Facebook Gimnazjum


Informacje o naszych sukcesach z bieżącego roku szkolnego znajdują się w aktualnościach.
Zapraszamy do lektury>>

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

lipiec 2020 r.
Kolejny świetny wynik naszych ósmoklasistów!!! Średnie naszej szkoły przedstawiają się następująco:
- język polski - 80,30% (średnia krajowa - 59% , średnia wojewódzka - 58,55%),
- matematyka - 77,07% (k. 46%, w. 45,82%),
- język angielski - 93,07% (k. - 54%, w. - 52,41%).
Każda z nich uplasowała nas w 9. najwyższym staninie wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce.

lipiec 2020 r.
Festiwal Racłacamp, zabiera uczestników "w nieznane dotąd miejsce, pełne uroku, emocji i sztuki". Z uznaniem, z roku na rok, obserwujemy jego ciągły rozwój i jesteśmy dumni, że jednym ze współorganizatorów od I edycji jest absolwentka naszego liceum.

czerwiec 2020 r.
Otrzymaliśmy certyfikat "Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły 2020" przyznany za podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych, umożliwienie uczniom odkrywania pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

czerwiec 2020 r.
Nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoła Demokracji." Program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym wzięliśmy udział adresowany jest do uczniów i nauczycieli zainteresowanych rozwijaniem samorządności szkolnej.
Materiał CEO>>

czerwiec 2020 r.
Nasza piątoklasistka zdobyła trzy złote medale i jeden brązowy w zawodach regionalnych i towarzyskich w skokach przez przeszkody w Kielcach i została powołana do Wojewódzkiej Kadry Młodzików! Pasja to piękna rzecz!

czerwiec 2020 r.
Czworo naszych uczniów otrzymało nagrody Prezydenta na Gali "Uczeń Roku".

maj 2020 r.
Troje uczniów z klasy I i dwoje z klasy III zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpusek" z języka angielskiego.

maj 2020 r.
W obecnych mocno zdalnych czasach zachęcamy wszystkich do zastosowania 10 zasad higieny cyfrowej. Pozdrowienia dla całej ekipy Fundacji Dbam o Mój Zasięg, z którą od dawna mamy przyjemność współpracować
Materiał Fundacji>>

maj 2020 r.
Nasza absolwentka, studentka Szkoły Głównej Handlowej aktywnie działa w organizacji studenckiej CEMS Club Warsaw oraz Studenckich Kołach Naukowych: Biznesu i Konsultingu. W każdej z tych grup bierze udział w ciekawych projektach - CEMS Chance, Healthcare Business Forum, Inwestycje Alternatywne, Let’s Start Up, Kobiety w Biznesie. Zaangażowała się także w wybory rektorskie zostając elektorem studenckim, a obecnie kandyduje do Rady Samorządu Studentów SGH.

maj 2020 r.
Trzynastu uczniów zdobyło wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny - w kategorii żaczek - trzech, w kategorii maluch - jeden, w kategorii benjamin - czterech i kategorii kadet - pięć.

kwiecień 2020 r.
Nasza drugoklasistka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój Wymarzony Kask Motocyklowy" zorganizowanym przez Touratech Polska. Motocyklową pasję dzieli z tatą. 

kwiecień 2020 r.
Nasz szóstoklasista wspiera działania WWF poprzez symboliczną adopcję zagrożonych wyginięciem zwierząt. WWF to jedna z największych organizacji chroniących środowisko na świecie, która dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy dba o przyrodę i odbudowę populacji ginących gatunków.
Więcej informacji>>

kwiecień 2020 r.
Nasze bliźniaczki z szóstej klasy zaangażowały się w akcję "Ostrowiec szyje maski dla medyków"- pomagają mamie w prasowaniu uszytych maseczek. Inne rodzeństwo natomiast zaangażowało się w pomoc owadom i leśnym zwierzętom codziennie dostarczając im wodę.

kwiecień 2020 r.
W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki nasza "Wspaniała Czwórka" zdobyła aż sześć tytułów - trzy laureata i trzy finalisty.

kwiecień 2020 r.
Trzyosobowa drużyna uczniów klasy VII i VIII zakwalifikowała się do etapu Okręgowego Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości, której organizatorem jest Fundacja Promocji I Akredytacji kierunków ekonomicznych, założona przez rektorów pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W ramach II etapu olimpiady zespoły rywalizowały między sobą w internetowej grze menadżerskiej prowadząc wirtualne przedsiębiorstwo.

marzec 2020 r.
Nasze ósmoklasistki zdobyły aż cztery tytuły finalisty w XI edycji Konkursu Polonistycznego „Język odbiciem twojej kultury” zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Ostrowcu Św.

marzec 2020 r.
Uczennica klasy III, zawodniczka KSZO, zajęła III miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Kielc.

marzec 2020 r.
7. marca w Biurze Wystaw Artystycznych odbył sie wernisaż wystawy Grupy Młodzieżowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej "STILLEBEN". Wśród 27 młodych twórców są również nasi uczniowie i absolwenci.
Więcej Informacji O Wystawie>>

luty 2020 r.
Nasza Pani Dyrektor została laureatką konkursu "Kobieta Charyzmatyczna" w kategorii "Kobieta W Edukacji" i "Kobieta Przedsiębiorcza". Organizatorem jest Magazyn Why Story Polska. Przed przyznaniem nagrody Redaktor Naczelna - Beata Sekuła odwiedziła Naszą szkołę.

luty 2020 r.
Uczennica klasy VI zajęła I miejsce w Konkursie Ortograficznym zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

luty 2020 r.
Nasi uczniowie zajęli II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w tenisie stołowym chłopców - rocznik 2005-2006. Będą ponownie reprezentować szkołę na Mistrzostwach Województwa.

luty 2020 r.
Nasza absolwentka została Radną II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Kielce.

styczeń 2020 r.
Nasi uczniowie zdobyli pięć miejsc w finałach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Będą ponownie reprezentować szkołę w języku polskim, matematyce i języku angielskim.

styczeń 2020 r.
Nasza absolwentka została Radną II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Kielce.

styczeń 2020 r.
Nasza siódmoklasistka zajęła I miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd I Pastorałek W Językach Romańskich zorganizowanym przez LO nr 1 im. Stanisława Staszica. Śpiewała oczywiście po hiszpańsku.

styczeń 2020 r.
Miło jest widzieć jak nasi uczniowie włączają się w kwestę na rzecz WOŚP nie tylko w szkole, ale i poza nią. Kwestujących podczas Finału Orkiestry Konarszczaków z roku na rok jest coraz więcej.

styczeń 2020 r.
Kolejny sukces naszej drużyny w First Lego League - z Warszawy wróciliśmy z Nagrodą Sędziów przyznaną za "wyjątkową kulturę osobistą, świetną współpracę w grupie zróżnicowanej wiekowo, wzajemny szacunek, empatię i wrażliwość" - innymi słowy miód na nasze serce!

styczeń 2020 r.
Do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych nasi uczniowie zakwalifikowali się z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii i fizyki.

grudzień 2019 r.
Uczniowie klasy II realizują projekt "Każdy starszy człowiek jest mi bliski". W jego ramach wspólnie z wychowawcą zaplanowali różne międzypokoleniowe warsztaty. Celem projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich i uwrażliwienie dzieci na potrzeby starszych, często samotnych osób.

grudzień 2019 r.
Nasza szkoła za projekty "Akademia Umiejętności" (klasy IV-VI) i "Akademia Sukcesu" (klasy VII-VIII) otrzymała "Znak Jakości - Szkoła Otwarta I Kreatywna 2019".

listopad 2019 r.
Uczennice klasy III i VI zajęły dwa trzecie miejsca w XV Przeglądzie Pieśni Patriotycznych I Legionowych zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

listopad 2020 r.
Uczennica klasy VII wspólnie z grupą Cheerleaders Szkoły Tańca Twist zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych.

październik 2019 r.
Uczeń klasy III zdobył tytuł Wicemistrza w II Wojewódzkim Szkolnym Turnieju Szachowym w kategorii wiekowej klas I-III organizowanym w ramach Kongresu Edukacji Przyszłości.

październik 2019 r.
Uczeń klasy II zajął I miejsce w kategorii wiekowej do lat 8 w Turnieju Szachowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Szachowe "HETMAN".

październik 2019 r.
Nasz trzecioklasista zajął III miejsce w Województwie w Karnawałowym Turnieju Szachowym w grupie wiekowej do 10 lat.

październik 2019 r.
Nasza drużyna zwyciężyła w Miejskich Obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowanych przez PSP nr 14 w formie gry terenowej z wykorzystaniem aplikacji Taleblazer.

październik 2019 r.
Nasza szkoła uczestniczy w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym w tym roku pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Akcja ma na celu zachęcić wszystkich - tak dzieci, młodzież jak dorosłych - do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Więcej Informacji>>

wrzesień 2019 r.
Nasza szkoła stała się siedzibą 14. Środowiskowej Drużyny Harcerskiej "IGNIS", która zaprasza w harcerskie szeregi wszystkich zainteresowanych uczniów klas IV-VIII.

wrzesień 2019 r.
Nasza szkoła otrzymała tytuł "Aktywnego Inkubatora Dwujęzyczności", a kadra podziękowania za wdrażanie innowacyjnych działań dwujęzycznych w placówce.

wrzesień 2019 r.
Klasy młodsze przystąpiły do Projektu Edukacyjnego "Fonolandia", który dotyczy odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. Całość wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak: uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier online.

ROK SZKOLNY 2018/2019


lipiec 2019 r.
Miło nam poinformować, że nasze szkoły okazały się najlepsze we wszystkich egzaminach zewnętrznych! Zajęliśmy pierwsze miejsce w mieście i powiecie w egzaminie ósmoklasisty, egzaminie gimnazjalnym jak i egzaminie maturalnym oraz uplasowaliśmy się w ścisłej wojewódzkiej czołówce zajmując kolejno 6, 5 i 2 miejsce. wyniki naszych uczniów, podobnie jak wszystkie z minionych lat, plasują nas również wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

czerwiec 2019 r.
Nasi ósmoklasiści, kontynuując dotychczasową tradycję szóstoklasistów, osiągnęli świetne wyniki w egzaminie ósmoklasisty, które dały nam 1 miejsce w mieście i powiecie oraz 6 miejsce w województwie! średnia naszej szkoły w części 1 - j. polski wyniosła 74% - stanin bardzo wysoki (średnia krajowa - 63%, wojewódzka - 63%, miasta - 62%), w części 2 - matematyka - 68% - stanin najwyższy (k. 45%, w. 44%, m. 41%), w części 3 - j. angielski - 91% - stanin najwyższy (k. 59%, w. 57%, m. 62%).
materiał echa dnia - powiat>>
materiał echa dnia - województwo>>

czerwiec 2019 r.
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie pt. "Młodzi cyfrowi, cyfrowi rodzice" polegającym na przeprowadzeniu badań naukowych dotyczących wzorów korzystania z mediów cyfrowych.czerwiec 2019 r.
Uczennica klasy VIII otrzymała tytuł "Uczeń roku". Gratulacje od Prezydenta Miasta otrzymali również finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz uczniowie wyróżniający się w szkole.

czerwiec 2019 r.
Nasi uczniowie zdobyli 14 tytułów finalisty i 3 laureata w Miejskim Konkursie Języka angielskiego "Yes, i can".

czerwiec 2019 r.
Siedmiu uczniów z klas II-VII zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

czerwiec 2019 r.
Uczniowie klasy IV i V zdali egzamin na kartę rowerową.

maj 2019 r.
Uczennice klas młodszych zajęły III miejsce w V Festiwalu Piosenki "Dziecięce Marzenia". Organizatorami wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Miejskie Centrum Kultury.

maj 2019 r.
Uczniowie klas I-V zdobyli dwie nagrody oraz osiem wyróżnień w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik ".

maj 2019 r.
Nasza siódmoklasistka zasiadła w jury XIII Spotkań Mistrzów Teatru, które odbyły się w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Kultury dziecięcej w Pacanowie.

maj 2019 r.
Uczennica klasy II otrzymała wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Mały Mistrz Pióra".

maj 2019 r.
Uczennice z klasy VIII zajęły I oraz III miejsce w X edycji konkursu "Język odbiciem twojej kultury" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 1.

maj 2019 r.
Uczniowie klasy V zajęli III miejsce w III Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym klas V zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5.

maj 2019 r.
Uczniowie klas IV-V zajęli III miejsce w XVIII Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Łamigłowa" zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9.

maj 2019 r.
Nasza siódmoklasistka zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Dział Społeczno - Kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej .

maj 2019 r.
Uczeń klasy VI zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w rywalizacji szachowej grupy wiekowej do 14 lat .

maj 2019 r.
Nasza siódmoklasistka zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Co mi wiosną w duszy gra..." zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową "Dwunastka".

kwiecień 2019 r.
Uczennica klasy VIII zajęła II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych w IV Konkursie Młodych Geografów zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica.

kwiecień 2019 r.
Uczniowie klasy VIII zdobyli trzy tytuły finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

kwiecień 2019 r.
Nasza siódmoklasistka zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii zorganizowanym przez PSP nr 3 oraz II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Oko w oko z ortografią” zorganizowanym przez PSP nr 4.

marzec 2019 r.
Uczennica klasy Va zajęła I miejsce w Konkursie Ortograficznym 2019 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

marzec 2019 r.
Już czterech naszych uczniów studiuje na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej i z dumą nosi koszulkę "zaufaj mi, będę inżynierem!".
więcej informacji o dpśk>>

marzec 2019 r.
Nasza uczennica zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Czar Par" zorganizowanym przez Liceum nr 3 im. Władysława Broniewskiego.

marzec 2019 r.
Uczeń klasy VI wygrał rywalizację szachową w grupie wiekowej do lat 14 w „I Otwartym Memoriale Ryszarda Nowickiego” i został mistrzem w swojej kategorii wiekowej.

luty 2019 r.
Uczennica klasy VII została członkiem Dziecięcej Rady Programowej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Do rady wybrano 12 młodych, zdolnych ludzi z całej polski.
materiał urzędu marszałkowskiego>>

luty 2019 r.
Miło nam poinformować, że podczas IV Ostrowieckiej Gali Sportu wyróżniono dwóch naszych uczniów – piątoklasistę, który z sukcesami trenuje teakwondo w kategorii "Odkrycie Roku" oraz szóstoklasistę - utytułowanego szachistę w kategorii "Talent Roku".

styczeń 2019 r.
Drużyna szkół konarskiego debiutując w międzynarodowym turnieju FIRST LEGO LEAGUE zajęła I miejsce kategorii "Najlepszy projekt robota".

styczeń 2019 r.
Dwoje uczniów z klasy V i VI zostało laureatami Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Winter Camp 2019" i weźmie udział w warsztatach językowo-sportowych.

grudzień 2018 r.
Nasi uczniowie zajęli I i II miejsce w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w tenisie stołowym chłopców rocznik 2003-2005.

grudzień 2018 r.
Uczeń klasy II i uczeń klasy VI wygrali w swoich kategoriach wiekowych Miejski Mikołajkowy Turniej Szachowy organizowany przez Klub Szachowy Hetman.

grudzień 2018 r.
Siedmiu uczniów klasy VII i VIII zakwalifikowało się do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

listopad 2018 r.
Organ prowadzący nasze szkoły został Laureatem programu Europejski Laur Wiarygodności. Wyróżnienie przyznano m.in. za nieskazitelną etykę biznesową, wzorowy kontakt z kontrahentami, terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz wdrożone mechanizmy ochrony danych osobowych.listopad 2018 r.
Uczennica klasy VII zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9.

listopad 2018 r.
Uczniowie klasy V zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie „Dzisiaj sport, jutro zdrowie” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3.

listopad 2018 r.
Uczeń klasy Va zajął I miejsce w Taekwondo Olimpijskim podczas otwartych mistrzostw w Puławach.

listopad 2018 r.
Nasza Szóstoklasistka zajęła III miejsce w XIV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

październik 2018 r.
Za tworzenie nowej jakości w edukacji nasza pani dyrektor została uhonorowana prestiżową nagrodą "Lady Business Awards 2018", którą odebrała w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Galerii Bagatelle w Warszawie. W kapitule konkursowej znalazły się m.in. Emilia Bartosiewicz i Jaga Hupało.
materiał portalu ladybusiness.pl>>
relacja z gali>>

październik 2018 r.
Uczeń klasy V zajął I miejsce w Mini-Kyorugo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim.

październik 2018 r.
Dwóch uczniów klasy V zostało studentami Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.

wrzesień 2018 r.
Uczeń klasy II zajął I miejsce w Miejskim Turnieju Szachowym pod hasłem „Pożegnanie Lata" oranizowanym przez Związek Szachowy Hetman.

wrzesień 2018 r.
Nasze szkoły zostały nominowane w ogólnopolskim konkursie "Laur Michała Anioła" w kategorii kreatywna i innowacyjna szkoła.ROK SZKOLNY 2017/2018

czerwiec 2018 r.
Pięciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych na Gali "Uczeń Roku".

czerwiec 2018 r.
Nasz uczeń zajął I miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego i został Mistrzem Województwa w Szachach Klasycznych do lat 12 oraz I miejsce w VII Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjum do lat 13.

czerwiec 2018 r.
Dwóch uczniów klasy III zdobyło z drużyną Galacticos Mistrzostwo Ligi Świętokrzyskiej w piłce nożnej w swojej kategorii.

maj 2018 r.
Uczniowie klasy I zdobyli 6 tytułów laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Olimpusek” z języka angielskiego.

maj 2018 r.
Szesnastu uczniów zakwalifikowało się do finału Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Yes, I can", a dwóch zostało laureatami.

maj 2018 r.
Nasi nauczyciele zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

kwiecień 2018 r.
Dyrektor naszej szkoły została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.
informacje o odznaczeniu>>

 

kwiecień 2018 r.
Nasi uczniowie zdobyli dwa tytuły mistrza i jeden wicemistrza w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w szachach klasycznych.
materiał OstrowiecNews.pl>>

kwiecień 2018 r.
Nasza trzecioklasistka zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Moje największe marzenie to..."

kwiecień 2018 r.
Sześciu uczniów klas IV-VI zdobyło wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

kwiecień 2018 r.
Dziewięcioro uczniów z klas IV-VII zdobyło wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

marzec 2018 r.
Uczniowie klasy VII zdobyli dwa tytuły finalisty - z języka polskiego i matematyki w wojewódzkich konkursach przedmiotowych  organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

marzec 2018 r.
Nasza czwartoklasistka zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale w ogólnopolskich zawodach pływackich, a w podsumowaniu uzyskała II miejsce w punktacji FINA dziewcząt rocznik 2008 z imponującym wynikiem 700 punktów.

marzec 2018 r.
Nasza czwartoklasistka zajęła I miejsce w województwie świętokrzyskim w Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich Family Cup oraz II miejsce w Pucharze Gór Świętokrzyskich.

marzec 2018 r.
Uczniowie klasy IVa i IVb otrzymali Ostrowieckie Odznaki Krajoznawczo-Turystyczne w stopniu srebrnym.

marzec 2018 r.
Nasza szóstoklasistka zajęła I miejsce w Konkursie Ortograficznym 2018 zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2018 r.
Nasza szóstoklasistka bezbłędnie udzieliła wszystkich odpowiedzi i zwyciężyła w Ostrowieckim Konkursie Matematycznym "Rachmistrz".

luty 2018 r.
Idea od przedszkola do liceum i stworzony przez nas kompleks edukacyjny został nominowany do "Świętokrzyskiej Victorii" - Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał wyborcza.pl>>luty 2018 r.
Nasz czwartoklasista został studentem Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej. Tematy wykładów i warsztatów obejmują różnorodne dziedziny nauki: matematykę, chemię, architekturę, lotnictwo, geologię, automatykę, astronomię i wiele innych.
materiał Politechniki Świętokrzyskiej>>
materiał Radia Kielce>>
materiał Echa Dnia>>

styczeń 2018 r.
Uczeń klasy V został wyróżniony w kategorii "Odkrycie Sportowe 2017 roku" na III Ostrowieckiej Gali Sportu.

styczeń 2018 r.
Nasza pani dyrektor została Osobowością Roku 2018 w programie Polskie Orły Biznesu. Nagroda przyznawana jest osobom wyróżniającym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

 

styczeń 2018 r.
Uczeń klasy IVa zdobył III miejsce w kategorii młodzik w Pucharze Polski Swarzędz Cup 2017 w taekwondo olimpijskim.

grudzień 2017 r.
Dziewięciu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Jedna z matematyki, trzy z języka polskiego i pięciu z j. angielskiego.

grudzień 2017 r.
Uczeń klasy V został Indywidualnym Mistrzem Województwa Igrzysk w Szachach na rok 2017/2018.

listopad 2017 r.
Nasza praca została nagrodzona znakiem jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie". Dedykowanym najlepszym produktom i usługom w województwie.
materiał Echa Dnia>>listopad 2017 r.
Uczennica klasy V zdobyła wyróżnienie w XIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Legionowej zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

listopad 2017 r.
Uczennica klasy VI otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Multimedialnym pt. "Józef Piłsudski - niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków" zorganizowanym przez PSP 9.

październik 2017 r.
Uczennica klasy IVa zdobyła III miejsce w biegach indywidualnych na 600 m. w Mistrzostwach Ostrowca w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

wrzesień 2017 r.
Nasz piątoklasista z kolejnym sukcesem szachowym. Zwyciężył w "Turnieju szachowym o puchar NSZZ Solidarność Huty Stalowa Wola" w grupie juniorów do lat 15.

wrzesień 2017 r.
Nasze szkoły otrzymały certyfikat "Wiarygodnej Szkoły", przyznawany placówkom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>wrzesień 2017 r.
Uczeń klasy VI zdobył drużynowo wicemistrzostwo Polski w Biegach Górskich.

wrzesień 2017 r.
Uczniowie, którzy w czerwcu przystąpili do egzaminu z j. angielskiego na poziomie A2 odebrali certyfikaty PTE stanowiące międzynarodowe potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2017 r.
Uczeń klasy IVa zdobył II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo "Black Tiger Cup" w Sninie na Słowacji.

wrzesień 2017 r.
Uczeń klasy VII zajął III miejsce w biegu na 1 km podczas V Półmaratonu w Iłży w kategorii do lat 14 oraz III miejsce w Zamościu podczas Młodzieżowego Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny na 60 m.


ROK SZKOLNY 2016/2017

czerwiec 2017 r.
W Nowym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem nasza szkoła zajęła 1 miejsce w województwie i 10 miejsce w Polsce! W sprawdzianie wzięło udział blisko 40.000 uczniów z 2000 szkół.
ranking szkół>>
materiał Lokalna.TV>>

 

czerwiec 2017 r.
Pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta.

czerwiec 2017 r.
Uczeń klasy IV zajął I miejsce w kategorii do 13 lat w VI Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów powiatu ostrowieckiego w szachach oraz I miejsce w VII Szachowym Grand Prix Gór Świętokrzyskich grupie do lat... 18!

czerwiec 2017 r.
Uczniowie klasy IV i V zdali egzamin na kartę rowerową.

czerwiec 2017 r.
W Nowym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem uczniowie klasy VI uzyskali z części 1 - język polski i matematyka wynik na poziomie 75% (województwo - 54%, kraj - 54%), a z części 2 - język angielski 91% (województwo - 59%, kraj - 59%). W skali staninowej osiągnęliśmy tym samym w części 1 wynik wysoki, a z j. angielskiego wynik bardzo wysoki.
statystyki ogólnopolskie>>

czerwiec 2017 r.
Nasza uczennica, szóstoklasistka została powołana do wojewódzkiej kadry siatkarek.

czerwiec 2017 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, w którym po raz pierwszy w naszej szkole wzięły udział dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat, średnia klasy IIIa i IIIb wyniosła: język polski - 87% (średnia wojewódzka - 79%, średnia krajowa - 78%), matematyka - 81% (średnia wojewódzka - 76%, średnia krajowa - 73%), przyroda - 84% (średnia wojewódzka - 81%,  średnia krajowa - 80%). W skali staninowej takie wyniki uplasowały nas w przedziale wysokim i bardzo wysokim.

czerwiec 2017 r.
Uczeń klasy IIIa  zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Taekwondo Olimpijskim Dzieci i Młodzików.

czerwiec 2017 r.
Trzech uczniów z klasy II, III i IV zajęło drugie miejsca w klasyfikacji indywidualnej w grupach wiekowych do 8, 10 i 12 lat w Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Klubu Szachowego "Hetman".

czerwiec 2017 r.
Uczeń klasy IV został Wicemistrzem Województwa do lat 12 w szachach klasycznych i zakwalifikował się do półfinałów Mistrzostw Polski.

czerwiec 2017 r.
Nagrody dyrektora szkoły wręczone. W tym roku finaliści i laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych otrzymali karty prezentowe do salonów Empik.

czerwiec 2017 r.
Uczniowie klasy trzeciej zdobyli trzy nagrody, w tym dwie główne oraz pięć wyróżnień w X Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik.

maj 2017 r.
Trzech naszych uczniów z klasy V i VI zdobyło z drużyną KSZO tytuł Mistrza Polski Młodzików do lat 13 w waterpolo.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2017 r.

Uczeń klasy IIIa został III laureatem w Wojewódzkim Konkursie Programistycznym „Z Panem Scratchem za pan brat" zorganizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i świętokrzyskiego kuratora oświaty.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

maj 2017 r
.
Uczennica klasy IIIa zajęła II miejsce, a uczeń tej samej klasy III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. ,,25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni'' i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

maj 2017 r.
Dwoje uczniów osiągnęło wynik bardzo dobry, a troje dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

maj 2017 r.
Nasi uczniowie zdobyli osiem wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

maj 2017 r.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła pozyskała środki z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego! Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie pięciu pracowni przedmiotowych - matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy IIIa zajął II miejsce w konkursie plastycznym z okazji 420-lecia Ostrowca Świętokrzyskiego pt. "Moje miasto'', a prace dwójki innych trzecioklasistów zostały wyróżnione zakwalifikowaniem na wystawę pokonkursową.

kwiecień 2017 r.
W ogólnopolskim konkursie przedmiotowym "Leon" - język angielski" sześciu uczniów klas trzecich i dziewięciu klas drugich zostało laureatami.

kwiecień 2017 r.

Nasi uczniowie pokonali aż 12 drużyn i zajęli III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas III szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

kwiecień 2017 r.
Uczennica klasy VI wspólnie z formacją 3 Your Mind zdobyła I miejsce w XII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie, III miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łodzi oraz złoty medal w XI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego "Tańcząc w jasnościach 2017" w Tarnowskich Górach.

kwiecień 2017 r.
Uczennica klasy IV zdobyła III miejsce w XIV Międzyszkolny Konkursie Poetyckim pt. "W baśniowym ogrodzie...".

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy IIIa zdobył II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Mały Mistrz Pióra", a uczennica klasy IIIb wyróżnienie. 

kwiecień 2017 r.
Nasz nauczyciel języka angielskiego został nominowany do tytułu "Belfer roku 2017".

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy IV wygrał w swojej kategorii wiekowej prestiżowy Turniej Szachowy „O Szachy Królowej Jadwigi” zorganizowany pod patronatem prezesa Polskiego Związku Szachowego.

kwiecień 2017 r.

Uczeń klasy IIIa wspólnie z formacją Progres zajął I miejsce w XII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych - kategoria: taniec nowoczesny do lat 10.

marzec 2017 r.
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon - zintegrowane sprawności", sześciu uczniów klasy trzeciej zostało laureatami.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy IIIa zajął III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach w kategorii młodzików.

kwiecień 2017 r.
Uczeń klasy VI zdobył wyróżnienie w IX Makroregionalnym Konkursie Wiedzy o Kompozytorach.

kwiecień 2017 r.
Uczennica klasy VI zajęła I miejsce w II Miejskim Konkursie Języka Angielskiego "Face to Face with English".

marzec 2017 r.
W VII Turnieju Szachowym dla Szkół Podstawowych z Powiatu Ostrowieckiego uczeń klasy IV zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI, a następnie zwyciężył cały turniej, uczeń klasy IIIa III miejsce w kategorii klas I-III, a drużynowo zajęliśmy II miejsce, do I zabrakło tylko 1 punktu.

marzec 2017 r.
Uczennica klasy IV zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Strofy o wiośnie".

marzec 2017 r.
Uczennice klasy V zdobyły III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym "Co słychać na Olimpie?".

luty 2017 r.
Uczennica klasy IIIa zdobyła dwa trzecie miejsca i jedno pierwsze w Świętokrzyskiej Lidzie Pływackiej w kategorii 10 lat i młodsi.

luty 2017 r.
Dwoje uczniów klasy VI zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

luty 2017 r.
Dwie uczennice klasy VI znalazły się wśród zwycięzców Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez PSP nr 5 i wygrały udział w "WinterCamp 2017"- półkoloniach językowo-sportowych, które odbędą się w ferie.
materiał OstrowiecNews>>

styczeń 2017 r.
Dwie uczennice klasy V zostały laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.

grudzień 2016 r.

Miło nam poinformować, że szkolny projekt "Akademia Umiejętności - uczymy jak się uczyć" został uznany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach za przykład dobrej praktyki.
opis dobrej praktyki>>

grudzień 2016 r.
Uczennica klasy IV zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI w Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Śpiewamy polskie kolędy” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Kunowie.

grudzień 2016 r.
Uczeń klasy IIIa zajął I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Puław w Taekwondo Olimpijskim w kategorii dzieci oraz I miejsce w mikołajkowym turnieju sprawnościowym Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego w kategorii ap chagi do 140 cm i II miejsce w kategorii soft- stick I.

grudzień 2016 r.
Ponad dwudziestu uczniów z klasy II, III i IV wzięło udział w konkursie plastycznym "Ulubiony bajkowy miś w naszej rodzinie" zorganizowanym przez MCK. Wszyscy otrzymali
dwuosobowe zaproszenia na film, którego tytuł był niespodzianką. Aż ośmiu z nich zostało laureatami w kategorii "praca samodzielna" - uczniowie klasy IIIa zdobyli I miejsce, trzy II miejsca i cztery wyróżnienia, a uczennica klasy II wyróżnienie. To było bardzo miłe szkolno-rodzinne niedzielne popołudnie.

grudzień 2016 r.
Miło nam poinformować, że pomysł naszego nauczyciela na "Wakacyjną zabawę z nauką", został uznany za przykład dobrej praktyki przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Przygotowane indywidualnie dla każdego z uczniów zadania zachęcają do ćwiczeń, bo zawierają element tajemnicy i dają prawo wyboru. Bazują również na niespodziance i nagrodach, które dzieci bardzo lubią, a przede wszystkim pomagają w opanowaniu tych partii materiału, które sprawiają trudność.

opis dobrej praktyki>>

grudzień 2016 r.
Uczniowie klasy III zdobyli trzy tytuły laureata i siedem wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym 2016 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

listopad 2016 r.
Uczennica klasy IIIa zajęła I miejsce w X Mistrzostwach Polski w Pływaniu "Family Cup" 2016 oraz I miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym w IV rundzie "Świętokrzyskie - Już Pływam".

listopad 2016 r.
Organ prowadzący naszą szkołę został nagrodzony w konkursie "Nasze Dobre Świętokrzyskie", którego celem jest promowanie najlepszych w województwie produktów i usług.

listopad 2016 r.
Uczennica klasy IV zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI w XII Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i Legionowych zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego "Strzelec".

listopad 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Ludzi niezwykłych dla Ostrowca Świętokrzyskiego" w rysunkach Tadeusza Kurka - osób, których działalność w wyjątkowy sposób służyła i służy naszemu miastu i jego mieszkańcom. Promocja albumu połączona z wystawą prac odbyła się w galerii fotografii MCK, a w przyszłym roku będzie prezentowana w biurze wystaw artystycznych.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2016 r.
Uczennica klasy IV zajęła III miejsce w III Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Patriotyzm wśród nas, wolność - znaczy ojczyzna" zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Zaśpiewała piękny utwór pt."Miejcie nadzieję" (słowa Adam Asnyk, muzyka Zbigniew Preisner).

październik 2016 r.
Otrzymaliśmy nominację do Godła Liderów Najlepszych Placówek Oświatowych w Polsce.

październik 2016 r.
Uczeń klasy IV został wicemistrzem w Otwartych Mistrzostwach Stalowej Woli w Szachach, a ze zwycięzcą turnieju przegrał tylko punktacją pomocniczą.

październik 2016 r.

W związku z projektem zmiany podstawy programowej nauczania informatyki, nasza szkoła opracowała autorski program nauczania i przystąpiła do programu pilotażowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. Pilotażem objęta jest klasa 4. Przewidywany czas trwania to cały cykl edukacyjny.
więcej informacji>>


październik 2016 r.
Dyrektor naszych szkół została współautorem cyklu "Bliżej muscialu <3". W ramach musicalowej edukacji internetowej, wspólnie z Maciejem Pawłowskim - kompozytorem, dyrygentem, reżyserem i kierownikiem muzycznym największych produkcji musicalowych w teatrze muzycznym Roma, będą dzielić się informacjami o musicalach granych na polskich scenach muzycznych, przybliżać kultowe musicale światowe, zamieszczać artykuły o musicalowej tematyce, dzielić się musicalową muzyką… i wszystkim, dzięki czemu o musicalach będzie można dowiedzieć się jak najwięcej i zarazić musicalową pasją.
#blizejmusicalu na stronie MTnK>>

październik 2016 r.
Przed wakacjami siedemnastu uczniów naszych szkół zdawało w centrum egzaminacyjnym Open Language School międzynarodowe egzaminy Pearson Test of English. Uczniowie klasy II NSP - PTE Young Learners na poziomie springboard, uczniowie klasy VI NSP - PTE General na poziomie A2, a uczniowie klasy III NG - PTE General na poziomie B2. Wszyscy zdali, a do tego zdecydowana większość z wyróżnieniem. Na certyfikaty czekaliśmy długo, bo egzaminy oceniano w Wielkiej Brytanii, ale w końcu dotarły i mogliśmy je wręczyć. Congratulations! We are proud of you!

październik 2016 r.
W czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor naszej szkoły została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej - polskim odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2016 r.
Miło nam poinformować, że nasza pani pedagog została Ambasadorem Edukacji Kulczyk Fundation i uczestniczyła w posiedzeniu założycielskim i kolegium ekspertów AEKF, w czasie których wypracowano koncepcję działań oraz stworzono plan ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych.
więcej informacji o fundacji>>

   

wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!


wrzesień 2016 r.
Wszyscy uczniowie, którzy w czerwcu w centrum egzaminacyjnym Open Language School przystąpili do egzaminów PTE Young Learners na poziomie springboard (klasa III) i PTE General na poziomie level 1 - A2 (klasa VI) zdali, w tym zdecydowana większość z wyróżnieniem! Certyfikaty zostaną przesłane z Wielkiej Brytanii we wrześniu.

wrzesień 2016 r.
Uczeń klasy III zajął I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii do lat 10. Sukces jest tym większy, że rozgrywki odbywały się w formule open.


ROK SZKOLNY 2015/2016

czerwiec 2016 r.
Średnie klas w roku szkolnym 2015/2016 wyniosły - klasy IV - 5,25, klasy V - 5,30, klasy VI - 4,82. W klasach młodszych najlepsze wyniki osiągnęło aż 34 uczniów. Gratulacje!

czerwiec 2016 r.
Uczennica klasy V zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski w Fitnesie Gimnastycznym, które odbędą się w październiku w Warszawie.

czerwiec 2016 r.
Sześciu uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody na uroczystości "Uczeń Roku 2015/2016".
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>


czerwiec 2016 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do półfinałów Mistrzostw Polski w szachach. Łącznie w tym sezonie zdobył miejsce na podium w 14 różnych turniejach, z czego aż w 9 zajął pierwsze miejsce.

czerwiec 2016 r.
Dwoje uczniów naszej szkoły wystąpiło w musicalu "KOTY - legenda miejska" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

czerwiec 2016 r.
Dziesięciu uczniów klasy IIa i b zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Leon".

czerwiec 2016 r.
Nasza szkoła jako jedna z 9. w województwie ukończyła wszystkie zadania w ramach realizacji II edycji projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". W czasie spotkania podsumowującego usłyszeliśmy o swojej pracy i podejmowanych działaniach dużo ciepłych słów. Dziękujemy!
 
czerwiec 2016 r.
Uczeń klasy III zdobył komplet punktów i I miejsce w V Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach.

czerwiec 2016 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty średnia klasy III wyniosła: j. polski - 95% (średnia wojewódzka - 76%, średnia krajowa - 74%), matematyka - 96 % (średnia wojewódzka - 71%, średnia krajowa - 68%), przyroda - 93% (średnia wojewódzka - 78%, średnia krajowa - 75%).  W skali staninowej uzyskaliśmy tym samym wyniki na poziomie bardzo wysokim.

czerwiec 2016 r.
Uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Literackim "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić".

czerwiec 2016 r.
Nasi szóstoklasiści po raz kolejny najlepsi w mieście i powiecie w sprawdzianie szóstoklasisty. Średnia naszej szkoły w części 1 (j. polski i matematyka) wyniosła 71,67% (średnia krajowa - 62,05%, wojewódzka - 61,5%, powiatu - 59,7%, miasta - 58,08%), natomiast w części 2 (j. angielski) - 91,05% (średnia krajowa - 71%, wojewódzka - 69%, powiatu - 69,8%, miasta - 71,03%).
materiał Echa Dnia - województwo>>
materiał Echa Dnia - powiat>>

maj 2016 r.
Uczennica klasy IV zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Poetyckim "Matka, mama, mamusia" zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3.

maj 2016 r.
Troje uczniów klasy V zajęło drużynowo II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym "Co słychać na Olimpie?" zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 14.

maj 2016 r.
Nasze uczennice wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla klas III szkół podstawowych zorganizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Do udziału zgłosiło się 21 trzyosobowych zespołów uczniowskich. Konkurs składał się z części pisemnej oraz ustnej. Nasza szkoła uplasowała się na czwartej pozycji z wynikiem 83,33 pkt. Do trzeciej zabrakło niecałe dwa punkty.

maj 2016 r.
Uczniowie z klasy V i VI zdali teoretyczny i praktyczny egzamin na kartę rowerową i już niebawem w pełni praw mogą wyruszać na rowerowe wycieczki.

maj 2016 r.
Uczennica klasy VI zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki "Moją pasją jest śpiewanie" zorganizowanym przez Szkołę z Pasją.

maj 2016 r.
W Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Szachach Szybkich uczeń klasy III wspólnie z drużyną Hetman zajął I miejsce, a dwóch uczniów klasy IIa II miejsce.

maj 2016 r.
Uczniowie klas I-IV zdobyli aż 14 nagród oraz 18 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Rekordzistą okazała się klasa IIa, w której laureatami zostali wszyscy uczestnicy konkursu oraz klasa III gdzie 4 uczniów zdobyło nagrody główne.

maj 2016 r.
Dziesięciu uczniów z klas II-VI zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2016 r.
W V Międzyszkolnym Konkursie "Matematyczne potyczki szóstoklasisty" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3 uczeń klasy VI zdobył wyróżnienie.

maj 2016 r.
Siedmiu uczniów z klas IV-VI zdobyło nagrodę w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

kwiecień 2016 r.
Uczennice klasy III zajęły II i III miejsce w konkursie języka angielskiego "Primary School Tournament" zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3.

kwiecień 2016 r.
Dwóch uczniów klasy III zdobyło tytuł "Wicemistrza w rozwiązywaniu zadań tekstowych" w XIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez PSP nr 1.

kwiecień 2016 r.
Uczeń klasy III zajął I miejsce, a uczeń klasy IIb zdobył wyróżnienie w VIII Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. „Mały Mistrz Pióra”.

kwiecień 2016 r.
Rozstrzygnęliśmy VII Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii". Wszystkim klasowym mistrzom serdecznie gratulujemy!

kwiecień 2016 r.
Trzy uczennice - laureatka i finalistki wojewódzkich konkursów przedmiotowych otrzymały Nagrodę Dyrektora Szkoły.

kwiecień 2016 r.
Uczeń klasy III zdobył podwójne Mistrzostwo Ostrowca Świętokrzyskiego w szachach klasycznych w grupach wiekowych do 10 i 14 lat. Rozgrywki trwały od listopada do marca. Turniej ma najwyższą rangę ze wszystkich miejskich rozgrywek szachowych.

marzec 2016 r.
Świętokrzyski Kurator Oświaty, w uznaniu za dotychczasową pracę, zgłosił wniosek o odznaczenie dyrektor naszej szkoły Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
materiał Echa Dnia>>

marzec 2016 r.
Uczeń klasy III zajął  miejsce w grupie do 12 lat, a uczniowie klasy IIa II i III miejsce w grupie do 10 lat w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w szachach błyskawicznych (partie 10-minutowe).

marzec 2016 r.
Uczennica klasy V została laureatką wojewódzkiego konkursu języka angielskiego.

marzec 2016 t.
W próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z Operonem nasi uczniowie w części I - j. polski i matematyka uzyskali średnią 73% (województwo - 52%, kraj - 53%), a w części II - j. angielski 87% (województwo - 60%, kraj - 63%).

luty 2016 r.
Sukces uczniów klasy VI w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - zajęli wszystkie miejsca na podium!
materiał Lokalna.TV>>

luty 2016 r.
Sukces uczniów klasy VI w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - zajęli wszystkie miejsca na podium!
materiał Lokalna.TV>>

luty 2016 r.
W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach (Młodzicy) uczeń klasy III wspólnie z drużyną Klubu Szachowego "Hetman" zajął II, a indywidualnie I miejsce uzyskując komplet punktów na swojej szachownicy i został wyróżniony przez Świętokrzyski Związek Szachowy kwalifikacją do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na 2016 rok.

luty 2016 r.
Uczeń klasy III i dwóch uczniów klasy IIb (w kategorii klas I-III) i uczeń klasy V (w kategorii klas IV-VI) zostali laureatami w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Kot w butach, Kocica w szpilkach" zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

luty 2016 r.
Na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty ukazały się listy finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Na siedem miejsc w finałach, które przypadły ostrowieckim szkołom, trzy zdobyli nasi uczniowie.

styczeń 2016 r.
Uczniowie klasy III zdobyli aż jedenaście tytułów laureata w ogólnopolskim konkursie "Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus" z języka angielskiego, w tym siedem pierwszego i drugiego stopnia.

styczeń 2016 r.
Uczennica klasy V i dwie uczennice klasy VI zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego.

grudzień 2015 r.
W ogólnopolskim teście ortograficznym uczniowie klasy III zdobyli cztery tytuły laureata i "Mistrza Ortografii" oraz trzy wyróżnienia i tytuły "Eksperta Ortografii". Laureatką konkursu i "Mistrzem Ortografii" została również uczennica klasy V.

grudzień 2015 r.
Uczennica klasy IV i uczeń klasy II wystąpili na deskach Teatru Muzycznego ROMA w świątecznym koncercie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Świętokrzyski oddział ASM wykonał utwory z musicali Koty i Art Factory. Dwa koncerty obejrzało 1800 widzów.
materiał Lokalna24>>

grudzień 2015 r.
Uczeń klasy IIa zdobył III miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Mistrzostw Młodzieży Szkolnej w turnieju szachowym w kategorii rok 2007 i młodsi.

grudzień 2015 r.
Pięcioro naszych uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Będą reprezentować szkołę w konkursie matematyczno-przyrodniczym humanistycznym i j. angielskiego.

listopad 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły otrzymała od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł wyrazy uznania dla osiągnięć w dziedzinie organizacji pracy i efektów edukacyjnych oraz podziękowanie od Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego za dotychczasowe zasługi i twórcze działania.
materiał OstrowiecNews>>

 

listopad 2015 r.
Uczennica klasy V i uczeń klasy VI zostali laureatami miejskiego konkursu plastycznego "Moje miasto w kolorach jesieni".

listopad 2015 r.
Uczniowie klasy V odnieśli drużynowo podwójny sukces w powiatowych konkursach "Dzisiaj sport, jutro zdrowie" zorganizowanych przez PSP 3. Zajęli II miejsce w konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i I miejsce w konkursie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

listopad 2015 r.
Uczeń klasy III zdobył wyróżnienie w ekologicznym konkursie "Drugie życie produktów" organizowanym przez Gminę Ostrowiec.

październik 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli drużynowo III miejsce na turnieju "Inauguracja szkolnego roku szachowego 2015-2016", a uczeń klasy III zdobył indywidualnie II miejsce, przegrywając jedynie punktami pomocniczymi.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2015 r.
Uczniowie klasy II a i II b otrzymali brązowe odznaki Ostrowieckie Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze. Odznaka ma na celu popularyzację walorów krajoznawczych naszego regionu i posiada trzy stopnie: brązowy, srebrny, złoty. Nasi uczniowie należący do Klubu Małego Podróżnika, zgodnie z obowiązującym regulaminem, odwiedzili w minionym roku miejsca wyszczególnione w kanonie OOTK, prowadzili również dokumentację wycieczek w "Pamiętnikach Małego Podróżnika", co było podstawą pozytywnej weryfikacji w Punkcie Informacji Turystycznej i przyznania odznaki. W tym roku rozpoczynają starania o srebrną OOTK.

wrzesień 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał certyfikat CIRF jako innowacyjna i rzetelna firma.

wrzesień 2015 r.
Uczennica klasy III i uczennica klasy IV zostały laureatkami międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Widokówka z wakacji" i wygrały udział w wycieczce krajoznawczej. Organizatorem konkursu jest Miejskie Centrum Kultury.

wrzesień 2015 r.
Uczeń klasy II i uczeń klasy III zdobyli trzecie miejsca w swoich grupach wiekowych w I Turnieju o Puchar Burmistrza Ożarowa. W turnieju wzięli udział najlepsi szachiści z naszego regionu oraz szachiści z Ukrainy.
 


ROK SZKOLNY 2014/2015

czerwiec 2015 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 5,27, w klasie V - 4,80, w klasie VI - 4,97.
Frekwencje klas wyniosły od 94% do 97%.

czerwiec 2015 r.
Troje uczniów klasy VI otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta. W czasie uroczystości Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł podkreśliła, że bardzo ją cieszy, że po raz pierwszy w Ostrowcu do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" zaproszono również uczniów szkół niepublicznych, a w wywiadzie dla telewizji dodała "Mamy budować mosty, a nie mury".
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
W ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Nową Erą nasi uczniowie osiągnęli w części I - j. polski średnią 18,56 pkt co stanowi 92,80% (średnia ogólnopolska wyniosła 14,84 pkt, czyli 74,20%), a w części II - matematyka średnią 19,56 pkt, co stanowi 97,80% (średnia ogólnopolska wyniosła 12,92 pkt, czyli 64,60%).

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła po wypełnieniu wszystkich warunków formalnych otrzymała certyfikat uczestnictwa w realizacji pilotażowego projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". To było bardzo cenne doświadczenie! Od września będziemy kontynuować nauczanie dwujęzyczne w ramach dotychczas zgłoszonych przedmiotów, a w planach mamy systematyczne zwiększanie ich liczby.

czerwiec 2015 r.
Ośmiu uczniów klasy II zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Leon".

maj/czerwiec 2015 r.

VII Szkolne Zawody Pływackie i VII Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego za nami. Emocji jak zwykle nie brakowało. Tym razem najwięcej, bo aż sześć medali w pływaniu zdobyli uczniowie klasy III. W tenisie natomiast zdecydowanego lidera nie było, ale swoją bardzo dobrą grą zaskoczyli wszystkich chłopcy z Ia, którzy we wrześniu stawiali swoje pierwsze kroki na korcie.

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła zdobyła tytuł finalisty Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków "Ziarenka dobra" - "Dzieci seniorom".

czerwiec 2015 r.
Nasze uczennice w obsadzie kolejnej premiery Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego - "Przygody Dorotki w krainie Oz".

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Nasza drużyna złożona z dwóch osób z klasy V i jednej z klasy IV zdobyła III miejsce w XIII Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym „Łamigłowa 2015” zorganizowanym przez PSP nr 3.

maj 2015 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem! Średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej - 19 na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 15 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 19 na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 16 pkt). Łącznie nasi uczniowie osiągnęli średnią na poziomie 38 na 40 pkt możliwych do zdobycia (średnia krajowa i województwa wyniosła 31 pkt).

maj 2015 r.
Nasi uczniowie po raz kolejny najlepsi w mieście i powiecie w sprawdzianie szóstoklasisty! W części I (j. polski i matematyka) uzyskali średnią 33,20 na 41 pkt - 81%, a w części II (j. angielski) średnią 37 na 40 pkt - 92,5%. W województwie zajęliśmy kolejno 12. i 7. miejsce. obydwa uzyskane wyniki klasyfikują nas w 9. najwyższej staninie, a tym samym dają miejsce wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce. Średnia krajowa wyniosła kolejno: 67% i 78%, średnia województwa: 65% i 76%, średnia Ostrowca: 64,6% i 78,1%.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>

materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Uczeń klasy Ia został laureatem,  a dwie uczennice klasy Ib zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Moja rodzina” (kategoria klas I-III), na który wpłynęło 148 prac z przedszkoli i szkół podstawowych.

maj 2015 r.
W II Ostrowieckich Zawodach Sportowych w Fitness o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego uczennice klasy IV zdobyły II miejsce i wyróżnienie.

maj 2015 r.
W V Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach nasi uczniowie z klas I-III zajęli drużynowo II miejsce, a uczeń klasy II w tej samej kategorii zdobył indywidualnie I miejsce.

maj 2015 r.
Uczniowie z klas I-IV i VI zdobyli aż 11 nagród, w tym dwie nagrody główne za maksymalny wynik oraz 22 wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Świetlik".

maj 2015 r.
Uczeń klasy II wygrał Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

maj 2015 r.
Uczniowie z klas II-V zdobyli aż 8 wyników bardzo dobrych i 11 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2015 r.
Uczennice klasy IV zdobyły wspólnie z chórem dziecięcym "Wiolinki" I miejsce, a indywidualnie jako duet wyróżnienie na festiwalu piosenki "Dziecięce marzenia" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

maj 2015 r.
Dwie uczennice z klasy IV (kategoria Kittnes) uzyskały wynik dobry i bardzo dobry, a uczeń klasy VI (kategoria Bunnies) wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox".

maj 2015 r.
Uczennica klasy VI zdobyła III miejsce, a uczennica klasy V wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego "In the world of poetry" organizowanego przez PSP 5.

maj 2015 r.
Ośmiu uczniów z klasy Ia zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie "Zuch" sprawdzającym poziom wiedzy w zakresie edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej, w tym czterech zdobyło maksymalną liczbę punktów.

kwiecień 2015 r.
Uczeń klasy III zdobył tytuł V-ce Mistrza w XI Międzyszkolnym Konkursie "Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań matematycznych" zorganizowanym przez PSP nr 1 i w tym samym dniu zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ,,Primary School Tournament’’ dla szkół podstawowych zorganizowanych przez PSP nr 3.

kwiecień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2015 r.
W Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach uczeń klasy II zdobył drużynowo, wspólnie z partnerami z klubu "Hetman" wicemistrzostwo, a jednocześnie indywidualnie złoty medal za najlepszy wynik na swojej szachownicy.

kwiecień 2015 r.
Sześciu uczniów z klas II-V zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Zabytek na pierwszym planie", zorganizowanego przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy VI zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Co dwie głowy, to nie jedna", zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1.

marzec 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

marzec 2015 r.
Uczeń klasy VI zajął I miejsce w II Powiatowym Konkursie Literackim - "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić".

marzec 2015 r.
Średnia klasy VI w ogólnopolskim próbnym sprawdzianie szóstoklasisty - część II (język angielski) z wydawnictwem Oxford University Press wyniosła 89,5%. Średnia ogólnopolska - 68,8%.

marzec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>

luty 2015 r.
Uczeń klasy II zdobył tytuł Wicemistrza w kategorii klas 0-III w Szachowych Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych zorganizowanych przez Klub Szachowy "Hetman" i PSP nr 1.

luty 2015 r.
Średnia klasy VI w próbnym sprawdzianie szóstoklasisty z Operonem wyniosła w części I (j. polski i matematyka) - 81%, średnia wojewódzka - 52%, średnia ogólnopolska - 53%, a w części II (j. angielski) - 87%, średnia wojewódzka - 64%, średnia ogólnopolska - 65%.

luty 2015 r.
Uczennica klasy I zajęła I, a uczennica klasy III III miejsce w Mistrzostwach Pamięci i Sprawnego Czytania zorganizowanych przez Akademię Nauki.

luty 2015 r.
Nasze szkoły zostały jednym z pierwszych honorowych widzów teatru muzycznego Roma. Poza tabliczką w nowym foyer mamy również swoje krzesło - rząd 6 miejsce 27, a tym samym i kawałek Ostrowca w najlepszym teatrze muzycznym w Polsce. Zapraszamy do TM Roma!

styczeń 2015 r.
Uczeń klasy II zdobył III miejsce w II Memoriale Kazimierza Kutyły w szachach szybkich zorganizowanym pod patronatem Starosty Ostrowieckiego. Sukces jest tym większy, że nasz młody szachista współzawodniczył w kategorii wiekowej do lat 12, a w turnieju brali udział najlepsi zawodnicy w województwie.

styczeń 2015 r.
Czternastu uczniów klasy III zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "Olimpiada Wiedzy Archimedes.plus".

styczeń 2015 r.
Szkolna akcja turystyczna "I Ty możesz być przewodnikiem" została opublikowana na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

grudzień 2014 r.
W ogólnopolskim próbnym sprawdzianie szóstoklasisty zorganizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną klasa VI uzyskała następujące średnie: część 1. j. polski i matematyka - 80% (33 na 41 pkt), część 2. j. angielski - 90% (36 na 40 pkt). CKE nie zebrała danych do statystyk ogólnopolskich.

grudzień 2014 r.
Troje uczniów na podium VIII Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu - "Family Cup". Uczennica klasy I zajęła I miejsce (w kategorii 2008 i młodsi - dziewczęta), uczeń klasy III - II miejsce, a uczeń klasy IV - I miejsce (obaj w kategorii 2005-2004 - chłopcy). pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród kobiet zdobyła również mama naszych uczniów.
link do klasyfikacji>>

listopad 2014 r.
Dwóch uczniów klasy VI zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Jeden do konkursu z j. angielskiego, a drugi do konkursów humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego.

listopad 2014 r.
Chłopcy z klasy II i III reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach piłkarskich "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". W turnieju brało udział osiem drużyn z powiatu ostrowieckiego. Nasza drużyna zajęła II miejsce, a do awansu do rozgrywek wojewódzkich zabrakło nam tylko jednej bramki. W tych samych rozgrywkach chłopcy z klasy I zajęli IV miejsce.

listopad 2014 r.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w próbnym ogólnopolskim sprawdzianie szóstoklasisty z wydawnictwem Nowa Era. W pierwszej części polonistyczno-matematycznej uzyskali wynik na poziomie 70% (28 pkt na 40) - średni wynik testu w ogólnopolskiej próbie statystycznej wyniósł 47% (19 pkt), a w drugiej z języka angielskiego na poziomie 85% (34 pkt na 40) - średni wynik testu w ogólnopolskiej próbie statystycznej wyniósł 57% (23 pkt).

październik 2014 r.
Dyrektor szkoły otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie w pracę nad rozwojem edukacji.

wrzesień 2014 r.
W konkursie plastycznym "Widokówka z wakacji" zorganizowanym przez Punkt Informacji Turystycznej w Ostrowcu Św. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy I i III oraz uczeń klasy VI.

wrzesień 2014 r.
Uczeń klasy III wygrał Otwarte Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Wójta w Kowali Radomskiej. Wszystkie walki zakończył przed czasem.

ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,94, w klasie V - 4,96, w klasie VI - 5,17.
Frekwencje klas wyniosły od 93% do 97%.

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II wspólnie z drużyną MKS KSZO Junior wygrał Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocz. 2005 pod nazwą „Puchar Miast” oraz został najlepszym zawodnikiem drużyny.

czerwiec 2014 r.
W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów, który w tym roku badał tylko umiejętności matematyczne (OBUTm) średnia klasy III wyniosła 77% (średnia krajowa 56%).

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II został podwójnym Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego w judo (indywidualnie i drużynowo) oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii dzieci młodszych.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy III Szkolny Turniej Szachowy. Dwoje uczniów wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe, a pozostali zwycięzcy potwierdzili te aktualnie posiadane.

czerwiec 2014 r.
Kolejny wielki sukces naszych szóstoklasistów!!!
Średnia naszych szóstoklasistów - 34,14 pkt (85,4%) po raz kolejny uplasowała naszą szkołę na II miejscu w województwie wśród szkół, które są klasyfikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w skali staninowej. Sukces jest tym większy, że wyniki w wojewódzkiej czołówce są w tym roku dużo wyższe niż w ubiegłym i nawet sam wieloletni lider rankingu spadł w nim o kilka miejsc. Jest to również najlepszy wynik w naszym mieście i w powiecie ostrowieckim nie tylko w tym roku, ale jako, że pobiliśmy swój własny rekord sprzed roku (33,5 pkt), także w całej dotychczasowej historii przeprowadzania sprawdzianu w naszym regionie. Ta średnia usytuowała nas w skali staninowej w 9. najwyższej grupie, w której znalazło się 3,7% szkół z najwyższymi wynikami z całej polski oraz 3,3% z naszego województwa.
Średnie w tym roku kształtowały się na następującym poziomie: krajowa - 25,82 pkt, województwa - 25,83 pkt, powiatu - 24,84 pkt, miasta Ostrowca Św. - 25,65 pkt.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>

Echo Dnia  - województwo>>
Echo Dnia - powiat>>
Echo Dnia (wydanie prasowe)>>
Gazeta Ostrowiecka>>
Gazeta Ostrowiecka (wydanie prasowe)>>

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy II wywalczył kolejne złoto w judo, tym razem na Świętokrzyskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Kowali. Swoje walki, tradycyjnie już, wygrał przed czasem. Od roku w naszym województwie w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych.

czerwiec 2014 r.
Uczeń klasy I zajął VI miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach i wywalczył prawo do udziału
w półfinałach Mistrzostw Polski.

czerwiec 2014 r.
Uczniowie klasy V zdobyli trzy nagrody w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zorganizowanego pod patronatem MEN i Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - dwie za wynik "bardzo dobry" i jedną za wynik "dobry". Sukces naszych piątoklasistów jest tym większy, że kategoria "Bunnies", w której wzięli udział, przeznaczona jest dla klas piątych i szóstych.

czerwiec 2014 r.
Uczniowie klasy V zdobyli zespołowo Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego za zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Historyczno-Przyrodniczym "Denków wczoraj i dziś".
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy VI Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Najlepsi gracze ze wszystkich klas w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców zdobyli medale, a o systematycznie rosnącym poziomie umiejętności naszych uczniów najlepiej świadczy fakt, że nasz turniej z roku na rok trwa coraz dłużej.

czerwiec 2014 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie "Czytam ze zrozumieniem" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki: klasa I - poziom najwyższy - 7 uczniów, klasa II - poziom najwyższy - 15 uczniów, klasa III - poziom najwyższy - 8 uczniów, poziom bardzo wysoki - 2 uczniów, klasa IV - poziom najwyższy - 6 uczniów,poziom bardzo wysoki - 2 uczniów, poziom wysoki - 2 uczniów, klasa V - poziom najwyższy - 4 uczniów, poziom bardzo wysoki - 2 uczniów, klasa VI - poziom najwyższy - 1 uczeń, poziom bardzo wysoki - 2 uczniów.

czerwiec 2014 r.
Trzech uczniów klasy IV zdobyło wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Albus".

maj 2014r.
Uczniowie klasy III zdobyli zespołowo III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Z gramatyką i ortografią za pan brat".

maj 2014 r.

Uczennice naszej szkoły wspólnie z grupą ASM Macieja Pawłowskiego wzięły udział w VI edycji "Karuzeli Cooltury", która odbyła się w Warszawie. W czasie występu uczniowie kieleckiej filii ASM zaprezentowali utwory z musicali: "Upiór w operze", "Grease", "Romeo i Julia", "Kabaret", "Taniec Wampirów" i "Wiedźmy".
więcej o wydarzeniu>>

maj 2014 r.
VI Szkolne Zawody Pływackie za nami. Na podium stanęli przedstawiciele niemal wszystkich klas, a najmłodsi w swoich kategoriach odebrali dyplomy za najlepszy wynik w swojej klasie.

maj 2014 r.
Trzynastu uczniów klasy IV, V I VI zdało egzamin judo na stopnie szkoleniowe KYU. Dziesięciu na pas biały (6 KYU) i trzech na pas żółty (5 KYU). W tym dniu egzamin zdało również sześciu uczniów z naszego gimnazjum. Wszyscy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo. Prezes sekcji judo UMKS Ostrovia pochwalił naszych uczniów za wysoki poziom zdobytych umiejętności.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej 18,7 pkt na 20 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 16 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 17,3 pkt (średnia województwa i średnia krajowa - 15 pkt). Łącznie nasi uczniowie osiągnęli średnią na poziomie 36,69 na 40 pkt możliwych do zdobycia (średnia krajowa i województwa wyniosła 31 pkt.)

maj 2014 r.
Uczniowie klasy I zdobyli siedem wyróżnień, a uczniowie klasy II aż siedem nagród i siedem wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Wyróżnienie zdobył również uczeń klasy IV.

maj 2014 r.
Uczniowie klasy II zdobyli aż 12 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny" (kategoria Żaczek). Cztery wyróżnienia zdobyli również uczniowie klasy IV (kategoria Maluch) i jedno uczeń klasy V (kategoria Benjamin).

maj 2014 r.
Koło matematyczne klasy V zostało wyróżnione certyfikatem "Przyjaciela Matematycznego ZOO".
zobacz certyfikat>>

kwiecień 2014 r.
Nasze szkoła otrzymała "Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej" przyznawany najlepszym placówkom oświatowym w Polsce jako potwierdzenie wysokich standardów nauczania i wychowania. Certyfikat przyznawany jest przez Kapitułę Certyfikatu KFON po spełnieniu określonych kryteriów formalnych i merytorycznych. Został wręczony podczas uroczystości 10-lecia naszego przedszkola przez Skarbnika KFON - p. Magdalenę Wontek.
materiał Ostrowiec.TV>>

kwiecień 2014 r.
Uczeń klasy II zdobył brązowy medal na II Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

kwiecień 2014 r.
Uczeń klasy I został mistrzem Powiatu Ostrowieckiego w szachach klasycznych w kategorii dzieci do lat 8, a uczeń klasy II w tych samych zawodach zajął 8. miejsce.

kwiecień 2014 r.
Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskiej premierze filmu "Gabriel". Wspólnie z koleżankami i kolegami z Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego wystąpiły na scenie prezentując dwa musicalowe przeboje - "Pójdziemy razem" z "Grease" oraz "Wieczność" z "Tańca Wampirów".
materiał Echa Dnia>>

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II zdobył kolejny złoty medal w judo. Tym razem w XXII Świętokrzyskim Turnieju Dzieci Judo w Kowali.

marzec 2014 r.
Sukces uczniów klasy VI w ogólnopolskim Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem. Średnia klasy wyniosła 30 pkt.
i przekroczyła poziom średniej krajowej i średniej naszego województwa, która w tym roku wyniosła 21 pkt., aż o 9 pkt!

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II zajął III miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Rankingowego Judo o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

marzec 2014 r.
Dwie uczennice klasy II zdobyły tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Olimpusek", a kolejnym trzem zabrakło do tytułu tylko kilku punktów. Sukcesem całej klasy jest również średnia wszystkich uczniów, która wyniosła 150 pkt. przy średniej krajowej 133 pkt.

marzec 2014 r.
Uczeń klasy VI zdobył II miejsce, a uczennica tej samej klasy wyróżnienie w I Powiatowy Konkurs Literacki pt. "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić…"
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

marzec 2014 r.
Uczeń klasy II wspólnie z drużyną MKS KSZO Junior wygrał Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocz. 2005 "Lider Cup 2014".

styczeń 2014 r.
Troje uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego pt. "Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus".

styczeń 2014 r.
Uczennice klasy III zdobyły I miejsce i wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bożonarodzeniowe ozdoby".

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zajął II miejsce w Międzynarodowych Biegach Sylwestrowych w Szydłowie.

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzików w Bochni.

grudzień 2013 r.
Nasi najmłodsi uczniowie zdobyli drużynowo V-ce mistrzostwo Ostrowca Świętokrzyskiego w I Turnieju Szachowym dla Klas Pierwszych w ramach cyklu "Edukacja przez sport" zorganizowanym przez PSP nr 1 i Klub Szachowy Hetman. W tym samym turnieju uczeń klasy I zajął indywidualnie II miejsce, dając się pokonać tylko mistrzowi naszego województwa.

grudzień 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Kielcach.

l
istopad 2013 r.
Uczennica klasy IV zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Multitest 2013".

listopad 2013 r.
Uczeń klasy II zdobył złoty medal w Świętokrzyskim Turnieju Judo.

listopad 2013 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie "Mały Projektant Ceramiki" zorganizowanym przez producenta kalkomanii i materiałów ceramicznych - firmę ETC. W konkursie przyznano I, podwójne II i III miejsce oraz pięć wyróżnień. Wybrane i nagrodzone prace zostaną udostępnione producentom porcelany i w przypadku ich uznania mają szansę na wdrożenie do seryjnej produkcji.

listopad 2013 r.
Uczniowie klasy II zdobyli II miejsce w kategorii dziewcząt oraz I i III miejsce w kategorii chłopców w ostrowieckim "Biegu Niepodległości". Łącznie w biegu wzięło udział ponad 600 osób. Naszą szkołę reprezentowało 15. uczniów z klas I-VI.

październik 2013 r.
Uczniowie klasy III otrzymali Ostrowieckie Odznaki Turystyczno - Krajoznawcze w stopniu brązowym.

październik 2013 r.
Zakończyła się dwutygodniowa ewaluacja problemowa naszej szkoły przeprowadzona przez wizytatorów Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W czasie badań zbierano informacje z różnych źródeł: wywiadów i ankiet z rodzicami, uczniami, nauczycielami i dyrektorem, analizy danych zastanych, obserwacji pracy szkoły i hospitacji zajęć we wszystkich klasach. Jest nam niezwykle miło poinformować, że we wszystkich trzech kontrolowanych obszarach (6. szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji, 9. rodzice są partnerami szkoły lub placówki, 11. szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych) nasza szkoła spełniła wymagania na poziom wysoki, który przez eksperta MEN - Annę Gocłowską określony jest jako: "jakość nie jest już Waszym celem, lecz sposobem funkcjonowania organizacji". Warto również podkreślić, że była to pierwsza ewaluacja w województwie świętokrzyskim przeprowadzona w oparciu o nowe rozporządzenie.

wrzesień 2013 r.
Uczeń klasy II zajął II miejsce w biegu dla dzieci klas I-III w I Półmaratonie Charytatywnym w Iłży.ROK SZKOLNY 2012/2013

czerwiec 2013 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,89, w klasie V - 4,63, a w klasie VI - 4,98.

czerwiec 2013 r.
Wszyscy uczniowie klasy II zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus”.

czerwiec 2013 r.
Uczennica klasy IV zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim organizowanym przez Ostrowieckie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt "Animals" pt. "Zwierzak mój przyjaciel - historie prawdziwe lub zmyślone".

czerwiec 2013 r.
W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów średnia klasy III w części pierwszej - umiejętności językowe wyniosła 77,4% (średnia krajowa 64,6%), a w części drugiej - umiejętności matematyczne wyniosła 82,50% (średnia krajowa 59%).

maj 2013 r.
Średnia naszej szkoły w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty wyniosła 33,5 pkt na 40 możliwych do zdobycia. Jest to drugi najlepszy wynik w całym województwie świętokrzyskim, jak również najlepszy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim i w powiecie ostrowieckim nie tylko w tym roku, ale i w całej dotychczasowej historii przeprowadzania sprawdzianu w naszym regionie. Ta średnia usytuowała nas w skali staninowej w najwyższej 9. grupie, w której znalazło się 4,1% szkół z najwyższymi wynikami z całej Polski i tylko 3% szkół z naszego województwie. Średnie: krajowa - 24,03 pkt., województwa - wyniosła - 23,72 pkt., powiatu - 23,49 pkt, miasta Ostrowca Św. - 23,27 pkt.
Centralna Komisja Egzaminacyjna>>
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna>>
Echo Dnia - województwo>>
Echo Dnia - powiat>>
Gazeta Wyborcza>>
Gazeta Ostrowiecka>>
Ostrowiec.TV>>

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Albus 2013 uczeń klasy IV i uczennica klasy VI zdobyli tytuły laureata, zajmując kolejno IX i VIII miejsce, a dwóch uczniów klasy IV i jeden klasy V zdobyli wyróżnienia.

maj 2013 r.
Rozegraliśmy II Szkolny Turniej Szachowy. Najlepsi w tym roku okazali się najmłodsi uczniowie - z klasy pierwszej
w kategorii wiekowej 8-9 lat i z klasy trzeciej w kategorii wiekowej 10-13 lat. Sześciu uczniów wypełniło normy na kategorie szachowe.

maj 2013 r.
Dwoje uczniów klasy VI zostało laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Edi-Panda 2013" zajmując wysokie III i V miejsce, a uczeń tej samej klasy i uczeń klasy IV zdobyli wyróżnienia, zajmując kolejno miejsca IX i VI.

maj 2013 r.
Uczeń klasy I zdobył III miejsce w XX Świętokrzyskim Turnieju Judo.

maj 2013 r.
W IX Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym uczniowie klasy III zdobyli III miejsce.

maj 2013 r.
Uczniowie klasy II zdobyli dwa, a uczniowie klasy III cztery wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

maj 2013 r.
Drużyna klasy III zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego rozgrywek piłkarskich "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” uczeń klasy VI zdobył wynik bardzo dobry, a troje uczniów klasy III, troje klasy IV i troje klasy VI wyróżnienia.

maj 2013 r.
Uczeń klasy IV i dwoje uczniów klasy V zdobyło jako zespół III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Łamigłowa".

maj 2013 r.
W Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem średnia klasy III wyniosła w zakresie edukacji polonistycznej 18,46 na 20 pkt (średnia województwa - 15,08 pkt, średnia krajowa - 15,05 pkt), a w zakresie edukacji matematycznej - 18,23 na 20 pkt (średnia województwa - 14,5 pkt; średnia krajowa -14,2 pkt). Łącznie nasi trzecioklasiści osiągnęli wynik 36,69 na 40 pkt możliwych do zdobycia.

kwiecień 2013 r.
Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców w Indywidualnych Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w Pływaniu.

kwiecień 2013 r.
Uczeń klasy VI zakwalifikował się do II etapu Międzyszkolnego Konkursu Zadań Logicznych i Matematycznych.

kwiecień 2013 r.
Uczennica klasy I i uczeń klasy III zdobyli wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Zdrowie w poezji dziecięcej".

kwiecień 2013 r.
Uczniowie klasy III zdobyli tytuł Mistrza i V-ce Mistrza w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Jestem Mistrzem
w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych”.

kwiecień 2013 r.

Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Przyroda w poezji dziecięcej".

kwiecień 2013 r.
IV Szkolny Konkurs "Potyczki Matematyczne" wyłonił najlepszych z najlepszych w każdej z klas.

kwiecień 2013 r.
Aż ośmiu uczniów z klas I, II, IV I VI zostało laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Ostrowieckie jakie cudne".

marzec 2013 r.
Uczennica klasy III zdobyła wyróżnienie w Dziecięcym Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

marzec 2013 r.

Średnia uczniów klasy VI w Ogólnopolskim Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem wyniosła 31,67 pkt. Średnia naszego województwa wyniosła 24,68 pkt, a średnia krajowa 24,72 pkt.

marzec 2013 r.
Uczennica klasy II zajęła III miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. "Mały Mistrz Pióra".

marzec 2013 r.
IV Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii" po raz czwarty wyłonił najlepszych z najlepszych w każdej z klas.

marzec 2013 r.
Uczniowie klasy VI zajęli III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Co dwie głowy to nie jedna".

luty 2013 r.
Nasi uczniowie zadebiutowali jako najmłodsze pokolenie fotografujące w albumie Fotoklubu MCK pt. "Panorama Miasta".

luty 2013 r.
III Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne. W tym roku po raz pierwszy do sportowej rywalizacji przystąpili snowboardziści i to zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.

styczeń 2013 r.
Dwie uczennice klasy VI zakwalifikowały się do II etapu wojewódzkiego konkursu humanistycznego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

grudzień 2012 r.
Uczennice klasy II zdobyły II i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bożonarodzeniowe Ozdoby".

grudzień 2012 r.
Troje uczniów klasy III otrzymało tytuł laureata, a czterech wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym 2012.

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy I zdobył II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci "Bochnia 2012" - kategoria wiekowa 2004 i młodsi, waga 24 kg.

grudzień 2012 r.
Troje uczniów klasy VI zakwalifikowało się do II etapu Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Rachmistrz".

grudzień 2012 r.
Dziewięciu uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie j. angielskiego "Olimpiada Wiedzy Oxford Plus".

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy VI zakwalifikował się do II etapu wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

ROK SZKOLNY 2011/2012

czerwiec 2012 r.
Średnia ocen w klasie IV wyniosła 4,92, a w klasie V - 4,85.

czerwiec 2012 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów - teście opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną - aż trzy osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów, a średnia klasy wyniosła 43,23 na 45 punktów możliwych do zdobycia, czyli 96%.

czerwiec 2012 r.
I Szkolny Turniej Szachowy - sześciu uczniów wypełniło normy na kategorie szachowe IV i V.

czerwiec 2012 r.
Uczniowie klasy IV i V zdobyli trzy tytuły laureata, w tym wysokie 3, 5 i 7. miejsce oraz jedno wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Albus 2012."

czerwiec 2012 r.
Dziesięciu uczniów z klasy II zdobyło tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus", w tym, aż czterech 1. stopnia.

czerwiec 2012 r.
Wszyscy uczniowie klasy IV i V zdali teoretyczny i praktyczny egzamin na Kartę Rowerową.

czerwiec 2012 r.
IV Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego i duża niespodzianka - w kategorii chłopców najwyższe podium zajęli uczniowie klasy III (złoto i srebro), a pozostałe medale zdobyli uczniowie klasy IV (brąz) i V (złoto, srebro i brąz).

czerwiec 2012 r.
Troje uczniów z II, III i V klasy zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012".

czerwiec 2012 r.
IV Szkolne Zawody Pływackie - zdecydowana większość ubiegłorocznych zwycięzców obroniła miejsca na podium, a medalami  podzieliły się klasa IV  (srebro, podwójny brąz) i V (podwójne złoto i srebro).

czerwiec 2012 r.
Uczeń klasy II, razem z drużyną MKS KSZO Junior Orlicy Młodsi, zdobył I miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej.

czerwiec 2012 r.
Prace uczniów klasy IV i V, członków Szkolnego Koła Fotograficznego pod kierunkiem artysty-fotografika Andrzeja Łady, zostały zaprezentowane na wystawie pt. "Okiem dziecka" w Galerii Fotografii MCK. 
Zdjęcia>>maj 2012 r.
Jedenastu uczniów z klasy IV i V zdało egzamin na pierwszy stopień szkoleniowy - 6. KYU (pas biały w judo) i jako zawodnicy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo.

maj 2012 r.
Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.

maj 2012 r.

Uczennica klasy IV osiągnęła wynik bardzo dobry, a pięciu uczniów z klasy III i czterech uczniów z klasy IV otrzymało wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie "Eko-Planeta".

maj 2012 r.
Sześciu uczniów z klasy II i trzech uczniów z klasy I zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ogólnej "Zuch".

maj 2012 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty!!!  Średnia klasy wyniosła 96,92%. Nasi uczniowie zdobyli 39,07 pkt. na 40 pkt. możliwych do zdobycia. Test z j. polskiego nasi uczniowie napisali na 96,92 (średnia ogólnopolska wyniosła 81,71%), a test z matematyki na 98,64% (średnia ogólnopolska wyniosła 82,52%).

kwiecień 2012 r.
Uczeń klasy II zajął I miejsce, a uczennica klasy II III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Sport w sztuce”- „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” (kategoria - edukacja wczesnoszkolna) organizowanym przez ŚCDN w Kielcach.

kwiecień 2012 r.
Uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez PSP nr 5.

kwiecień 2012 r.
Uczennica klasy III i dwie uczennice V zostały laureatkami Konkursu Plastycznego pt. "Legendy świętokrzyskie", organizowanego przez Punkt Informacji Turystycznej przy MCK.

marzec 2012 r.
Uczeń klasy III został laureatem IX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez PSP nr 1 i otrzymał tytuł Wicemistrza w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych.

marzec 2012 r.

Uczennice klasy IV i V zdobyły tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego.

luty 2012 r.
Uczeń klasy I zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej.

grudzień 2011 r.
Uczniowie klasy IV wygrali II Szkolny Konkurs pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej."

grudzień 2012 r.
Uczennica klasy IV wygrała Konkurs Rady Uczniów pt. "Najpiękniejsza kartka świąteczna."
 
grudzień 2011 r.
Uczennica klasy V zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt. "A leaflet about Scotland" zorganizowanym przez PSP nr 5.

listopad 2011 r.

Trzech uczniów klasy III zdobyło tytuł laureata i Mistrza Ortografii, a jeden wyróżnienie i tytuł Eksperta Ortografii w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym 2011.

listopad 2011 r.
Dwóch uczniów klasy IV zdobyło tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Multitest 2011", a trzech uczniów klasy V i dwóch klasy IV wyróżnienie.

listopad 2011 r.
Uczennica klasy II zagrała w spocie reklamowym Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "BAŁT".
http://www.youtube.com

listopad 2011 r.
Uczeń klasy V zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Multitest 2011".                                                                             ROK SZKOLNY 2010/2011

czerwiec 2011 r.
I Szkolny Konkurs pt. "Najciekawsza budowla z klocków" wygrała klasa II.

czerwiec 2011 r.
III Szkolne Zawody Pływackie i III Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego. W pływaniu na podium stanęło najwięcej uczniów z klasy III, a w tenisie z klasy IV.

czerwiec 2011 r.
Wszyscy uczniowie biorący udział w tegorocznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej.

czerwiec 2011 r.
Sukces uczniów klasy II w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus" - na 14. uczestników aż 12. zostało laureatami.

czerwiec 2011 r.
Uczeń klasy IV zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", a w Ogólnopolskim Konkursie "Kangurek Matematyczny" dwaj uczniowie klasy II wynik bardzo dobry.

maj 2011 r.
Wewnętrzne testy kompetencji za nami. W klasie I średnia klasy wniosła 91%, a w klasie II 93%.

maj 2011 r.

Sukces uczniów klasy III i IV w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta." Uczennica klasy IV zdobyła III miejsce w województwie, a uczeń klasy IV wynik bardzo dobry. Pozostałych 14. uczestników ( 8. z klasy trzeciej i 6. z klasy czwartej ) otrzymało wyróżnienia za zdobycie wyniku powyżej 24 pkt. Warto w tym miejscu dodać, że klasa III, w ramach kategorii "Maluch" pisała ten sam test co klasa IV.

maj 2011 r.
Sukces uczniów klasy III w "Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty", organizowanym przez wydawnictwo Operon. W sprawdzianie wzięło udział ok. 50% uczniów z całej Polski. Średnia naszego województwa wyniosła 32,56 punktów, a naszej klasy 36,27 punktów na 40. możliwych do zdobycia. Na 11. uczniów biorących udział w sprawdzianie dwoje uzyskało maksymalną liczbę punktów, osiągając poziom najwyższy, a kolejnych sześcioro uplasowało się na poziomach wysoki i bardzo wysoki.

maj 2011 r.
W Ogólnopolskim Teście "Zuch" wszyscy uczestnicy z klasy I i II osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej, a w klasie I aż ośmioro uczniów zostało laureatami konkursu, w tym dwóch zajęło wysokie III miejsce.

maj 2011 r.
Uczeń klasy II zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Przyroda wiosną”.

kwiecień 2011 r.
Sukces uczennicy klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego MIX 2011, która została laureatem konkursu zajmując wysokie 5. miejsce. W konkursie wzięło udział 1404 uczniów z całej Polski. Wszystkie wyniki naszych uczniów uplasowały się powyżej średniej krajowej.

kwiecień 2011 r.
Uczennice klasy III zajęły IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym.

marzec 2011 r.
Sukces klasy III w II Szkolnych Narciarskich Zawodach Rodzinnych - we wszystkich trzech klasyfikacjach obroniła najlepsze wyniki z zeszłego roku i zdobyła 8 z 9. możliwych miejsc na podium.

marzec 2011 r.
Mini-recital uczennicy klasy IV i ucznia klasy II w Galerii Fotografii MCK.

marzec 2011 r.
Uczeń i uczennica klasy III laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego "Ostrowieckie jakie cudne."

styczeń 2011 r.
Sukces uczniów klasy III w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus."Na 9. uczestników aż 6. zostało laureatami.

grudzień 2010 r.
Uczniowie klasy IV wygrali I Szkolny Konkurs pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej."

grudzień 2010 r.
Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w kategorii klas drugich i III miejsce w kategorii klas pierwszych w "Konkursie pięknego czytania" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

grudzień 2010 r.
Sukces uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Multitest 2010". Na 9. uczestników otrzymali 7. dyplomów laureatów, w tym wysokie III i IV miejsce oraz 2. wyróżnienia. W teście wzięło udział 435 uczniów z klas czwartych z całego kraju.

listopad 2010 r.
Sukces w konkursach powiatowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Ilustracje do utworów Marii Konopnickiej" uczniowie klasy I zdobyli III miejsce i dwa wyróżnienia. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Poezja Marii Konopnickiej" uczeń klasy II zajął II miejsce.ROK SZKOLNY 2009/2010

czerwiec 2010 r.
Uczeń klasy II uzyskał wynik "bardzo dobry" w "Kangurku matematycznym".

maj 2010 r.
Sukces uczniów klasy II w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus". 8. uczniów zostało laureatami, w tym jeden osiągnął najwyższy możliwy wynik - laureat I stopnia z wyróżnieniem. Wyniki cieszą podwójnie, ponieważ konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich.

maj 2010 r.
Sukces uczniów klasy III w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta" -  mamy najlepszy indywidualny wynik w województwie, 1 wynik bardzo dobry, 2 dyplomy uznania i 2 dyplomy za uzyskanie wyniku powyżej 19 pkt. W sumie na 8. uczestników 6. zostało wyróżnionych lub nagrodzonych.

maj 2010 r.
W pierwszym wewnętrznym sprawdzianie po klasie III obejmującym treści z j. polskiego, matematyki i przyrody łączna liczba punktów zdobytych przez uczniów wyniosła 107 pkt na 123 możliwych, co stanowi 87%.

kwiecień 2010 r.
W konkursie plastycznym "Skarby Powiatu Ostrowieckiego" praca naszej uczennicy z klasy III zdobyła najwięcej głosów i zajęła I miejsce w kategorii klas I-III.
http://ostrowiec.travel/

kwiecień 2010 r.
Cykl zajęć sportowych oraz działania promujące ruch realizowane w naszej szkole opublikowano na stronach Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty jako przykład Dobrej Praktyki.
http://kuratorium.kielce.pl

marzec 2010 r.
I Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne zakończone sukcesem klasy II w obydwóch klasyfikacjach, która zdobyła 5 z 6. możliwych do zdobycia miejsc na podium.

luty 2010 r.
Uczeń klasy III został "Mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych" w VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

styczeń 2010 r.
Kolejny sukces uczniów klasy III w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "Text Oxford Plus English Plus". Wszyscy uczestnicy zostali laureatami, a dwie osoby osiągnęły najwyższy możliwy wynik - laureat I stopnia z wyróżnieniem.

grudzień 2009 r.
Uczennica klasy I zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na kartkę świąteczną pt. "Happy Christmas".

październik 2009 r.
Wyniki przeprowadzonych w szkole kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w zakresie możliwości i warunków jakie stwarza placówka do pozostawiania przez uczniów na jej terenie książek  i innych rzeczy potrzebnych do zajęć potwierdziły, że nasza szkoła spełnia wszelkie normy w tym zakresie, a nawet je przekracza. Nasi uczniowie mają optymalne warunki, by nie przeciążać swoich kręgosłupów.

 


ROK SZKOLNY 2008/2009

maj 2009 roku
Bardzo dobre wyniki tegorocznych testów kompetencyjnych, sprawdzające efekty nauczania w każdej z klas - 92% stanowią wyniki w przedziale ocen od 4,5 do 6.

maj 2009 r.
Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Kangurek matematyczny". Dwóch uczniów klasy II osiągnęło najwyższy wynik w tej kategorii wiekowej - bardzo dobry.

maj 2009 roku
Prace plastyczne uczennic klasy I otrzymały I i II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "101 rad na zdrowe życie".

styczeń 2009 r.
Otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego Text Oxford Plus English Plus. Ośmiu uczniów klasy II zostało laureatami konkursu, w tym aż sześciu I stopnia. Wyniki cieszą podwójnie, ponieważ konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich.

grudzień 2008 r.
Uczniowie klasy II zdobyli Małą Odznakę PTTK - Turysta Przyrodnik w stopniu "odznaka popularna" oraz odznakę jubileuszową "Rok w Przyrodzie PTTK 2008".

 
ROK SZKOLNY 2007/2008

maj 2008 r.
Wyniki pierwszego testu kompetencji w klasie I zamykają się w średniej ocen 4,5.

luty 2008 r.
Budynek naszej szkoły został zgłoszony przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego do ogólnopolskiego konkursu w kategorii "Modernizacja roku 2007".

 


zapraszamy również do zapoznania się z:
 ciekawymi wydarzeniami  w naszej szkole/z udziałem naszych uczniów>> 
projektami i programami w jakich bierzemy udział>>
wynikami sprawdzianów po klasie VI i III>>

do góry