ROK SZKOLNY 2018/2019
 
lipiec 2019
Miło nam poinformować, że nasze szkoły okazały się najlepsze we wszystkich egzaminach zewnętrznych! Zajęliśmy pierwsze miejsce w mieście i powiecie w egzaminie ósmoklasisty, egzaminie gimnazjalnym jak i egzaminie maturalnym oraz uplasowaliśmy się w ścisłej wojewódzkiej czołówce zajmując kolejno 6, 5 i 2 miejsce. Wyniki naszych uczniów, podobnie jak wszystkie z minionych lat, plasują nas również wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

czerwiec 2019
Kolejny sukces naszych uczniów w egzaminie gimnazjalnym!!! Wszystkie wyniki uplasowały nas w najwyższych staninach, a tym samym wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce! To był nasz czwarty i niestety ostatni egzamin w gimnazjum. Każdy z nich dał nam pierwszą pozycję w mieście i powiecie oraz zaszczytne miejsce w wojewódzkiej czołówce. Nasze tegoroczne wyniki kształtują się następująco: język polski - 79% (średnie: krajowa 63%, wojewódzka 68%, miasta 61,7%), historia i wos - 79% (k. 59%, w. 58%, m. 54,9%), matematyka - 75% (k. 43%, w. 42%), m. 36,4%), przedmioty przyrodnicze - 70,5% (k. 49%, w. 49%, m. 44,3%), j. angielski podstawa - 95,5% (k. 68%, w. 66%, m. 67%), j. angielski rozszerzenie - 91% (k. 53%, w 50%, m. 51,1%).
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>

czerwiec 2019
Uczennica klasy III otrzymała tytuł "Uczeń roku". Gratulacje od Prezydenta Miasta otrzymali również finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz uczniowie wyróżniający się w szkole.

maj 2019
Nasza drużyna biorąca udział w konkursie "Zdolne bestie" zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Krzemienny Krąg" zajęła III miejsce i otrzymała 2000 zł. na realizację projektu "Eko (logiczne) wyzwanie", w ramach którego podejmie działania na rzecz przekonania lokalnej społeczności do ograniczenia zużycia plastikowych torebek w czasie codziennych zakupów, proponując jako alternatywę torebki wielorazowe.
materiał Echa Dnia>>
materiał LDG Krzemienny Krąg>>

kwiecień 2019
Nasz gimnazjalista zajął I miejsce i został Laureatem IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Młodych Geografów zorganizowanego przez VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach.

kwiecień 2019
Uczeń klasy III został laureatem w kategorii uczniów gimnazjów w Powiatowym Konkursie Geograficznym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. St. Staszica.

kwiecień 2019
Nasi uczniowie zdobyli dwa tytuły finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

marzec 2019
Nasi uczniowie zajęli II i III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Czar Par" zorganizowanym przez Liceum nr III im. Władysława Broniewskiego.

styczeń 2019
Nasi gimnazjaliści zakwalifikowali się do projektu "Zdolne bestie", w ramach którego wezmą udział w szkoleniu umiejętności interpersonalnych oraz zaprojektują wydarzenie dedykowane społeczności lokalnej. Trzy najlepsze drużyny otrzymają środki na realizację swojego pomysłu.

styczeń 2019
Konarski Team debiutując w Międzynarodowym Turnieju First Lego League zajęła I miejsce kategorii "Najlepszy projekt robota".

grudzień 2018
Nasza drużyna biorąca udział w projekcie "Kreator Przedsiębiorczości" zajęła III miejsce w "Turnieju Wiedzy Przedsiębiorczości", w którym miała za zadanie wykazać się ogólną wiedzą ekonomiczną oraz napisać biznes plan na wylosowany temat. Nagrodą w konkursie jest tygodniowa wycieczka na Słowację.

grudzień 2018
Aż 9 uczniów, czyli 60% klasy III, zakwalifikowało się do II etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych - matematycznego (2), języka angielskiego (2), języka polskiego (1), języka francuskiego (1), historii (1), fizyki (1) i informatyki (1).

listopad 2018
Organ prowadzący nasze szkoły został laureatem programu Europejski Laur Wiarygodności. Wyróżnienie przyznano m.in. za nieskazitelną etykę biznesową, wzorowy kontakt z kontrahentami, terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz wdrożone mechanizmy ochrony danych osobowych.


październik 2018
Uczennica klasy I wspólnie z formacją 3YourMind zdobyła wicemistrzostwo świata federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Urban Street Dance Large Teams Youth & Adults. Mistrzostwa odbyły się w czeskim Liberec'u.

październik 2018
Drużyna naszych gimnazjalistów została zakwalifikowana do projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Lokalnej Grupy Działania "Krzemienny Krąg", w ramach którego będzie miała możliwość poszerzać wiedzę z obszaru przedsiębiorczości oraz szkolić się w oparciu o gry strategiczne. Konferencja otwierająca - Gala Junior Biznes dla wszystkich zakwalifikowanych z województwa świętokrzyskiego szkół odbyła się w naszym gimnazjum.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2018
Za tworzenie nowej jakości w edukacji nasza pani dyrektor została uhonorowana prestiżową nagrodą "Lady Business Awards 2018", którą odebrała w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Galerii Bagatelle w Warszawie. W kapitule konkursowej znalazły się m.in. Emilia Bartosiewicz i Jaga Hupało.
materiał portalu ladybusiness.pl>>
relacja z gali>>

wrzesień 2018
Nasze szkoły zostały nominowane w ogólnopolskim konkursie "Laur Michała Anioła" w kategorii kreatywna i innowacyjna szkoła.


 

ROK SZKOLNY 2017/2018

czerwiec 2018
Uczniowie klasy III po raz kolejny zdali z wyróżnieniem międzynarodowy egzamin z języka angielskiego na poziomie B2.

czerwiec 2018 r.
Kolejny sukces naszych uczniów w egzaminie gimnazjalnym! Średnie naszej szkoły uplasowały nas we wszystkich częściach egzaminu w staninie bardzo wysokim i przedstawiają się następująco: język polski - 82,4% (średnia krajowa 68%, średnia wojewódzka 68%), historia i wos - 72% (k. 59%, w. 58%), matematyka - 71,8% (k. 52%, w. 51%), przedmioty przyrodnicze - 71% (k. 56%, w. 55%), j. angielski podstawa - 91,5% (k. 68%, w. 66%), j. angielski rozszerzenie 80,7% (k. 52%, w 49%).
Utrzymaliśmy tym samym pierwsze miejsce w mieście i powiecie, a w województwie uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce szkół z najlepszymi wynikami.
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>

czerwiec 2018 r.
Siedmioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych na Gali Uczeń Roku.

kwiecień 2018 r.
Nasz uczeń zajął II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas II zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3.

kwiecień 2018 r.
Dyrektor naszej szkoły została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.
informacje o odznaczeniu>>

kwiecień 2018 r.
Nasz nauczyciel języka angielskiego został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

marzec 2018 r.
Trzech gimnazjalistów zakwalifikowało się do II etapu Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

marzec 2018 r.
Czworo uczniów zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

marzec 2018 r.
Nasz gimnazjalista został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i zdobył najwyższy wynik w województwie. Mamy również trzy tytuły finalisty.

marzec 2018 r.
Teatr Doraźny, w którym występują nasze uczennice zdobył cztery nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada", w tym nagrodę główną przyznaną przez jury pod przewodnictwem Doroty Segdy oraz nagrodę specjalną przyznaną przez publicystę Piotra Zarembę.
materiał wPolityce.pl>>

marzec 2018 r.
Nasz trzecioklasista otrzymał stypendium Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przyznawanego w ramach "Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego".

marzec 2018 r.
Nasza uczennica otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Wolontariusz Roku 2018 powiatu ostrowieckiego na II Gali Wolontariatu.

luty 2018 r.
Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego, j. angielskiego, matematyki, informatyki i geografii.

styczeń 2018 r.
Uczennica II klasy gimnazjum zajęła III miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Językach Romańskich.

styczeń 2018 r.
Nasza pani dyrektor została Osobowością Roku 2018 w programie Polskie Orły Biznesu. Nagroda przyznawana jest osobom wyróżniającym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.grudzień 2017 r.
Trzynastu uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do II etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

listopad 2017 r.
Nasza praca została nagrodzona znakiem jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie". Dedykowanym najlepszym produktom i usługom w województwie.
materiał Echa Dnia>>wrzesień 2017 r.
Nasze szkoły otrzymały certyfikat "Wiarygodnej Szkoły", przyznawany placówkom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>


 
ROK SZKOLNY 2016/2017

czerwiec 2017 r.
Nasze gimnazjum zajęło pierwsze miejsce w mieście i powiecie (W powiecie ostrowieckim triumfowali uczniowie Niepublicznego Gimnazjum imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Średnio uzyskali oni 85,8 procent zdobywając miażdżącą przewagę nad pozostałymi szkołami) oraz III w województwie w rankingu najlepszych gimnazjów.
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>

czerwiec 2017 r.
Kolejny sukces naszych uczniów w egzaminie gimnazjalnym! Średnie naszej szkoły są wyższe od średniej krajowej od 19 do 40%. język polski - 87,8% (śr. wojewódzka 69%, śr. krajowa 69%, śr. powiatu ostrowieckiego 67,6, śr. Ostrowca 67,7), historia i wos - 82,8% (w 58%, k 59%, p 54,9%, o 55,8%), matematyka - 87,1% (47%, k 47%, p 41,4%, o 42,2%), przedmioty przyrodnicze - 76,5% (w 52%, k 52%, p 49,2%, o 49,3%), j. angielski podstawowy - 94,6% (w 66%, k 67%, p 63,7%, o 65,4%), j. angielski rozszerzony - 87,7% (w 46%, k 49 %, p 43,8%, o 45,3%). Osiągnięte wyniki ponownie dały nam miejsce wśród kilku procent gimnazjów z najlepszymi wynikami w Polsce.
materiał Ostrowiec News>>
materiał Gazety Ostrowickiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia - powiat>>
materiał Echa Dnia - województwo>>

czerwiec 2017 r.
Siedmioro uczniów naszego gimnazjum zostało wyróżnionych na Gali "Uczeń Roku".

czerwiec 2017 r.
Nagrody Dyrektora Szkoły wręczone. W tym roku finaliści i laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych otrzymali karty prezentowe do salonów Empik.

czerwiec 2017 r.
Uczennica klasy III zajęła III miejsce w biegu na 600 m. w mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego szkół gimnazjalnych w zawodach lekkoatletycznych dziewcząt.

maj 2017 r.
Uczniowie klasy II zajęli I miejsce, a uczniowie klasy I zdobyli wyróżnienie w XV Międzygimnazjalnym Turnieju Matematycznym „Wiedza młodego przedsiębiorcy".

maj 2017 r.
Uczeń klasy II zajął I miejsce w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym w kategorii klas drugich.

maj 2017 r.
Dwoje uczniów osiągnęło wynik bardzo dobry, a troje dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

maj 2017 r.
Uczeń klasy II zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

kwiecień 2017 r.
W czasie uroczystości podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dwoje uczniów klasy III odebrało podwójne tytuły laureata. Cztery tytuły laureata dla naszej szkoły to najlepszy wynik wśród gimnazjów w powiecie ostrowieckim w tym roku. W całym województwie w eliminacjach uczestniczyło aż 17.644 uczniów.
materiał OstrowiecNews>>

kwiecień 2017 r.
Uczennica klasy II zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej.

kwiecień 2017 r.
Nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.

kwiecień 2017 r.
Uczniowie klasy III zajęli I i III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy III został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

marzec 2017 r.
Uczniowie klasy III zdobyli I miejsce i dwa wyróżnienia w Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego "Listen and Understand" zorganizowanym przez LO nr 1 im. St. Staszica.

marzec 2017 r.
Uczennica klasy III została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy I zdobył nagrodę, a uczeń klasy II wyróżnienie w XII Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr 1 im. Stanisława Staszica.

marzec 2017 r.
Uczeń klasy III został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

marzec 2017 r.
Uczennica klasy III została wybrana przez publiczność najlepszym mówcą Debaty Oxfordzkiej.

marzec 2017 r.
Uczennica klasy III została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

marzec 2017 r.
Nasza drużyna zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Literacko-Historycznym Turnieju Wiedzy o Regionie Świętokrzyskim zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5.

styczeń 2017 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

styczeń 2017 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

styczeń 2017 r.
Uczennica klasy III otrzymała nagrodę "Passion Master" dla wyróżniających się społeczników. Nagrodzeni wyjadą do Warszawy na spotkanie z europosłanką Różą Thun.

styczeń 2017 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

styczeń 2017 r.
Dwie uczennice klasy III zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

styczeń 2017 r.
Dwoje uczniów klasy III zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

styczeń 2017 r.
Uczennica klasy III zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

styczeń 2017 r.
Uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem: j. polski - 87% (średnia krajowa - 64,75%, wojewódzka - 65%), historia i wos - 73% (średnia krajowa - 55,31%, wojewódzka - 56%), matematyka - 61% (średnia krajowa - 39,37%, wojewódzka - 41%) przedmioty przyrodnicze - 65% (średnia krajowa - 48,68%, wojewódzka - 49%), j. angielski podstawa - 96% (średnia krajowa - 68%, wojewódzka - 68%), j. angielski rozszerzenie - 75% (średnia krajowa - 43%, wojewódzka - 44%).

styczeń 2017 r.
Uczennica klasy II została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.

grudzień 2016 r.
Uczniowie klasy I i II zdobyli wszystkie miejsca na podium w konkursie "Mistrz wiedzy o Henryku Sienkiewiczu", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna.
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2016 r.
Uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Nową Erą: j. polski - 70,19% (średnia krajowa - 51,75%, wojewódzka - 52,72%), historia i wos - 62,29% (średnia krajowa - 49,39%, wojewódzka - 50,42%), matematyka - 71,71% (średnia krajowa - 50,21%, wojewódzka - 49,46%), przedmioty przyrodnicze - 72,25% (średnia krajowa - 50,46%, wojewódzka - 50,89%), j. angielski podstawa - 89,23% (średnia krajowa - 62,15%, wojewódzka - 61,70%, j. angielski rozszerzenie - 72,70% (średnia krajowa - 37,93%, wojewódzka - 37,50%).

listopad 2016 r.
Organ prowadzący nasze gimnazjum został nagrodzony w konkursie "Nasze Dobre Świętokrzyskie", którego celem jest promowanie najlepszych w województwie produktów i usług.listopad 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Ludzi Niezwykłych dla Ostrowca Świętokrzyskiego" w rysunkach Tadeusza Kurka - osób, których działalność w wyjątkowy sposób służyła i służy naszemu miastu i jego mieszkańcom. Promocja albumu połączona z wystawą prac odbyła się w Galerii Fotografii MCK, a w przyszłym roku będzie prezentowana w Biurze Wystaw Artystycznych.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
W czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor naszej szkoły została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej - polskim odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
materiał Ostrowiec.News>>wrzesień 2016 r.
Nasza pani pedagog została Ambasadorem Edukacji Kulczyk Fundation i uczestniczyła w posiedzeniu założycielskim i kolegium ekspertów AEKF, w czasie których wypracowano koncepcję działań oraz stworzono plan ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych.
więcej informacji o fundacji>>

   

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

sierpień 2016 r.
Kolejny sukces naszych gimnazjalistów - wszyscy uczniowie, którzy w czerwcu w Centrum Egzaminacyjnym Open Language School przystąpili do egzaminów PTE General na poziomie Level 3 - B2 (upper-intermediate) zdali, w tym zdecydowana większość z wyróżnieniem! Certyfikat PTE na poziomie B2 jest dokumentem honorowanym na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.
więcej informacji>>

sierpień 2016 r.
Nasza gimnazjalistka, która zakwalifikowała się do Międzynarodowego Programu Liderskiego w Bratysławie została bohaterką cyklu "Za granicę po przygodę i rozwój". Dziękujemy Świętokrzyskiemu Rzecznikowi Młodzieży za zaproszenie na pierwsze spotkanie z twórcami Leaf Academy. Jadąc do Kielc w listopadzie ubiegłego roku nie przyszłoby nam do głowy, że będzie to początek wielkiej międzynarodowej przygody, a Leaf Academy stanie się partnerską szkołą naszego liceum. Obóz liderów Leaf polecamy wszystkim gimnazjalistom. Warto!!! Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania wrażeń naszej uczennicy.
wrażenia z LSLC>>

lipiec 2016 r.
Uczennica klasy III znalazła się wśród 6 Polaków, którzy otrzymali stypendia Leaf Academy i zakwalifikowali się na trzytygodniowy młodzieżowy międzynarodowy obóz "Leaf Summer Leadership Camp 2016" w Bratysławie.
informacje o obozie>

czerwiec 2016 r.
Nasze gimnazjum zajęło 2. miejsce w rankingu najlepszych szkół w województwie (z j. angielskiego nasze wyniki są lepsze od wyniku lidera)! Jest to podobnie jak w przypadku naszej szkoły podstawowej, która już dwukrotnie była wiceliderem rankingu, największy sukces gimnazjum w historii Ostrowca i powiatu ostrowieckiego.
materiał Echa Dnia - wydanie prasowe>>
materiał Echa Dnia - województwo>>
materiał Echa Dnia - powiat>>

czerwiec 2016 r.
Średnie klas w roku szkolnym 2015/2016 wyniosły - klasy I - 4,70, klasy II - 4,80, klasy III - 5,00.

czerwiec 2016 r.
W przeprowadzonym w naszej szkole po raz pierwszy egzaminie gimnazjalnym uzyskaliśmy następujące średnie: j polski - 86,6% (śr. wojewódzka 69%, śr. krajowa 69%), historia i wos - 77,7% (w 56%, k 57%), matematyka - 85,2% (w 48%, k 49%), przedmioty przyrodnicze - 77,0% (w 52%, k 51%), j. angielski podstawowy - 97,5% (w 63%, k 64%), j. angielski rozszerzony - 91,1 % (w 43%, k 45 %). Takie wyniki dały naszej szkole miejsce w 9. najwyższej staninie we wszystkich częściach egzaminu, a tym samym wśród kilku procent gimnazjów z najlepszymi wynikami w Polsce. Jest to również najlepszy wynik w historii naszego miasta i powiatu.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

czerwiec 2016 r.
Ośmiu uczniów naszego gimnazjum otrzymało nagrody na uroczystości "Uczeń Roku 2015/2016".
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>


czerwiec 2016 r.
Nasi uczniowie zwyciężyli w gimnazjalnym konkursie historycznym "Echa rycerskiej obyczajowości" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3. Zajęli wszystkie miejsca na podium w rywalizacji indywidualnej i I miejsce w rywalizacji zespołowej.

czerwiec 2016 r.
Uczennica klasy III zajęła II miejsce w I Powiatowym Konkursie Literackim "Do takiego liceum chciałbym chodzić".

maj 2016 r.
Uczniowie klasy II zajęli I miejsce w konkursie matematycznym "Wiedza Młodego Przedsiębiorcy" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 4.

maj 2016 r.
Uczennica klasy II zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego szkół gimnazjalnych w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt w biegu na 600 metrów.

maj 2016 r.
W próbnym egzaminie gimnazjalnym z wydawnictwem WSiP uczniowie klasy II osiągnęli wszystkie wyniki w 9. najwyższej staninie. Język polski - 71,35% (średnia wojewódzka - 56%, średnia krajowa - 50%), historia/WOS - 73,44% (średnia wojewódzka - 56%, średnia krajowa - 52%), przedmioty przyrodnicze - 61,54% (średnia wojewódzka - 37%, średnia
krajowa - 38%), matematyka - 60,11% (średnia wojewódzka - 39%, średnia krajowa - 38%).

maj 2016 r.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii klas drugich oraz wyróżnienie w kategorii klas pierwszych w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3.

maj 2016 r.
Nasza uczennica, wspólnie z młodzieżą z Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego wzięła udział w nagraniu flash moba w Galerii Echo. Wydarzenie miało związek z promocją dance musicalu "Art Factory".
materiał NaszeMiasto.pl Kielce>> 
flash mob>>


kwiecień 2016 r.

Uczniowie klasy II zajęli III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym" Co dwie głowy to nie jedna". Do pierwszego zabrakło im tylko jednego punktu.

kwiecień 2016 r.
Sześciu uczniów z klas I-III zdobyło nagrodę w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "FOX" organizowanym pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

kwiecień 2016 r.
Uczennice klasy II
wspólnie z grupą 3YourMind Junior zdobyła Mistrzostwo Europy Federacji WADF (World Artistic Dance Federation) w Urban Street Dance w dwóch kategoriach - Large Teams Junior i Showcases Mixed Age.

kwiecień 2016 r.
Uczniowie klasy II i III zdobyli drużynowo I i II miejsce w II Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 4.

kwiecień 2016 r.
Cztery uczennice naszej szkoły dostały się do drugiego etapu rekrutacji na "SummerCamp" Leaf Academy. O 100 miejsc na obozie ubiegało się 400 osób z całego świata. Do drugiego etapu przeszła połowa z nich.

marzec 2016 r.
Sześcioro finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły.

marzec 2016 r.

Uczniowie klasy III zdobyli III miejsce i dwa wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr 1 im. St. Staszica.

marzec 2016 r.
Uczniowie klasy III zdobyli drużynowo III miejsce w Maratonie Matematycznym dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach. W konkursie wzięło udział 41 drużyn z całego województwa. Sukces jest tym większy, że mieli cztery godziny na rozwiązanie stu zadań, a wszystkie były sformułowane w języku angielskim.

luty 2016 r.
Dwie uczennice z klasy III i jedna z klasy II zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu polonistycznego.

luty 2016 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu geograficznego.

luty 2016 r.
Uczeń klasy II zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu matematycznego.

luty 2016 r.
W próbnym egzaminie gimnazjalnym z wydawnictwem Operon uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki: blok humanistyczny - 78% (średnia wojewódzka - 57%, średnia krajowa - 56%), blok matematyczno-przyrodniczy - 69% (średnia wojewódzka - 47%, średnia krajowa - 45%),  j. angielski podstawowy - 98% (średnia wojewódzka - 64%, średnia krajowa - 64%), j. angielski rozszerzony - 89% (średnia wojewódzka - 50%, średnia krajowa - 50%).

styczeń 2016 r.
Uczennica klasy III zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego.

styczeń 2016 r.
Uczeń klasy II zakwalifikował się do finału konkursu wojewódzkiego z chemii.

grudzień 2015 r.
Uczennica klasy II wystąpiła na deskach Teatru Muzycznego ROMA w świątecznym koncercie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Świętokrzyski oddział ASM wykonał utwory z musicali Koty i Art Factory. Dwa koncerty obejrzało 1800 widzów.
materiał Lokalna24>>

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy II zdobyli dwa wyróżnienia w wojewódzkim konkursie literackim "Inspiracje Żeromskim, czyli Młodzi piszą". Po uroczystości rozstrzygnięcia konkursu w Domu Środowisk Twórczych wszystkich nagrodzonych zaproszono na spektakl w wykonaniu młodzieżowego teatru "Lazzi".

grudzień 2015 r.
Do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych zakwalifikowało się czterech uczniów z klasy drugiej i ośmiu z klasy trzeciej. Będą reprezentować naszą szkołę w konkursach z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, chemii, geografii i historii.

listopad 2015 r.

Dyrektor naszej szkoły otrzymała od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł wyrazy uznania dla osiągnięć w dziedzinie organizacji pracy i efektów edukacyjnych oraz podziękowanie od Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego za dotychczasowe zasługi i twórcze działania.
materiał OstrowiecNews>>

 

listopad 2015 r.
W pierwszym próbnym egzaminie gimnazjalnym z wydawnictwem WSiP uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki: j. polski - 63,17% (średnia wojewódzka - 47%, średnia krajowa - 48%), historia/wos - 64,96% (średnia wojewódzka - 52%, średnia krajowa - 52%), przedmioty przyrodnicze - 65,71% (średnia wojewódzka - 41%, średnia krajowa - 42%), matematyka - 52,64% (średnia wojewódzka - 31%, średnia krajowa - 33%). tym samym ze wszystkich przedmiotów nasza szkoła ma miejsce w najwyższej 9. staninie. Jako, że WSiP nie organizował egzaminu z j. angielskiego, przeprowadziliśmy wewnętrzny egzamin próbny, w którym nasi uczniowie otrzymali: z części podstawowej - 95%, z części rozszerzonej - 87,5%.

listopad 2015 r.
Nasze uczennice zdobyły aż trzy miejsca na podium (ex aequo dwa miejsca II i miejsce III) w kategorii "szkoły gimnazjalne - soliści" w XI przeglądzie pieśni patriotycznych i legionowych zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

październik 2015 r.
W
naszym województwie powstaje pierwszy dance musical - Art Factory w reżyserii Macieja Pawłowskiego, opowiadający o młodzieży walczącej o swoje marzenia. W zespole jest jedna z naszych uczennic.
materiał z przygotowań do musicalu>>

październik 2015 r.
Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat ukończenia II edycji programu "WF z klasą". Cieszymy się, że nasze zajęcia sportowe zyskały uznanie Centrum Edukacji Obywatelskiej.wrzesień 2015 r.
Niesamowita świętokrzyska młodzież i występ jakiego w Ostrowcu nie było! Musicalem "Przygody Dorotki w krainie OZ", w obecności przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, zainaugurowano powstanie "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną", którego pomysłodawcą jest dyrektor naszej szkoły. Uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich w rolach głównych dwie uczennice naszych szkół, zagrali w Ostrowcu trzy spektakle w wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, a po premierze otrzymali owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał certyfikat CIRF jako innowacyjna i rzetelna firma. 

 

 

 

 
wrzesień 2015 r.
Uczeń klasy I i uczennica klasy III zostali laureatami międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Widokówka z wakacji". Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Karpackiej Troi w Trzcinicy k/ Jasła.

ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec 2015 r.
Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling. Z programu korzystamy na zajęciach j. angielskiego, j. hiszpańskiego i j. polskiego.

czerwiec 2015 r.
Średnia ocen w klasie I wyniosła 4,55, w klasie II - 4,95.
Frekwencje klas wyniosły 96% i 94%.

czerwiec 2015 r.
Nasze gimnazjum po wypełnieniu wszystkich warunków formalnych otrzymało certyfikat uczestnictwa w realizacji pilotażowego projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". W projekcie wzięło udział 9 gimnazjów z terenu naszego województwa. To było bardzo cenne doświadczenie! Od września działamy dalej i to nie tylko w zakresie dotychczas zgłoszonych przedmiotów, ale również kolejnych. 

 


czerwiec 2015 r.
Uczeń klasy I został liderem propozycji w debacie oxfordzkiej wokół expose Ministra Spraw Zagranicznych RP - Grzegorza Schetyny. Postawiona teza brzmiała: "Młodzi ludzie nie są patriotami". Debatę zwyciężyła propozycja, która przekonała do swoich argumentów więcej osób niż opozycja. Organizatorem debaty był regionalny ośrodek debaty międzynarodowej w Kielcach i stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.
materiał Wiadomości24.pl>>

czerwiec 2015 r.
Troje naszych gimnazjalistów otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta. W czasie uroczystości Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł podkreśliła, że bardzo ją cieszy, że po raz pierwszy w Ostrowcu do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" zaproszono również uczniów szkół niepublicznych, a w wywiadzie dla telewizji dodała "Mamy budować mosty, a nie mury".
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie dyplomowym kieleckiej filii Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a po premierze mieli możliwość porozmawiać z reżyserem spektaklu i aktorami, pośród których były również uczennice naszej szkoły i gimnazjum.

czerwiec 2015 r.
Uczennica klasy I zdobyła brązowy medal w biegu na 1000 metrów w Mistrzostwach Ostrowca w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych.

czerwiec 2015 r.
II Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego za nami. Tym razem wszystkie medale zdobyli uczniowie klasy II.

czerwiec 2015 r.

Uczniowie klasy I zajęli III miejsce w XIII Turnieju Matematycznym "Wiedza Młodego Przedsiębiorcy" zorganizowanym przez PG nr 4. W turnieju wzięło udział 27. drużyn z powiatu ostrowieckiego.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Uczennica klasy I wystąpiła w musicalu "Grease - powrót legendy" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Roztańczony spektakl zakończyły owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli cztery wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2015 r.
Dwie uczennice z klasy I i II (kategoria Ducks) uzyskały wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX".

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce w kategorii klas pierwszych i I miejsce w kategorii klas drugich w XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3.

kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy I otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficzno-plastycznym "Zabytek na pierwszym planie" (kategoria rysunek) zorganizowanym przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

kwiecień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
materiał Faktów Ostrowieckich>>

marzec 2015 r.
Uczennica klasy I zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego "Pangea", który odbędzie się 17. kwietnia we Wrocławiu. w konkursie wzięło udział prawie 108 tys. uczniów.

marzec 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

marzec 2015 r.
Uczniowie klasy II zdobyli III miejsce i wyróżnienie w międzygimnazjalnym konkursie "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr I im. St. Staszica.

marzec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Innowacji i Kreatywności.

marzec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>

luty 2015 r.
Nasze gimnazjum i szkoła podstawowa zostały jednym z pierwszych honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma. Poza tabliczką w nowym foyer mamy również swoje krzesło - rząd 6 miejsce 27, a tym samym i kawałek Ostrowca w najlepszym teatrze muzycznym w Polsce. Zapraszamy do TM Roma!

 

 

 

 

 


styczeń 2015 r.
Szkolna akcja turystyczna "I Ty możesz być przewodnikiem" została opublikowana na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

styczeń 2015 r.
Uczniowie klasy II zakwalifikowali się do drugiego etapu aż siedmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty w Kielcach. W konkursie geograficznym naszą szkołę reprezentują 2 osoby, chemicznym - 1, historycznym - 3, j. polskiego - 1, biologicznym - 3, matematycznym - 4 i j. angielskiego - 8.

styczeń 2015 r.
W Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas I-III "Co dwie głowy, to nie jedna" organizowanym przez PG Nr 1, na 28 startujących dwuosobowych drużyn, uczniowie klasy II zdobyli II, a uczniowie klasy I - V miejsce. Warto podkreślić, że obie nasze drużyny zajęły najwyższe miejsca wśród pierwszych i drugich klas. pokonali nas tylko trzecioklasiści, których w tym roku jeszcze nie mamy.

grudzień 2014 r.
Uczennica klasy I zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym "Słowik".

grudzień 2014 r.
Uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń".
film "Konarski czyta książki">>
lista książek, którą chcielibyśmy dostać>>

październik 2014 r.
Dyrektor szkoły otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie w pracę nad rozwojem edukacji.

październik 2014 r.
Recenzje filmowe naszych pierwszoklasistów - "Przeciw polskim stereotypom, czyli historia stulatka realizującego swoje marzenia", "Film o stulatku, czyli każdemu wolno marzyć" oraz "Miłość i śmierć w pigułce. Moje spotkanie z filmem ”Zostań, jeśli kochasz” zostały zamieszczone na stronie kina Etiuda oraz nagrodzone.
zobacz recenzje>>


ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Średnia ocen w klasie I wyniosła 5,08, a frekwencja 96%.

czerwiec 2014 r.
Nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie za bardzo dobre wyniki uczniów wyróżniające się na tle klasyfikacji ogólnopolskiej w VI Ogólnopolskim Sprawdzianie Czytania ze Zrozumieniem zorganizowanym pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Aż sześciu uczniów osiągnęło poziom bardzo wysoki, a czterech wysoki.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy I Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Rozgrywki były zacięte i trwały blisko trzy godziny. Liderami pozostają ci sami uczniowie, którzy zwyciężali do zeszłego roku w szkolnym turnieju NSP, ale na podium pojawili się również nasi nowi uczniowie - tegoroczni debiutanci.

czerwiec 2014 r:
Nasi uczniowie zdobyli aż pięć nagród w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zorganizowanego pod patronatem MEN i instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego -cztery za wynik "bardzo dobry" i jedną za wynik "dobry". Sukces naszych pierwszoklasistów jest tym większy, że kategoria "Ducks", w której wzięli udział, przeznaczona jest dla klas pierwszych i drugich.

maj 2014 r.
Sześciu uczniów zdało egzamin judo na stopnie szkoleniowe KYU. Czterech na pas biały (6 KYU), w tym trójka, która we wrześniu rozpoczęła zajęcia z judo oraz dwoje na pas żółty (5 KYU). Wszyscy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo. Prezes sekcji Judo UMKS "Ostrovia" pochwalił naszych uczniów za wysoki poziom zdobytych umiejętności, a uczeń klasy I został wyróżniony przez komisję egzaminacyjną jako najlepszy zdający. W tym dniu egzamin zdało również trzynastu  uczniów z naszej szkoły podstawowej.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.

Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" w kategorii Kadet.

maj 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce i cztery wyróżnienia w konkursie wiedzy "Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych Ameryki", organizowanym przez MCK i PTT w ramach tegorocznych Dni Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad 130 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nagrody laureatom wręczał V-ce Konsul
Generalny USA w Krakowie - p. Vanja Vucota.
materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce i wyróżnienie w IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Z Francją za pan brat” organizowanego przez I LO. W konkursie uczestniczyło ponad 60 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego.

marzec 2014 r.
Bardzo dobry wynik naszych uczniów w eliminacjach okręgowych Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Nasi pierwszoklasiści zajęli IV miejsce na 10 startujących drużyn. Warto podkreślić, że była to jedyna drużyna składająca
się z uczniów klasy pierwszej.

luty 2014 r.

Sukces naszych pierwszoklasistów w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym "Co dwie głowy to nie jedna" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1. Nasi uczniowie zajęli 5. miejsce na 30. drużyn z klas I-III.

grudzień 2013 r.
Dwoje uczniów klasy I zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, zajmując wysokie VI i XIV miejsce, a w pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze czterech naszych uczniów.

 


zapraszamy również do zapoznania się z:
projektami i programami w jakich bierzemy udział>>
ciekawymi wydarzeniami  w naszej szkole/z udziałem naszych uczniów>> 

 

do góry