Ponad dwustu uczniów odwiedziło nas w czasie dni otwartych, podczas których mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach i poczuć atmosferę panującą w naszej szkole. Miło nam było przeczytać w odpowiedziach na pytanie jakie powinno być liceum, do którego chciałbyś chodzić: "Takie jak Konarski", „Tu jest wszystko o czym marzę”, „To liceum jest idealne”, „Powinno wyglądać jak liceum Konarskiego”, „W tej szkole jest wszystko", „To jest bardzo fajne", „Według mnie liceum St. Konarskiego jest liceum marzeń”, "Każde liceum powinno być takie jak to"… Dziękujemy za tyle ciepłych słów i zapraszamy do naszej szkoły.
materiał Echa Dnia>>

maj 2017 r.
Kolejnym musicalem, który mieli okazję zobaczyć nasi uczniowie było "Metro" w teatrze Buffo. Przy okazji pobytu w Warszawie uczestniczyli też w grze "Escape Room".

maj 2017 r.
Smaczne i zdrowe sałatki, kanapki, tarty, musli, soki, koktajle, smoothie i inne pyszności... otworzyliśmy szkolną cafeterię "Branch Cafe" -  nowe serce szkoły, miejsce spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli, naszych gości i przyjaciół.


maj 2017 r.
Przez trzy tygodnie w naszych szkołach goszczą wolontariusze organizacji AIESEC - Karla Avila Osuna z Meksyku i Foram Deepak Madhvani z Indii. Nasi goście tradycyjnie prowadzą konwersacje z j. angielskiego, a wolontariuszka z Meksyku język hiszpański. Będą także realizować zajęcia w ramach projektu "UnderStand" - jest to projekt wspierający cel zrównoważonego rozwoju ONZ numer 10 „Mniej nierówności”. Celem projektu jest promowanie społecznej, ekonomicznej, politycznej równości niezależnie od wieku płci, rasy, pochodzenia, wyznania czy statusu ekonomicznego. 


maj 2017 r.
Zapraszamy na Dni Otwarte!
materiał Lokalna.TV>>

maj 2017 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje sie w działania związane z Budżetem Obywatelskim. Wspieramy i promujemy projekt nr 17 - "Po sąsiedzku. Kuźnia relaksu i ogród sąsiedzki. Dwie przestrzenie wspólne", który zakłada powstanie dwóch skwerów do spotkań i rekreacji. Jeden z nich znajduje się na naszym osiedlu.

maj 2017 r.
Nasi licealiści wzięli udział w charakterze publiczności w rozprawach karnych w Sądzie Rejonowym. Tematyka rozpraw to wykroczenia. Po, był czas na dyskusję i pytania.

maj 2017 r.
Uczniowie, którzy w zeszłym roku nie zdawali międzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, przystąpią do niego w czerwcu, a pozostali przygotowują się do poziomu C1, do którego planujemy podejść w klasie II.

maj 2017 r.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła pozyskała środki z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie pięciu pracowni przedmiotowych - matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu dla młodzieży "Młodzi Bogaci" zorganizowanym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przez stowarzyszenie "Your Choise". Tematyka szkolenia dotyczy oszczędzania i zarządzania finansami, zrozumienia podstawowych zagadnień ekonomii, podejmowania kroków w celu znalezienia pierwszej pracy, zarabiania pieniędzy w młodym wieku.
informacje o szkoleniu>>

kwiecień 2017 r.
Nowa część naszego budynku już po odbiorach. Zaczynamy przeprowadzkę!

marzec 2017 r.
W ramach zajęć języka polskiego uczniowie klasy I obejrzeli spektakl teatralny pt. "Książę" stworzony w oparciu o "Małego Księcia". Inscenizację przygotowali uczniowie Społecznego Gimnazjum w Kielcach pod kierunkiem reżysera Bartłomieja Miernika.


marzec 2017 r.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości odwiedzili nas pracownicy Urzędu Skarbowego, którzy poprowadzili zajęcia dotyczące podatków i rozliczeń podatkowych oraz warsztaty z wypełniania deklaracji PIT.

marzec 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konferencji pt. "Bilingualism in Promoting the Region and Individuals” zorganizowanej w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Dziękujemy za tyle dobrych słów o naszych szkołach przy powitaniu.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2017 r.
W pierwszym tygodniu marca gościł u nas Zviadi Revishvili - student prawa z Gruzji, który poprowadził zajęcia i konwersacje w j. angielskim we wszystkich klasach.

luty 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona do udziału w eksperckich warsztatach konsultacyjnych dotyczących zmian w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, które odbyły się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

luty 2017 r.
Naszą szkołę odwiedził doradca marszałka ds. międzynarodowych - Andrzej Łukasik, który poprowadził zajęcia w j. angielskim na temat: "The twists and turns of the road towards bilingualism". W czasie spotkania mieliśmy okazję usłyszeć dużo miłych słów o naszej pracy. Dziękujemy!
materiał Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach>>
wpis Marszałka Adama Jarubasa na fb>>
materiał Lokalna.TV>>

luty 2017 r.
Pani dyrektor na wybiegu, a uczniowie w roli asystentów Katarzyny Cichopek i Szymona Majewskiego, którzy poprowadzili aukcję w czasie charytatywnego Pokazu Mody "Dzieci-Dzieciom" - nasze szkoły już po raz trzeci włączyły się w wydarzenie organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń i bałtowski kompleks turystyczny. Cały dochód został przeznaczony na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych fundacji - pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

luty 2017 r.
W drugim semestrze plan zajęć dodatkowych wzbogacił się o koło fotograficzne.

luty 2017 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie I LO im. St. Staszica wzięli udział w warsztatach dziennikarsko-medialnych. Tematyka warsztatów objęła: „Język obrazu - podstawy przekazu telewizyjnego”, „Słowo w druku - podstawy dziennikarstwa prasowego”, „Świat dźwięku - mowa, śpiew, muzyka.” Całość podsumowała prezentacja materiałów: fotograficznego prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanych przez uczestników wspólnie z prowadzącymi.

luty 2017 r.
W drugim semestrze nasi uczniowie rozpoczęli naukę j. angielskiego specjalistycznego. Do wyboru jest j. medyczny, prawniczy, techniczny lub biznesowy.

luty 2017 r.

Zaczynamy pracę w pięciu różnych grupach profilowych. Grupa 1 będzie rozszerzać chemię, biologię i matematykę, grupa 2 matematykę i fizykę, grupa 3 matematykę i geografię, grupa 4 matematykę i historię, a grupa 5 polski i historię. Do tego wszyscy planują rozszerzać j. angielski.

luty 2017 r.
W czasie ferii nasza kadra uczestniczyła w trzech inspirujących wydarzeniach dla entuzjastów edukacji - spotkaniu Klubu "Budzących się szkół", spotkaniu klubu "Edulidera" oraz III Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Dwujęzycznych.

luty 2017 r.
Na portalu facebook założyliśmy kolejną grupę do sprawnej komunikacji, tym razem międzynarodową Konarski_Leaf_Together. Krystalizuje się również nasz pierwszy duży wspólny projekt.

styczeń 2016 r.
Przed feriami odwiedzili nas przyjaciele z partnerskiej Leaf Academy - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów w Bratysławie. Rozmawialiśmy o wspólnych działaniach i projektach, planowanych na wiosnę wyjazdach oraz udoskonaleniu komunikacji on-line.

styczeń 2017 r.
Nasi gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w "Passion Day" - wydarzeniu poświęconym zaangażowaniu społecznemu i pasji w działaniu zorganizowanym przez młodych dla młodych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Michał Braun - wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Barbara Zamożniewicz - Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Dariusz Czupryński - Komendant Hufca ZHP, youtuber "Baniak" oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas.
materiał Lokalna.TV>>
materiał OstrowiecNews>>

styczeń 2017 r.
Przez tydzień zajęcia j. hiszpańskiego w naszych szkołach prowadzi Jose Alvarez Ahumada z Meksyku. Fantastyczny student architektury, z którym mamy okazję nie tylko porozmawiać na ciekawe tematy, ale również poznać bliżej jego kraj, kulturę i zwyczaje.


styczeń 2017 r.
Pierwsze wizualizacje nowego budynku ujrzały światło dzienne! Jako pierwszą zaprezentowaliśmy bibliotekę, bo to od niej zaczęło się marzenie o nowym obiekcie. Wszystkie projekty w konsultacji z dyrektorem naszych szkół i uczniami powstały w studio MJ Design Monika Juszczel.

grudzień 2016 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczny kiermasz "Ciastko dla Krzysia", na którym można było kupić upieczone przez nich pierniczki i ciasta oraz zdrowe słodycze, a także ręcznie robione ozdoby świąteczne. Krzyś Kępczyk to trzyletni chłopiec, który urodził się z połową serduszka, przeszedł dwie operacje, a teraz czeka go trzecia i potrzebne jest wsparcie finansowe, żeby operacja mogła się odbyć jak najszybciej. 

grudzień 2016 r.
Szkolny Skype konarski#streaming to jedno z narzędzi do kontaktów naszej szkoły z partnerską Leaf Academy w Bratysławie. Pierwsze testy za nami.


grudzień 2016 r.
Kolejny projekt AIESEC w naszych szkołach - tym razem zajęcia prowadzą Jiani Ii z Australii i Miica Esteron z Filipin.

grudzień 2016 r.
A tymczasem na Sienkiewicza takie widoki!grudzień 2016 r.
"Kolorowa, czyli biało-czerwona" to wyjątkowy monodram o patriotyźmie w reżyserii Bartłomieja Miernika, którym zaskoczyliśmy naszych uczniów w czasie zajęć. Spektakl zwraca uwagę pomysłem grania w sali lekcyjnej przy pełnym zaskoczeniu młodych ludzi, bardzo wyrazistym, odważnym i emocjonalnym ujęciem tematu, jak i spotkaniem z twórcami, w czasie którego jest czas na rozmowę o wrażeniach, postawie Huberta, o tym jak rozumiemy patriotyzm, jaka jest różnica między patriotyzmem, a nacjonalizmem oraz czy łatwo ulec manipulacji.
więcej informacji>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2016 r.
Temat zimowych Szkolnych Spotkań Filmowych dotyczył konkursu "Lektury w kadrze" i prelekcji wybranych filmów konkursowych. Celem spotkania było zachęcenie do aktywności twórczej oraz własnej interpretacji tekstu literackiego. Przy okazji wspólnie z uczniami podjęliśmy decyzję o modyfikacji SSF i podzieleniu ich na dwie części. Pierwsza jest dla wszystkich w ramach szkolnej edukacji filmowej - będą to spotkania z wartościowymi dokumentami i dyskusje na ich podstawie, a druga będzie adresowana do uczniów zainteresowanych tworzeniem filmów i realizowana w formie warsztatów.

listopad 2016 r.
To co u nas niewątpliwie jest wyjątkowe to tak wiele roczników dzieci pod jednym dachem. Mają oczywiście wydzielone strefy, ale często się widują, spotykają, bawią przy okazji różnych okoliczności, a do tego lubią i szanują... serce rośnie za każdym razem kiedy widzimy jak nasi gimnazjaliści i licealiści bawią się z przedszkolakami, czytają "zerówkowiczom" czy opiekują młodszymi uczniami w ramach projektu "Koala".

listopad 2016 r.
Pierwszy numer gazetki szkolnej "Razem do gwiazd" ujrzał światło dzienne!

listopad 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie "Misja - Książka" zorganizowanym przez Ridero. Ich zadaniem było stworzenie książki ze zbiorem kilku opowiadań, które łączy wspólny motyw. Ze wspólnej twórczości powstały trzy książki: "Sięgając gwiazd" i "W górach" napisane przez gimnazjalistów oraz "Różne oblicza śmierci" napisana przez licealistów.
więcej informacji>>

listopad 2016 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w slajdowisku podróżniczym i spotkaniu autorskim z Michałem Majem, młodym Ostrowczaninem, autorem bloga zyciejestpiekne.eu i książki pt. „Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego”. Michał obiecał, że wkrótce odwiedzi naszą szkołę i opowie więcej o swojej liście marzeń.

listopad 2016 r.
Z okazji międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń, zorganizowaliśmy szkolną zbiórkę pluszaków, gier i zabawek dla pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

listopad 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Jonas Baumgartner, licealista z Austrii, który przyjechał do nas na zaproszenie uczennicy klasy III, z którą w wakacje uczestniczyli w obozie LEAF Summer Leadership Camp w Bratysławie. W czasie tygodniowego pobytu w Ostrowcu Jonas poprowadził we wszystkich klasach konwersacje z j. angielskiego oraz jako native speaker uczestniczył w zajęciach niemieckiego. Młodzieżowe inicjatywy cieszą nas najbardziej! Zajęcia były fantastyczne, a w pamiątkowej dedykacji Jonas napisał m.in.: „…give your best because genuinely believe, that one day you will not only reach for the stars, but you will hold them in your hands”. 
materiał Ostrowiec.News>> 
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


listopad 2016 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze zaangażowali się w organizację i promocję Festiwalu Sztuk Przeróżnych "Cyrki Nowe" - inicjatywy promującej różne dziedziny sztuki scenicznej - teatr, śpiew, ekwilibrystykę i pantomimę, zorganizowanej przez stowarzyszenie kulturotwórcze nie z tej bajki.
informacje o wydarzeniu>>

listopad 2016 r.
Nasi gimnazjaliści zwiedzili multimedialną wystawę "Van Gogh Alive" zrealizowaną z wykorzystaniem technologii sensory 4 - systemu, który łączy wyświetlaną grafikę z wysokiej jakości dźwiękiem, i tworzy pasjonujący pokaz dzieł sztuki.
informacje o wystawie>>

listopad 2016 r.
Nasze szkoły od początku istnienia sprzyjają wszystkim prospołecznym inicjatywom, a uczniowie chętnie angażują się w pomoc innym. W tym roku postanowiliśmy nadać naszemu wspólnemu zaangażowaniu formalne ramy, tak by po ukończeniu szkoły nasi uczniowie mogli udokumentować swoje zaangażowanie, co jest dzisiaj mile widziane na większości dobrych uczelni oraz przez coraz większą liczbę pracodawców.

listopad 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w forum eksperckim "Wiem. Czuję... pomagam! Empatia w szkole", którego tematyka zbiegła się w czasie z naszymi planami nadania formalnych ram szkolnemu projektowi zaangażowania społecznego.
informacje o wydarzeniu>>

listopad 2016 r.
Poruszanie tematów związanych z tolerancją, godnością, odpowiedzialnością za słowa, szanowaniem innych i byciem życzliwym wobec drugiego człowieka to ważny element lekcji wychowawczych w naszej szkole.

listopad 2016 r.
Obchodząc Święto Niepodległości nasza szkoła zmieniła barwy na biało-czerwone. Było uroczyście, patriotycznie i w tym roku wyjątkowo rozśpiewanie - pieśni patriotycznie śpiewaliśmy wspólnie, a chętni wzięli udział w indywidualnym konkursie wokalnym, który rozstrzygnęło uczniowskie jury. Co ważne w uroczystościach wspólnie uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych. Piękny widok!

listopad 2016 r.

Nasi licealiści spotkali się ze zdobywcami "Srebrnego Wilka" w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Norbert Góra i Filip Sobczyk przybliżyli ideę olimpiady i zasady udziału oraz podzielili się doświadczeniami z realizacji projektu.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie przystąpili do pracy nad szkolną gazetką "Razem do gwiazd". Znajdą się w niej rubryki tj. kultura, wywiady, sprawy społeczne, sport, zapowiedzi wydarzeń szkolnych, nowinki technologiczne, motywatory i wiele innych.

październik 2016 r.
Trzy szkoły i trzy szczęśliwe siódemki - mamy 777 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

październik 2016 r.
Powstają pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. Będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

październik 2016 r.
Plan zajęć dodatkowych wzbogacił się o koło dziennikarskie.

październik 2016 r.
Zainspirowani premierą książki Wojciecha Mazana pt. „Szmul muszkies - fotograf profesjonalny” oraz wzruszającymi wspomnieniami córki fotografa Ruth Webber o latach, które jako dziecko spędziła w obozie Auschwitz, postanowiliśmy poświęcić jej przemówieniu zajęcia we wszystkich klasach gimnazjum i liceum. Tematyka przeprowadzonych zajęć była wprowadzeniem do zbliżającej się wycieczki do muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, wpisała się również w projekt krokus, w którym bierzemy udział. Inicjatywa sadzenia żółtych krokusów przez uczniów ma na celu upamiętnienie dziecięcych ofiar holocaustu. 
informacje o premierze książki i treść przemówienia Ruth Webber>>
informacje o projekcie Krokus>>

październik 2016 r.
Do planu zajęć dla chętnych uczniów wprowadziliśmy zajęcia uważności i relaksacji. Niebawem czas na wyciszenie pojawi się również na początku części zajęć lekcyjnych - każdy z nas potrzebuje się na chwilę zatrzymać, a zasada "stop" - "Stań, Teraz weź oddech, Obserwuj, Pójdź dalej" powinna nam wszystkim towarzyszyć na co dzień.
5 zasad uważności>>

październik 2016 r.
Mamy już pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. Będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

październik 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w kolejnej inspirującej konferencji, której temat jest nam szczególnie bliski - "Edukacja to relacja" zorganizowanej przez fundację Edutank i uniwersytet PWSP. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej edukacji są dobre relacje i wszyscy - kadra, uczniowie, rodzice - powinniśmy o nie dbać.
więcej informacji>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszych szkół została współautorem cyklu "Bliżej muscialu <3". W ramach musicalowej edukacji internetowej, wspólnie z Maciejem Pawłowskim - kompozytorem, dyrygentem, reżyserem i kierownikiem muzycznym największych produkcji musicalowych w teatrze muzycznym Roma, będą dzielić się informacjami o musicalach granych na polskich scenach  muzycznych, przybliżać kultowe musicale światowe, zamieszczać artykuły o musicalowej tematyce, dzielić się musicalową muzyką… i wszystkim, dzięki czemu o musicalach będzie można dowiedzieć się jak najwięcej i zarazić musicalową pasją.
#blizejmusicalu na stronie MTnK>>

październik 2016 r.
Nasi licealiści uczestniczyli w Dniu Seniora, zorganizowanym przez Radę Osiedla "Kuźnia" - w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli im życzenia oraz wręczyli upominki przygotowane przez naszych przedszkolaków. 

październik 2016 r.
Pierwszy w tym roku szkolnym musical jaki obejrzeli nasi uczniowie to "Rodzina Addamsów" w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Mieliśmy szczęście zobaczyć go w najlepszej obsadzie z Martą Wiejak, Tomaszem Steciukiem, Sylwią Banasik i Damianem Aleksandrem. Maciej Pawłowski pod wpisem na fb o naszej kolejnej musicalowej wyprawie napisał: "To fantastyczne, że dzieci z tej szkoły mają szansę oglądać najlepsze tytuły musicalowe w Polsce!"
informacje o musicalu>>

październik 2016 r.
Nasi licealiści wzięli udział w Forum Samorządności Szkolnej, w czasie którego wiodącą metodą pracy była zaproponowana przez Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży Barbarę Zamożniewicz fantastyczna metoda "open space", zwaną też antykonferencją, pozwalająca każdemu z uczestników zabrać głos i skupić się na tematach najbardziej dla niego interesujących. Nasi uczniowie zaproponowali temat: "Jakie inicjatywy mogą podejmować uczniowie/samorządy dla udoskonalenia systemu szkolnego?" i sami poprowadzili dyskusję w grupie. Forum zorganizowano pod patronatem Marszałka województwa Adama Jarubasa i Prezydenta Starachowic Marka Materka.

październik 2016 r.
"Spełniajcie marzenia - sięgajcie gwiazd"! Historyczne ślubowanie pierwszego rocznika naszych licealistów za nami. Było uroczyście i słodko - pyszny tort dla wszystkich gości pokroili uczniowie, a na koniec obsypano ich gwiazdkowym konfetti.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie, którzy jeszcze jako nasi gimnazjaliści pod koniec III klasy przystąpili do miedzynarodowego egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2, odebrali certyfikaty PTE uznawane na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

październik 2016 r.
Nasi licealiści wzięli udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) przez jak największą liczbę osób w jednym czasie w całej Polsce. W Ostrowcu akcję koordynowała HCPP przy współpracy z zespołem szkół nr 1.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "World Talks" międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Projekt obejmował tygodniowe zajęcia, które prowadziły: Nalle Navarro z Meksyku i Mariam Shioshvili z Gruzji. Była więc okazja doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w wydarzeniu "Pasjonaci II", które jest poświęcone sektorowi IT oraz podobnie jak poprzednia edycja ma w założeniu motywować i inspirować młodych ludzi do aktywności, pokazać jak można łączyć pasję z biznesem oraz przekonać, że rozwijać się i prężnie działać można również w świętokrzyskim. Poza częścią wspólną dla wszystkich uczestników zaplanowano cztery warsztaty: „Jak pozyskać wartościowe kontakty", „Ja w sieci”, „Dlaczego warto zacząć działać w social media już dziś” oraz „Młody biznesmen w sieci - jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach?".
więcej informacji>>
materiał itvSejmikKielce>>
materiał Portalu Informacji Kulturalnej>>

październik 2016 r.
W Dniu Patrona Szkoły, który był innowatorem i reformatorem oświaty, nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach przybliżających temat psychologii koloru oraz słów, które otwierają nas na siebie, uczestniczyli w rozgrywkach story cubes, ćwiczyli uważność, uczyli się technik relaksacji oraz uczestniczyli w warsztatach o tym jak zacząć czytać książki po angielsku.

październik 2016 r.
Delegacja uczniów wspólnie z dyrektorem szkoły odwiedziła Starostę Powiatu Ostrowieckiego Zbigniewa Dudę, któremu podziękowaliśmy za otwartą postawę na oświatę niepubliczną oraz umożliwienie prawidłowego funkcjonowania w pierwszym okresie działalności. Przy okazji spotkania Pan Starosta opowiedział uczniom o funkcjonowaniu Starostwa
i zadaniach powiatu oraz wielu ciekawostkach dotyczących pracy samorządowca.
materiał  Lokalna.TV>>
materiał Powiatu Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Jednym z wielu działań podejmowanych przez naszą młodzież w ramach szkolnej "Akademii Wolontariatu" jest projekt "Koala", który zakłada, że starszy chętny uczeń opiekuje się młodszym, stając się dla niego szkolnym przyjacielem, do którego można przyjść w każdej sprawie, pobawić się, poprosić o radę czy pomoc. W projekt zaangażowani są uczniowie wszystkich naszych szkół.

październik 2016 r.
Naszą szkołę odwiedzili przebywający w Ostrowcu w ramach programu Erasmus+ József Felleg z Rumunii, Marcella Sapista z Włoch, Aljoscha Schmidt z Niemiec oraz Pavel Dariush Novak z Bułgarii.
materiał Kuriera Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona w charakterze prelegentki do udziału w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Uczestniczyła w sesji "Nowe trendy w polskiej edukacji".
więcej informacji o wydarzeniu>>

październik 2016 r.
W ramach zajęć "wiedza o kulturze" wybrali się na spacer edukacyjny po Ostrowcu. Ideą „Spacerownika po mieście” jest odkrywanie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów, a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń. Jest to również okazja do zdobycia informacji z zakresu historii naszego miasta oraz podstaw
architektury. Spacer prowadzi Wojtek Mazan - pracownik BWA, archiwista-pasjonat, fotograf, lider stowarzyszenia kulturotwórczego nie z tej bajki.

październik 2016 r.
W związku ze Światowym Dniem Wegetarianizmu pani pedagog, która jest weganką, poprowadzi warsztaty kulinarne, w czasie których nasi uczniowie przygotują wegeburgery i roślinne pasty na chleb. 

wrzesień 2016 r.
Wybraliśmy Radę Uczniów! Nowym władzom życzymy aktywnego i twórczego udziału w życiu szkoły oraz owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

wrzesień 2016 r.
W ramach zajęć wychowania fizycznego nasi licealiści wspólnie z uczniami klasy III gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach paintball'owych w Strefie 21.

wrzesień 2016 r.
W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, nasze liceum przystąpiło do udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) - symulacyjnej grze inwestycyjnej, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. W ramach projektu uczniowie pod opieką nauczyciela pracują w zespołach dwu-czteroosobowych, uczestniczą w kursach e-lerningowych i inwestują wirtualne 20 000 zł. Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z giełdą papierów wartościowych w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Finansów.
www.sigg.org.pl>>

wrzesień 2016 r.
Jako, że do oddania nowego obiektu szkolnego coraz bliżej, dużo uwagi poświęcamy optymalnej aranżacji przestrzeni szkolnej. Nasza kadra uczestniczyła w kolejnej inspirującej konferencji - "Szkoła jako przestrzeń do nauki i życia" zorganizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Goethe Institut.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła realizuje autorski projekt "Akademia Sukcesu", w ramach którego wszyscy uczniowie uczestniczą w warsztatach umiejętności psychospołecznych. Tematyka w tym roku szkolnym obejmuje następujące zagadnienia: w klasie i - 1. „Ja w świecie emocji i uczuć”, 2. „Czy warto być asertywnym”, 3. „Stres - mogę go oswoić", 4. „Stajemy się zespołem”, natomiast w klasa II i III, które kontynuują udział w projekcie: 1. „Ja obywatel - ja również kształtuję rzeczywistość”, 2. „Autoprezentacja - czyli co jest moją wizytówką", 3. „Kreatywność - jeśli chcę to mogę jeszcze więcej”, 4. „Zarządzanie czasem - trening umiejętności". W programie warsztatów są również gry i zabawy interakcyjne. Warsztaty prowadzą psycholog oraz trener. Pierwsze zajęcia już za nami!

wrzesień 2016 r.
Noc w szkole to najlepszy pomysł na integrację. Zaczęliśmy plenerowo w szkolnym ogrodzie, a potem był czas na kino, gry planszowe, imprezę urodzinową jednego z uczniów i pogaduchy do rana... a w międzyczasie ponad dwie godziny śmiechu kiedy nasi uczniowie parodiowali nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. 

wrzesień 2016 r.
W szkolnym ogrodzie pojawiły się hamaki i leżaki - wszystko z myślą o nowych miejscach do zajęć w plenerze i wypoczynku między zajęciami.

wrzesień 2016 r.
W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, nasi licealiści wzięli udział w spotkaniu z dr Sylwią Konarską-Zimnicką z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej.

wrzesień 2016 r.
Spotkania filmowe, koło fotograficzne, zajęcia wokalne i koło literatury angielskiej to pierwsze zajęcia dodatkowe wybrane przez naszych uczniów.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorząd Uczniowski"oraz akcji "Samorządy mają głos".
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Szkoła jest ważnym miejscem tworzenia relacji - w nowym roku szkolnym naszym priorytetem będą relacje międzyludzkie. Stąd nasz nowy projekt dedykowany działaniom z tego właśnie obszaru. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się pomysłami i współpracy. To wspólne zadanie dla całej szkolnej społeczności - uczniów, rodziców i nauczycieli.

wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!

wrzesień 2016 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego  laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych wręczyliśmy stypendia naukowe. Gratulujemy!

wrzesień 2016 r.
W czasie rozpoczęcia roku szkolnego usłyszeliśmy bardzo miłe słowa od zaproszonych gości. Wicemarszałek Województwa Jan Maćkowiak: "Gratuluję pani dyrektor i uczniom wszystkich dotychczasowych osiągnięć. Moja obecność dzisiaj właśnie tutaj nie jest przypadkowa. Oznacza, że szkoły Konarskiego są znane w regionie. Osobiście jestem bardzo dumny z tego, że taka placówka istnieje na terenie naszego województwa.". Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz: "W Ostrowcu powstało nowe liceum prowadzone przez prawdziwych entuzjastów edukacji. Jestem po raz pierwszy na wydarzeniu o takim charakterze, gdzie młodzież zajmuje pierwszy rząd. Siedzimy z panem Marszałkiem i innymi dorosłymi gośćmi z tyłu. Super!!! Piękny przykład dla innych. Druga rzecz, która od razu zwróciła moją uwagę to zorganizowanie uroczystości w ogrodzie, co bardzo mi się podoba i świadczy o otwartym charakterze szkoły."

wrzesień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego rozpoczęło swoją działalność. Pierwszy historyczny rok szkolny zaczął się w ogrodzie, w którym zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i nasi licealiści. Naszym uczniom wręczyliśmy plecaki i listy z przesłaniem, a młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej dali im figurki sowy - symbol mądrości.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Echa Dnia>>


ROK SZKOLNY 2015/2016 - przygotowania 

sierpień  2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta Konarski_Inspiracje_Rodzice, w której każdy z członków - rodziców i nauczycieli szkół Konarskiego - ma możliwość dodawania czy udostępniania interesujących i wartych przeczytania przez innych postów, artykułów, informacji, godnych polecenia stron, publikacji czy wydarzeń - wszystkiego co ważne w edukacji i wychowaniu dzieci i dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i rozwijać. Zachęcamy do przyłączenia się i aktywności.

sierpień 2016 r.
Kadra w gotowości, sala wyposażona, podręczniki i plecaki zamówione, mundurki uszyte, zaproszenia rozdane. Już za tydzień otwarcie naszej szkoły!

sierpień 2016 r.
Kilka zdań o rekrutacji do naszej szkoły i potrzebie założenia w Ostrowcu niepublicznego liceum w Echu Dnia.
materiał Echa Dnia>>

sierpień 2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta Konarski_NLO_2000, która usprawni wewnętrzną komunikację między kadrą, a uczniami klasy 1. Zapraszamy naszych uczniów i nauczycieli do przyłączania się!

sierpień 2016 r.
Poza dużym zaangażowaniem w prace budowlane w nowej części budynku, sporo dzieje się również w temacie doposażenia. Właśnie dotarły do nas zestawy EGO EV3 do zajęć robotyki dla uczniów gimnazjum i liceum, nowe książki anglojęzyczne do szkolnej biblioteki oraz profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy do sali teatralnej. Zaprenumerowaliśmy również czasopisma "English Matters" i "Espanol? Sí, gracias", a to tylko mała część tego co przed nami.

lipiec 2016 r.
Nasi licealiści wybrali fason oraz kolor mundurku szkolnego. Fason odpowiada klimatowi mundurków brytyjskich, a kolorystyka to biel-czerń-szarość.

lipiec 2016 r.
Pierwsze spotkanie kadry, która będzie uczyć w liceum za nami. Omówiliśmy szczegóły dotyczące funkcjonowania naszego liceum, wybór podręczników, porozmawialiśmy o wyposażeniu nowej siedziby szkoły oraz siatce godzin na poszczególnych  profilach, która pozwoli na optymalne przygotowanie naszych uczniów do matury.

czerwiec 2016 r.
W naszym gimnazjum rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Literacki "Do takiego liceum chciałbym chodzić". Dzięki pracom, które wpłynęły na konkurs wiemy jakiej szkoły oczekują uczniowie. Dziękujemy za sugestie, podpowiedzi i inspiracje. Bardzo nas cieszy, że nasze szkoły wpisują się w ideę "szkoły marzeń".

czerwiec 2016 r.
Uczniowie zainteresowani naszym liceum wzięli udział w dwujęzycznych zajęciach z chemii i geografii oraz lekcji języka angielskiego technicznego i biznesowego.

maj 2016 r.
Zapraszamy do lektury materiałów prasowych o naszym liceum.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał OstrowiecNews>>
materiał Echa Dnia>>
materiał miesięcznika Akson>>

maj 2016 r.
Pierwsze, historyczne dni otwarte za nami. W organizację aktywnie zaangażowali się uczniowie naszego gimnazjum, którzy opracowali ich program i wcielili się w rolę przewodników. Na naszych gości czekały zajęcia z wolontariuszami AIESEC, Story Cubes, zadania z TRIZ-Pedagogiki i Destination Imagination, kącik dobrego słowa, prezentacja oferty szkoły i pomocy dydaktycznych, Board Games Zone, poczęstunek oraz quiz z nagrodami, którymi były wejściówki na premierę dance musicalu "Art Factory". Dziękujemy za liczne odwiedziny i zainteresowanie naszą szkołą.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>

maj 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem naszych szkół w Lokalna.TV.
Espresso z Kingą Wnuk>>

maj 2016 r.
Co jest dla nas ważne? Prezentujemy credo naszych szkół.


kwiecień 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły spotkała się w Bratysławie z twórcami Leaf Academy - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów. Poza planowanymi wyjazdami uczniów naszego liceum na zajęcia do Bratysławy oraz wizytami uczniów Leaf w naszej szkole, będziemy również wspólnie realizować projekty, których tematy wybiorą uczniowie. A to tylko punkt wyjścia, jako że duże pole
do działania w obszarze współpracy chcemy pozostawić samej młodzieży.

kwiecień 2016 r.
Przedstawiamy wizualizację naszej rozbudowanej siedziby. Już nie możemy się doczekać!kwiecień 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia materiału Lokalna.TV, w którym po raz pierwszy pojawia się informacja o naszym liceum.
link do materiału>>

kwiecień 2016 r.
Odebraliśmy z drukarni plakaty naszej szkoły, które przekazaliśmy do wszystkich gimnazjów.kwiecień 2016 r.
Uruchomiliśmy formularz rekrutacyjny on-line. Rozpoczynamy zapisy do naszego liceum!
więcej informacji>> 

kwiecień 2016 r.
W lokalnych mediach ukazała się pierwsza wspólna reklama wszystkich naszych placówek!kwiecień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych powiatu ostrowieckiego.

  

marzec 2016  r.
Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali plan dni otwartych naszej szkoły zaplanowanych w maju. Będzie się działo!

marzec 2016 r.
Nasi uczniowie i nauczyciele konsultują wyposażenie i podział na strefy nowej części obiektu szkolnego - w końcu to oni będą w nim spędzać najwięcej czasu, więc ich zdanie jest najważniejsze.

marzec 2016 r.
Wspólnie z uczniami klasy II i III gimnazjum rozpoczęliśmy projektowanie mundurku szkolnego do liceum, wstępnie wybraliśmy kolorystykę i fason. Czekamy na pierwszy odszyty model.

luty 2016 r.
Zdecydowaliśmy o utworzeniu trzech profili: biologiczno-chemicznego, matematyczno-fizycznego i humanistyczno-lingwistycznego, na które łącznie w jednym roku może zostać przyjęte max 24. osoby, rozszerzeniach od II semestru I klasy oraz oraz kształceniu również w systemie zajęć 90-minutowych na przedmiotach rozszerzonych.

luty 2016 r.
Rozpoczęliśmy rozbudowę siedziby szkoły. Na powierzchni ok. 750 m.kw. powstaną m.in. kolejne sale zajęć, biblioteka z czytelnią, pokój samorządu szkolnego, laboratorium chemiczne, cafeteria i sala teatralna. W planach mamy również kolejny etap, który jest w trakcie projektowania o powierzchni ok. 1000 m.kw. Przeznaczony na zaplecze sportowe dla wszystkich placówek. powstanie przy nim również boisko wielofunkcyjne i nowe miejsca parkingowe.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy współpracę z Leaf Acedemy, wyjątkową międzynarodową szkołą w Bratysławie. Status szkoły partnerskiej Leaf daje nam możliwość wymiany doświadczeń oraz to co najważniejsze dla samej młodzieży - wyjazdów na Słowację i uczestniczenia w zajęciach Leaf, które prowadzą eksperci, przedsiębiorcy i menadżerowie, absolwenci najlepszych uczelni na świecie jak Oxford czy Cambridge.
„One of the most innovative schools in Poland! Thanks to Kinga Wnuk, the director of Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu, we got to know great students who will hopefully have positive impact on ostrowiec swietokrzyski, Poland and whole central europe in the future. Fingers crossed!" - Leaf Academy
(komentarz na fb, który ukazał się po wizycie współtwórcy Leaf w naszych szkołach)

styczeń 2016 r.
Rozpoczęliśmy intensywne szkolenie kadry w obszarze edukacji dwujęzycznej.

listopad 2015 r.
Podjęliśmy decyzję o realizacji w naszej szkole trzyletniego projektu z obszaru zaangażowania społecznego i rozpoczęliśmy jego opracowanie. Coraz więcej pracodawców ten punkt w cv uważa za bardzo istotny.

listopad 2015 r.
Podjęliśmy decyzję o kontynuacji w naszym liceum trzyletniego projektu z obszaru umiejętności psychospołecznych. chcemy naszych uczniów jak najlepiej przygotować do życia we współczesnym świecie.

październik 2015 r.

Rozpoczęliśmy konsultacje i wizyty studyjne, które mają przynieść odpowiedź na pytanie jak optymalnie zorganizować proces kształcenia w naszym liceum szkole.

wrzesień 2015 r.
Złożyliśmy wniosek do Starostwa Powiatowego o wpis do ewidencji i nadanie uprawnień szkoły publicznej.

sierpień 2015 r.
Otrzymaliśmy pozytywną opinię Kuratora Oświaty.

lipiec 2015 r.
W myśl idei "od przedszkola do liceum" rozpoczęliśmy proces przygotowań do otwarcia liceum ogólnokształcącego.

 

Zachęcamy również do zapoznania sie z tym co dzieje się w naszym gimnazjum i szkole podstawowej:


aktualności - gimnazjum>> 
aktualności - szkoła podstawowa> 

wydarzenia - gimnazjum>> 
wydarzenia - szkoła podstawowa> 

sukcesy - gimnazjum>>
sukcesy - szkoła podstawowa>>

 egzaminy zewnętrzne - gimnazjum>>
sprawdziany zewnętrzne - szkoła podstawowa>>