Facebook Gimnazjum


Na tej stronie zebraliśmy nasze osiągnięcia, wszystkie ważne wydarzenia związane z pracą naszej szkoły oraz artykuły o nas i materiały filmowe.


ROK SZKOLNY 2015/2016

listopad 2015 r.
Uczeń klasy III zdobył wyróżnienie w ekologicznym konkursie "Drugie życie produktów" organizowanym przez Gminę Ostrowiec.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2015 r.
W tym roku w Halloween, zaprosiliśmy uczniów klas starszych na "Szkolny wieczór halloweenowy", czyli wspólne oglądanie koszmarrrrrnych filmów oraz halloweenowe zabawy i konkursy.

październik 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli drużynowo III miejsce na turnieju "Inauguracja szkolnego roku szachowego 2015-2016", a uczeń klasy III zdobył indywidualnie II miejsce, przegrywając jedynie punktami pomocniczymi.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2015 r.
Uczniowie klasy IV realizują projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła", w ramach którego monitorują i analizują swoje postępy
w nauce języka polskiego. "Lepsza Szkoła" daje możliwość systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności oraz porównania swoich wyników z wynikami innych szkół nie tylko z terenu miasta czy województwa, ale również z całej polski.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2015 r.
Co to jest polityka? Kto może zostać politykiem? Jaki powinien być polityk? Na trudne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej kilka dni przed wyborami parlamentarnymi odpowiadali uczniowie klas I-III.
Rozmowy (nie)kontrolowane - materiał Lokalna.TV>>

październik 2015 r.
W klasach III-VI działa "Literacki Klub Poszukiwaczy Przygód", którego celem jest promowanie spontanicznej twórczości pisarskiej uczniów. najlepsze prace wysyłane są na konkursy literackie i wywieszane na szkolnej tablicy, żeby inni mogli
się z nimi zapoznać. Inspirację do tej inicjatywy zaczerpnęliśmy z czasopisma "Victor Junior", które prenumerujemy.

październik 2015 r.
"Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną..."  Słowa Janusza Korczaka, idealnie korelujące z symbolem sięgania gwiazd i spełniania marzeń w logo naszej szkoły towarzyszyły tegorocznym pierwszoklasistom podczas ślubowania.

październik 2015 r.
Nasze szkoły biorą udział w obchodach Światowego Dnia Godności, który jest zwieńczeniem całorocznych działań w ramach idei Global Dignity. 21. października w szkołach na całym świecie nauczyciele rozmawiają z uczniami o godności. Projekt ma
na celu pokazać młodym ludziom, jak ważne jest poczucie własnej wartości i szacunek dla drugiego człowieka.
więcej informacji>>

październik 2015 r.
Do naszej szkoły przez tydzień do klasy V uczęszcza uczennica ze Szkocji, która ma okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia
w polskiej szkole, a nasi uczniowie dowiedzieć się jaki jest szkocki system edukacji. Dla obydwóch stron to bardzo ciekawe doświadczenie.

październik 2015 r.
Od poniedziałku bierzemy udział w projekcie "World Talks", który jest kolejną okazją do poznawania innych kultur, przełamywania stereotypów, poszerzania horyzontów i doskonalenia znajomości języków obcych. Zajęcia prowadzą wolontariusze AIESEC z Pakistanu i Meksyku.

październik 2015 r.
W Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas IV-V wystawili spektakl "Sen o Konarskim" i zorganizowali konkurs wiedzy dla młodszych klas, a nasi gimnazjaliści przygotowali prezentację o patronie i wzięli udział w quizach na temat jego biografii.

październik 2015 r.
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w nagraniu programu o służbie zdrowia widzianej oczami dzieci. Filmik "Medycyna oczami dziecka" został wyemitowany na uroczystości z okazji 40-lecia szpitala powiatowego w Starachowicach, a całość nagrania została podzielona na odcinki emitowane w informatorze PZOZ "Zdrowym być".
materiał TV.Starachowice - Medycyna oczami dziecka >>
materiał TV.Starachowice - Kim jest anestezjolog >>

październik 2015 r.
Nasza szkoła pozyskała środki w ramach programu MEN "Książki naszych marzeń" i zakupiła 65 pozycji popularnej literatury młodzieżowej do biblioteki szkolnej.
lista książek wybranych przez naszych uczniów>>

wrzesień 2015 r.
Do programu zajęć dodatkowych, na prośbę naszych uczniów i ich rodziców, dołączyliśmy taniec nowoczesny. Zajęcia oparte na technice tańca jazzowego i klasycznego z wykorzystaniem elementów gimnastyki tanecznej prowadzi Monika Wielińska - dwukrotna mistrzyni Polski w kategorii dance freestyle, instruktorka m.in. Klaudii Sadło, finalistki 8 edycji "You can dance".

wrzesień 2015 r.
Niesamowita świętokrzyska młodzież i występ jakiego w Ostrowcu nie było! Musicalem "Przygody Dorotki w krainie OZ",
w obecności przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, zainaugurowano powstanie "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną". Uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich w rolach głównych dwie nasze uczennice, zagrali w Ostrowcu trzy spektakle w wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, a po premierze otrzymali owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach aktorskich, które poprowadziła aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie - Katarzyna Maria Zielińska. Tematyka warsztatów obejmowała elementy różnych metod aktorskich oraz konkretnych sposobów pracy nad rolą i interpretacją tekstu, ćwiczenia nad wyobraźnią sceniczną, elementy improwizacji w ruchu i zadania aktorskie.

wrzesień 2015 r.
Uczennica klasy III i uczennica klasy IV zostały laureatkami międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Widokówka
z wakacji" i wygrały udział w wycieczce krajoznawczej. Organizatorem konkursu jest Miejskie Centrum Kultury.

wrzesień 2015 r.
Kolejny międzynarodowy projekt AIESEC za nami. tym razem zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Belen z Hiszpanii,
Elnaz z Iranu i Francesko z Albanii. Mieliśmy okazję poznać nowe kultury i kraje oraz doskonalić nie tylko angielski, ale
również hiszpański. Na zajęcia zaprosiliśmy również uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 5.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Uczniowie klasy II a i II b otrzymali brązowe odznaki Ostrowieckie Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze. Odznaka ma na celu popularyzację walorów krajoznawczych naszego regionu i posiada trzy stopnie: brązowy, srebrny, złoty. Nasi uczniowie należący do Klubu Małego Podróżnika, zgodnie z obowiązującym regulaminem, odwiedzili w minionym roku miejsca wyszczególnione w kanonie OOTK, prowadzili również dokumentację wycieczek w "Pamiętnikach Małego Podróżnika", co było podstawą pozytywnej weryfikacji w Punkcie Informacji Turystycznej i przyznania odznaki. W tym roku rozpoczynają starania
o srebrną OOTK.

wrzesień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły jest inicjatorem idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną, która zakłada kształcenie młodzieży
z województwa świętokrzyskiego w zakresie tańca, śpiewu i aktorstwa oraz wystawianie na scenach Ostrowca, Skarżyska
i Starachowic pełnoformatowych musicali znanych z wielkich scen. Honorowymi patronami są Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenci Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic
i Skarżyska Kamiennej.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Uczeń klasy II i uczeń klasy III zdobyli trzecie miejsca w swoich grupach wiekowych w I Turnieju o Puchar Burmistrza
Ożarowa. W turnieju wzięli udział najlepsi szachiści z naszego regionu oraz szachiści z Ukrainy.

wrzesień 2015 r.
Nasze uczennice "po godzinach" kwestowały na rzecz Viktorii Pongowskiej - utalentowanej ostrowieckiej uczennicy,
która zmaga się z ciężką wadą serca. Na jej leczenie potrzeba 130. tysięcy złotych. W szkole również włączamy się
w tą szlachetną akcję.
materiał Lokalna.TV>>
więcej informacji na temat akcji |facebook|

wrzesień 2015 r.
Nasza szkoła zaangażowała się w propagowanie kampanii społeczna dla rodziców "Nielot czy orzeł?: Kiedyś Twoje dziecko rozwinie skrzydła. Od Ciebie zależy czy będzie latać.
spot "Nielot czy orzeł">>

wrzesień 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał certyfikat CIRF jako innowacyjna i rzetelna firma.

wrzesień 2015 r.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Naszym priorytetem pozostaje niezmiennie tworzenie szkoły nowoczesnej, przyjaznej, bezpiecznej, o wysokim poziomie edukacji, która rzetelnie przygotuje swoich uczniów do kolejnych etapów kształcenia.
Od tego roku, w związku z udanym pilotażem w ramach projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności", naszym celem jest również rozwój w kierunku edukacji dwujęzycznej.
materiał Lokalna.TV>>

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec/sierpień 2015 r.
Wakacje wakacjami, a w naszych szkołach jak co roku o tej porze praca wre! Remonty, doposażenia, inwestycje, szkolenia, nowe plany i projekty. Najkrócej mówiąc na wypoczynek nie ma czasu... ale za to jaka satysfakcja :)

czerwiec 2015 r.
Środki zebrane w ramach akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc" zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej,
a poniżej laurka i podziękowanie klasy II, które jest o wiele cenniejsze niż każdy, nawet największy i najpiękniejszy bukiet.

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła po wypełnieniu wszystkich warunków formalnych otrzymała certyfikat uczestnictwa w realizacji pilotażowego projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". To było bardzo cenne doświadczenie! Od września będziemy kontynuować nauczanie dwujęzyczne w ramach dotychczas zgłoszonych przedmiotów, a w planach mamy systematyczne zwiększanie ich liczby.czerwiec 2015 r.
Nocowanie w szkole to jedna z ulubionych tradycji naszych uczniów. Tym razem w szkolnym ogrodzie pod namiotami nocowali uczniowie klasy III.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka niosę pomoc", która polega na tym, żeby zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli na koniec roku przekazać środki, które zostałyby na nie przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zamiast kwiatem można podziękować nauczycielom w inny sposób - słowem, gestem, uśmiechem.
facebook>>
materiał Radia Eska>>czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła zdobyła tytuł finalisty Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków "Ziarenka dobra" - "Dzieci seniorom".czerwiec 2015 r.
W ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Nową Erą nasi uczniowie osiągnęli w części I - j. polski średnią 18,56 pkt co stanowi 92,80% (średnia ogólnopolska wyniosła 14,84 pkt, czyli 74,20%), a w części II - matematyka średnią 19,56 pkt, co stanowi 97,80% (średnia ogólnopolska wyniosła 12,92 pkt, czyli 64,60%).

czerwiec 2015 r.
Troje uczniów klasy VI otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta. W czasie uroczystości Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł podkreśliła, że bardzo ją cieszy, że po raz pierwszy w Ostrowcu do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" zaproszono również uczniów szkół niepublicznych, a w wywiadzie dla telewizji dodała "Mamy budować mosty, a nie mury".
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie byli na kolejnej premierze Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego - "Dorotka w krainie Oz". Po barwnym spektaklu mieli możliwość porozmawiać z reżyserem i aktorami o tym jak powstaje taki musical, jak długo trwają przygotowania, w ile ról musi się wcielić każda z osób na scenie, czy trudno jest połączyć taniec, aktorstwo i śpiew itp. miło nam poinformować, że w obsadzie, wśród młodych, zdolnych artystów były również nasze uczennice :)

czerwiec 2015 r.
Ośmiu uczniów klasy II zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Leon".

czerwiec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona przez Świętokrzyskie Forum Młodych Lewiatan do udziału w charakterze prelegentki w V edycji projektu „Szpilki w biznesie”. W ramach projektu organizowane są spotkania kobiet, które odniosły
w życiu sukces z młodymi kobietami stojącymi u progu kariery zawodowej. Spotkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań.
o wydarzeniu - portal Nasze Kielce>>
o wydarzeniu na fb>>
prelegentki V edycji>>


czerwiec 2015 r.
Historyczna chwila! Uczniowie szkół niepublicznych po raz pierwszy w historii Ostrowca zostali zaproszeni do udziału
w plebiscycie "Uczeń Roku" i mają szansę ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta. Jest to kolejne działanie prezydenta Jarosława Górczyńskiego pokazujące jego zaangażowanie na rzecz równego traktowania wszystkich uczniów niezależnie
od tego do jakiego typu szkoły uczęszczają. Dziękujemy! I cieszymy się, że to co jest już standardem w wielu miastach
Polski staje się nim również w Ostrowcu.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez
artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj/czerwiec 2015 r.
VII Szkolne Zawody Pływackie i VII Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego za nami. Emocji jak zwykle nie brakowało. Tym razem najwięcej, bo aż sześć medali w pływaniu zdobyli uczniowie klasy III. W tenisie natomiast zdecydowanego lidera nie było,
ale swoją bardzo dobrą grą zaskoczyli wszystkich chłopcy z Ia, którzy we wrześniu stawiali swoje pierwsze kroki na korcie.

maj 2015 r.
Nasza drużyna złożona z dwóch osób z klasy V i jednej z klasy IV zdobyła III miejsce w XIII Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym „Łamigłowa 2015” zorganizowanym przez PSP nr 3.

maj 2015 r.
Wielki sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem! Średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej - 19 na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 15 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 19 na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 16 pkt). Łącznie nasi uczniowie osiągnęli średnią na poziomie 38 na 40 pkt możliwych do zdobycia (średnia krajowa i województwa wyniosła 31 pkt).

maj 2015 r.
Nasi uczniowie po raz kolejny najlepsi w mieście i powiecie w sprawdzianie szóstoklasisty! W części I (j. polski i matematyka) uzyskali średnią 33,20 na 41 pkt - 81%, a w części II (j. angielski) średnią 37 na 40 pkt - 92,5%. W województwie zajęliśmy kolejno 12. i 7. miejsce. obydwa uzyskane wyniki klasyfikują nas w 9. najwyższej staninie, a tym samym dają miejsce wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce. Średnia krajowa wyniosła kolejno: 67% i 78%, średnia województwa: 65% i 76%, średnia Ostrowca: 64,6% i 78,1%.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>

materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w badaniu naukowym dotyczącym stylu podejmowania decyzji przez dzieci realizowanym przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

maj 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w wojewódzkim projekcie „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". Po zakończonym etapie
szkolenia kadry, rozpoczynamy pierwsze zajęcia:) Do pilotażu zgłosiliśmy edukację wczesnoszkolną, przyrodę, technikę
i zajęcia komputerowe.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2015 r.
Uczeń klasy Ia został laureatem,  a dwie uczennice klasy Ib zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Moja rodzina” (kategoria klas I-III), na który wpłynęło 148 prac z przedszkoli i szkół podstawowych.

maj 2015 r.
W II Ostrowieckich Zawodach Sportowych w Fitness o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego uczennice
klasy IV zdobyły II miejsce i wyróżnienie.

maj 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando K-Coy - pasjonaci militariów oraz życia wojskowego, odtwarzający żołnierzy brytyjskich z 42. jednostki komandosów angielskiej marynarki. Na spotkaniu
z uczniami klasy VI i gimnazjalistami opowiedzieli o swojej pasji i o tym czym jest odtwórstwo historyczne, jak
również zaprezentowali swoje umundurowanie i repliki broni palnej oraz podstawy medycyny taktycznej i kamuflażu.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
W V Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach nasi uczniowie z klas I-III zajęli drużynowo II miejsce, a uczeń
klasy II w tej samej kategorii zdobył indywidualnie I miejsce.

maj 2015 r.
Uczniowie z klas I-IV i VI zdobyli aż 11 nagród, w tym dwie nagrody główne za maksymalny wynik oraz 22 wyróżnienia
w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Świetlik".

maj 2015 r.
Uczeń klasy II wygrał Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

maj 2015 r.
Uczniowie z klas II-V zdobyli aż 8 wyników bardzo dobrych i 11 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2015 r.
Uczennice klasy IV zdobyły wspólnie z chórem dziecięcym "Wiolinki" I miejsce, a indywidualnie jako duet wyróżnienie na festiwalu piosenki "Dziecięce marzenia" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

maj 2015 r.
Dwie uczennice z klasy IV (kategoria Kittnes) uzyskały wynik dobry i bardzo dobry, a uczeń klasy VI (kategoria Bunnies)
wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox".

maj 2015 r.
Uczennica klasy VI zdobyła III miejsce, a uczennica klasy V wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego "In the world of poetry" organizowanego przez PSP 5.

maj 2015 r.
Nasza szkoła włączyła się do programu "Zagród Edukacyjnych", które poza ideą promocji terenów wiejskich, są ciekawym pomysłem na urozmaicenie i wzbogacenie procesu kształcenia. W ramach programu uczniowie biorą udział w wycieczkach organizowanych do gospodarstw wiejskich, w których prowadzona jest edukacja w zakresie: produkcji roślinnej lub zwierzęcej, przetwórstwa płodów rolnych, świadomości ekologicznej i konsumenckiej oraz dziedzictwa kultury materialnej
wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej. Jako pierwsi na zajęcia do Zagrody Edukacyjnej wybierają się uczniowie klasy III. Z uwagi na ciekawy wybór tematów zajęć zdecydowaliśmy się na odwiedzenie "Pytlówki".
więcej informacji o projekcie>>

maj 2015 r.
Ośmiu uczniów z klasy Ia zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie "Zuch" sprawdzającym poziom wiedzy w zakresie edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej, w tym czterech zdobyło maksymalną liczbę punktów.

kwiecień 2015 r.
Uczeń klasy III zdobył tytuł V-ce Mistrza w XI Międzyszkolnym Konkursie "Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań matematycznych" zorganizowanym przez PSP nr 1 i w tym samym dniu zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ,,Primary School Tournament’’ dla szkół podstawowych zorganizowanych przez PSP nr 3.

kwiecień 2015 r.
Rozpoczynamy zajęcia z biblioterapii w klasach IV-VI. Biblioterapia opiera się głównie na wykorzystywaniu terapeutycznych wartości literatury - najlepszego źródła bodźców do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Czytanie lub szerzej - czytelnictwo, przyczynia się rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni, kształtowania postaw i zachowań, wzbogaca słownictwo, wiedzę i wyobraźnię, może być także inspiracją do różnych przejawów aktywności intelektualnej np. dyskusji, recytacji, działalności plastycznej itp., albo tylko formą rekreacji. zajęcia poprowadzi pani Renata Nowacka.

kwiecień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>kwiecień 2015 r.
Zakończyliśmy cykl zajęć otwartych w tym roku szkolnym. Rodzice uczniów klas I-III mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia z edukacji polonistycznej i matematycznej w ramach edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielski i zajęcia z komputerem, klasy IV - j. hiszpański i j. polski, klasy V - przyrodę i j. angielski, a klasy VI - historię i matematykę.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy V i VI uczestniczą w obozie Euroweek - Szkoła Liderów. Pięciodniowy obóz obejmuje różnorodne zajęcia
w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata, w tym: team building, warsztaty z zakresu m.in prezentacji/ autoprezentacji, asertywności i negocjacji, debata oksfordzka, nauka tańców międzynarodowych, a do tego codzienny "energizer" i poznawanie różnych krajów, a na zakończenie multicultural party:)

kwiecień 2015 r.
Uczniowie z klasy V i VI wzięli udział w warsztatach o zaufaniu połączonych z promocją książki Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej pt. "Zaufanie". Organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z Tej Bajki.
link do książki>>
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej „Przytul hejtera”, która ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu
w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
W Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach uczeń klasy II zdobył drużynowo, wspólnie z partnerami
z klubu "Hetman" wicemistrzostwo, a jednocześnie indywidualnie złoty medal za najlepszy wynik na swojej szachownicy.

kwiecień 2015 r.
Sześciu uczniów z klas II-V zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Zabytek na pierwszym planie", zorganizowanego przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy VI zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Co dwie głowy, to nie jedna", zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1.

kwiecień 2015 r.
Co to jest Wielkanoc, tradycja, pisanka, śmigus-dyngus? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane" - Wielkanoc>>

marzec 2015 r.
Na zaproszenie uczniów Chreptowicza, w ramach akcji promującej zdrowie, uczniowie klas IV-VI tańczyli zumbę. Zajęcia poprowadziła Ewelina Jabłońska, uczennica klasy trzeciej, która będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie
w finale XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dobrych Uczynków” organizatorem jest fundacja "Fabryka Aktywności Młodych", a jego celem promocja bezinteresownego czynienia dobra na rzecz innych oraz promocja wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce. Nasi uczniowie czytali książki przedszkolakom, organizowali dla nich zabawy, "sprzedawali" zrobione przez siebie kwiaty "za jeden uśmiech", zbierali karmę dla bezdomnych psów, narysowali plakat na rzecz ratowania zagrożonych wyginięciem tygrysów i zanieśli kartki świąteczne do samotnych osób mieszkającym na naszym osiedlu, życząc
im wszystkiego dobrego na święta. A co najważniejsze były to ich własne pomysły:)

marzec 2015 r.
Bierzemy udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu AIESEC - "PEACE Cross-cultural Understanding". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty w j. angielskim, a jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz doskonalenie j. angielskiego. Zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Lawrence (Victor) Chukwudi z Nigerii, Theodoros Kafounis z Grecji i Hajar Idrissi z Maroko.

marzec 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę
w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

marzec 2015 r.
Kolejna przygoda z wielką sceną musicalową za nami - niespełna miesiąc po premierze nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć
w TM Roma musical "Mamma Mia!".
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
informacje o musicalu>>
fragment musicalu>>


marzec 2015 r.
Rozstrzygnęliśmy VII Międzyszkolny Konkurs Literacki "Mały Mistrz Pióra" organizowany przez naszą szkołę. Tegoroczny temat brzmiał: "Świat za sto lat. Moja podróż w przyszłość". W konkursie w dwóch kategoriach wiekowych (klasa II i III) wzięło udział 35 prac z 11. szkół. Komisja przyznała trzy miejsca i trzy wyróżnienia w każdej kategorii. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

marzec 2015 r.
Kolejne gimnazjalne Spotkania Filmowe, w których uczestniczą również nasi szóstoklasiści, poza tradycyjnymi już grami improwizacyjnymi i odgrywaniem mini-scenek aktorskich, poświęcone były kompozycji obrazu filmowego, przestrzeni filmowej
i sposobom jej kreowania, a największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził montaż scen, które zostały nagrane na poprzednich zajęciach.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Zakończyliśmy III turę zbiórki makulatury w ramach inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora
Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". Dziękujemy wszystkim szkołom
i instytucjom, które zaangażowały się w akcję.

marzec 2015 r.
Średnia klasy VI w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z Operonem wyniosła w części I (j. polski i matematyka) - 81%, średnia wojewódzka - 52%, średnia ogólnopolska - 53%, a w części II (j. angielski) - 87%, średnia wojewódzka - 64%, średnia ogólnopolska - 65%.

marzec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>

marzec 2015 r.
Czytajmy książki! Nasi najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Średnia klasy VI w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty - część II (język angielski) z wydawnictwem Oxford University Press wyniosła 89,5%. Średnia ogólnopolska - 68,8%.

marzec 2015 r.
Korzystając z faktu, że w naszym przedszkolu realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt AIESEC, zajęcia
j. angielskiego w klasach I-III w pierwszym tygodniu marca prowadzą Jin (Blair) Yaoqi i Ryo Miyazaki. Nasi goście spotkali
się także z uczniami klas IV-VI.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Akcja ma podkreślać, że reagowanie na
sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich, może ograniczyć skalę problemu. Ambasadorem kampanii są koszykarz Marcin Gortat
i psycholog Małgorzata Ohme.
filmik promujący akcję - Marcin Gortat>>
filmik promujący akcję - Małgorzata Ohme>>
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
W ramach wspólnej inicjatywy uczniów, wychowawców i dyrekcji we wszystkich klasach zostały założone „skrzynki różnych (także trudnych) spraw”. Jako, że nie każdy uczeń ma odwagę powiedzieć o swoim problemie czy temacie, który chciałby poruszyć w szkole, może o nim napisać i anonimowo wrzucić do skrzynki. Wychowawcy raz w tygodniu będą sprawdzać ich zawartość, a następnie adekwatnie do potrzeb podejmować odpowiednie działania. Do skrzynek można wrzucać również swoje pomysły dotyczące np. spotkań, wyjść, wycieczek, doposażenia szkoły itp., choć w tym przypadku najlepiej zgłaszać
je bezpośrednio do Samorządu Szkolnego lub dyrektora szkoły.

luty 2015 r.
Przy okazji fantastycznej polskiej premiery musicalu Mamma Mia!, jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum i szkoła podstawowa wspierają polską scenę musicalową i zostały jednym z pierwszych honorowych widzów teatru muzycznego roma. poza tabliczką w nowym foyer mamy również swoje krzesło - rząd 6 miejsce 27, a tym samym
i kawałek Ostrowca w najlepszym teatrze muzycznym w Polsce. Zapraszamy do TM Roma!

luty 2015 r.
Co to jest miłość? Jak okazać ją drugiej osobie? Dlaczego ludzie się pobierają? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Życząc wszystkim przyjaźni, radości i miłości zapraszamy
na kolejny materiał w Lokalna.TV :)
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Walentynki">>

luty 2015 r.
W drugim tygodniu lutego, przy współpracy międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC (oddział przy SGH w Warszawie), realizowaliśmy kolejny projekt - "KidSpeak". Projekt obejmował tygodniowe warsztaty w j. angielskim prowadzone przez młodych ludzi z różnych stron świata. Zajęcia w naszej szkole prowadzili: Ana Sakandelidze z Gruzji, Jinning (Flora) Yanh
z Chin i Pedro Miguel z Brazylii. "KidSpeak" ma na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji
i otwartości, rozwój młodego człowieka jako "obywatela świata" oraz naukę języka angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>

luty 2015 r.
Uczennica klasy I zajęła I, a uczennica klasy III III miejsce w Mistrzostwach Pamięci i Sprawnego Czytania zorganizowanych przez Akademię Nauki.

luty 2015 r.
Miło nam poinformować, że w nauce języków obcych wykorzystujemy aplikację Insta.Ling, która powstała jako odpowiedź
na potrzebę efektywnej nauki słówek. jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, a nauczyciele dostają szczegółowe raporty
o systematyczności jego pracy i postępach w nauce.
więcej informacji>>

luty 2015 r.
Kamera! Poszła. Akcja! W czasie szkolnych spotkań filmowych, poza projekcją etiudy szkolnej "Przetarty szlak", odbyły się warsztaty filmowe. Chętni uczniowie podzielili się na trzy grupy i według własnego pomysłu na scenę wcielili się w role osób przed i za kamerą. Zajęcia poprzedziła rozmową na temat zagadnień takich jak: podstawowe elementy budowy dzieła filmowego, ekspresja - ruch, gest i mimika twarzy, improwizacja - odgrywanie scenek aktorskich i montaż - główny środek narracji filmowej.

luty 2015 r.
Tygodniowa "Biała Szkoła" za nami - najmłodsi uczyli się jeździć, starsi doskonalili swoje umiejętności. Pogoda na stoku dopisała, humory również :)
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
Uczeń klasy II zdobył tytuł V-ce Mistrza w kategorii klas 0-III w Szachowych Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych zorganizowanych przez Klub Szachowy "Hetman" i PSP nr 1.

styczeń 2015 r.
Kim są babcia i dziadek? Ile mają lat? Jak wyglądają? Kiedy obchodzą swoje święto? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Dzień Babci i Dziadka">>

styczeń 2015 r.
Uczniowie klasy II dołączyli do realizacji międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni".
Jest to największy na świecie edukacyjny program dla dzieci i młodzieży, rozwijający kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, który daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonego potencjału dziecięcej wyobraźni. W programie od początku roku szkolnego bierze udział również klasa VI.

styczeń 2015 r.
Uczeń klasy II zdobył III miejsce w II Memoriale Kazimierza Kutyły w szachach szybkich zorganizowanym pod patronatem Starosty Ostrowieckiego. Sukces jest tym większy, że nasz młody szachista współzawodniczył w kategorii wiekowej do lat 12, a w turnieju brali udział najlepsi zawodnicy w województwie.

styczeń 2015 r.
Szkolna akcja turystyczna "I Ty możesz być przewodnikiem" została opublikowana na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

styczeń 2015 r.
Czternastu uczniów klasy III zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "Olimpiada Wiedzy Archimedes.plus".

styczeń 2015 r.
W ramach akcji "Czytająca szkoła" uczniowie klas młodszych biorą udział w szkolnym konkursie pt. "W każdej szkole są książkowe mole". Konkurs trwa do końca marca i ma na celu wyłonić uczniów, którzy czytają najwięcej książek.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka - "Błękitny Promyk Nadziei", w ramach której w naszych szkołach
i przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

styczeń 2015 r.
Co to jest Boże Narodzenie, Wigilia, opłatek, pasterka? Z czym kojarzą ci się święta? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki.
"Rozmowy (nie)kontrolowane" w Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Tylko w czasie minionych trzech miesięcy było ich
kilka: "Woda to życie - Makulatura na misje", "Dzwonek na obiad", pomoc dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka
oraz stowarzyszenia "Animals", a tuż przed świętami zakończyliśmy naszą doroczną świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci
z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
W ogólnopolskim próbnym sprawdzianie szóstoklasisty zorganizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną klasa VI uzyskała następujące średnie: część 1. j. polski i matematyka - 80% (33 na 41 pkt), część 2. j. angielski - 90% (36 na 40 pkt). CKE nie zebrała danych do statystyk ogólnopolskich.

grudzień 2014 r.
Troje uczniów na podium VIII Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu - "Family Cup". Uczennica klasy I zajęła I miejsce
(w kategorii 2008 i młodsi - dziewczęta), uczeń klasy III - II miejsce, a uczeń klasy IV - I miejsce (obaj w kategorii 2005-2004
- chłopcy). pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród kobiet zdobyła również mama naszych uczniów.
link do klasyfikacji>>

grudzień 2014 r.
Naszą szkołę odwiedzi znany polski podróżnik i himalaista - pan Jarosław Gawrysiak.listopad 2014 r.
Dyrektor szkoły - Kinga Wnuk wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" - wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń".
Cały dochód z wydarzenia - blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

listopad 2014 r.
Dwóch uczniów klasy VI zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Jeden do konkursu z j. angielskiego, a drugi do konkursów humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego.

listopad 2014 r.
Pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2014 r.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z wydawnictwem Nowa Era. W pierwszej części polonistyczno-matematycznej uzyskali wynik na poziomie 70% (28 pkt na 40) - średni wynik testu w ogólnopolskiej próbie statystycznej wyniósł 47% (19 pkt), a w drugiej z języka angielskiego na poziomie 85% (34 pkt na 40) - średni wynik testu
w ogólnopolskiej próbie statystycznej wyniósł 57% (23 pkt).

listopad 2014 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Ziarenka Dobra - Dzieci-Seniorom" poświęconym działaniom na rzecz osób starszych. Celem projektu jest budowanie systemu wartości i wychowanie dzieci w taki sposób, aby były wrażliwe na
los osób starszych, potrafiły i chciały nieść im pomoc, uświadomienie dzieciom roli seniorów w społeczeństwie i w rodzinie
oraz istoty bezinteresownego, świadomego czynienia dobra na rzecz innych. W ramach podejmowanych działań nasi uczniowie wykonują laurki np. na Osiedlowy Dzień Seniora, ozdoby świąteczne czy inne upominki dla osób starszych jak również odwiedzają podopiecznych Domu Spokojnej Starości prezentując różne przedstawienia.

listopad 2014 r.
Chłopcy z klasy II i III reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach piłkarskich "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
W turnieju brało udział osiem drużyn z powiatu ostrowieckiego. Nasza drużyna zajęła II miejsce, a do awansu do rozgrywek wojewódzkich zabrakło nam tylko jednej bramki. W tych samych rozgrywkach chłopcy z klasy I zajęli IV miejsce.

listopad 2014 r.
Naszą szkołę i gimnazjum odwiedził Wiceminister Gospodarki pan Arkadiusz Bąk. Pan Minister zwiedził siedzibę naszej szkoły oraz spotkał się z uczniami wszystkich klas.

materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2014 r.
Nasze szkoły zostały przyjęte do międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni", który jest największym na świecie edukacyjnym programem dla dzieci, młodzieży i studentów rozwijającym kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Program zachęca uczestników do podejmowania procesu tworzenia
w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości, uczy pracy zespołowej i zarządzania czasem oraz rozwija umiejętność skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. W pierwszym roku powołane zostaną dwa zespoły - jeden w szkole podstawowej w klasie VI, a drugi w gimnazjum w klasie I. Warto w tym miejscu dodać, że kreatywność, komunikacja i praca zespołowa zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej priorytetami
w perspektywie edukacyjnej na lata 2014-2020.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2014 r.
Happy Halloween :)
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
Z
djęcie z wizerunkiem naszych uczniów wykonane podczas realizacji projektu Enjoy my Origin w naszej szkole zostało wykorzystane w plakacie promującym międzynarodową organizację studencką AIESEC oraz program międzynarodowej wymiany młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i dzieleniem się swoją kulturą - Global Citizen.październik 2014 r.
Uczniowie klas I-III biorą udział w "Programie edukacji turystyczno-krajoznawczej dla klas I-III", który jest spójny
z treściami edukacji wczesnoszkolnej i bazuje na wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej Ostrowca Św., powiatu ostrowieckiego i regionu świętokrzyskiego. Głównymi założeniami programu jest zachęcanie dzieci do poznawania swojej „małej Ojczyzny” i umożliwienie im zdobywania wiedzy w bezpośredni, ciekawy sposób oraz rozwijanie aktywności fizycznej poprzez uprawiane turystyki od najmłodszych lat. Autorem programu jest wychowawca klasy Ib - pani Dorota Skwarlińska, pasjonat tematu i Świętokrzyski Przewodnik PTTK. Program realizowany jest przy współpracy PTTK oraz Punktu Informacji Turystycznej w Ostrowcu Św.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2014 r.
Uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni do Galerii Fotografii na wystawę pt. "Piórem malowane" i spotkali się z autorem zdjęć p. Jarosławem Wójcikiem.

październik 2014 r.
Dyrektor szkoły otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie
w pracę nad rozwojem edukacji.październik 2014 r.
Nasi najmłodsi uczniowie o zawodzie nauczyciela :)
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
Wspólnie z fundacją "Miśka Zdziśka - Błękitny Promyk Nadziei" w naszym przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy plastikowych nakrętek, żeby pomóc walczącemu z chorobą sześcioletniemu Kacperkowi.

październik 2014 r.
W tym roku w Dniu Patrona Szkoły, zamiast tradycyjnego rajdu, uczniowie klas I-III wzięli udział w podchodach, a uczniowie klas IV-VI w grze terenowej związanej z osobą Stanisława Konarskiego.

październik 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Grosz do grosza" przeprowadzonej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Dochód zostanie przeznaczony na zapewnienie ciepłego posiłku dzieciom z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, bezrobocia, alkoholizmu czy niepełnosprawności.
informacje o programie>>

październik 2014 r.
Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji
pod patronatem Prezydenta RP - "Awangarda edukacji - 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce". Na spotkaniu mówiono
o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była
Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska.
Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tys. niepublicznych szkół, w których uczy się blisko 180 tys. uczniów.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Czytające Szkoły" Fundacji "ABC XXI" i podjęła wyzwanie codziennego czytania
swoim uczniom. Jako pierwsze w poszczególnych klasach czytane będą: "Brzechwa Dzieciom", "Koszmarny Karolek", "Porwanie Baltazara Gąbki", "Biuro Detektywistyczne Lessiego i Mai", "Dziewczynka z szóstego księżyca", "Hobbit, czyli
tam i z powrotem", "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".
więcej o programie>>
spot promujący akcję>>

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie przyłączyli się do realizowanego w naszym gimnazjum pod koniec września kolejnego projektu Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Make it Possible". Zajęcia w naszej szkole prowadzili: Cristopher
Corobo z Wenezueli, Anya Yastrebova z Rosji i Malith Withanaarachchi ze Sri Lanki. Dzięki obecności Crisa nasi uczniowie
mieli możliwość doskonalić nie tylko swój angielski, ale również hiszpański.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


wrzesień 2014 r.
W konkursie plastycznym "Widokówka z wakacji" zorganizowanym przez Punkt Informacji Turystycznej w Ostrowcu Św. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy I i III oraz uczeń klasy VI.

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze włączyli się w zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt organizowaną w hipermarketach Tesco przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Na rzecz Animalsów w naszej szkole trwa również całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek.

wrzesień 2014 r.
Uczeń klasy III wygrał Otwarte Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Wójta w Kowali Radomskiej. Wszystkie walki zakończył przed czasem.

wrzesień 2014 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku 2014/2015 powitaliśmy w naszych murach wyjątkowo aż dwa roczniki pierwszoklasistów - jeden sześcio-, a drugi siedmiolatków. Gościem naszej uroczystości był Poseł na Sejm RP - p. Jarosław Górczyński. Otrzymaliśmy również życzenia z Kuratorium Oświaty w Kielcach.


ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Średnie klas w roku szkolnym 2013/2014 wyniosły: klasa IV - 4,94, klasa V - 4,96, klasa VI - 5,17.
Frekwencje klas wyniosły od 93% do 97%.

czerwiec 2014 r.
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości wspólnej z naszym gimnazjum podsumowaliśmy tegoroczne sukcesy, rozdaliśmy aż 134 nagrody i pożegnaliśmy drugi rocznik absolwentów naszej szkoły.
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II wspólnie z drużyną MKS KSZO Junior wygrał Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocz. 2005 pod nazwą „Puchar Miast” oraz został najlepszym zawodnikiem drużyny.

czerwiec 2014 r.
W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów, który w tym roku badał tylko umiejętności matematyczne (OBUTm) średnia klasy III wyniosła 77% (średnia krajowa 56%).

czerwiec 2014 r.
V-ce Prezydent Miasta pan Paweł Górniak zaprosił naszych szóstoklasistów na spotkanie w Urzędzie Miasta, w czasie którego pogratulował naszym uczniom sukcesu na sprawdzianie.

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II został podwójnym Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego w judo (indywidualnie i drużynowo) oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii dzieci młodszych.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy III Szkolny Turniej Szachowy. Dwoje uczniów wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe, a pozostali zwycięzcy potwierdzili te aktualnie posiadane.

czerwiec 2014 r.
Kolejny wielki sukces naszych szóstoklasistów!!!
Średnia naszych szóstoklasistów - 34,14 pkt (85,4%) po raz kolejny uplasowała naszą szkołę na II miejscu w województwie wśród szkół, które są klasyfikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w skali staninowej. Sukces jest tym większy, że wyniki w wojewódzkiej czołówce są w tym roku dużo wyższe niż w ubiegłym i nawet sam wieloletni lider rankingu spadł w nim o kilka miejsc. Jest to również najlepszy wynik w naszym mieście i w powiecie ostrowieckim nie tylko w tym roku, ale jako, że pobiliśmy swój własny rekord sprzed roku (33,5 pkt), także w całej dotychczasowej historii przeprowadzania sprawdzianu
w naszym regionie. Ta średnia usytuowała nas w skali staninowej w 9. najwyższej grupie, w której znalazło się 3,7% szkół
z najwyższymi wynikami z całej polski oraz 3,3% z naszego województwa.
Średnie w tym roku kształtowały się na następującym poziomie: krajowa - 25,82 pkt, województwa - 25,83 pkt, powiatu - 24,84 pkt, miasta Ostrowca Św. - 25,65 pkt.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>

Echo Dnia  - województwo>>
Echo Dnia - powiat>>
Echo Dnia (wydanie prasowe)>>
Gazeta Ostrowiecka>>
Gazeta Ostrowiecka (wydanie prasowe)>>

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II wywalczył kolejne złoto w judo, tym razem na Świętokrzyskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Kowali.
Swoje walki, tradycyjnie już, wygrał przed czasem. Od roku w naszym województwie w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych.

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy I zajął VI miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach i wywalczył prawo do udziału
w półfinałach Mistrzostw Polski.

czerwiec 2014 r.
Uczniowie klasy V zdobyli trzy nagrody w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zorganizowanego pod patronatem MEN i Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - dwie za wynik "bardzo dobry" i jedną za wynik "dobry". Sukces naszych piątoklasistów jest tym większy, że kategoria "Bunnies", w której wzięli udział, przeznaczona jest dla klas piątych i szóstych.

czerwiec 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji MEN "Lekcja wolności", która ma na celu przybliżenie młodym ludziom wydarzeń jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku i zmian jakie dzięki nim zaszły w naszym kraju w ciągu minionych 25. lat.
"Lekcje wolności" w ramach zajęć historii zostały przeprowadzone w klasach IV-VI.

czerwiec 2014 r.
Uczniowie klasy V zdobyli zespołowo Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego za zajęcie I miejsca
w Powiatowym Konkursie Historyczno-Przyrodniczym "Denków wczoraj i dziś".
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy VI Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Najlepsi gracze ze wszystkich klas w dwóch kategoriach - dziewcząt
i chłopców zdobyli medale, a o systematycznie rosnącym poziomie umiejętności naszych uczniów najlepiej świadczy fakt,
że nasz turniej z roku na rok trwa coraz dłużej.

czerwiec 2014 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie "Czytam ze zrozumieniem" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki: klasa I - poziom najwyższy - 7 uczniów, klasa II - poziom najwyższy - 15 uczniów, klasa III - poziom najwyższy - 8 uczniów, poziom bardzo wysoki - 2 uczniów, klasa IV - poziom najwyższy - 6 uczniów,
poziom bardzo wysoki - 2 uczniów, poziom wysoki - 2 uczniów, klasa V - poziom najwyższy - 4 uczniów, poziom bardzo
wysoki - 2 uczniów, klasa VI - poziom najwyższy - 1 uczeń, poziom bardzo wysoki - 2 uczniów.

czerwiec 2014 r.
Trzech uczniów klasy IV zdobyło wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Albus".

maj 2014r.
Uczniowie klasy III zdobyli zespołowo III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Z gramatyką i ortografią za pan brat".

maj 2014 r.

Uczennice naszej szkoły wspólnie z grupą ASM Macieja Pawłowskiego wzięły udział w VI edycji "Karuzeli Cooltury", która odbyła się w Warszawie. W czasie występu uczniowie kieleckiej filii ASM zaprezentowali utwory z musicali: "Upiór w operze", "Grease", "Romeo i Julia", "Kabaret", "Taniec Wampirów" i "Wiedźmy".
więcej o wydarzeniu>>

maj 2014 r.
VI Szkolne Zawody Pływackie za nami. Na podium stanęli przedstawiciele niemal wszystkich klas, a najmłodsi w swoich kategoriach odebrali dyplomy za najlepszy wynik w swojej klasie.

maj 2014 r.
Trzynastu uczniów klasy IV, V I VI zdało egzamin judo na stopnie szkoleniowe KYU. Dziesięciu na pas biały (6 KYU) i trzech na pas żółty (5 KYU). W tym dniu egzamin zdało również sześciu uczniów z naszego gimnazjum. Wszyscy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo. Prezes sekcji judo UMKS Ostrovia pochwalił naszych uczniów za wysoki poziom zdobytych umiejętności.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej 18,7 pkt na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 16 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 17,3 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 15 pkt). Łącznie nasi uczniowie osiągnęli średnią na poziomie 36,69
na 40 pkt możliwych do zdobycia (średnia krajowa i województwa wyniosła 31 pkt.)

maj 2014 r.
Uczniowie klasy VI, wspólnie z naszymi gimnazjalistami, wzięli udział w szkolnych wyborach do Europarlamentu. W komisji wyborczej zasiedli uczniowie klasy V. Wybory organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu "Młodzi głosują",
którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i Wspólnoty Europejskiej. Dzięki udziałowi w wyborach młodzieżowych uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. W tym roku w akcji wzięło udział blisko 1300 szkół z całej Polski.
szczegółowe informacje>>
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
Na prośbę naszych uczniów w ogrodzie szkolnym utworzyliśmy miejsce do prowadzenia zajęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu część lekcji przy sprzyjającej pogodzie jest prowadzona na dworze. Jest to również dodatkowe miejsce do spędzania czasu na przerwach.

maj 2014 r.
Nasza szkoła została regionalnym koordynatorem inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.
informacje na temat akcji>>

maj 2014 r.
Uczniowie klasy I zdobyli siedem wyróżnień, a uczniowie klasy II aż siedem nagród i siedem wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Wyróżnienie zdobył również uczeń klasy IV.

maj 2014 r.
Świętujemy 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
materiał Ostrowiec.TV>>
film promujący 10 lat Polski w UE>>

maj 2014 r.
Uczniowie klasy II zdobyli aż 12 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny" (kategoria Żaczek).
Cztery wyróżnienia zdobyli również uczniowie klasy IV (kategoria Maluch) i jedno uczeń klasy V (kategoria Benjamin).

maj 2014 r.
Koło matematyczne klasy V zostało wyróżnione certyfikatem "Przyjaciela Matematycznego ZOO".
zobacz certyfikat>>

kwiecień 2014 r.
Uczniowie klasy VI, razem z uczniami klasy I naszego gimnazjum, wzięli udział w obozie "Euroweek - Szkoła Liderów 2014" organizowanym w Sudetach przez Europejskie Forum Młodzieży. W ramach zajęć prowadzonych wyłącznie w j. angielskim przez native speaker'ów z całego świata nasi uczniowie zostali przeszkoleni w następującym zakresie: 1. konferencja prasowa, 2. leadership, 3. poznaj Unię Europejską, 4. praca i motywacja w grupie, 5. program "Erasmus+", 6. poznawanie
kultur świata, 7. prowadzenie prezentacji i autoprezentacji, 8. debata oksfordzka, 9. wolontariat, 10. szok kulturowy
oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.
informacje o projekcie>>
plan zajęć>>

kwiecień 2014 r.
Nasze szkoła otrzymała "Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej" przyznawany najlepszym placówkom oświatowym w Polsce jako potwierdzenie wysokich standardów nauczania i wychowania. Certyfikat przyznawany jest przez Kapitułę Certyfikatu KFON po spełnieniu określonych kryteriów formalnych i merytorycznych. Został wręczony podczas uroczystości 10-lecia naszego przedszkola przez Skarbnika KFON - p. Magdalenę Wontek.
materiał Ostrowiec.TV>>

kwiecień 2014 r.
Nasi uczniowie, w przeważającej większości absolwenci Niepublicznego Przedszkola Smyk, wzięli udział w jubileuszu 10-lecia naszego przedszkola, który odbył się 16. kwietnia w kinie Etiuda i zgromadził ponad 300 osób - przedszkolaki, absolwentów
i ich rodziny, przyjaciół naszego przedszkola oraz zaproszonych gości. Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki i absolwenci naszego przedszkola oraz ich przyjaciele z klas. Piosenki do koncertu jubileuszowego wybrali nasi uczniowie i oni również poprowadzili koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Radia Fama>>
link do strony ŚKO>>

kwiecień 2014 r.
Uczeń klasy II zdobył brązowy medal na II Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

kwiecień 2014 r.
Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskiej premierze filmu "Gabriel". Wspólnie z koleżankami i kolegami
z Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego wystąpiły na scenie prezentując dwa musicalowe przeboje
- "Pójdziemy razem" z "Grease" oraz "Wieczność" z "Tańca Wampirów".
materiał Echa Dnia>>

kwiecień 2014 r.
Uczeń klasy I został mistrzem Powiatu Ostrowieckiego w szachach klasycznych w kategorii dzieci do lat 8, a uczeń klasy II
w tych samych zawodach zajął 8. miejsce.

kwiecień 2014 r.

Temat III Szkolnych Spotkań Filmowych - „Zadaniem filmowca jest dotarcie do prawdy ukrytej pod maską” - „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Projekcja filmu "Jadźka" reż. Janusz Nasfeter.

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II zdobył kolejny złoty medal w judo. Tym razem w XXII Świętokrzyskim Turnieju Dzieci Judo w Kowali.

marzec 2014 r.
Przyłączamy się do wiosennej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask".
film promujący akcję>>

marzec 2014 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie wszystkich klas przygotowali humorystyczne przedstawienia
pod wspólnym tytułem "Zamieszanie w krainie baśni".
materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
W ostatnim wewnętrznym próbnym sprawdzianie szóstoklasisty nasi uczniowie osiągnęli średnią 33 pkt.

marzec 2014 r.
Uczniowie klasy V i VI testują e-Podręczniki.
informacje o projekcie>>
materiał Ostrowiec.TV>> 

marzec 2014 r.
Sukces uczniów klasy VI w ogólnopolskim Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem. Średnia klasy wyniosła 30 pkt.
i przekroczyła poziom średniej krajowej i średniej naszego województwa, która w tym roku wyniosła 21 pkt., aż o 9 pkt!

luty 2014 r.

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Enjoy my Origin". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty dla wszystkich klas prowadzone przez trzech wolontariuszy z różnych stron świata,
w tym interesujące prezentacje o innych kulturach i krajach oraz interaktywną naukę języka angielskiego. Zajęcia prowadzili -
Daryl Luke z Malezji, Daria Veksler z Rosji i Denaneer Nashya Nurrohmah z Indonezji.
Nasi uczniowie przyłączyli się również
do projektu "Peace Cross-cultural Understanding" realizowanego w naszym gimnazjum.
materiał Ostrowiec.TV >>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

marzec 2014 r.
Kontynuujemy przygodę z wielką sceną musicalową. Tym razem nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć "Deszczową Piosenkę" w Teatrze Muzycznym "Roma".
informacje o musicalu>>
materiał filmowy>>

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II zajął III miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Rankingowego Judo o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

marzec 2014 r.
Dwie uczennice klasy II zdobyły tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Olimpusek", a kolejnym trzem zabrakło do tytułu tylko kilku punktów. Sukcesem całej klasy jest również średnia wszystkich uczniów, która wyniosła 150 pkt. przy średniej krajowej 133 pkt.

marzec 2014 r.
Nasza szkoła zorganizowała I Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić…” Na konkurs wpłynęło 23 prace z 9. szkół. Jest nam niezmiernie miło, że bardzo wiele z tych marzeń w naszym gimnazjum już zostało spełnionych, a niektóre jak chociażby „Podręczniki w tablecie”, uważane jeszcze klika lat temu za bardzo przyszłościową koncepcję, nasi uczniowie już dziś mają możliwość testować.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II wspólnie z drużyną MKS KSZO Junior wygrał Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocz. 2005 "Lider Cup 2014".

marzec 2014 r.
Klasa V jako jedyna w powiecie ostrowieckim bierze udział w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Gra składa się z czterech etapów. do tej pory odbyły się dwa, po których łączna suma kapsli, jakie zdobyli nasi uczniowie wynosi 20/24. Na kolejny, trzeci etap została wysłana praca "Alternatywne zakończenie dowolnej książki". Przebieg gry można obserwować na stronie GWO.
szczegółowe informacje>>

marzec 2013 r.
Dni otwarte za nami. Dziękujemy za liczne odwiedziny. I zapraszamy :)
zaproszenie na DO w Gazecie Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Materiał Ostrowiec.TV o 6-latkach w szkole>>
Materiał Gazety Ostrowieckiej o tym o jakiej szkole marzą przyszłoroczni pierwszoklasiści>>

luty 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Telewizji Polskiej pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie
z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. Repertuar iTeatru zawiera
zarówno klasykę literatury dla dzieci i młodzieży, jak i w pełni autorskie widowiska teatru słowa, a nawet spektakle
baletowe.

luty 2014 r.
Średnia klasy VI w III wewnętrznym próbnym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 35 pkt.

luty 2014 r.
Uczniowie klas I-III przystąpili do projektu przyrodniczego pt. "Klub Czterech Żywiołów", którego celem jest rozbudzanie
i pielęgnowanie w dzieciach ciekawości świata, tak by w przyszłości przerodziła się w nieustającą chęć do zdobywania
wiedzy.

luty 2014 r.

Od tego roku zajęcia otwarte będą odbywać się w nowej formule. Ich plan został ułożony w taki sposób, żeby w ciągu
trzech lat, zarówno w cyklu I-III, jak i IV-VI, zaprosić rodziców na zajęcia ze wszystkich kluczowych przedmiotów na
danym etapie edukacyjnym.

styczeń 2014 r.
Naszą szkołę odwiedził Piesek Snoopy, który poza tym, że znany jest przede wszystkim z komiksów, jest maskotką fundacji "Mam marzenie" oraz ambasadorem pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach i kataklizmach na całym świecie.

styczeń 2014 r.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Związku Kolarskiego.

styczeń 2014 r.

Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych uczniowie klasy VI mieli możliwość poznać istotę pojęć tj. obiektywizm i rzetelność dziennikarska oraz zobaczyć dwa oblicza jednej rzeczywistości w filmie Marcela Łozińskiego pt. "Ćwiczenia warsztatowe".

styczeń 2014 r.
Średnia klasy VI w II wewnętrznym próbnym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 31 pkt.

styczeń 2014 r.
Organ prowadzący zadecydował o utworzeniu dwóch klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym - klasy 1a dla 7-latków
i 1b - dla 6-latków.

styczeń 2014 r.
Troje uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego pt. "Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus".

styczeń 2014 r.
Uczennice klasy III zdobyły I miejsce i wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bożonarodzeniowe ozdoby".

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zajął II miejsce w Międzynarodowych Biegach Sylwestrowych w Szydłowie.

grudzień 2013 r.
Średnia klasy VI w I wewnętrznym próbnym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 32 pkt.

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzików w Bochni.

grudzień 2013 r.
Nasi najmłodsi uczniowie zdobyli drużynowo V-ce mistrzostwo Ostrowca Świętokrzyskiego w I Turnieju Szachowym dla Klas Pierwszych w ramach cyklu "Edukacja przez sport" zorganizowanym przez PSP nr 1 i Klub Szachowy Hetman. W tym samym turnieju uczeń klasy I zajął indywidualnie II miejsce, dając się pokonać tylko mistrzowi naszego województwa.

grudzień 2013 r.
Rozpoczęliśmy cykl dwugodzinnych warsztatów z psychologiem przeznaczony dla uczniów klas IV-VI i klasy I naszego gimnazjum. Tematyka warsztatów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: komunikacja interpersonalna, rozwijanie
umiejętności interpersonalnych - tolerancji, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, budowanie zaufania i otwartości
w grupie, integracja zespołu klasowego, skuteczne rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami,
kształtowanie postaw asertywnych.

grudzień 2013 r.
Uczniowie klasy IV realizują projekt edukacyjny zatytułowany "Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia". Praca nad
projektem przebiega w grupach i realizowana jest na zajęciach j. angielskiego, j. polskiego, j. hiszpańskiego, informatyki, techniki i na zajęciach wychowawczych. Efektami pracy uczniów będą m.in.: mapy mentalne na temat zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, znajomość kolęd hiszpańskich i angielskich, stroiki
świąteczne, prezentacje multimedialne. Praca metodą projektu rozwija aktywność, przedsiębiorczość i kreatywność. Celem metody jest kształtowanie umiejętności planowania i organizacji pracy, zbierania i selekcjonowania informacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, oceniania i komunikowania się. Realizacja danego przedsięwzięcia pokazuje również jak ważna jest współpraca w trakcie wykonywania zadań.

grudzień 2013 r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Ćwiczyć każdy może" prowadzonej w ramach tegorocznej inicjatywy MEN - "Rok szkoły w ruchu".
szczegółowe informacje>>

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Kielcach.

l
istopad 2013 r.
Uczennica klasy IV zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Multitest 2013".

listopad 2013 r.
Ruszył szkolny projekt - "To co w kinie ważne, czyli szkolne spotkania filmowe" skierowany do uczniów klasy VI i klasy I naszego gimnazjum. Są to cykliczne "spotkania" z interesującymi i wartościowymi filmami fabularnymi, dokumentalnym
i etiudami filmowymi, które mają swój wydźwięk wychowawczy i mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw
i zachowań młodych ludzi. Zajęcia prowadzi pasjonat tematu, filmoznawca - pan Wojciech Szymański. Dwa pierwsze filmy jakie mieli możliwość zobaczyć nasi uczniowie to "Matka" w realizacji Wiesława Palucha oraz "Skarby Ani K." w reżyserii Małgorzaty Gryniewicz.

listopad 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Świętokrzyskim Turnieju Judo.

listopad 2013 r.
Uczniowie klasy VI i klasy I naszego gimnazjum wspólnie z zaproszoną do Ostrowca przez WSBiP młodzieżą z gimnazjum
w Moskwie wzięli udział we wspólnych zajęciach języka angielskiego pod hasłem 'In the world of tales and legends".
Zajęcia miały charakter międzynarodowego mini-projektu mającego na celu rozwijanie kompetencji językowych,
kształtowanie świadomości językowej oraz wzbogacenie wiedzy kulturowej.
materiał Echa Dnia>>

listopad 2013 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie "Mały Projektant Ceramiki" zorganizowanym przez producenta kalkomanii
i materiałów ceramicznych - firmę ETC. W konkursie przyznano I, podwójne II i III miejsce oraz pięć wyróżnień. Wybrane
i nagrodzone prace zostaną udostępnione producentom porcelany i w przypadku ich uznania mają szansę na wdrożenie
do seryjnej produkcji.

listopad 2013 r.
Uczniowie klasy II zdobyli II miejsce w kategorii dziewcząt oraz I i III miejsce w kategorii chłopców w ostrowieckim "Biegu Niepodległości". Łącznie w biegu wzięło udział ponad 600 osób. Naszą szkołę reprezentowało 15. uczniów z klas I-VI.

październik 2013 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Odkrywca" dla klas IV-VI pod patronatem National Geographic
i wydawnictwa Nowa Era.

październik 2013 r.
Lekcje na nośniku pen drive. Od tego roku uczniowie, którzy są nieobecni w szkole z powodu choroby mogą otrzymywać
lekcje z danego dnia w formie elektronicznej. Miło nam poinformować, że taki pomysł jest efektem współpracy rodziców
i naszej kadry.

październik 2013 r.
Zakończyła się dwutygodniowa ewaluacja problemowa naszej szkoły przeprowadzona przez wizytatorów Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W czasie badań zbierano informacje z różnych źródeł: wywiadów i ankiet z rodzicami, uczniami, nauczycielami i dyrektorem, analizy danych zastanych, obserwacji pracy szkoły i hospitacji zajęć we wszystkich klasach.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że we wszystkich trzech kontrolowanych obszarach (6. szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji, 9. rodzice są partnerami szkoły lub placówki,
11. szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych) nasza szkoła spełniła wymagania na poziom wysoki, który przez eksperta MEN -
Annę Gocłowską określony jest jako: "jakość nie jest już Waszym celem, lecz sposobem funkcjonowania organizacji".
Warto również podkreślić, że była to pierwsza ewaluacja w województwie świętokrzyskim przeprowadzona w oparciu
o nowe rozporządzenie.

wrzesień 2013 r.
Uczeń klasy II zajął II miejsce w biegu dla dzieci klas I-III w I Półmaratonie Charytatywnym w Iłży.

wrzesień 2013 r.
W serwisie e-Szkoła, zawierającym dotąd bazę e-Rodzice, e-Bibliotekę i e-Dziennik, został uruchomiony nowy panel
e-Uczniowie, dzięki któremu nasi uczniowie mają bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz mogą dostawać na swoje maile informacje o wszystkich bieżących wydarzeniach.

 
ROK SZKOLNY 2012/2013

czerwiec 2013 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,89, w klasie V - 4,63, a w klasie VI - 4,98.

czerwiec 2013 r.
Pożegnaliśmy pierwszy rocznik absolwentów naszej szkoły.

czerwiec 2013 r.
Wszyscy uczniowie klasy II zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus”.

czerwiec 2013 r.
Uczennica klasy IV zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim organizowanym przez Ostrowieckie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt "Animals" pt. "Zwierzak mój przyjaciel - historie prawdziwe lub zmyślone".

czerwiec 2013 r.
W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów średnia klasy III w części pierwszej - umiejętności językowe wyniosła 77,4% (średnia krajowa 64,6%), a w części drugiej - umiejętności matematyczne wyniosła 82,50% (średnia krajowa 59,00%).

czerwiec 2013 r.
V Szkolny Mini Turniej Tenisa Ziemnego, rozegrany po raz pierwszy w dwóch odrębnych kategoriach - klas I-III i IV-VI oraz
V Szkolne Zawody Pływackie za nami.

maj 2013 r.
Średnia naszej szkoły w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty wyniosła 33,5 pkt na 40 możliwych do zdobycia. Jest to
drugi najlepszy wynik w całym województwie świętokrzyskim, jak również najlepszy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim
i w powiecie ostrowieckim nie tylko w tym roku, ale i w całej dotychczasowej historii przeprowadzania sprawdzianu w naszym regionie. Ta średnia usytuowała nas w skali staninowej w najwyższej 9. grupie, w której znalazło się 4,1% szkół
z najwyższymi wynikami z całej Polski i tylko 3% szkół z naszego województwie. Średnie: krajowa - 24,03 pkt.,
województwa - wyniosła - 23,72 pkt., powiatu - 23,49 pkt, miasta Ostrowca Św. - 23,27 pkt.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>
Echo Dnia - województwo>>
Echo Dnia - powiat>>
Gazeta Wyborcza>>
Gazeta Ostrowiecka>>
Ostrowiec.TV>>

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Albus 2013 uczeń klasy IV i uczennica klasy VI zdobyli tytuły laureata, zajmując kolejno IX i VIII miejsce, a dwóch uczniów klasy IV i jeden klasy V zdobyli wyróżnienia.

maj 2013 r.
Rozegraliśmy II Szkolny Turniej Szachowy. Najlepsi w tym roku okazali się najmłodsi uczniowie - z klasy pierwszej
w kategorii wiekowej 8-9 lat i z klasy trzeciej w kategorii wiekowej 10-13 lat. Sześciu uczniów wypełniło normy na kategorie szachowe.

maj 2013 r.
Dwoje uczniów klasy VI zostało laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Edi-Panda 2013" zajmując wysokie III i V miejsce, a uczeń tej samej klasy i uczeń klasy IV zdobyli wyróżnienia, zajmując kolejno miejsca IX i VI.

maj 2013 r.
Uczeń klasy I zdobył III miejsce w XX Świętokrzyskim Turnieju Judo.

maj 2013 r.
W IX Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym uczniowie klasy III zdobyli III miejsce.

maj 2013 r.
Uczniowie klasy II zdobyli dwa, a uczniowie klasy III cztery wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

maj 2013 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Drużyna klasy III zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” uczeń klasy VI zdobył wynik bardzo dobry, a troje uczniów klasy III, troje klasy IV i troje klasy VI wyróżnienia.

maj 2013 r.
Uczeń klasy IV i dwoje uczniów klasy V zdobyło jako zespół III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Łamigłowa".

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej 18,46 na 20 pkt (średnia województwa - 15,08 pkt, średnia krajowa - 15,05 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 18,23 na 20 pkt (średnia województwa - 14,5 pkt; średnia krajowa -14,2 pkt). Łącznie nasi trzecioklasiści osiągnęli wynik 36,69 na 40 pkt możliwych do zdobycia (średnia krajowa

maj 2013 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Dawidem Kubackim i Klemensem Murańką - skoczkami narciarskimi, reprezentantami kadry narodowej oraz Józefem Łuszczkiem - byłym mistrzem świata w biegach narciarskich.

kwiecień 2013 r.
Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców w Indywidualnych Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w Pływaniu.

kwiecień 2013 r.
Uczeń klasy VI zakwalifikował się do II etapu Międzyszkolnego Konkursu Zadań Logicznych i Matematycznych.

kwiecień 2013 r.
Uczennica klasy I i uczeń klasy III zdobyli wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Zdrowie w poezji dziecięcej".

kwiecień 2013 r.
Uczniowie klasy III zdobyli tytuł Mistrza i V-ce Mistrza w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Jestem Mistrzem
w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych”.

kwiecień 2013 r.

Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Przyroda w poezji dziecięcej".

kwiecień 2013 r.
IV Szkolny Konkurs "Potyczki Matematyczne" wyłonił najlepszych z najlepszych w każdej z klas.

kwiecień 2013 r.
Aż ośmiu uczniów z klas I, II, IV I VI zostało laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Ostrowieckie jakie cudne".

marzec 2013 r.
Średnia uczniów klasy VI w trzecim wewnętrznym próbnym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 33 pkt. Był to nasz ostatni próbny sprawdzian i jednocześnie najlepszy wynik.

marzec 2013 r.
Uczennica klasy III zdobyła wyróżnienie w Dziecięcym Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

marzec 2013 r.

Średnia uczniów klasy VI w Ogólnopolskim Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem wyniosła 31,67 pkt. Średnia naszego województwa wyniosła 24,68 pkt, a średnia krajowa 24,72 pkt.

marzec 2013 r.
Uczennica klasy II zajęła III miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. "Mały Mistrz Pióra".

marzec 2013 r.
W klasie II rozpoczęła się Akcja Turystyczna pt. "I ty możesz zostać przewodnikiem", podczas której każdy uczeń samodzielnie opracuje trasę wycieczki na terenie Ostrowca dla całej klasy oraz ją poprowadzi wchodząc w rolę przewodnika.

marzec 2013 r.
IV Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii" po raz czwarty wyłonił najlepszych z najlepszych w każdej z klas.

marzec 2013 r.
Uczniowie klasy VI zajęli III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Co dwie głowy to nie jedna".

luty 2013 r.
Uczniowie klasy V i VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego wzięli udział w projektowaniu mundurku szkolnego dla naszych gimnazjalistów.

luty 2013 r.
III Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne. W tym roku po raz pierwszy do sportowej rywalizacji przystąpili snowboardziści i to zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.

luty 2013 r.
Promocja albumu Fotoklubu MCK pt. "Panorama miasta", w którym jako najmłodsze pokolenie fotografujące zadebiutowali uczniowie naszej szkoły.

styczeń 2013 r.
Średnia uczniów klasy szóstej w drugim próbnym wewnętrznym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 32,45 pkt.

styczeń 2013 r.
Dwie uczennice klasy VI zakwalifikowały się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

grudzień 2012 r.
Uczennice klasy II zdobyły II i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bożonarodzeniowe Ozdoby".

grudzień 2012 r.
Troje uczniów klasy III otrzymało tytuł laureata, a czterech wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym 2012.

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy I zdobył II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci "Bochnia 2012" - kategoria wiekowa 2004 i młodsi,
waga 24 kg.

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy V wziął udział w bajkowym popołudniu dla dzieci w Galerii Echo w Kielcach, w ramach którego czytał licznie zgromadzonym dzieciom bajki w towarzystwie gwiazdy polskiego kina - p. Beaty Tyszkiewicz, aktora Teatru "Kubuś"-
p. Andrzeja Matysiaka oraz Prodziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu J. Kochanowskiego - p. Marzeny Marczewskiej.grudzień 2012 r.
Troje uczniów klasy VI zakwalifikowało się do II etapu Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Rachmistrz".

grudzień 2012 r.
Dziewięciu uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego "Olimpiada Wiedzy Oxford Plus".

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy VI zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

listopad 2012 r.
Średnia klasy w pierwszym próbnym wewnętrznym sprawdzianie szóstoklasisty wyniosła 32,33 pkt., a aż sześciu uczniów osiągnęło wynik pomiędzy 35, a 39 punktów na 40. możliwych do zdobycia.

listopad 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".

październik 2012 r.
Niepubliczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św. Nasze gimnazjum rozpocznie działalność 1.09.2013 roku. Uruchomienie gimnazjum jest kolejnym, po przedszkolu i szkole podstawowej, etapem rozpoczętego w 2003 roku projektu "od przedszkola do liceum" oraz potwierdzeniem spójności naszej oferty edukacyjnej i konsekwencji w działaniu. Od lat z radością „rośniemy” razem z naszymi uczniami stwarzając im w naszych placówkach optymalne warunki do wieloletniej i wszechstronnej edukacji.

październik 2012 r.
Uczniowie klas IV-VI rozpoczęli cykl konwersacji z j. angielskiego z gościem z Nowej Zelandii - p. Laurą Tupou.

październik 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w programie Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie uczniowie uczą się zarządzania własnymi finansami, kształtują nawyk świadomego oszczędzania, zdobywają wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie, nabywają praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

wrzesień 2012 r.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w nagraniu filmu promocyjnego w Bałtowie, który będzie emitowany we wszystkich stacjach regionalnych Telewizji Polskiej.


ROK SZKOLNY 2011/2012

czerwiec 2012 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,92, a w klasie V - 4,85.

czerwiec 2012 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów - teście opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną - aż trzy osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów, a średnia klasy wyniosła 43,23 na 45 punktów możliwych do zdobycia, czyli 96%.

czerwiec 2012 r.
I Szkolny Turniej Szachowy - sześciu uczniów wypełniło normy na kategorie szachowe IV i V.

czerwiec 2012 r.
Uczniowie klasy IV i V zdobyli trzy tytuły laureata, w tym wysokie 3, 5 i 7. miejsce oraz jedno wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Albus 2012."

czerwiec 2012 r.
Dziesięciu uczniów z klasy II zdobyło tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus", w tym, aż czterech 1. stopnia.

czerwiec 2012 r.
IV Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego i duża niespodzianka - w kategorii chłopców najwyższe podium zajęli uczniowie klasy III (złoto i srebro), a pozostałe medale zdobyli uczniowie klasy IV (brąz) i V (złoto, srebro i brąz).

czerwiec 2012 r.
Troje uczniów z II, III i V klasy zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012".

czerwiec 2012 r.
Wszyscy uczniowie klasy IV i V zdali teoretyczny i praktyczny egzamin na Kartę Rowerową.

czerwiec 2012 r.
IV Szkolne Zawody Pływackie - zdecydowana większość ubiegłorocznych zwycięzców obroniła miejsca na podium, a medalami   podzieliły się klasa IV  (srebro, podwójny brąz) i V (podwójne złoto i srebro).

czerwiec 2012 r.
Ukoronowanie rocznej pracy Szkolnego Koła Fotograficznego pod kierunkiem artysty-fotografika Andrzeja Łady - wystawa fotografii uczniów klasy IV i V pt. "Okiem dziecka" w Galerii Fotografii MCK.  Zdjęcia>>

czerwiec 2012 r.
Uczeń klasy II, razem z drużyną MKS KSZO Junior Orlicy Młodsi, zdobył I miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej.

maj 2012 r.
Jedenastu uczniów z klasy IV i V zdało egzamin na pierwszy stopień szkoleniowy - 6. KYU (pas biały w judo) i jako zawodnicy
zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo.

maj 2012 r.
Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.

maj 2012 r.

Uczennica klasy IV osiągnęła wynik bardzo dobry, a pięciu uczniów z klasy III i czterech uczniów z klasy IV otrzymało wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie "Eko-Planeta".

maj 2012 r.
Sześciu uczniów z klasy II i trzech uczniów z klasy I zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ogólnej "Zuch".

maj 2012 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty!!!  Średnia klasy wyniosła 96,92%. Nasi uczniowie zdobyli 39,07 pkt. na 40 pkt. możliwych do zdobycia. Test z j. polskiego nasi uczniowie napisali na 96,92 (średnia ogólnopolska wyniosła 81,71%), a test z matematyki na 98,64% (średnia ogólnopolska wyniosła 82,52%).

maj 2012 r.
Uruchomiliśmy nową funkcję w serwisie e-Rodzice - Newsletter. Od maja wszystkie najważniejsze informacje nasi rodzice otrzymują drogą mailową.

kwiecień/maj 2012 r.
W klasie IV i V odbył się cykl zajęć konwersacyjnych z Hiszpanką - Andreą Janeiro Otero.

kwiecień 2012 r.
Uczeń klasy II zajął I miejsce, a uczennica klasy II III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Sport w sztuce”- „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” (kategoria - edukacja wczesnoszkolna) organizowanym przez ŚCDN w Kielcach.

kwiecień 2013 r.
Rozpoczynamy przygodę z wielką sceną musicalową. Nasz pierwszy musical to "Alladyn jr" w Teatrze Muzycznym "Roma".
zwiastun TM Roma>>
piosenka promująca musical>>

kwiecień 2012 r.
Uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez PSP nr 5.

kwiecień 2012 r.
Naszą szkołę odwiedził p. Marek Hoffman - współtwórca Akademii Nauki.kwiecień 2012 r.
Uczennica klasy III i dwie uczennice V zostały laureatkami Konkursu Plastycznego pt. "Legendy świętokrzyskie", organizowanego przez Punkt Informacji Turystycznej przy MCK.

marzec 2012 r.
Uczeń klasy III został laureatem IX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez PSP nr 1
i otrzymał tytuł V-ce Mistrza w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych.

marzec 2012 r.

Uczennice klasy IV i V zdobyły tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego.

luty 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Warto być dobrym" - największej, interdyscyplinarnej kampanii edukacyjnej w Polsce, kreującej u dzieci dobre postawy, uczącej szacunku dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiującej zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

luty 2012 r.
Uczeń klasy I zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej.

grudzień 2011 r.
Uczniowie klasy IV wygrali II Szkolny Konkurs pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej."

grudzień 2012 r.
Uczennica klasy IV wygrała Konkurs Rady Uczniów pt. "Najpiękniejsza kartka świąteczna."
 
grudzień 2011 r.
Uczennica klasy V zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt. "A leaflet about Scotland" zorganizowanym
przez PSP nr 5.

listopad 2011 r.
Uczennica klasy II zagrała w spocie reklamowym Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "BAŁT".
http://www.youtube.com

listopad 2011 r.

Trzech uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata i Mistrza Ortografii, a jeden wyróżnienie i tytuł Eksperta Ortografii
w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym 2011.

listopad 2011 r.
Dwóch uczniów klasy IV zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Multitest 2011", a trzech
uczniów klasy V i dwóch klasy IV wyróżnienie.

listopad 2011 r.
Uczeń klasy V zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Multitest 2011".

październik 2011 r.
Ukazał się pierwszy numer "Gazetki szkolnej"  redagowanej przez naszych uczniów.

październik 2011 r.
W bieżącym roku szkolnym wprowadzamy w klasach IV-V pracę metodą projektu, która rozwija aktywność, samodzielność, przedsiębiorczość i kreatywność. Uczniowie sami szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dokonują wyborów, podejmują decyzje, odnajdują radość w nauce. Celem metody jest kształtowanie umiejętności planowania i organizacji pracy, zbierania
i selekcjonowania informacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, oceniania, komunikowania się. Realizacja danego przedsięwzięcia pokazuje również jak ważna jest współpraca w trakcie wykonywania różnych zadań.

wrzesień 2011 r.
Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z artystą-fotografikiem, kustoszem Galerii Fotografii MCK Andrzejem Ładą, który
prowadzi koło fotograficzne w klasie IV i V.


                                                                             ROK SZKOLNY 2010/2011

czerwiec 2011 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,99.

czerwiec 2011 r.
I Szkolny Konkurs pt. "Najciekawsza budowla z klocków" wygrała klasa II.

czerwiec 2011 r.
III Szkolne Zawody Pływackie i III Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego. W pływaniu na podium stanęło najwięcej uczniów
z klasy III, a w tenisie z klasy IV.

czerwiec 2011 r.
Wszyscy uczniowie biorący udział w tegorocznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej.

czerwiec 2011 r.
Sukces uczniów klasy II w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus" - na 14. uczestników aż 12. zostało laureatami.

czerwiec 2011 r.
Uczeń klasy IV zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", a w Ogólnopolskim Konkursie "Kangurek Matematyczny" dwaj uczniowie klasy II wynik bardzo dobry.

maj 2011 r.
Wewnętrzne testy kompetencji za nami. W klasie I średnia klasy wniosła 91%, a w klasie II 93%.

maj 2011 r.

Sukces uczniów klasy III i IV w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta." Uczennica klasy IV zdobyła III miejsce
w województwie, a uczeń klasy IV wynik bardzo dobry. Pozostałych 14. uczestników ( 8. z klasy trzeciej i 6. z klasy czwartej ) otrzymało wyróżnienia za zdobycie wyniku powyżej 24 pkt. Warto w tym miejscu dodać, że klasa III, w ramach kategorii "Maluch" pisała ten sam test co klasa IV.

maj 2011 r.
Sukces uczniów klasy III w "Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty", organizowanym przez wydawnictwo Operon. W sprawdzianie wzięło udział ok. 50% uczniów z całej Polski. Średnia naszego województwa wyniosła 32,56 punktów, a naszej klasy 36,27 punktów na 40. możliwych do zdobycia. Na 11. uczniów biorących udział w sprawdzianie dwoje uzyskało maksymalną liczbę punktów, osiągając poziom najwyższy, a kolejnych sześcioro uplasowało się na poziomach wysoki i bardzo wysoki.

maj 2011 r.
W Ogólnopolskim Teście "Zuch" wszyscy uczestnicy z klasy I i II osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej, a w klasie I aż ośmioro uczniów zostało laureatami konkursu, w tym dwóch zajęło wysokie III miejsce.

maj 2011 r.
Uczeń klasy II zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Przyroda wiosną”.

kwiecień 2011 r.
Sukces uczennicy klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego MIX 2011, która została laureatem konkursu zajmując wysokie 5. miejsce. W konkursie wzięło udział 1404 uczniów z całej Polski. Wszystkie wyniki naszych uczniów uplasowały się powyżej średniej krajowej.

kwiecień 2011 r.
Uczennice klasy III zajęły IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym.

kwiecień 2011 r.
II Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii."

marzec 2011 r.
Dyrektor naszej szkoły został członkiem zarządu Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.

marzec 2011 r.
V-ce Prezydent Miasta Paweł Górniak uczestniczył w zajęciach z wykorzystaniem Multibook'a w klasie I.

marzec 2011 r.
II Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne zakończone sukcesem klasy III we wszystkich trzech klasyfikacjach, która obroniła najlepsze wyniki z zeszłego roku i zdobyła 8 z 9. możliwych miejsc na podium.

marzec 2011 r.
Mini-recital uczennicy klasy IV i ucznia klasy II w Galerii Fotografii MCK.

marzec 2011 r.
Uczeń i uczennica klasy III laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego "Ostrowieckie jakie cudne."

luty 2011 r.
I Szkolny Konkurs "Potyczki matematyczne."

styczeń 2011 r.
Sukces uczniów klasy III w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus."
Na 9. uczestników aż 6. zostało laureatami.

grudzień 2010 r.
Uczniowie klasy IV wygrali I Szkolny Konkurs pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej."

grudzień 2010 r.
Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w kategorii klas drugich i III miejsce w kategorii klas pierwszych w "Konkursie pięknego czytania" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

grudzień 2010 r.
Sukces uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Multitest 2010". Na 9. uczestników otrzymali 7. dyplomów laureatów, w tym wysokie III i IV miejsce oraz 2. wyróżnienia. W teście wzięło udział 435 uczniów z klas czwartych z całego kraju.

listopad 2010 r.
Sukces w konkursach powiatowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Ilustracje do utworów Marii Konopnickiej" uczniowie klasy I zdobyli III miejsce i dwa wyróznienia.
W Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Poezja Marii Konopnickiej" uczeń klasy II zajął II miejsce.

październik 2010 r.
Klasa I otrzymała unikalny program multimedialny - podręcznik elektroniczny "Multibook" przeznaczony do kształcenia zintegrowanego, skolerowany z podręcznikiem "Nowe Już w szkole." Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, które otrzymały program i biorą udział w pilotażowym programie wydawnictwa "Nowa Era".
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2010 r.
Podpisaliśmy umowę o współpracy z Akademią Nauki (www.akademianauki.pl). Od tego roku w klasie IV realizujemy program Akademii obejmujący m.in. trening pamięci i koncentracji, mapy myśli, rozwój inteligencji emocjonalnej, ruch w procesie uczenia się, eksperymenty naukowe, docieranie do zasobów i trening kompetencji społecznych. Całość ma za zadanie wspierać proces
uczenia i rozwijać umiejętności szkolne.

wrzesień 2010 r.
Naszą szkołę odwiedził wybitny polski paleontolog, odkrywca, współtwórca Juraparków w Bałtowie, Solcu i Krasiejowie, autor wielu dokumentalnych filmów przyrodniczych - dr Andrzej Boczarowski.

wrzesień 2010 r.
Nawiązujemy stałą współpracę z Klubem szachowym "Hetman" i jako jedyna szkoła w mieście wprowadzamy do programu zajęć szachy w całym cyklu kształcenia.


ROK SZKOLNY 2009/2010

czerwiec 2010 r.
II Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego i II Szkolne Zawody Pływackie.

czerwiec 2010 r.
Uczeń klasy II uzyskał wynik "bardzo dobry" w "Kangurku matematycznym".

maj 2010 r.
Sukces uczniów klasy II w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus". 8. uczniów zostało laureatami, w tym jeden osiągnął najwyższy możliwy wynik - laureat I stopnia z wyróżnieniem. Wyniki cieszą podwójnie, ponieważ konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich.

maj 2010 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta" -  mamy najlepszy indywidualny wynik
w województwie, 1 wynik bardzo dobry, 2 dyplomy uznania i 2 dyplomy za uzyskanie wyniku powyżej 19 pkt.
W sumie na 8. uczestników 6. zostało wyróżnionych lub nagrodzonych.

maj 2010 r.
W pierwszym wewnętrznym sprawdzianie po klasie III obejmującym treści z j. polskiego, matematyki i przyrody łączna
liczba punktów zdobytych przez uczniów wyniosła 1072,5 pkt. na 1232 możliwych, co stanowi 87%.

kwiecień 2010 r.
W konkursie plastycznym "Skarby Powiatu Ostrowieckiego" praca naszej uczennicy z klasy III zdobyła najwięcej głosów
i zajęła I miejsce w kategorii klas I-III.
http://ostrowiec.travel/

kwiecień 2010 r.
I Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii".

kwiecień 2010 r.
Cykl zajęć sportowych oraz działania promujące ruch realizowane w naszej szkole opublikowano na stronach Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty jako przykład Dobrej Praktyki.
http://kuratorium.kielce.pl

kwiecień 2010 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w nagraniu profesjonalnego spotu reklamowego "Juraparków" do TVP. Zdjęcia na planie trwały przez cały dzień. Praca przed kamerami oraz współpraca z profesjonalną ekipą filmową - reżyserem, kierownikiem planu, choreografem, dźwiękowcami, operatorami kamer i światła oraz stylistami była dla naszych uczniów nowym, wspaniałym doświadczeniem. Emisja reklamy planowana jest w TVP w maju pomiędzy "Wieczorynką", a "Wiadomościami".
http://www.youtube.com

marzec 2010 r.
Rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Mały Mistrz Pióra", organizowanego przez naszą szkołę. Na konkurs wpłynęło 31. prac w dwóch kategoriach wiekowych (klasy drugie i trzecie) z 9. ostrowieckich szkół. Tegoroczny temat brzmiał "Szkoła moich marzeń." W uroczystości wziął udział V-ce Prezydent Miasta Jarosław P. Kopański.

marzec 2010 r.
W związku z realizowanym w szkole programem Agencji Rynku Rolnego "Owoce w szkole" naszą szkołę odwiedził dyrektor ARR w Kielcach - Pan Maciej Giermasiński i osobiście opowiedział uczniom o celu i założeniach akcji.

marzec 2010 r.

I Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne zakończone sukcesem klasy II w obydwóch klasyfikacjach, która zdobyła 5 z 6. możliwych do zdobycia miejsc na podium.

luty 2010 r.
Uczeń klasy III został "Mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych" w VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

styczeń 2010 r.
Kolejny sukces uczniów klasy III w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus". Wszyscy uczestnicy zostali laureatami, a dwie osoby osiągnęły najwyższy możliwy wynik - laureat I stopnia z wyróżnieniem.

grudzień 2009 r.
Uczennica klasy I zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na kartkę świąteczną pt. "Happy Christmas".

listopad 2009 r.
Szkolna Akcja "Lekki tornister." Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z warunków jakimi dysponuje szkoła.

październik 2009 r.
Konferencja  z okazji "XX-lecia oświaty niezależnej" pod patronatem Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.
zobacz więcej>>

październik 2009 r.
Wyniki przeprowadzonych w szkole kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w zakresie możliwości i warunków jakie stwarza placówka do pozostawiania przez uczniów na jej terenie książek  
i innych rzeczy potrzebnych do zajęć potwierdziły, że nasza szkoła spełnia wszelkie normy w tym zakresie, a nawet je przekracza. Nasi uczniowie mają optymalne warunki, by nie przeciążać swoich kręgosłupów.

październik 2009 r.
Przy naszej szkole została powołana grupa pływacka dla uczniów klas I-III, do której mogą uczęszczać również uczniowie spoza naszej szkoły. Celem grupy jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu i doskonalenie umiejętności pływania.

wrzesień 2009 r.
Na stronie internetowej szkoły został uruchomiony serwis "e-Rodzice", dzięki któremu nasi rodzice mają bezpośredni dostęp 
do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz bieżących informacji dotyczących całej społeczności szkolnej 
i poszczególnych klas.   

wrzesień 2009 r.
W szkole powstał punkt biblioteczno-multimedialny, którego zbiory obejmują różnorodne edukacyjne programy multimedialne oraz kilkaset pozycji książkowych, głównie o charakterze popularno naukowym, służące pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Przegląd i rezerwacja zasobów jest możliwa za pośrednictwem szkolnej strony www.

 

--------------

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Nowa Era. W nowym roku szkolnym realizacja obowiązującej podstawy programowej w zakresie kształcenia zintegrowanego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa.

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Pearson Longman. W nowym roku szkolnym nauczanie języka angielskiego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa.
Nowoczesne oprogramowania wydawnictwa Pearson Longman łączące podręcznik z tablicą multimedialną idealnie wpisują się w nowoczesny model nauczania naszej szkoły.

--------------

ROK SZKOLNY 2008/2009

czerwiec 2009 r.
O wypowiedź w sprawie zastosowania Systemu Interwrite w naszej szkole poprosiło nas ogólnopolskie czasopismo branżowe  "ITReseller" nr 12/2009 - "Tablice interaktywne zdobywają rynek." - tekst artykułu>>

czerwiec 2009 r. 
I Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego pod patronatem ogólnopolskiej organizacji "Atp - gram, bo lubię" oraz  I Szkolne Zawody Pływackie.

czerwiec 2009 r. 
Prezydent naszego miasta Jarosław Wilczyński uczestniczył w oficjalnym wdrożeniu w naszej szkole systemu testowego - Interwrite PRS i razem z naszymi uczniami odpowiadał na pytania za pomocą pilotów.
Szczegóły nt. systemu, który pozwala na bieżącą kontrolę efektów nauczania - www.agraf.com.pl

maj 2009 roku
Bardzo dobre wyniki tegorocznych testów kompetencyjnych, sprawdzające efekty nauczania w każdej z klas - 92% stanowią wyniki w przedziale ocen od 4,5 do 6.

maj 2009 r.
Nagrywamy film o naszej szkole.

maj 2009 r.
Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Kangurek matematyczny". Dwóch uczniów klasy II osiągnęło najwyższy wynik w tej kategorii wiekowej - bardzo dobry.

maj 2009 roku
Prace plastyczne uczennic klasy I otrzymały I i II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "101 rad na zdrowe życie".

kwiecień 2009 r.
O metodach nauczania w naszej szkole napisano w ogólnopolskim miesięczniku "Dyrektor szkoły" nr 4/2009, dodatek "Nowe technologie w szkole." - tekst artykułu

marzec 2009 r.
Naszą szkołę na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Muzoł odwiedził pan Minister Krzysztof Stanowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

luty 2009 r.
O naszej szkole napisano na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty
http://kuratorium.kielce.pl/

styczeń 2009 r.
Otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego Text Oxford Plus English Plus. Ośmiu uczniów klasy II zostało laureatami konkursu, w tym aż sześciu I stopnia. Wyniki cieszą podwójnie, ponieważ konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich.

styczeń 2009 r.
Nasza szkoła podpisała umowę partnerską ze Stowarzyszeniem "Przyjazna Szkoła" - organizatorem akcji "1% dla szkoły twojego dziecka". Partnerem strategicznym akcji jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Numer identyfikacyjny naszej szkoły: 500000046775. Dzięki tej umowie każdy z naszych rodziców może przekazać swój 1% podatku na rzecz realizacji celów statutowych szkoły. Szczegóły na temat organizacji - www.ps.org.pl

październik 2008 r.
Naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty

październik 2008 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie pod patronatem Prezydenta RP - "Szkoła be przemocy". Edycja 2008/2009. Szczegółowe informacje nt. programu na www.szkolabezprzemocy.pl

czerwiec 2008 r.
Dyrekcja naszej szkoły została zaproszona na spotkanie w Warszawie z panią Minister Edukacji Narodowej Katarzyną Hall poświęcone planowanej na rok szkolny 2009/2010 reformie szkolnictwa.

ROK SZKOLNY 2007/2008

maj 2008 r.
Wyniki tegorocznego testu kompetencyjnego zamykają się w średniej ocen 4,5.

luty 2008 r.
Budynek naszej szkoły został zgłoszony przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego do ogólnopolskiego konkursu w kategorii "Modernizacja roku 2007".

listopad 2007 r.
Nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie "Atp - Tenis gram, bo lubię".

październik 2007 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie pod patronatem Prezydenta RP - "Szkoła bez przemocy". Edycja 2007/2008. Szczegółowe informacje nt. programu na http://www.szkolabezprzemocy.pl/

wrzesień 2007 roku
Organ prowadzący naszą szkołę został członkiem Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. Bliższe informacje o organizacji - www.kfon.pl

1. wrzesień 2007 r.
Uroczyste otwarcie naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent Miasta Jarosław Wilczyński, V-ce Starosta Andrzej Kryj, Naczelnik Wydz. Edukacji UM Jarosław Piotr Kopański, Starszy Wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Wiesław Gruszka, Ks. Proboszcz lokalnej parafii Prałat Zbigniew Wiatrek i inni. List gratulacyjny przesłała nam V-ce Prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej - p. Jolanta Kałuża dedykując nam słowa:

"Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli będziemy marzyć wszyscy, to będzie to początek nowej rzeczywistości..."

         


Zapraszamy również do zapoznania się z osiągnięciami naszych uczniów w gimnazjum>>