Informacje o szkolnych wydarzeniach z bieżącego i poprzedniego roku szkolnego znajdują się w aktualnościach.
Zapraszamy do lektury>>

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

czerwiec 2017 r.
Rok szkolny zakończyliśmy w nowej sali teatralnej. Poza tradycyjnym rozdaniem nagród w kilku kategoriach, po raz pierwszy w szkole podstawowej przyznaliśmy dyplomy za godną naśladowania postawę zaangażowania społecznego oraz wręczyliśmy gratulacje za szczególne osiągnięcia w realizacji pasji i zainteresowań pozaszkolnych - nasi uczniowie odnoszą sukcesy w szachach, piłce nożnej, waterpolo, pływaniu, tańcu, śpiewie i aktorstwie.

czerwiec 2017 r.
IX Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego i IX Szkolne Zawody Pływackie wyłoniły najlepszych.

czerwiec 2017 r.
W pełnym słońcu nad polskim morzem w Jarosławcu uczniowie klas starszych spędzili pięciodniową "zielona szkołę", a w tym samym czasie uczniowie klas młodszych ruszyli na trzydniowy podbój świętokrzyskiego.

czerwiec 2017 r.
W czasie spotkania honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma, w którym uczestniczyła dyrektor naszych szkół reżyser Sebastian Gonciarz z dużym zainteresowaniem dopytywał o nasze szkoły oraz musicalową pasję. Była również okazja do poznania jednego z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce - Janusza Krucińskiego. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na musical "Piloci" oraz zwiedzanie naszego ulubionego teatru od kulis.
materiał TM ROMA na fb>>maj 2017 r.
Pre-umowa podpisana! N
asza szkoła pozyskała środki z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie pięciu pracowni przedmiotowych - matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.

maj 2017 r.
Smaczne i zdrowe sałatki, kanapki, tarty, musli, soki, koktajle, smoothie i inne pyszności... otworzyliśmy szkolną cafeterię "Branch Cafe" -  nowe serce szkoły, miejsce spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli, naszych gości i przyjaciół.

maj 2017 r.
Przez trzy tygodnie w naszych szkołach goszczą wolontariusze organizacji AIESEC - Karla Avila Osuna z Meksyku i Foram Deepak Madhvani z Indii. Nasi goście tradycyjnie prowadzą konwersacje z j. angielskiego, a wolontariuszka z Meksyku język hiszpański. Realizują również zajęcia w ramach projektu "Understand" - jest to projekt wspierający cel zrównoważonego rozwoju ONZ numer 10 „Mniej nierówności”. Celem projektu jest promowanie społecznej, ekonomicznej, politycznej równości niezależnie od wieku płci, rasy, pochodzenia, wyznania czy statusu ekonomicznego.

maj 2017 r.
Uczniowie klas II, IIIa i IIIb wzięli udział w konkursie "W świętokrzyskie na zieloną szkołę" i nagrali filmiki promujące nasze województwo. Zapraszamy do oglądania:

filmik klasy IIIa>>
filmik klasy IIIb>>
filmik klasy II>>

maj 2017 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje sie w działania związane z budżetem obywatelskim. Wspieramy i promujemy projekt nr 17 - "Po sąsiedzku. Kuźnia relaksu i ogród sąsiedzki. Dwie przestrzenie wspólne", który zakłada powstanie dwóch skwerów do spotkań i rekreacji. Jeden z nich znajduje się na naszym osiedlu.

maj 2017 r.
Smaczne i zdrowe sałatki, kanapki, tarty, musli, soki, koktajle, smoothie i inne pyszności... otworzyliśmy szkolną cafeterię "Branch Cafe" -  nowe serce szkoły, miejsce spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli, naszych gości i przyjaciół.

kwiecień 2017 r.
Rozstrzygnęliśmy IX Edycję Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Mały Mistrz Pióra" pt. "Gdybym miał/a czarodziejską różdżkę..." Na konkurs wpłynęło 34 prace. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 12 osób. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


kwiecień 2017 r.
W nowej pracowni komputerowej poza nowoczesną infrastrukturę sieciową mamy więcej miejsca do zajęć z robotyki, która cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych uczniów.

kwiecień 2017 r
Uczniowie klas II-III uczestniczyli w niezwykłym koncercie artysty lutnika, który zagrał na instrumentach zrobionych z owoców i warzyw.

kwiecień 2017 r.
Naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium - atrakcyjna lekcja pełna pokazów astronomicznych.

kwiecień 2017 r.
Uczniowie klas IV-VI spotkali się z przedstawicielami straży pożarnej, którzy opowiedzieli o problemie wypalania traw, swoim zawodzie oraz pokazali zainteresowanym wyposażenie bojowego wozu strażackiego.

marzec 2017 r.
Nowa część naszego budynku już po odbiorach. Zaczynamy urządzanie wnętrz!

marzec 2017 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie uczniów klasy IIII b, podczas którego zaprezentowali napisane przez siebie książki.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2017 r.
W ramach projektu "Akademia Umiejętności" realizujemy nowy blok tematyczny - "Rozkosze łamania głowy", w czasie którego uczniowie klas IV-VI mają możliwość zastosować w praktyce myślenie logiczne i matematyczne. W czasie pierwszych zajęć układali figury geometryczne z wykorzystaniem luster, rozwiązywali zagadki logiczne oraz łamigłówki zapałczane. Poznali również pojęcie wstęgi mobiusa wykonując z nią różne eksperymenty.

marzec 2017 r.
Uczniowie klas II i III spotkali się z pracownikiem punktu informacji turystycznej w Ostrowcu, który opowiedział im o historii naszego miasta.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy VI, który fascynuje się okresem II wojny światowej poprowadził dla swojej klasy lekcję na temat wyposażenia żołnierza polskiego w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku.

marzec 2017 r.
Dwa miasta, dwie szkoły, dwie klasy i mnóstwo radości z wymiany korespondencji. Uczniowie klasy III b nawiązali kontakt z równolatkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie.

marzec 2017 r.
Uczniowie klas młodszych spotkali się ze znanym polskim perkusistą - Wojtkiem Kidoniem, który opowiedział o swojej pasji do muzyki, pokazał im różnorodne instrumenty perkusyjne oraz zagrał mini-koncert. to była fantastyczna lekcja muzyki.
materiał Lokalna.TV>> 
wywiad z Wojtkiem Kidoniem>>

marzec 2017 r.
Gości u nas Zviadi Revishvili - student prawa z Gruzji, który prowadzi zajęcia, zabawy i konwersacje w j. angielskim we wszystkich klasach.

luty 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona do udziału w eksperckich warsztatach konsultacyjnych dotyczących zmian w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, które odbyły się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

luty 2017 r.
Pani dyrektor na wybiegu, a uczniowie w roli asystentów Katarzyny Cichopek i Szymona Majewskiego, którzy poprowadzili aukcję w czasie charytatywnego pokazu mody "Dzieci-Dzieciom" - nasze szkoły już po raz trzeci włączyły się w wydarzenie organizowane przez fundację spełnionych marzeń i bałtowski kompleks turystyczny. Cały dochód został przeznaczony na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych fundacji - pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

luty 2017 r.
Dlaczego w naszych szkołach drugim wiodącym językiem jest język hiszpański? Bo angielski i hiszpański to okno na cały świat! O walorach nauki angielskiego nie trzeba już nikogo przekonywać, dlatego promujemy hiszpański. Zapraszamy do obejrzenia kampanii "Marca espańa".
materiał TVEspaniol>>

luty 2017 r.
W czasie ferii nasza kadra uczestniczyła w trzech inspirujących wydarzeniach dla entuzjastów edukacji - spotkaniu klubu "Budzących się szkół", spotkaniu klubu "Edulidera" oraz III Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Dwujęzycznych.

luty 2017 r.
Piękne słońce, ośnieżone stoki Szwajcarii bałtowskiej i radosna ekipa Konarskiego na nartach i snowboardzie. IX "biała szkoła" za nami.
materiał Lokalna.TV>>

luty 2017 r.
Nasza kadra wzięła udział w kolejnej inspirującej konferencji, której temat jest nam szczególnie bliski - "Edukacja to relacja" zorganizowanej przez Fundację EduTank i uniwersytet PWSP. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej edukacji są dobre relacje i wszyscy - kadra, uczniowie, rodzice - powinniśmy o nie dbać.
więcej informacji>>

styczeń 2017 r.
Wieczór zabaw, turniej gier planszowych i kino w śpiworach - klasa IV nocowała w szkole.

styczeń 2017 r.
Przez tydzień zajęcia j. hiszpańskiego w naszych szkołach prowadzi Jose Alvarez Ahumada z Meksyku. Fantastyczny student architektury, z którym mamy okazję nie tylko porozmawiać na ciekawe tematy, ale również poznać bliżej jego kraj, kulturę i zwyczaje.

styczeń 2017 r.
Uczniowie klas młodszych spotkali sie z Łukaszem Ligockim - instruktorem narciarstwa i snowboard'u, mistrzem polski Family Cup w narciarstwie alpejskim, który przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas uprawiania sportów zimowych, opowiedział o osiągnięciach polskich snowboardzistów oraz swoich doświadczeniach związanych z udziałem w polskiej ekipie olimpijskiej.

styczeń 2017 r.
Pierwsze wizualizacje nowego budynku ujrzały światło dzienne! Jako pierwszą zaprezentowaliśmy bibliotekę, bo to od niej zaczęło się marzenie o nowym obiekcie. Wszystkie projekty w konsultacji z dyrektorem naszych szkół i uczniami powstały w studio MJ Design Monika Juszczel.


grudzień 2016 r.
Uczniowie klas trzecich przygotowali świąteczny koncert dla sąsiadów z dziennego domu "Senior Wigor" oraz szkolnych kolegów i koleżanek.

grudzień 2016 r.
Uczniowie i nauczyciele klas IV-VI w ramach szkolnej akcji "gwiazdka też czyta książki" wymienili się pod choinką książkami, a po przerwie świątecznej obiecali podzielić się wrażeniami.

grudzień 2016 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczny kiermasz "Ciastko dla Krzysia", na którym można było kupić upieczone przez nich pierniczki i ciasta oraz zdrowe słodycze, a także ręcznie robione ozdoby świąteczne. Krzyś Kępczyk to trzyletni chłopiec, który urodził się z połową serduszka, przeszedł dwie operacje, a teraz czeka go trzecia i potrzebne jest wsparcie finansowe, żeby operacja mogła się odbyć jak najszybciej.

grudzień 2016 r.
Kolejny projekt AIESEC w naszych szkołach - tym razem zajęcia poprowadziły Jiani Li z Australii i Miica Esteron z Filipin.

grudzień 2016 r.
A tymczasem na Sienkiewicza takie widoki!grudzień 2016 r.
W czasie świątecznych warsztatów plastycznych uczniów, rodziców i nauczycieli powstało ponad 100 kartek, które przekażemy z życzeniami m.in. dla samotnych mieszkańców naszego osiedla, podopiecznych domu dziennej opieki "Senior Wigor" oraz domu pomocy społecznej przy ulicy Grabowieckiej.

grudzień 2016 r.
Uczniowie klas IV-VI zaangażowali się w projekt "Wylosuj anioła", który polega na wykonaniu kartek/listów wsparcia dla chorych dzieci. Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych. Jest bezterminowa i ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia, dodawanie mu otuchy i siły do walki z chorobą.
więcej informacji>>

listopad 2017 r.
To co u nas niewątpliwie jest wyjątkowe to tak wiele roczników dzieci pod jednym dachem. Mają oczywiście wydzielone strefy, ale często się widują, spotykają, bawią przy okazji różnych okoliczności, a do tego lubią i szanują... serce rośnie za każdym razem kiedy widzimy jak nasi uczniowie bawią się z przedszkolakami, czytają "zerówkowiczom" czy opiekują młodszymi kolegami i koleżankami w ramach projektu "Koala".

listopad 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Poczytajmy", którego celem jest kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży. w jego ramach nasi uczniowie m.in. tworzą kluby czytelnicze, organizują wymiany książek, czytają młodszym kolegom ze szkoły i przedszkola. Dzięki podejmowanym działaniom nie tylko popularyzują czytelnictwo w swoim najbliższym otoczeniu, ale i rozwijają przydatne w życiu umiejętności, takie jak umiejętność publicznych wystąpień, planowania i organizowania działań czy pracy w różnorodnych grupach.
informacje o programie>>

listopad 2016 r.
Z okazji międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń, zorganizowaliśmy szkolną zbiórkę pluszaków, gier i zabawek dla pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

listopad 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Jonas Baumgartner, licealista z Austrii, który przyjechał do nas na zaproszenie uczennicy klasy III gimnazjum, z którą w wakacje uczestniczyli w obozie Leaf Summer Leadership Camp w Bratysławie. W czasie tygodniowego pobytu w Ostrowcu Jonas prowadził w klasach IV-VI. Młodzieżowe inicjatywy cieszą nas najbardziej! zajęcia były fantastyczne, a w pamiątkowej dedykacji Jonas napisał m.in.: „…give your best because genuinely believe, that one day you will not only
reach for the stars, but you will hold them in your hands”.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2016 r.
W ramach działań z obszaru edukacji globalnej uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach opartych o „Mądre bajki z całego świata” wydane przez Kulczyk Foundation. Usłyszane opowieści stały się podstawą do wspólnego stworzenia plakatów przedstawiających historie wybranego kraju i ludzi, a przede wszystkim do rozmów z dziećmi o wartościach, otwartości, wrażliwości i zrozumieniu dla innego człowieka.
informacje o projekcie edukacyjnym "Mądre bajki z całego świata">>

listopad 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w forum eksperckim "Wiem. Czuję... pomagam! Empatia w szkole", którego tematyka zbiegła się w czasie z naszymi planami nadania formalnych ram szkolnemu projektowi zaangażowania społecznego w gimnazjum i liceum.

listopad 2016 r.
W klasach IV-VI odbyły się dyskusje na temat tego jak rozumiem pojęcie tolerancji, czym dla mnie jest, czy jestem tolerancyjny i od czego to zależy. Poruszanie tematów związanych z tolerancją, godnością, odpowiedzialnością za słowa, szanowaniem innych i byciem życzliwym wobec drugiego człowieka to ważny element lekcji wychowawczych w naszej szkole.

listopad 2016 r.
Obchodząc święto niepodległości nasza szkoła zmieniła barwy na biało-czerwone. Było uroczyście, patriotycznie i w tym roku wyjątkowo rozśpiewanie - pieśni patriotycznie śpiewaliśmy wspólnie, a chętni wzięli udział w indywidualnym konkursie wokalnym, który rozstrzygnęło uczniowskie jury. co ważne w uroczystościach wspólnie uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych. Piękny widok!

listopad 2016 r.
W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" uczniowie klas młodszych wspólnie przyrządzili i przy ponad piętnastometrowym stole zjedli zdrowe, smaczne śniadanie.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2016 r.
Uczniowie klas IV-VI w ramach halloween'owego popołudnia w szkole, wzięli udział w grze "Escape room", która polega na tym, by w godzinę wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego zagadek. Z zadaniem najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy V.

październik 2016 r.
Mamy już pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. Będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

październik 2016 r.
Miło nam poinformować, że od listopada do programu zajęć każdej z klas wprowadzamy zajęcia uważności i koncentracji. Ćwiczenie uważności wpływa na: lepsze poznanie własnego ciała, radzenie sobie z trudnymi emocjami, takimi jak złość czy smutek, dłuższe utrzymanie koncentracji i uwagi podczas zajęć, uciszanie myśli, które nie dają nam nic poza zmartwieniami, naukę bycia miłym dla świata i otaczających nas ludzi, radzenie sobie z tym, że czegoś nie można dostać, zwiększenie kontroli nad zachowaniami impulsywnymi, poprawę kontaktów społecznych.
więcej informacji o idei i potrzebie pracy nad uważnością>>

październik 2016 r.

Trzy szkoły i trzy szczęśliwe siódemki - mamy 777 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

październik 2016 r.
W związku z projektem zmiany podstawy programowej nauczania informatyki, nasza szkoła opracowała autorski program nauczania i przystąpiła do programu pilotażowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. pilotażem objęta jest klasa 4. Przewidywany czas trwania to cały cykl edukacyjny.
więcej informacji>>październik 2016 r.
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej spotkali się z policjantem. Podczas pogadanki przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dopytywali o zawód policjanta.

październik 2016 r.

W ramach Światowego Dnia Godności rozmawialiśmy z uczniami klas IV-VI o pięciu zasadach godności, zagadnieniu hejtu i mowy nienawiści wśród młodych ludzi, a także o tym że "słowa mają moc", więc wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na to jakich słów używamy w stosunku do innych ludzi.

październik 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Szkoła z klasą 2.0" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W piętnastej, jubileuszowej edycji uczestnicy koncentrują się na szkole jako miejscu, które służy nie tylko przygotowaniu do życia zawodowego, ale w którym życie toczy się każdego dnia, a wszyscy tworzący szkolną społeczność, mają wpływ na nauczanie/uczenie się, wzajemną komunikację i relacje. Planowane zmiany odnosić się będą przede wszystkim
do trzech obszarów: przestrzeni fizycznej i architektonicznej szkoły, jej wymiaru społecznego i wykorzystania nowych technologii. Zadania w programie oparto na elementach pracy metodą design thinking (myślenia projektowego). Nasza szkoła wybrała jako zadanie główne: dobre relacje. Cel: szkoła dba o dobre relacje i komunikację między wszystkimi członkami szkolnej wspólnoty.
informacje o programie>>
materiał z konferencji 15-lecia, w której uczestniczyliśmy>>

 

październik 2016 r.
Kolejny musical jaki obejrzeli chętni uczniowie klas IV-VI to "Rodzina Addamsów" w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Mieliśmy szczęście zobaczyć go w najlepszej obsadzie z Martą Wiejak, Tomaszem Steciukiem, Sylwią Banasik i Damianem Aleksandrem.
Maciej Pawłowski pod wpisem na fb o naszej kolejnej musicalowej wyprawie napisał: "to fantastyczne, że dzieci z tej szkoły mają szansę oglądać najlepsze tytuły musicalowe w Polsce!".
informacje o musicalu>>

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "World talks" międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Projekt obejmował tygodniowe zajęcia, które prowadziły: Nalle Navarro z Meksyku i Mariam Shioshvili z Gruzji. Była więc okazja doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański.

październik 2016 r.
W dniu patrona szkoły, który był innowatorem i reformatorem oświaty, nasi młodsi uczniowie mieli zajęcia z ulubionymi pomocami dydaktycznymi - lego, logico, kiddo i pus oraz multimedialnym programem Squla. Starsi natomiast wzięli udział w hiszpańskim karaoke, poznali zastosowanie kości na lekcjach matematyki i dowiedzieli się od czego zacząć czytanie książek po angielsku, a dodatkowo wszyscy uczestniczyli w tzw. „lekcjach odwróconych” kiedy uczniowie przejmują rolę nauczyciela.

październik 2016 r.
Jednym z wielu działań podejmowanych przez naszą młodzież w ramach szkolnej "Akademii Wolontariatu" jest projekt "Koala", który zakłada, że starszy chętny uczeń opiekuje się młodszym, stając się dla niego szkolnym przyjacielem, do którego można przyjść w każdej sprawie, pobawić się, poprosić o radę czy pomoc. W projekt zaangażowani są uczniowie wszystkich naszych szkół.

październik 2016 r.
Naszą szkołę odwiedzili przebywający w Ostrowcu w ramach programu Erasmus+ József Felleg z Rumunii, Marcella Capista z Włoch, Aljoscoa Schmidt z Niemiec oraz Pavel Dariush Novak z Bułgarii.
materiał Kuriera Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona w charakterze prelegentki do udziału w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Uczestniczyła w sesji "Nowe trendy w polskiej edukacji".
więcej informacji o wydarzeniu>>

Najmłodsi uczniowie wzięli udział w grze profilaktycznej straży miejskiej "Zapamiętaj obcego". W czasie gry tworzyli portrety pamięciowe osoby obcej, która na chwilę pojawiła się w klasie i "ukradła" torebkę, a następnie porównywali je z z faktycznym wizerunkiem poszukiwanej. Celem zajęć jest uświadomienie jak prawidłowo zachować się w takiej sytuacji.

wrzesień 2016 r.
Wybraliśmy radę uczniów! Nowym władzom życzymy aktywnego i twórczego udziału w życiu szkoły oraz owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

wrzesień 2016 r.
Uczniowie klasy IIIa i III b zwiedzili gmach sądu i poznali pracę pracowników wymiaru sprawiedliwości.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła uczestniczy w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym w tym roku pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" akcja ma na celu zachęcić wszystkich - tak dzieci, młodzież jak dorosłych - do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Jako, że do oddania nowego obiektu szkolnego coraz bliżej, dużo uwagi poświęcamy optymalnej aranżacji przestrzeni szkolnej. Nasza kadra uczestniczyła w kolejnej inspirującej konferencji - "Szkoła jako przestrzeń do nauki i życia" zorganizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Goethe Institut.

wrzesień 2016 r.
W Dniu Głośnego Czytania starsi uczniowie czytali bajki młodszym i naszym przedszkolakom.

wrzesień 2016 r.
Uczniowie klas młodszych spotkali się z dietetykiem, który opowiedział im o zasadach zdrowego żywienia i prawidłowych nawykach żywieniowych oraz poprowadził warsztaty kulinarne, w czasie których wspólnie przyrządzili pyszne zdrowe pasty.

wrzesień 2016 r.
Oferta zajęć dodatkowych naszej szkoły wzbogaciła się o nowe propozycje dla uczniów klas IV-VI. Są to: warsztaty z artystą plastykiem, zajęcia wokalne, robotyka oraz zajęcia, które łączą aktywność teatralną, twórcze myślenie i pracę nad emocjami realizowane w ramach szkolnego projektu "Akademia Kreatywności". W planach mamy jeszcze zajęcia logiczne - o ile tylko znajdziemy miejsce w planie zajęć, bo jest już wypełniony niemal po brzegi.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Mistrzowie kodowania", który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.
więcej informacji>>wrzesień 2016 r.
Piękna pogoda, rodzinna atmosfera, czas na rozmowy i zabawy w plenerze - zorganizowane po raz pierwszy śniadanie w szkolnym ogrodzie okazało się bardzo dobrym pomysłem na integrację środowiska. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2016 r.
Szkolna biblioteka wzbogaciła się o ponad czterdzieści nowych książek dla dzieci w języku angielskim. Zachęcamy do wypożyczania. Przegląd i rezerwacja zasobów dostępne w naszej e-Bibliotece>>

wrzesień 2016 r.
W szkolnym ogrodzie pojawiły się hamaki i leżaki - wszystko z myślą o nowych miejscach do zajęć w plenerze i wypoczynku między zajęciami.

wrzesień 2016 r.
Chociaż z poziomu nauczania języka angielskiego w naszych szkołach możemy być dumni, bo wyniki egzaminów zewnętrznych plasują nas od lat wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce, nie przestajemy się rozwijać. W związku z działaniami w obszarze edukacji dwujęzycznej zdecydowaliśmy o zwiększeniu wymiaru godzin języka angielskiego. W klasach młodszych będzie to czas poświęcony utrwalaniu materiału, a w klasach IV-VI, gimnazjum i liceum, czas dedykowany metodzie CLIL (content and language integrated learning) - zintegrowanemu kształceniu przedmiotowo-językowemu.

wrzesień 2016 r.
W ramach nawiązanej współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego w naszej szkole powstała gromada zuchów - "Iskierki". Wiek zuchowy to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z harcerstwem, a harcerstwo to przede wszystkim nauka i zabawa oparta o przyjacielskie relacje. Liczy się tu patriotyzm, wzajemna pomoc, dyscyplina, życzliwość i dobroć.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorząd uczniowski" oraz akcji "Samorządy mają głos".
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Wszystkim naszym uczniom i małym i dużym życzymy, żeby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, pozytywnych emocji i twórczego poszerzania wiedzy.

wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!

wrzesień 2016 r.
Tradycyjnie już, w ogrodzie i przy pięknej słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Powitaliśmy nowych uczniów, wśród nich pierwszą w historii naszej szkoły grupę "zerówkowiczów", a korzystając z uroków lata, pierwsze spotkania z wychowawcami również zorganizowaliśmy w plenerze.

wrzesień 2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta konarski_inspiracje_rodzice, w której każdy z członków - rodziców i nauczycieli Szkół Konarskiego - ma możliwość dodawania czy udostępniania interesujących i wartych przeczytania przez innych postów, artykułów, informacji, godnych polecenia stron, publikacji czy wydarzeń - wszystkiego co ważne w edukacji i wychowaniu dzieci i dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i rozwijać. Zachęcamy do przyłączenia się i aktywności.

wrzesień 2016 r.
Szkoła jest ważnym miejscem tworzenia relacji - w przyszłym roku szkolnym naszym priorytetem będą relacje międzyludzkie. Stąd nasz nowy projekt dedykowany działaniom z tego właśnie obszaru. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się pomysłami i współpracy. To wspólne zadanie dla całej szkolnej społeczności - uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

lipiec 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w inspirującej konferencji "INSPIR@CJE 2016 - jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?". Były to dwa dni pełne wystąpień entuzjastów edukacji, dzielenia się pomysłami i doświadczeniami. Wszystko z myślą o nieustającym rozwoju i uczeniu na miarę współczesnych czasów. 
program konferencji>>

czerwiec 2016 r.
Zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Pożegnaliśmy czwarty rocznik naszych absolwentów. Podsumowaliśmy tegoroczne sukcesy naszych uczniów. Rozdaliśmy ponad 150 nagród.
materiał Ostrowiec.News>>

czerwiec 2016 r.
Niespodzianka uczniów klasy III i ich rodziców - wychowawca klasy otrzymał w czasie zakończenia roku świadectwo z wyróżnieniem, średnią 6.0 i Oskara dla najlepszego wychowawcy.

czerwiec 2016 r.
Uczniowie wszystkich klas obejrzeli musical Autorskiej Szkoły Musicalowej "Koty - legenda miejska", a uczniowie klas IV-V także młodzieżowy dance musical ART FACTORY.

czerwiec 2016 r.
Przyłączamy się do Międzynarodowego Dnia Pustej Klasy, którego ideą jest opuszczenie 17. czerwca sal lekcyjnych i nauka na dworze. Zajęcia w terenie to częsta praktyka w naszej szkole, tym chętniej przyłączyliśmy się do akcji.
więcej informacji>>

czerwiec 2016 r.
W Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów uczniowie klasy III osiągnęli następujące średnie: j. polskiszkoła - 87%, województwo - 68%, kraj - 64%, matematyka:  szkoła - 93%, województwo - 67%, kraj - 64%, przyroda: szkoła - 76%, województwo - 60%, kraj - 57%.

czerwiec 2016 r.
Chętni uczniowie klasy VI przystąpili w Centrum Egzaminacyjnym Open Language School do międzynarodowego egzaminu Pearson Test of English na poziomie A2 (PTE General Level 1), a najmłodsi zdający, uczniowie klasy III na poziomie A1 (PTE Young Learners Springboard). Egzaminy PTE General uznawane są na całym świecie jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego, natomiast PTE Young Learners sprawdzają umiejętności i zdolności komunikowania się w tym języku. Całość oceniana jest w Wielkiej Brytanii. Wyniki poznamy za dwa miesiące.
PTE General - informacje>>
PTE Young Learners - informacje>>

czerwiec 2016 r.
Nasza szkoła jako jedna z 9. w województwie ukończyła wszystkie zadania w ramach realizacji II edycji projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". W czasie spotkania podsumowującego usłyszeliśmy o swojej pracy i podejmowanych działaniach dużo ciepłych słów. Dziękujemy!czerwiec 2016 r.
Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole", która polega na ustanowieniu rekordu w czytaniu w jednym momencie. Celem akcji jest pokazanie opinii publicznej, że młodzież czyta więcej, niż dorośli, a szkoła to najlepsze "narzędzie" do pracy nad niepokojącymi wskaźnikami czytelnictwa.
informacje o akcji>>

czerwiec 2016 r.
W tym roku w ramach "zielonych szkół" uczniowie klas II-III przez trzy dni zdobywają świętokrzyskie, a uczniowie klas IV-VI wyjechali na pięciodniową "zieloną szkołę" do Otmuchowa w województwie opolskim.

czerwiec 2016 r.
W ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem średnia klasy III wyniosła: j. polski - 95% (średnia wojewódzka - 76%, średnia krajowa - 74%), matematyka - 96 % (średnia wojewódzka - 71%, średnia krajowa - 68%), przyroda - 93% (średnia wojewódzka - 78%, średnia krajowa - 75%).

czerwiec 2016 r.
Kadra naszej szkoły wzięła udział w inspirującej konferencji - "Eduspaces 21 - otwieramy szkołę!" zorganizowanej przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, która odbyła się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Celem konferencji była prezentacja dobrych praktyk oraz dyskusja o potrzebach i rozwiązaniach w obszarze optymalnej organizacji przestrzeni szkolnej.
informacje o konferencji>>

czerwiec 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie czterech dyrektorów z województwa zaproszonych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika na konferencję z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej poświęconą systemowi doskonalenia nauczycieli, która odbyła się w Sejmie.
materiał MEN>>

czerwiec 2016 r.
W ramach ostatniego już w tym roku międzynarodowego projektu "KidSpeak" zajęcia w naszych szkołach przez tydzień prowadzili Jabbie Li z Kanady i Octavio Guerrero z Meksyku. Po raz kolejny mieliśmy więc okazję ćwiczyć nie tylko angielski,
ale i hiszpański.

czerwiec 2016 r.
Rozstrzygnęliśmy III Powiatowy Konkurs Literacki "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić". Dzięki pracom, które do nas wpłynęły wiemy jakiej szkoły oczekują uczniowie. Dziękujemy za sugestie, podpowiedzi i inspiracje. bardzo nas cieszy, że nasze szkoły wpisują się w ideę "szkoły marzeń".

maj 2016 r.
Nasi szóstoklasiści po raz kolejny najlepsi w mieście i powiecie oraz w pierwszej dziesiątce województwa w sprawdzianie szóstoklasisty. Średnia naszej szkoły w części 1 (j. polski i matematyka) wyniosła 71,67% (średnia krajowa - 62,05%, wojewódzka - 61,5%, powiatu - 59,7%, miasta - 58,08%), natomiast w części 2 (j. angielski) - 91,05% (średnia krajowa - 71%, wojewódzka - 69%, powiatu - 69,8%, miasta - 71,03%).
materiał Echa Dnia - województwo>>
materiał Echa Dnia - powiat>>

maj 2016 r.
Uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Ludowa Akademia Dziedzictwa” prowadzonych w ramach cyklicznej ogólnopolskiej akcji "Sztuka na kółkach".

maj 2016 r.
Naszą szkołę odwiedziła niezastąpiona w obszarze edukacji dwujęzycznej Aleksandra Zaparucha, która poprowadziła całodzienne szkolenie dla naszej kadry.

maj 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w przedpremierowym pokazie pierwszego dance musicalu polskich twórców "Art Factory" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.
o musicalu - materiał muzykoholicy.com>>
trailer musicalu>>
materiał Ostrowiec.News>>

maj 2016 r.
Miło nam poinformować, że jesteśmy w gronie szkół mających możliwość testowania zasobów platformy tigtag CLIL która zawiera materiały anglojęzyczne przeznaczone do nauczania przyrody w szkole podstawowej. W zasobach znajdują się filmy, gry, interaktywne mapy i karty pracy, które wzbogacają lekcje w ramach zajęć dwujęzycznych. Platforma zostanie oficjalnie uruchomiona jesienią 2016 roku.
platforma tigtag>>

maj 2016 r.
Tworzenie robotów to naszym zdaniem najsympatyczniejszy sposób na naukę programowania, stąd w przyszłym tygodniu rozpoczynamy wdrożenie robotyki LEGO w wersji WeDo na zajęciach komputerowych w szkole podstawowej, a w nowym roku szkolnym robotyka LEGO (w wersji Mindstorms EV3) będzie również częścią zajęć informatyki w naszym gimnazjum i liceum.
Nauka programowania i kodowania należy do priorytetów MEN w edukacji informatycznej.

maj 2016 r.
Na prośbę naszych uczniów do wiosenno-letniego planu zajęć klas IV-VI wprowadziliśmy zajęcia piłkarskie, które prowadzi zawodnik KSZO trener Przemysław Ryński.

maj 2016 r.
Uczniowie klasy IIb piszą i wydają swoje książki i zapraszają do wypożyczania.

maj 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem naszych szkół w Lokalna.TV .
Espresso z Kingą Wnuk>>

maj 2016 r.
Co jest dla nas ważne? prezentujemy credo naszych szkół.

maj 2016 r.
Włączamy się w ogólnopolski projekt "Dzień Dobrego Słowa" fundacji "Wychowanie do szczęścia". Celem inicjatywy jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu serdecznego języka w sytuacjach dnia codziennego. Mamy przekonanie, że dzięki propagowaniu zasad kulturalnego zachowania, przywiązywania uwagi do używania słów, które są miłe i nie sprawiają innym przykrości, świat może być lepszy.
informacje o projekcie>>

maj 2015 r.
Uczniowie klasy VI zaprojektowali i wykonali makietę lokalnego otoczenia pod kątem koegzystencji ludzi i zagrożonych gatunków zwierząt w ramach ekologicznego programu fundacji „Uniwersytet Dzieci".

maj 2016 r.
Jak efektywnie przygotowywać się do zajęć? Umiejętnie i sprawnie gromadzić, selekcjonować, opracowywać i zapamiętywać potrzebne informacje? Zapraszamy do obejrzenia materiału Lokalna.TV o naszym projekcie "Akademia Umysłu" dla uczniów klas IV-VI.
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2016 r.
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu w ramach akcji prewencyjnej straży pożarnej „Zgaś ryzyko”.
materiał Ostrowiec.News>>

kwiecień 2016 r.

Przedstawiamy wizualizację naszej rozbudowanej siedziby. Już nie możemy się doczekać!kwiecień 2016 r.

Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w Świętokrzyskiej Debacie Oświatowej - „Jak powinna być finansowana edukacja w Polsce?”, w której wystąpiła jako panelistka w części dotyczącej finansowania oświaty niesamorządowej. Była to jedna z 16 debat wojewódzkich organizowanych w ramach ogólnopolskiej debaty "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel. Dobra zmiana". W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, parlamentarzyści, licznie zebrani dyrektorzy i przedstawiciele organów prowadzących - łącznie ponad 450 osób.
materiał MEN>>

kwiecień 2016 r.
Społeczność klasy IV postanowiła integrować się również w weekendy. Na pierwszym wiosennym spotkaniu w Starej Dębowej Woli były podchody w lesie, rozwiązywanie rebusów, gry zręcznościowe, a przede wszystkim dobra zabawa.

kwiecień 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Zwykłych Niezwykłych Nauczycieli". Celem projektu ogólnopolskiego portalu o nowoczesnej edukacji - "Edunews" jest promowanie dobrych wzorców - osób, które będąc "zwyczajnymi" osobami, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu dokonują w szkołach rzeczy "niezwykłych".
link do Edunews - #‎zwykliniezwyklinauczyciele‬>>

kwiecień 2016 r.
Jako, że zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO bardzo spodobały się naszym uczniom, zamówiliśmy kolejne zestawy, tym razem do edukacji matematycznej oraz robotyki, która pozwoli dzieciom na poznanie podstaw programowania. Nasza kadra jest już w trakcie szkoleń.

kwiecień 2016 r.
Uczniowie klasy VI uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” zorganizowanej przez muzeum POLIN, której celem jest przywrócenie pamięci o powstaniu w Getcie Warszawskim. Symbolem przypominającym o wydarzeniach sprzed 73 lat są żonkile - kwiaty, które co roku składał pod pomnikiem bohaterów getta Marek Edelman - ostatni przywódca powstania.

kwiecień 2016 r.
Uczniowie i rodzice przygotowali piękną niespodziankę na ślub wychowawczyni klasy 1. Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność jest taka zgrana, serdeczna i kreatywna!

kwiecień 2016 r.
Do programu działań wychowawczych włączamy warsztaty o przyjaźni i podstawach budowania prawidłowych relacji społecznych dla najmłodszych uczniów.

kwiecień 2016 r.
Nasza szkoła przyłącza się do kampanii "Powiedz TAK" marki Danonki, która promuje odchodzenie od życia pełnego zakazów na rzecz mądrze używanych przyzwoleń, które budują w dzieciach samodzielność, uczą odpowiedzialności za własne zachowania i pokazują konsekwencje wyborów i działań – mów mądrze "Tak" dziecięcej samodzielności i szczęśliwemu dorastaniu!
11. wskazówek Małgorzaty Ohme dla dorosłych>>

kwiecień 2016 r.
Nowa szkolna akcja "Bon ton z uśmiechem" przypomina wszystkim o zasadach dobrego wychowania na co dzień. Tego tematu nigdy za wiele!

kwiecień 2016 r.
Rozstrzygnęliśmy VIII Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. „Mały Mistrz Pióra”. Tegoroczny tytuł brzmiał: „Jestem mieszkańcem innej planety - Marzę o podróży na ziemię”. Na konkurs napłynęło 37 prac - 19 z klas trzecich i 18 z klas drugich z siedmiu szkół podstawowych. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

kwiecień 2016 r.
W lokalnych mediach ukazała się pierwsza wspólna reklama wszystkich naszych placówek! 

 

kwiecień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego ma już wszystkie wymagane dokumenty do rozpoczęcia działalności! Założenie liceum jest czwartym i zarazem ostatnim etapem na ścieżce edukacyjnej od przedszkola do liceum, której idea powstała w 2003 roku.

kwiecień 2016 r.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną "Bądź kumplem, nie dokuczaj!" We wszystkich klasach odbyły się warsztaty, w czasie których nasi uczniowie opracowali kodeks zachowania - "Jak być dobrym kumplem."
więcej informacji o kampanii>>

marzec 2016 r.
Wzruszająca uroczystość podsumowująca wojewódzkie konkursy przedmiotowe i niesamowite brzmienie "We are the champions"... nasza piątoklasistka odebrała dyplom i medal laureata III konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.
materiał Echa Dnia>>

marzec 2016 r.
Nasza kadra uczestniczyła w inspirującym "EduCampie z mocą zmieniania świata". Spotkanie i warsztaty były kolejną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania wartościowych kontaktów i rozmów z ludźmi, którzy podobnie jak my zmieniają i rozwijają swoje szkoły, przełamują stereotypy i poszukują nowych lepszych rozwiązań. Nawiązane kontakty zaowocowały kilkoma dużymi pomysłami, które zostaną zrealizowane w nowym roku szkolnym.

marzec 2016 r.
Dyrektor szkoły ustanowił nagrody dla finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku otrzymało je trzy uczennice z klasy V i VI.

marzec 2016 r.

W pierwszym dniu wiosny w ramach "Board Game Zone" - naszej kolejnej akcji w obszarze edukacji dwujęzycznej rozegraliśmy Szkolny Turniej Gier Planszowych.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2016 r.
Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili instruktorzy Grupy Ratownictwa Medycznego PCK.

marzec 2016 r.
Nasza szkoła została przyjęta do ogólnopolskiego ruchu społecznego "Budząca się szkoła", którego celem jest inspirowanie do zmiany, dodawanie odwagi i wspieranie w rozwoju. Do tego, że każda szkoła może być wyjątkowa nie trzeba nas przekonywać. Wszystko jest kwestią chęci, pracy i zaangażowania społeczności szkolnej. Cieszymy się, że nasze działania mogą być inspiracją dla innych, chętnie podzielimy się doświadczeniami i zaangażujemy w proces zmiany na lepsze w polskich szkołach.
więcej informacji>> 

marzec 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowców Polskich warsztatach "Bilingual education - best practices", poprowadzonych przez niezastąpioną w obszarze edukacji dwujęzycznej Aleksandrę Zaparuchę. Z Krakowa przywieźliśmy mnóstwo pomysłów i inspiracji!

marzec 2016 r.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy uczniów klas III-VI na spotkania czytelnicze, na których będzie okazja porozmawiać na temat ciekawych książek, zapoznać się z nowościami wydawniczymi, podyskutować o czytelniczych zainteresowaniach.

marzec 2016 r.
"be open mindet", "work hard", "be creative", "respect oters", "enjoy life","never stop dreaming", "be kind", "never give up", "be possitive", "never say never", "smile", "be responsible", "your future depends on you", "enjoy little things", "impossible is nothing", "no pain no gain", "dreams come true"... - kolejna akcja dwujęzyczna w naszej szkole - "Motivators" - hasła, które zdobią szkolne ściany.

marzec 2016 r.
Uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach pt. "Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo" zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną.

marzec 2016 r.
"O konieczności zaangażowania, wytężonej pracy i wiary we własne marzenia oraz korzystaniu z doświadczeń innych, mocy współpracy w drodze do sukcesu..." dyrektor naszej szkoły mówiła podczas spotkania ze słuchaczami Centrum Kształcenia Ustawicznego.
materiał OstrowiecNews>>

luty 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Wybierz najpiękniejsze słowo" zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Ustawicznego z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego, który jest obchodzony 21. lutego. Słowo, które uznali za najpiękniejsze to "miłość", a swój wybór uzasadnili następująco - "każdy chce być kochany", "jest najważniejszym uczuciem","najpiękniejsza rzecz", "daje radość wszystkim ludziom", "towarzyszy nam przez całe życie".
materiał OstrowiecNews>>

luty 2016 r.
Rozpoczynamy cykl zajęć w oparciu o poradnik metodyczny "Etyka nie tylko dla Smyka" przygotowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ich celem jest wprowadzanie uczniów klas I-III w świat wartości tj. współdziałanie, uczciwość, prawdomówność czy odpowiedzialność, kształtowanie ich postaw etyczno-moralnych, w tym antykorupcyjnych oraz uczenie ich świadomego podejmowania właściwych etycznie decyzji.

luty 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Andrzej Łukasik - doradca Marszałka Województwa Adama Jarubasa do spraw Międzynarodowych, koordynator projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" oraz pochodzący z Australii Robert Cassettari. Goście zwiedzili naszą siedzibę, przyjrzeli się naszej pracy oraz podejmowanym działaniom w obszarze dwujęzyczności. Poprowadzili również zajęcia z uczniami klasy VI i gimnazjum. przedstawiciel UM wyjaśnił im co legło u podstaw idei dwujęzycznego nauczania w naszym województwie, zwracając uwagę na istotę podnoszenia kompetencji językowych w społeczeństwie i jej powiązanie z poziomem PKB, a pan Cassetarii opowiedział o swoim kraju, obrazując całość fantastycznymi zdjęciami. Pytań było tak dużo, że z planowanej godziny zajęcia przedłużyły się do dwóch. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy również uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>luty 2016 r.
W związku z działaniami w zakresie edukacji dwujęzycznej wprowadzamy od czwartej klasy szkoły podstawowej nową szkolną tradycję - "English Friday". W tym dniu wszyscy na przerwach, przed lekcjami i po lekcjach posługujemy się tylko językiem angielskim.

luty 2016 r.
Jak co roku w naszych szkołach obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Bezpieczeństwo w sieci, któremu poświęcamy dużo uwagi przez cały rok, to obowiązkowa i bardzo ważna lekcja dla każdego, a szczególnie dla dzieci i młodzieży.
więcej informacji o DBI>>

luty 2016 r.
Rozpoczęliśmy II etap rozbudowy naszej siedziby. Na powierzchni ok. 750 m.kw. powstaną m.in. kolejne sale zajęć, biblioteka z czytelnią, cafeteria i sala teatralna. W planach mamy również III ostatni etap, który jest obecnie projektowany o powierzchni ok. 1200 m.kw. przeznaczony na zaplecze sportowe dla wszystkich placówek. Powstanie przy nim również boisko wielofunkcyjne i nowe miejsca parkingowe.

luty 2016 r.
To był niesamowity wieczór! Zwiedziliśmy kulisy i najnowocześniejszą w Europie Środkowej scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej, obejrzeliśmy kultowy musical "Upiór w operze" w rewelacyjnej obsadzie i wyjątkowym brzmieniu (tylko w OFiP można usłyszeć 52-osobową orkiestrę, 24-osobowy chór i prawdziwe organy), a po spektaklu spotkaliśmy się z Upiorem/Erykiem - Damianem Aleksandrem, Christine Daae - Kają Mianowaną, Raoulem de Chagni - Rafałem Supińskim i Maciejem Pawłowskim - kierownikiem muzycznym i dyrygentem spektaklu, którzy opowiedzieli nam o przygotowaniach do musicalu i swojej pracy.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2016 r.
Uczniowie klasy IIb wyszli z inicjatywą zorganizowania klasowego dnia klocków Lego. Wszyscy przynieśli w tym dniu swoje ulubione zestawy, a nawet całe kolekcje. poza wspólną zabawą i opowieściami o swoich zainteresowaniach, dowiedzieli się również jaka jest historia klocków lego, gdzie i w jaki sposób są produkowane oraz zdobyli wiele innych ciekawych informacji na ich temat.

luty 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została przyjęta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do Grupy Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji, której celem jest ogólnopolska debata nad reformą edukacji i wspólna praca nad zmianami w polskich szkołach. Eksperci będą pracowali w 16 grupach, z których każda zajmie się inną tematyką.
więcej informacji>>

luty 2016 r.
Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęliśmy przygodę z klockami Lego. "Lego Education" to znane od lat na świecie, a debiutujące w Polsce pomoce edukacyjne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie klocków Lego w wielu obszarach nauczania, rozwijając kluczowe kompetencje niezbędne w xxi wieku. Startowy zestaw LearnToLearn dla najmłodszych uczniów stworzono z myślą o nauce matematyki, czytania i pisania, nauk społecznych oraz ścisłych. Nauka z klockami Lego motywuje do wspólnej pracy, eksploracji, kreatywności i logicznego myślenia, a przy tym sprawia mnóstwo radości.

luty 2016 r.
Nasze szkoły przystąpiły do projektu fundacji Panoptykon "Cyfrowa Wyprawka". Jego założeniem jest edukacja w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z komputera, telefonu, internetu, skłonienie do refleksji nad tym jakie konsekwencje może mieć umieszczanie tam informacji o sobie i innych oraz przygotowanie do życia w cyfrowym świecie.
informacje o projekcie>>

styczeń 2016 r.
Czas wolny od zajęć lekcyjnych to dla naszej kadry okres, który z myślą o nieustającym rozwoju naszych placówek, również jest bardzo intensywny. Tym razem, w związku z rozwojem w kierunku edukacji dwujęzycznej, jak i planowanym utworzeniem liceum ogólnokształcącego, dyrektor naszych szkół i szkolni koordynatorzy działań w zakresie dwujęzyczności odwiedzili Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach. W czasie wizyty uczestniczyli w zajęciach na wszystkich poziomach nauczania oraz poznali szczegóły dotyczące prowadzenia szkół międzynarodowych i programu międzynarodowej matury. To były bardzo inspirujące dni.

styczeń 2016 r.
Nasze szkoły włączyły się w akcję pomocy dla mamy i trójki małych dzieci "Dom dla Rodziny", które w pożarze straciły dobytek życia.

styczeń 2016 r.
Aktywność naszych szkół na różnorodnych płaszczyznach została zauważona również poza granicami kraju! Nasze szkoły odwiedziła Lubica Vladulovicova, współtwórca "LEAF Academy" - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów w Bratysławie, której celem jest nie tylko przygotowanie młodych ludzi do osiągnięcia sukcesu w przyszłości, ale również zadbanie o to, by chcieli żyć i pracować w swoich krajach w centralnej europie, a nie wyjeżdżać na zachód. Lubica w czasie całodziennego pobytu zwiedziła naszą siedzibę i spotkała się z uczniami wszystkich klas.styczeń 2016 r.
W pierwszym dniu nowego roku nasza szkoła zadebiutowała na facebook'u.
Zapraszamy do polubienia i odwiedzania naszej strony!
link do fb>>

styczeń 2016 r.
W ramach kolejnego projektu AIESEC zajęcia w naszych szkołach prowadzą Khrystyna Kuzyk z Ukrainy i Samir Seyidzade z Azerbejdżanu. Projekt, w którym biorą udział klasy starsze nosi nazwę "Next Step", a jego tematyka obejmuje m.in. motywowanie młodych ludzi do ciągłego rozwoju. W klasach młodszych skoncentrujemy się na poznawaniu nowych kultur, otwartości na świat i nauce angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2015 r.
Naszą szkołę odwiedził chór seniorów "Canto Amici", który wystąpił dla naszych uczniów prezentując świąteczny koncert kolęd.

grudzień 2015 r.

W ramach świątecznej pracy domowej nasi uczniowie i ich rodzice mieli za zadanie napisać na papierowej bombce życzenia, które stworzyły kolorowy, ponad trzydziestometrowy, łańcuch świąteczno-noworocznych życzeń ozdabiający szkolny korytarz. Oby się spełniły!

grudzień 2015 r.
Uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach staropolskich tradycji bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2015 r.
W związku z polską premierą filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", Rada Uczniów zorganizowała Szkolny Dzień "Gwiezdnych Wojen", który poprzedził wspólne wyjście do kina.

grudzień 2015 r.
Uczniowie i rodzice z klasy VI wzięli udział w akcji "Szlachetna paczka". Pozostałe klasy jak co roku zaangażowały się w świąteczną zbiórkę dla dzieci z najuboższych rodzin wielodzietnych pod patronatem Gazety Ostrowieckiej oraz przygotowanie kartek z życzeniami dla samotnych mieszkańców naszego osiedla.

grudzień 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności”, która polega na zapaleniu w niedzielę 13. grudnia o godz. 19.30 w oknach szkół, domów i urzędów świecy upamiętniającej ofiary stanu wojennego.
więcej informacji o akcji>>

grudzień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej Echa Dnia i Galerii Echo "VIP-y malują bombki". Cały dochód z licytacji bombek - ponad 18 tysięcy złotych - trafił do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kielcach i podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka - czteromiesięcznej Amelki, która urodziła się z poważną wadą serca.
materiał Echa Dnia>>

grudzień 2015 r.
Napisz list. Zmień życie! Uczniowie klasy VI wzięli udział w organizowanym przez Amnesty International Maratonie Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy do Prezydenta Uzbekistanu i Ambasady Uzbekistanu w Warszawie w sprawie uwolnienia uzbeckiego dziennikarza, który torturami został zmuszony do przyznania się do popełnienia przestępstw "przeciwko państwu" i przebywa w więzieniu.

grudzień 2015 r.
Nasza szkoła jest regionalnym koordynatorem ostatniej tury akcji Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki!

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy V wzięli udział w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską. W trakcie którego pisarka promowała swoją najnowszą książkę pt. "Która to Malala?" opowiadającą o 17-letniej laureatce pokojowej Nagrody Nobla - Malali Yousafzai. Spotkanie wpisało się również w nasze działania podejmowane w ramach edukacji globalnej.

listopad 2015 r.
Naszą szkołę odwiedził Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży. Barbara Zamożniewicz poza spotkaniem z uczniami klasy szóstej, na którym przybliżyła rolę i zadania rzecznika, przeprowadziła również warsztaty o idei oraz walorach aktywności społecznej i wolontariatu. Opowiedziała także o działających lokalnie organizacjach, do których warto się przyłączyć. Pani rzecznik zwiedziła również naszą szkołę i była pod wrażeniem jej siedziby i funkcjonowania.
więcej informacji o ŚRzM>>
materiał Lokalna.TV>>"
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" zorganizowanym przez Fundację Spełnionych Marzeń i Bałtowski Kompleks Turystyczny, w którym wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni fundacji. W wydarzenie zaangażowali się również nasi gimnazjaliści, którzy prezentowali przedmioty na aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z akcji - blisko 40 tysięcy złotych - został przeznaczony na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi.
materiał TVP Kielce>>
materiał Echa Dnia>>
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się w zbiórkę zabawek fundacji "Mam Marzenie" dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych w Polsce. Wszystkie zebrane maskotki, książeczki, gry i puzzle zostały przekazane 25. listopada, w międzynarodowym dniu pluszowego misia, do świetlicy oddziału hematologii i onkologii Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.
więcej informacji>>
materiał Echa Dnia>>

listopad 2015 r.
W Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kolorowym happeningu, w czasie którego rysowali i spisywali najważniejsze ich zdaniem prawa. W wyniku wspólnej twórczej pracy powstało osiemnastometrowe dzieło oraz spis praw, które ozdobiły szkolny korytarz.

listopad 2015 r.
W naszej szkole odbyła się pierwsza szkolna giełda wymiany książek. Mamy również szkolną półkę bookcrossing'ową.

listopad 2015 r.
W ramach tygodnia edukacji globalnej nasze szkoły włączyły się w projekt "Kulczyk Foundation" - "Edukacja Globalna - Efekt Domina". Ideą edukacji globalnej jest przybliżenie młodzieży sytuacji krajów rozwijających się i pomaganie jej w zrozumieniu globalnych współzależności oraz skłonienie do refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, które mają wpływ na jakość życia innych ludzi. Proponowane przez fundację szkolne lekcje empatii i wrażliwości mają na celu kształtowanie postawy aktywnej odpowiedzialności i uczą działania dla dobra innych
więcej informacji>>

listopad 2015 r.
Ruszył nasz nowy projekt dla klas IV-VI pt. "Akademia Umysłu". Projekt zakłada realizację zajęć obejmujących nowoczesne metody usprawniające proces uczenia się, przygotowywania materiału do nauki, opracowywania go i zapamiętywania, zadania usprawniające logiczne myślenie, techniki koncentracji i relaksacji, zapamiętywanie ciągów wyrazów, liczb, sekwencji zdarzeń i słów z języków obcych, ćwiczenia na kościach do gry usprawniające szacowanie i poszerzające
jednostkę informacyjną, co wpływa na sprawniejsze czytanie ze zrozumieniem, kinezjologię edukacyjną, ćwiczenia wzroku, notowanie mapami myśli, stosowanie piktogramów przy nauce wierszy i tekstów, techniki radzenia sobie ze stresem. Dwugodzinne warsztaty zaplanowano raz w miesiącu przez cały rok w każdej z klas. Zajęcia poprowadzą trenerzy Akademii Nauki.

listopad 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek. Było nam niezmiernie miło kiedy zaglądając do kolejnych klas powiedziała do naszych uczniów: "Macie piękną szkołę".listopad 2015 r.
Konferencja "Edukacja na nowo w laboratorium szkoły przyszłości", która odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przyniosła nam wiele inspiracji. Szczególnie spodobały się nam pomoce dydaktyczne LEGO Education na zajęciach klas młodszych i LEGO Robotyka na zajęciach informatyki w klasach IV-VI, szkolne kluby "Memorylab", gry szkoleniowe i edukacyjne "Experience Corner" dla najstarszych uczniów, wykorzystanie trendu BYOD (Bring Your Own Device) w szkole oraz platforma e-Podręczniki.

listopad 2015 r.
Uczniowie klas I-III biorą udział w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc", którego celem jest uświadomienie dzieciom, że zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepszy start w dobry dzień. W dniu zdrowego śniadania wszystkie klasy wspólnie przygotowały zdrowe śniadanie.
więcej informacji o programie>

listopad 2015 r.
Nasze placówki jako pierwsze w mieście i powiecie wprowadzają zajęcia metodą "TRIZ-Pedagogiki". To kapitalny sposób uczenia, który stawia przede wszystkim na efektywne myślenie, samodzielne rozwiązywanie problemów i poszukiwanie rozwiązań oraz odnajdowanie się w trudnych sytuacjach. Jako, że TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) najlepiej wdrażać w codziennych zajęciach od najmłodszych lat, zaczynamy od przedszkola i szkoły podstawowej. Pierwsze zajęcia z uczniami wszystkich klas poprowadzili: dr Irena Stańczak, metodyk TRIZ, Jan Boratyński - wiceprezes fundacji "TRIZ Polska", ekspert i Anna Kralka-Jachowicz, trener TRIZ.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>

listopad 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Wybieram wodę", który jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Celem programu i towarzyszącej mu kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu,
wybór dobrej jakości wody oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
więcej informacji>>

listopad 2015 r.
Pamiętamy! Nasi uczniowie zapalili znicze na grobach poległych za Ojczyznę.

październik 2015 r.
W tym roku w Halloween, zaprosiliśmy uczniów klas starszych na "Szkolny wieczór halloweenowy", czyli wspólne oglądanie koszmarrrrrnych filmów oraz halloweenowe zabawy i konkursy.

październik 2015 r.
Uczniowie klasy IV i V dołączyli do realizacji międzynarodowego programu "Destination Imagination - oczyma wyobraźni". Jest to największy na świecie edukacyjny program dla dzieci i młodzieży, rozwijający kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, który daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonego potencjału dziecięcej wyobraźni.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2015 r.
Uczniowie klasy IV realizują projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła", w ramach którego monitorują i analizują swoje postępy w nauce języka polskiego. "Lepsza Szkoła" daje możliwość systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności oraz porównania swoich wyników z wynikami innych szkół nie tylko z terenu miasta czy województwa, ale również z całej polski.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2015 r.
Co to jest polityka? Kto może zostać politykiem? Jaki powinien być polityk? Na trudne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej kilka dni przed wyborami parlamentarnymi odpowiadali uczniowie klas I-III.
Rozmowy (nie)kontrolowane - materiał Lokalna.TV>>

październik 2015 r.
W klasach III-VI działa "Literacki Klub Poszukiwaczy Przygód", którego celem jest promowanie spontanicznej twórczości pisarskiej uczniów. najlepsze prace wysyłane są na konkursy literackie i wywieszane na szkolnej tablicy, żeby inni mogli się z nimi zapoznać. Inspirację do tej inicjatywy zaczerpnęliśmy z czasopisma "Victor Junior", które prenumerujemy.

październik 2015 r.
"Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną..."  Słowa Janusza Korczaka, idealnie korelujące z symbolem sięgania gwiazd i spełniania marzeń w logo naszej szkoły towarzyszyły tegorocznym pierwszoklasistom podczas ślubowania.

październik 2015 r.
Nasze szkoły biorą udział w obchodach Światowego Dnia Godności, który jest zwieńczeniem całorocznych działań w ramach idei Global Dignity. 21. października w szkołach na całym świecie nauczyciele rozmawiają z uczniami o godności. Projekt ma na celu pokazać młodym ludziom, jak ważne jest poczucie własnej wartości i szacunek dla drugiego człowieka.
więcej informacji>>

październik 2015 r.
Do naszej szkoły przez tydzień do klasy V uczęszcza uczennica ze Szkocji, która ma okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia w polskiej szkole, a nasi uczniowie dowiedzieć się jaki jest szkocki system edukacji. Dla obydwóch stron to bardzo ciekawe doświadczenie.

październik 2015 r.
Od poniedziałku bierzemy udział w projekcie "World Talks", który jest kolejną okazją do poznawania innych kultur, przełamywania stereotypów, poszerzania horyzontów i doskonalenia znajomości języków obcych. Zajęcia prowadzą wolontariusze AIESEC Usama Kamran Pakistanu i Leslie Leyva z Meksyku.

październik 2015 r.
W Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas IV-V wystawili spektakl "Sen o Konarskim" i zorganizowali konkurs wiedzy dla młodszych klas, a nasi gimnazjaliści przygotowali prezentację o patronie i wzięli udział w quizach na temat jego biografii.

październik 2015 r.
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w nagraniu programu o służbie zdrowia widzianej oczami dzieci. Filmik "Medycyna oczami dziecka" został wyemitowany na uroczystości z okazji 40-lecia szpitala powiatowego w Starachowicach, a całość nagrania została podzielona na odcinki emitowane w informatorze PZOZ "Zdrowym być".
materiał TV.Starachowice - Medycyna oczami dziecka >>
materiał TV.Starachowice - Kim jest anestezjolog >>

październik 2015 r.
Nasza szkoła pozyskała środki w ramach programu MEN "Książki naszych marzeń" i zakupiła 65 pozycji popularnej literatury młodzieżowej do biblioteki szkolnej.
lista książek wybranych przez naszych uczniów>>

październik 2015 r.
Uczniowie klasy VI obejrzeli musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo.

wrzesień 2015 r.
Do programu zajęć dodatkowych, na prośbę naszych uczniów i ich rodziców, dołączyliśmy taniec nowoczesny. Zajęcia oparte na technice tańca jazzowego i klasycznego z wykorzystaniem elementów gimnastyki tanecznej prowadzi Monika Wielińska - dwukrotna mistrzyni Polski w kategorii dance freestyle, instruktorka m.in. Klaudii Sadło, finalistki 8 edycji "You can dance".

wrzesień 2015 r.
Niesamowita świętokrzyska młodzież i występ jakiego w Ostrowcu nie było! Musicalem "Przygody Dorotki w krainie OZ", w obecności przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, zainaugurowano powstanie "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną". Uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich w rolach głównych dwie nasze uczennice, zagrali w Ostrowcu trzy spektakle w wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, a po premierze otrzymali owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach aktorskich, które poprowadziła aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie - Katarzyna Maria Zielińska. Tematyka warsztatów obejmowała elementy różnych metod aktorskich oraz konkretnych sposobów pracy nad rolą i interpretacją tekstu, ćwiczenia nad wyobraźnią sceniczną, elementy improwizacji w ruchu i zadania aktorskie.

wrzesień 2015 r.
Kolejny międzynarodowy projekt AIESEC za nami. tym razem zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Belen Blustamante Blanco z Hiszpanii, Elnaz Sabahi z Iranu i Francesko Beqiri z Albanii. Mieliśmy okazję poznać nowe kultury i kraje oraz doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański. Na zajęcia zaprosiliśmy również uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 5.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły jest inicjatorem idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną, która zakłada kształcenie młodzieży z województwa świętokrzyskiego w zakresie tańca, śpiewu i aktorstwa oraz wystawianie na scenach Ostrowca, Skarżyska i Starachowic pełnoformatowych musicali znanych z wielkich scen. Honorowymi patronami są Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenci Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic
i Skarżyska Kamiennej.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Nasze uczennice "po godzinach" kwestowały na rzecz Viktorii Pongowskiej - utalentowanej ostrowieckiej uczennicy, która zmaga się z ciężką wadą serca. Na jej leczenie potrzeba 130. tysięcy złotych. W szkole również włączamy się w tą szlachetną akcję.
materiał Lokalna.TV>>
więcej informacji na temat akcji |facebook|

wrzesień 2015 r.
Nasza szkoła zaangażowała się w propagowanie kampanii społeczna dla rodziców "Nielot czy orzeł?: Kiedyś Twoje dziecko rozwinie skrzydła. Od Ciebie zależy czy będzie latać.
spot "Nielot czy orzeł">>

wrzesień 2015 r.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Naszym priorytetem pozostaje niezmiennie tworzenie szkoły nowoczesnej, przyjaznej, bezpiecznej, o wysokim poziomie edukacji, która rzetelnie przygotuje swoich uczniów do kolejnych etapów kształcenia. Od tego roku, w związku z udanym pilotażem w ramach projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności", naszym celem jest również rozwój w kierunku edukacji dwujęzycznej.
materiał Lokalna.TV>>

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec/sierpień 2015 r.
Wakacje wakacjami, a w naszych szkołach jak co roku o tej porze praca wre! Remonty, doposażenia, inwestycje, szkolenia, nowe plany i projekty. Najkrócej mówiąc na wypoczynek nie ma czasu... ale za to jaka satysfakcja.

czerwiec 2015 r.
Środki zebrane w ramach akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc" zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a poniżej laurka i podziękowanie klasy II, które jest o wiele cenniejsze niż każdy, nawet największy i najpiękniejszy bukiet.

czerwiec 2015 r.
Nocowanie w szkole to jedna z ulubionych tradycji naszych uczniów. Tym razem w szkolnym ogrodzie pod namiotami nocowali uczniowie klasy III.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka niosę pomoc", która polega na tym, żeby zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli na koniec roku przekazać środki, które zostałyby na nie przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zamiast kwiatem można podziękować nauczycielom w inny sposób - słowem, gestem, uśmiechem.
facebook>>
materiał Radia Eska>>czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie byli na kolejnej premierze Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego - "Przygody Dorotki w krainie Oz". Po barwnym spektaklu mieli możliwość porozmawiać z reżyserem i aktorami o tym jak powstaje taki musical, jak długo trwają przygotowania, w ile ról musi się wcielić każda z osób na scenie, czy trudno jest połączyć taniec, aktorstwo i śpiew itp. Miło nam poinformować, że w obsadzie, wśród młodych, zdolnych artystów były również nasze uczennice.

czerwiec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona przez Świętokrzyskie Forum Młodych Lewiatan do udziału w charakterze prelegentki w V edycji projektu „Szpilki w biznesie”. W ramach projektu organizowane są spotkania kobiet, które odniosły
w życiu sukces z młodymi kobietami stojącymi u progu kariery zawodowej. Spotkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań. potkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań. Projekt zwyciężył w Rankingu Najwyższa Eventualność 2015 w kategorii Rozwój.
o wydarzeniu - portal Nasze Kielce>>
o wydarzeniu na fb>>
prelegentki V edycji>>

Ranking Eventualność 2015>>

czerwiec 2015 r.
Historyczna chwila! Uczniowie szkół niepublicznych po raz pierwszy w historii Ostrowca zostali zaproszeni do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" i mają szansę ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta. Jest to kolejne działanie prezydenta Jarosława Górczyńskiego pokazujące jego zaangażowanie na rzecz równego traktowania wszystkich uczniów niezależnie od tego do jakiego typu szkoły uczęszczają. Dziękujemy! I cieszymy się, że to co jest już standardem w wielu miastach Polski staje się nim również w Ostrowcu.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w badaniu naukowym dotyczącym stylu podejmowania decyzji przez dzieci realizowanym przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

maj 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w wojewódzkim projekcie „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". Po zakończonym etapie szkolenia kadry, rozpoczynamy pierwsze zajęcia:) Do pilotażu zgłosiliśmy edukację wczesnoszkolną, przyrodę, technikę i zajęcia komputerowe.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando K-Coy - pasjonaci militariów oraz życia wojskowego, odtwarzający żołnierzy brytyjskich z 42. jednostki komandosów angielskiej marynarki. Na spotkaniu z uczniami klasy VI i gimnazjalistami opowiedzieli o swojej pasji i o tym czym jest odtwórstwo historyczne, jak również zaprezentowali swoje umundurowanie i repliki broni palnej oraz podstawy medycyny taktycznej i kamuflażu.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasza szkoła włączyła się do programu "Zagród Edukacyjnych", które poza ideą promocji terenów wiejskich, są ciekawym pomysłem na urozmaicenie i wzbogacenie procesu kształcenia. W ramach programu uczniowie biorą udział w wycieczkach organizowanych do gospodarstw wiejskich, w których prowadzona jest edukacja w zakresie: produkcji roślinnej lub zwierzęcej, przetwórstwa płodów rolnych, świadomości ekologicznej i konsumenckiej oraz dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej. Jako pierwsi na zajęcia do Zagrody Edukacyjnej wybierają się uczniowie klasy III. Z uwagi na ciekawy wybór tematów zajęć zdecydowaliśmy się na odwiedzenie "Pytlówki".
więcej informacji o projekcie>>

kwiecień 2015 r.
Rozpoczynamy zajęcia z biblioterapii w klasach IV-VI. Biblioterapia opiera się głównie na wykorzystywaniu terapeutycznych wartości literatury - najlepszego źródła bodźców do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Czytanie lub szerzej - czytelnictwo, przyczynia się rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni, kształtowania postaw i zachowań, wzbogaca słownictwo, wiedzę i wyobraźnię, może być także inspiracją do różnych przejawów aktywności intelektualnej np. dyskusji, recytacji, działalności plastycznej itp., albo tylko formą rekreacji. zajęcia poprowadzi pani Renata Nowacka.

kwiecień 2015 r.
Zakończyliśmy cykl zajęć otwartych w tym roku szkolnym. Rodzice uczniów klas I-III mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia z edukacji polonistycznej i matematycznej w ramach edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielski i zajęcia z komputerem, klasy IV - j. hiszpański i j. polski, klasy V - przyrodę i j. angielski, a klasy VI - historię i matematykę.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy V i VI uczestniczą w obozie Euroweek - Szkoła Liderów. Pięciodniowy obóz obejmuje różnorodne zajęcia w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata, w tym: team building, warsztaty z zakresu m.in prezentacji/ autoprezentacji, asertywności i negocjacji, debata oksfordzka, nauka tańców międzynarodowych, a do tego codzienny "energizer" i poznawanie różnych krajów, a na zakończenie multicultural party:)

kwiecień 2015 r.
Uczniowie z klasy V i VI wzięli udział w warsztatach o zaufaniu połączonych z promocją książki Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej pt. "Zaufanie". Organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z Tej Bajki.
link do książki>>
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej „Przytul hejtera”, która ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Co to jest Wielkanoc, tradycja, pisanka, śmigus-dyngus? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane" - Wielkanoc>>

marzec 2015 r.
Na zaproszenie uczniów Chreptowicza, w ramach akcji promującej zdrowie, uczniowie klas IV-VI tańczyli zumbę. Zajęcia poprowadziła Ewelina Jabłońska, uczennica klasy trzeciej, która będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie
w finale XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dobrych Uczynków” organizatorem jest fundacja "Fabryka Aktywności Młodych", a jego celem promocja bezinteresownego czynienia dobra na rzecz innych oraz promocja wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce. Nasi uczniowie czytali książki przedszkolakom, organizowali dla nich zabawy, "sprzedawali" zrobione przez siebie kwiaty "za jeden uśmiech", zbierali karmę dla bezdomnych psów, narysowali plakat na rzecz ratowania zagrożonych wyginięciem tygrysów i zanieśli kartki świąteczne do samotnych osób mieszkającym na naszym osiedlu, życząc im wszystkiego dobrego na święta. A co najważniejsze były to ich własne pomysły:)

marzec 2015 r.
Bierzemy udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu AIESEC - "PEACE Cross-cultural Understanding". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty w j. angielskim, a jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz doskonalenie j. angielskiego. Zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Lawrence (Victor) Chukwudi z Nigerii, Theodoros Kafounis z Grecji i Hajar Idrissi z Maroko.

marzec 2015 r.
Kolejna przygoda z wielką sceną musicalową za nami - niespełna miesiąc po premierze nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć w TM Roma musical "Mamma Mia!".
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
informacje o musicalu>>
fragment musicalu>>


marzec 2015 r.
Rozstrzygnęliśmy VII Międzyszkolny Konkurs Literacki "Mały Mistrz Pióra" organizowany przez naszą szkołę. Tegoroczny temat brzmiał: "Świat za sto lat. Moja podróż w przyszłość". W konkursie w dwóch kategoriach wiekowych (klasa II i III) wzięło udział 35 prac z 11. szkół. Komisja przyznała trzy miejsca i trzy wyróżnienia w każdej kategorii. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

marzec 2015 r.
Kolejne gimnazjalne Spotkania Filmowe, w których uczestniczą również nasi szóstoklasiści, poza tradycyjnymi już grami improwizacyjnymi i odgrywaniem mini-scenek aktorskich, poświęcone były kompozycji obrazu filmowego, przestrzeni filmowej i sposobom jej kreowania, a największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził montaż scen, które zostały nagrane na poprzednich zajęciach.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Rozstrzygnęliśmy II Powiatowy Konkurs Literacki - "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić" adresowany do uczniów klas VI. Na konkurs wpłynęło 16 prac z ośmiu szkół podstawowych. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu ośmiu nagród - trzech wyróżnień, dwóch trzecich, jednego drugiego i dwóch pierwszych miejsc. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy
i dziękujemy za pomysły i inspiracje.
materiał Gazety Ostrowieckiej >>

marzec 2015 r.
Zakończyliśmy III turę zbiórki makulatury w ramach inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". Dziękujemy wszystkim szkołom
i instytucjom, które zaangażowały się w akcję.

marzec 2015 r.
Czytajmy książki! Nasi najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Korzystając z faktu, że w naszym przedszkolu realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt AIESEC, zajęcia j. angielskiego w klasach I-III w pierwszym tygodniu marca prowadzą Jin (Blair) Yaoqi i Ryo Miyazaki. Nasi goście spotkali się także z uczniami klas IV-VI.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Akcja ma podkreślać, że reagowanie na sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich, może ograniczyć skalę problemu. Ambasadorem kampanii są koszykarz Marcin Gortat
i psycholog Małgorzata Ohme.
filmik promujący akcję - Marcin Gortat>>
filmik promujący akcję - Małgorzata Ohme>>
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
W ramach wspólnej inicjatywy uczniów, wychowawców i dyrekcji we wszystkich klasach zostały założone „skrzynki różnych (także trudnych) spraw”. Jako, że nie każdy uczeń ma odwagę powiedzieć o swoim problemie czy temacie, który chciałby poruszyć w szkole, może o nim napisać i anonimowo wrzucić do skrzynki. Wychowawcy raz w tygodniu będą sprawdzać ich zawartość, a następnie adekwatnie do potrzeb podejmować odpowiednie działania. Do skrzynek można wrzucać również swoje pomysły dotyczące np. spotkań, wyjść, wycieczek, doposażenia szkoły itp., choć w tym przypadku najlepiej zgłaszać je bezpośrednio do Samorządu Szkolnego lub dyrektora szkoły.

luty 2015 r.
Co to jest miłość? Jak okazać ją drugiej osobie? Dlaczego ludzie się pobierają? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Życząc wszystkim przyjaźni, radości i miłości zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Walentynki">>

luty 2015 r.
W drugim tygodniu lutego, przy współpracy międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC (oddział przy SGH w Warszawie), realizowaliśmy kolejny projekt - "KidSpeak". Projekt obejmował tygodniowe warsztaty w j. angielskim prowadzone przez młodych ludzi z różnych stron świata. Zajęcia w naszej szkole prowadzili: Ana Sakandelidze z Gruzji, Jinning (Flora) Yanh z Chin i Pedro Miguel z Brazylii. "KidSpeak" ma na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości, rozwój młodego człowieka jako "obywatela świata" oraz naukę języka angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>

luty 2015 r.
Miło nam poinformować, że w nauce języków obcych wykorzystujemy aplikację Insta.Ling, która powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, a nauczyciele dostają szczegółowe raporty
o systematyczności jego pracy i postępach w nauce.
więcej informacji>>

luty 2015 r.
Kamera! Poszła. Akcja! W czasie szkolnych spotkań filmowych, poza projekcją etiudy szkolnej "Przetarty szlak", odbyły się warsztaty filmowe. Chętni uczniowie podzielili się na trzy grupy i według własnego pomysłu na scenę wcielili się w role osób przed i za kamerą. Zajęcia poprzedziła rozmową na temat zagadnień takich jak: podstawowe elementy budowy dzieła filmowego, ekspresja - ruch, gest i mimika twarzy, improwizacja - odgrywanie scenek aktorskich i montaż - główny środek narracji filmowej.

luty 2015 r.
Tygodniowa "Biała Szkoła" za nami - najmłodsi uczyli się jeździć, starsi doskonalili swoje umiejętności. Pogoda na stoku dopisała, humory również :)
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

styczeń 2015 r.
Kim są babcia i dziadek? Ile mają lat? Jak wyglądają? Kiedy obchodzą swoje święto? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Dzień Babci i Dziadka">>

styczeń 2015 r.
Uczniowie klasy II dołączyli do realizacji międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni". Jest to największy na świecie edukacyjny program dla dzieci i młodzieży, rozwijający kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, który daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonego potencjału dziecięcej wyobraźni. W programie od początku roku szkolnego bierze udział również klasa VI.

styczeń 2015 r.
W ramach akcji "Czytająca szkoła" uczniowie klas młodszych biorą udział w szkolnym konkursie pt. "W każdej szkole są książkowe mole". Konkurs trwa do końca marca i ma na celu wyłonić uczniów, którzy czytają najwięcej książek.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka - "Błękitny Promyk Nadziei", w ramach której w naszych szkołach i przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

styczeń 2015 r.
Co to jest Boże Narodzenie, Wigilia, opłatek, pasterka? Z czym kojarzą ci się święta? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki.
"Rozmowy (nie)kontrolowane" w Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Tylko w czasie minionych trzech miesięcy było ich kilka: "Woda to życie - Makulatura na misje", "Dzwonek na obiad", pomoc dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka oraz stowarzyszenia "Animals", a tuż przed świętami zakończyliśmy naszą doroczną świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Naszą szkołę odwiedzi znany polski podróżnik i himalaista - pan Jarosław Gawrysiak.listopad 2014 r.
Dyrektor szkoły - Kinga Wnuk wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" - wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń". Cały dochód z wydarzenia - blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

listopad 2014 r.
Pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2014 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Ziarenka Dobra - Dzieci-Seniorom" poświęconym działaniom na rzecz osób starszych. Celem projektu jest budowanie systemu wartości i wychowanie dzieci w taki sposób, aby były wrażliwe na los osób starszych, potrafiły i chciały nieść im pomoc, uświadomienie dzieciom roli seniorów w społeczeństwie i w rodzinie oraz istoty bezinteresownego, świadomego czynienia dobra na rzecz innych. W ramach podejmowanych działań nasi uczniowie wykonują laurki np. na Osiedlowy Dzień Seniora, ozdoby świąteczne czy inne upominki dla osób starszych jak również odwiedzają podopiecznych Domu Spokojnej Starości prezentując różne przedstawienia.

listopad 2014 r.
Naszą szkołę i gimnazjum odwiedził Wiceminister Gospodarki pan Arkadiusz Bąk. Pan Minister zwiedził siedzibę naszej szkoły oraz spotkał się z uczniami wszystkich klas.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2014 r.
Nasze szkoły zostały przyjęte do międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni", który jest największym na świecie edukacyjnym programem dla dzieci, młodzieży i studentów rozwijającym kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Program zachęca uczestników do podejmowania procesu tworzenia w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości, uczy pracy zespołowej i zarządzania czasem oraz rozwija umiejętność skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. W pierwszym roku powołane zostaną dwa zespoły - jeden w szkole podstawowej w klasie VI, a drugi w gimnazjum w klasie I. Warto w tym miejscu dodać, że kreatywność, komunikacja i praca zespołowa zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej priorytetami
w perspektywie edukacyjnej na lata 2014-2020.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2014 r.
Happy Halloween :)
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
Z
djęcie z wizerunkiem naszych uczniów wykonane podczas realizacji projektu Enjoy my Origin w naszej szkole zostało wykorzystane w plakacie promującym międzynarodową organizację studencką AIESEC oraz program międzynarodowej wymiany młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i dzieleniem się swoją kulturą - Global Citizen.październik 2014 r.
Uczniowie klas I-III biorą udział w "Programie edukacji turystyczno-krajoznawczej dla klas I-III", który jest spójny z treściami edukacji wczesnoszkolnej i bazuje na wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej Ostrowca Św., powiatu ostrowieckiego i regionu świętokrzyskiego. Głównymi założeniami programu jest zachęcanie dzieci do poznawania swojej „małej Ojczyzny” i umożliwienie im zdobywania wiedzy w bezpośredni, ciekawy sposób oraz rozwijanie aktywności fizycznej poprzez uprawiane turystyki od najmłodszych lat. Autorem programu jest wychowawca klasy Ib - pani Dorota Skwarlińska, pasjonat tematu i Świętokrzyski Przewodnik PTTK. Program realizowany jest przy współpracy PTTK oraz Punktu Informacji Turystycznej w Ostrowcu Św.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2014 r.
Uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni do Galerii Fotografii na wystawę pt. "Piórem malowane" i spotkali się z autorem zdjęć p. Jarosławem Wójcikiem.

październik 2014 r.
Nasi najmłodsi uczniowie o zawodzie nauczyciela.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
Wspólnie z fundacją "Miśka Zdziśka - Błękitny Promyk Nadziei" w naszym przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy plastikowych nakrętek, żeby pomóc walczącemu z chorobą sześcioletniemu Kacperkowi.

październik 2014 r.
W tym roku w Dniu Patrona Szkoły, zamiast tradycyjnego rajdu, uczniowie klas I-III wzięli udział w podchodach, a uczniowie klas IV-VI w grze terenowej związanej z osobą Stanisława Konarskiego.

październik 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Grosz do grosza" przeprowadzonej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Dochód zostanie przeznaczony na zapewnienie ciepłego posiłku dzieciom z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, bezrobocia, alkoholizmu czy niepełnosprawności.
informacje o programie>>

październik 2014 r.
Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Prezydenta RP - "Awangarda edukacji - 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce". Na spotkaniu mówiono o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska.
Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tys. niepublicznych szkół, w których uczy się blisko 180 tys. uczniów.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Czytające Szkoły" Fundacji "ABC XXI" i podjęła wyzwanie codziennego czytania swoim uczniom. Jako pierwsze w poszczególnych klasach czytane będą: "Brzechwa Dzieciom", "Koszmarny Karolek", "Porwanie Baltazara Gąbki", "Biuro Detektywistyczne Lessiego i Mai", "Dziewczynka z szóstego księżyca", "Hobbit, czyli tam i z powrotem", "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".
więcej o programie>>
spot promujący akcję>>

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie przyłączyli się do realizowanego w naszym gimnazjum pod koniec września kolejnego projektu Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Make it Possible". Zajęcia w naszej szkole prowadzili: Cristopher Corobo z Wenezueli, Anya Yastrebova z Rosji i Malith Withanaarachchi ze Sri Lanki. Dzięki obecności Crisa nasi uczniowie mieli możliwość doskonalić nie tylko swój angielski, ale również hiszpański.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze włączyli się w zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt organizowaną w hipermarketach Tesco przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Na rzecz Animalsów w naszej szkole trwa również całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek.

wrzesień 2014 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku 2014/2015 powitaliśmy w naszych murach wyjątkowo aż dwa roczniki pierwszoklasistów - jeden sześcio-, a drugi siedmiolatków. Gościem naszej uroczystości był Poseł na Sejm RP - p. Jarosław Górczyński. Otrzymaliśmy również życzenia z Kuratorium Oświaty w Kielcach.


ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości wspólnej z naszym gimnazjum podsumowaliśmy tegoroczne sukcesy, rozdaliśmy aż 134 nagrody i pożegnaliśmy drugi rocznik absolwentów naszej szkoły.
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Wiceprezydent Miasta pan Paweł Górniak zaprosił naszych szóstoklasistów na spotkanie w Urzędzie Miasta, w czasie którego pogratulował naszym uczniom sukcesu na sprawdzianie.

czerwiec 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji MEN "Lekcja wolności", która ma na celu przybliżenie młodym ludziom wydarzeń jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku i zmian jakie dzięki nim zaszły w naszym kraju w ciągu minionych 25. lat. "Lekcje wolności" w ramach zajęć historii zostały przeprowadzone w klasach IV-VI.

maj 2014 r.
Uczniowie klasy VI, wspólnie z naszymi gimnazjalistami, wzięli udział w szkolnych wyborach do Europarlamentu. W komisji wyborczej zasiedli uczniowie klasy V. Wybory organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu "Młodzi głosują", którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i Wspólnoty Europejskiej. Dzięki udziałowi w wyborach młodzieżowych uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. W tym roku w akcji wzięło udział blisko 1300 szkół z całej Polski.
szczegółowe informacje>>
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
Na prośbę naszych uczniów w ogrodzie szkolnym utworzyliśmy miejsce do prowadzenia zajęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu część lekcji przy sprzyjającej pogodzie jest prowadzona na dworze. Jest to również dodatkowe miejsce do spędzania czasu na przerwach.

maj 2014 r.
Nasza szkoła została regionalnym koordynatorem inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.
informacje na temat akcji>>

maj 2014 r.
Świętujemy 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
materiał Ostrowiec.TV>>
film promujący 10 lat Polski w UE>>

kwiecień 2014 r.
Uczniowie klasy VI, razem z uczniami klasy I naszego gimnazjum, wzięli udział w obozie "Euroweek - Szkoła Liderów 2014" organizowanym w Sudetach przez Europejskie Forum Młodzieży. W ramach zajęć prowadzonych wyłącznie w j. angielskim przez native speaker'ów z całego świata nasi uczniowie zostali przeszkoleni w następującym zakresie: 1. konferencja prasowa, 2. leadership, 3. poznaj Unię Europejską, 4. praca i motywacja w grupie, 5. program "Erasmus+", 6. poznawanie kultur świata, 7. prowadzenie prezentacji i autoprezentacji, 8. debata oksfordzka, 9. wolontariat, 10. szok kulturowy oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.
informacje o projekcie>>
plan zajęć>>

kwiecień 2014 r.
Nasi uczniowie, w przeważającej większości absolwenci Niepublicznego Przedszkola Smyk, wzięli udział w jubileuszu 10-lecia naszego przedszkola, który odbył się 16. kwietnia w kinie Etiuda i zgromadził ponad 300 osób - przedszkolaki, absolwentów i ich rodziny, przyjaciół naszego przedszkola oraz zaproszonych gości. Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki i absolwenci naszego przedszkola oraz ich przyjaciele z klas. Piosenki do koncertu jubileuszowego wybrali nasi uczniowie i oni również poprowadzili koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Radia Fama>>
link do strony ŚKO>>

kwiecień 2014 r.
Temat III Szkolnych Spotkań Filmowych - „Zadaniem filmowca jest dotarcie do prawdy ukrytej pod maską” - „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Projekcja filmu "Jadźka" reż. Janusz Nasfeter.

marzec 2014 r.
Przyłączamy się do wiosennej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask".
film promujący akcję>>

marzec 2014 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie wszystkich klas przygotowali humorystyczne przedstawienia pod wspólnym tytułem "Zamieszanie w krainie baśni".
materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
Uczniowie klasy V i VI testują e-Podręczniki.
informacje o projekcie>>
materiał Ostrowiec.TV>>

luty 2014 r.

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Enjoy my Origin". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty dla wszystkich klas prowadzone przez trzech wolontariuszy z różnych stron świata, w tym interesujące prezentacje o innych kulturach i krajach oraz interaktywną naukę języka angielskiego. Zajęcia prowadzili - Daryl Luke z Malezji, Daria Veksler z Rosji i Denaneer Nashya Nurrohmah z Indonezji. Nasi uczniowie przyłączyli się również do projektu "Peace Cross-cultural Understanding" realizowanego w naszym gimnazjum.
materiał Ostrowiec.TV >>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

marzec 2014 r.
Kontynuujemy przygodę z wielką sceną musicalową. Tym razem nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć "Deszczową Piosenkę" w Teatrze Muzycznym "Roma".
informacje o musicalu>>
materiał filmowy>>

marzec 2014 r.
Nasza szkoła zorganizowała I Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić…” Na konkurs wpłynęło 23 prace z 9. szkół. Jest nam niezmiernie miło, że bardzo wiele z tych marzeń w naszym gimnazjum już zostało spełnionych, a niektóre jak chociażby „Podręczniki w tablecie”, uważane jeszcze klika lat temu za bardzo przyszłościową koncepcję, nasi uczniowie już dziś mają możliwość testować.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

marzec 2014 r.
Klasa V jako jedyna w powiecie ostrowieckim bierze udział w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Gra składa się z czterech etapów. do tej pory odbyły się dwa, po których łączna suma kapsli, jakie zdobyli nasi uczniowie wynosi 20/24. Na kolejny, trzeci etap została wysłana praca "Alternatywne zakończenie dowolnej książki". Przebieg gry można obserwować na stronie GWO.
szczegółowe informacje>>

marzec 2013 r.
Dni otwarte za nami. Dziękujemy za liczne odwiedziny. I zapraszamy!
zaproszenie na DO w Gazecie Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Materiał Ostrowiec.TV o 6-latkach w szkole>>
Materiał Gazety Ostrowieckiej o tym o jakiej szkole marzą przyszłoroczni pierwszoklasiści>>

luty 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Telewizji Polskiej pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. Repertuar iTeatru zawiera zarównoklasykę literatury dla dzieci i młodzieży, jak i w pełni autorskie widowiska teatru słowa, a nawet spektakle baletowe.

luty 2014 r.
Uczniowie klas I-III przystąpili do projektu przyrodniczego pt. "Klub Czterech Żywiołów", którego celem jest rozbudzanie i pielęgnowanie w dzieciach ciekawości świata, tak by w przyszłości przerodziła się w nieustającą chęć do zdobywania wiedzy.

luty 2014 r.

Od tego roku zajęcia otwarte będą odbywać się w nowej formule. Ich plan został ułożony w taki sposób, żeby w ciągu trzech lat, zarówno w cyklu I-III, jak i IV-VI, zaprosić rodziców na zajęcia ze wszystkich kluczowych przedmiotów na danym etapie edukacyjnym.

styczeń 2014 r.
Naszą szkołę odwiedził Piesek Snoopy, który poza tym, że znany jest przede wszystkim z komiksów, jest maskotką fundacji "Mam marzenie" oraz ambasadorem pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach i kataklizmach na całym świecie.

styczeń 2014 r.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Związku Kolarskiego.

styczeń 2014 r.

Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych uczniowie klasy VI mieli możliwość poznać istotę pojęć tj. obiektywizm i rzetelność dziennikarska oraz zobaczyć dwa oblicza jednej rzeczywistości w filmie Marcela Łozińskiego pt. "Ćwiczenia warsztatowe".

styczeń 2014 r.
Organ prowadzący zadecydował o utworzeniu dwóch klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym - klasy 1a dla 7-latków i 1b - dla 6-latków.

grudzień 2013 r.
Rozpoczęliśmy cykl dwugodzinnych warsztatów z psychologiem przeznaczony dla uczniów klas IV-VI i klasy I naszego gimnazjum. Tematyka warsztatów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: komunikacja interpersonalna, rozwijanie umiejętności interpersonalnych - tolerancji, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, budowanie zaufania i otwartości w grupie, integracja zespołu klasowego, skuteczne rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami, kształtowanie postaw asertywnych.

grudzień 2013 r.
Uczniowie klasy IV realizują projekt edukacyjny zatytułowany "Niezwykły czar Świąt Bożego Narodzenia". Praca nad projektem przebiega w grupach i realizowana jest na zajęciach j. angielskiego, j. polskiego, j. hiszpańskiego, informatyki, techniki i na zajęciach wychowawczych. Efektami pracy uczniów będą m.in.: mapy mentalne na temat zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, znajomość kolęd hiszpańskich i angielskich, stroiki świąteczne, prezentacje multimedialne. Praca metodą projektu rozwija aktywność, przedsiębiorczość i kreatywność. Celem metody jest kształtowanie umiejętności planowania i organizacji pracy, zbierania i selekcjonowania informacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, oceniania i komunikowania się. Realizacja danego przedsięwzięcia pokazuje również jak ważna jest współpraca w trakcie wykonywania zadań.

grudzień 2013 r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Ćwiczyć każdy może" prowadzonej w ramach tegorocznej inicjatywy MEN - "Rok szkoły w ruchu".
szczegółowe informacje>>

listopad 2013 r.
Ruszył szkolny projekt - "To co w kinie ważne, czyli szkolne spotkania filmowe" skierowany do uczniów klasy VI i klasy I naszego gimnazjum. Są to cykliczne "spotkania" z interesującymi i wartościowymi filmami fabularnymi, dokumentalnym i etiudami filmowymi, które mają swój wydźwięk wychowawczy i mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań młodych ludzi. Zajęcia prowadzi pasjonat tematu, filmoznawca - pan Wojciech Szymański. Dwa pierwsze filmy jakie mieli możliwość zobaczyć nasi uczniowie to "Matka" w realizacji Wiesława Palucha oraz "Skarby Ani K." w reżyserii Małgorzaty Gryniewicz.

listopad 2013 r.
Uczniowie klasy VI i klasy I naszego gimnazjum wspólnie z zaproszoną do Ostrowca przez WSBiP młodzieżą z gimnazjum w Moskwie wzięli udział we wspólnych zajęciach języka angielskiego pod hasłem 'In the world of tales and legends". Zajęcia miały charakter międzynarodowego mini-projektu mającego na celu rozwijanie kompetencji językowych, kształtowanie świadomości językowej oraz wzbogacenie wiedzy kulturowej.
materiał Echa Dnia>>

październik 2013 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Odkrywca" dla klas IV-VI pod patronatem National Geographic i wydawnictwa Nowa Era.

październik 2013 r.
Lekcje na nośniku pendrive. Od tego roku uczniowie, którzy są nieobecni w szkole z powodu choroby mogą otrzymywać lekcje z danego dnia w formie elektronicznej. Miło nam poinformować, że taki pomysł jest efektem współpracy rodziców i naszej kadry.

wrzesień 2013 r.
W serwisie e-Szkoła, zawierającym dotąd bazę e-Rodzice, e-Bibliotekę i e-Dziennik, został uruchomiony nowy panel e-Uczniowie, dzięki któremu nasi uczniowie mają bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz mogą dostawać na swoje maile informacje o wszystkich bieżących wydarzeniach.

 
ROK SZKOLNY 2012/2013

czerwiec 2013 r.
Pożegnaliśmy pierwszy rocznik absolwentów naszej szkoły.

czerwiec 2013 r.
Doroczny Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego rozegraliśmy po raz pierwszy w dwóch kategoriach - klas I-III i IV-VI.

maj 2013 r.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Drużyna klasy III zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

maj 2013 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Dawidem Kubackim i Klemensem Murańką - skoczkami narciarskimi, reprezentantami kadry narodowej oraz Józefem Łuszczkiem - byłym mistrzem świata w biegach narciarskich.

marzec
2013 r.
W klasie II rozpoczęła się Akcja Turystyczna pt. "I ty możesz zostać przewodnikiem", podczas której każdy uczeń samodzielnie opracuje trasę wycieczki na terenie Ostrowca dla całej klasy oraz ją poprowadzi wchodząc w rolę przewodnika.

luty 2013 r.
Uczniowie klasy V i VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego wzięli udział w projektowaniu mundurku szkolnego dla naszych gimnazjalistów.

luty 2013 r.
W dorocznych Szkolnych Narciarskich Zawodach Rodzinnych po raz pierwszy do sportowej rywalizacji przystąpili snowboardziści i to zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.

luty 2013 r.
Promocja albumu Fotoklubu MCK pt. "Panorama Miasta", w którym jako najmłodsze pokolenie fotografujące zadebiutowali uczniowie naszej szkoły.

grudzień 2012 r.
Uczeń klasy V wziął udział w bajkowym popołudniu dla dzieci w Galerii Echo w Kielcach, w ramach którego czytał licznie zgromadzonym dzieciom bajki w towarzystwie gwiazdy polskiego kina - p. Beaty Tyszkiewicz, aktora Teatru "Kubuś"- p. Andrzeja Matysiaka oraz Prodziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu J. Kochanowskiego - p. Marzeny Marczewskiej.


listopad 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".

październik 2012 r.
Niepubliczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św. Nasze gimnazjum rozpocznie działalność 1.09.2013 roku. Uruchomienie gimnazjum jest kolejnym, po przedszkolu i szkole podstawowej, etapem rozpoczętego w 2003 roku projektu "od przedszkola do liceum" oraz potwierdzeniem spójności naszej oferty edukacyjnej i konsekwencji w działaniu. Od lat z radością „rośniemy” razem z naszymi uczniami stwarzając im w naszych placówkach optymalne warunki do wieloletniej i wszechstronnej edukacji.

październik 2012 r.
Uczniowie klas IV-VI rozpoczęli cykl konwersacji z j. angielskiego z gościem z Nowej Zelandii - Laurą Tupou.

październik 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w programie Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie uczniowie uczą się zarządzania własnymi finansami, kształtują nawyk świadomego oszczędzania, zdobywają wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie, nabywają praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

wrzesień 2012 r.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w nagraniu filmu promocyjnego w Bałtowie, który będzie emitowany we wszystkich stacjach regionalnych Telewizji Polskiej.


ROK SZKOLNY 2011/2012

czerwiec 2012 r.
Ukoronowanie rocznej pracy Szkolnego Koła Fotograficznego pod kierunkiem artysty-fotografika Andrzeja Łady - wystawa fotografii uczniów klasy IV i V pt. "Okiem dziecka" w Galerii Fotografii MCK.  Zdjęcia>>

maj 2012 r.
Pierwsze egzaminy na stopnie szkoleniowe KYU i pierwsze zgłoszenia do Polskiego Związku Judo.


maj 2012 r.
Uruchomiliśmy nową funkcję w serwisie e-Rodzice - newsletter. Od maja wszystkie najważniejsze informacje nasi rodzice otrzymują drogą mailową.

kwiecień/maj 2012 r.
W klasie IV i V odbył się cykl zajęć konwersacyjnych z Hiszpanką - Andreą Janeiro Otero.

kwiecień 2013 r.
Rozpoczynamy przygodę z wielką sceną musicalową. Nasz pierwszy musical to "Alladyn jr" w Teatrze Muzycznym "Roma".
zwiastun TM Roma>>
piosenka promująca musical>>

kwiecień 2012 r.
Naszą szkołę odwiedził p. Marek Hoffman - współtwórca Akademii Nauki.luty 2012 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Warto być dobrym" - największej, interdyscyplinarnej kampanii edukacyjnej w Polsce, kreującej u dzieci dobre postawy, uczącej szacunku dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiującej zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

październik 2011 r.
Pierwszy numer "Gazetki szkolnej"  redagowanej przez naszych uczniów.

październik 2011 r.
W bieżącym roku szkolnym wprowadzamy w klasach IV-V pracę metodą projektu, która rozwija aktywność, samodzielność, przedsiębiorczość i kreatywność. Uczniowie sami szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dokonują wyborów, podejmują decyzje, odnajdują radość w nauce. Celem metody jest kształtowanie umiejętności planowania i organizacji pracy, zbierania i selekcjonowania informacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, oceniania, komunikowania się. Realizacja danego przedsięwzięcia pokazuje również jak ważna jest współpraca w trakcie wykonywania różnych zadań.

wrzesień 2011 r.
Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z artystą-fotografikiem, kustoszem Galerii Fotografii MCK Andrzejem Ładą, który
prowadzi koło fotograficzne w klasie IV i V.


                                                                             ROK SZKOLNY 2010/2011

czerwiec 2011 r.
Szkolny Konkurs pt. "Najciekawsza budowla z klocków".

marzec 2011 r.
Dyrektor naszej szkoły został członkiem zarządu Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.

marzec 2011 r.
V-ce Prezydent Miasta Paweł Górniak uczestniczył w zajęciach z wykorzystaniem Multibook'a w klasie I.

marzec 2011 r.
Mini-recital uczennicy klasy IV i ucznia klasy II w Galerii Fotografii MCK.

luty 2011 r.
I Szkolny Konkurs "Potyczki matematyczne."

grudzień 2010 r.
I Szkolny Konkurs pt. "Najładniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej."

październik 2010 r.
Klasa I otrzymała unikalny program multimedialny - podręcznik elektroniczny "Multibook" przeznaczony do kształcenia zintegrowanego, skolerowany z podręcznikiem "Nowe Już w szkole." Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, które otrzymały program i biorą udział w pilotażowym programie wydawnictwa "Nowa Era".
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2010 r.
Podpisaliśmy umowę o współpracy z Akademią Nauki (www.akademianauki.pl). Od tego roku w klasie IV realizujemy program Akademii obejmujący m.in. trening pamięci i koncentracji, mapy myśli, rozwój inteligencji emocjonalnej, ruch w procesie uczenia się, eksperymenty naukowe, docieranie do zasobów i trening kompetencji społecznych. Całość ma za zadanie wspierać proces
uczenia i rozwijać umiejętności szkolne.

wrzesień 2010 r.
Naszą szkołę odwiedził wybitny polski paleontolog, odkrywca, współtwórca Juraparków w Bałtowie, Solcu i Krasiejowie, autor wielu dokumentalnych filmów przyrodniczych - dr Andrzej Boczarowski.

wrzesień 2010 r.
Nawiązujemy stałą współpracę z Klubem szachowym "Hetman" i jako jedyna szkoła w mieście wprowadzamy do programu zajęć szachy w całym cyklu kształcenia.


ROK SZKOLNY 2009/2010

kwiecień 2010 r.
I Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii".

kwiecień 2010 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w nagraniu profesjonalnego spotu reklamowego "Juraparków" do TVP. Zdjęcia na planie trwały przez cały dzień. Praca przed kamerami oraz współpraca z profesjonalną ekipą filmową - reżyserem, kierownikiem planu, choreografem, dźwiękowcami, operatorami kamer i światła oraz stylistami była dla naszych uczniów nowym, wspaniałym doświadczeniem. Emisja reklamy planowana jest w TVP w maju pomiędzy "Wieczorynką", a "Wiadomościami".
http://www.youtube.com

marzec 2010 r.
I Międzyszkolny Konkurs Literacki "Mały Mistrz Pióra" organizowany przez naszą szkołę. Na konkurs wpłynęło 31. prac w dwóch kategoriach wiekowych (klasy drugie i trzecie) z 9. ostrowieckich szkół. Tegoroczny temat brzmiał "Szkoła moich marzeń." W uroczystości wziął udział V-ce Prezydent Miasta Jarosław P. Kopański.

marzec 2010 r.
W związku z realizowanym w szkole programem Agencji Rynku Rolnego "Owoce w szkole" naszą szkołę odwiedził dyrektor ARR w Kielcach - Pan Maciej Giermasiński i osobiście opowiedział uczniom o celu i założeniach akcji.

marzec 2010 r.

I Szkolne Narciarskie Zawody Rodzinne.

listopad 2009 r.
Szkolna Akcja "Lekki tornister." Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z warunków jakimi dysponuje szkoła.

październik 2009 r.
Konferencja  z okazji "XX-lecia oświaty niezależnej" pod patronatem Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.
zobacz więcej>>

październik 2009 r.
Przy naszej szkole została powołana grupa pływacka dla uczniów klas I-III, do której mogą uczęszczać również uczniowie spoza naszej szkoły. Celem grupy jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu i doskonalenie umiejętności pływania.

wrzesień 2009 r.
Na stronie internetowej szkoły został uruchomiony serwis "e-Rodzice", dzięki któremu nasi rodzice mają bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz bieżących informacji dotyczących całej społeczności szkolnej i poszczególnych klas.   

wrzesień 2009 r.
W szkole powstał punkt biblioteczno-multimedialny, którego zbiory obejmują różnorodne edukacyjne programy multimedialne oraz kilkaset pozycji książkowych, głównie o charakterze popularno naukowym, służące pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Przegląd i rezerwacja zasobów jest możliwa za pośrednictwem szkolnej strony www.

 


ROK SZKOLNY 2008/2009

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Nowa Era. W nowym roku szkolnym realizacja obowiązującej podstawy programowej w zakresie kształcenia zintegrowanego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa.

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Pearson Longman. W nowym roku szkolnym nauczanie języka angielskiego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa. Nowoczesne oprogramowania wydawnictwa Pearson Longman łączące podręcznik z tablicą multimedialną idealnie wpisują się w nowoczesny model nauczania naszej szkoły.

czerwiec 2009 r.
O wypowiedź w sprawie zastosowania Systemu Interwrite w naszej szkole poprosiło nas ogólnopolskie czasopismo branżowe  "ITReseller" nr 12/2009 - "Tablice interaktywne zdobywają rynek." - tekst artykułu>>

czerwiec 2009 r. 
I Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego pod patronatem ogólnopolskiej organizacji "Atp - gram, bo lubię".

czerwiec 2009 r. 
I Szkolne Zawody Pływackie.

czerwiec 2009 r. 
Prezydent naszego miasta Jarosław Wilczyński uczestniczył w oficjalnym wdrożeniu w naszej szkole systemu testowego - Interwrite PRS i razem z naszymi uczniami odpowiadał na pytania za pomocą pilotów.
Szczegóły nt. systemu, który pozwala na bieżącą kontrolę efektów nauczania - www.agraf.com.pl

maj 2009 r.
Nagrywamy film o naszej szkole.

kwiecień 2009 r.
O metodach nauczania w naszej szkole napisano w ogólnopolskim miesięczniku "Dyrektor szkoły" nr 4/2009, dodatek "Nowe technologie w szkole." - tekst artykułu

marzec 2009 r.
Naszą szkołę na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Muzoł odwiedził pan Minister Krzysztof Stanowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

luty 2009 r.
O naszej szkole napisano na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty
http://kuratorium.kielce.pl/

styczeń 2009 r.
Nasza szkoła podpisała umowę partnerską ze Stowarzyszeniem "Przyjazna Szkoła" - organizatorem akcji "1% dla szkoły twojego dziecka". Partnerem strategicznym akcji jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Numer identyfikacyjny naszej szkoły: 500000046775. Dzięki tej umowie każdy z naszych rodziców może przekazać swój 1% podatku na rzecz realizacji celów statutowych szkoły. Szczegóły na temat organizacji - www.ps.org.pl

październik 2008 r.
Naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty

czerwiec 2008 r.
Dyrekcja naszej szkoły została zaproszona na spotkanie w Warszawie z panią Minister Edukacji Narodowej Katarzyną Hall poświęcone planowanej na rok szkolny 2009/2010 reformie szkolnictwa.

ROK SZKOLNY 2007/2008

listopad 2007 r.
Nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie "Atp - Tenis gram, bo lubię".

październik 2007 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu pod patronatem Prezydenta RP - "Szkoła bez przemocy".
informacje o programie>>

wrzesień 2007 roku
Organ prowadzący naszą szkołę został członkiem Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. Bliższe informacje o organizacji - www.kfon.pl

1. wrzesień 2007 r.
Uroczyste otwarcie naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent Miasta Jarosław Wilczyński, Wicestarosta Andrzej Kryj, Naczelnik Wydz. Edukacji UM Jarosław Piotr Kopański, Starszy Wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Wiesław Gruszka, Ks. Proboszcz lokalnej parafii Prałat Zbigniew Wiatrek i inni. List gratulacyjny przesłała nam Wiceprezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej - p. Jolanta Kałuża dedykując nam słowa:

"Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli będziemy marzyć wszyscy, to będzie to początek nowej rzeczywistości..."

         

 


zapraszamy również do zapoznania się z:
 naszymi osiągnięciami>>
wynikami sprawdzianów po klasie VI i III>>
projektami i programami w jakich bierzemy udział>>

 

do góry