Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec/sierpień 2015 r.
Wakacje wakacjami, a w naszych szkołach jak co roku o tej porze praca wre! Remonty, doposażenia, inwestycje, szkolenia, nowe plany i projekty. Najkrócej mówiąc na wypoczynek nie ma czasu… ale za to jaka satysfakcja.

czerwiec 2015 r.
Środki zebrane w ramach akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc” zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a poniżej laurka i podziękowanie klasy II, które jest o wiele cenniejsze niż każdy, nawet największy i najpiękniejszy bukiet.

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej „Zamiast kwiatka niosę pomoc”, która polega na tym, żeby zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli na koniec roku przekazać środki, które zostałyby na nie przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zamiast kwiatem można podziękować nauczycielom w inny sposób – słowem, gestem, uśmiechem.
facebook>>
materiał Radia Eska>>

czerwiec 2015 r.
Piękne miejsca, wspaniała atmosfera, zwiedzanie i zabawa – w czasie tegorocznej „zielonej szkoły” byliśmy w Wiedniu i Bratysławie. Serdeczne podziękowania dla naszych kapitalnych przewodników.

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie dyplomowym kieleckiej filii Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a po premierze mieli możliwość porozmawiać z reżyserem spektaklu i aktorami, pośród których były również uczennice naszej szkoły i gimnazjum.

czerwiec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona przez Świętokrzyskie Forum Młodych Lewiatan do udziału w charakterze prelegentki w V edycji projektu „Szpilki w biznesie”. W ramach projektu organizowane są spotkania kobiet, które odniosły w życiu sukces z młodymi kobietami stojącymi u progu kariery zawodowej. Spotkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań. Projekt zwyciężył w Rankingu Najwyższa Eventualność 2015 w kategorii Rozwój.
o wydarzeniu – portal Nasze Kielce>>
o wydarzeniu na fb>>
prelegentki V edycji>>

Ranking Eventualność 2015>>

czerwiec 2015 r.
Historyczna chwila! Uczniowie szkół niepublicznych po raz pierwszy w historii Ostrowca zostali zaproszeni do udziału w plebiscycie „Uczeń Roku” i mają szansę ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta. Jest to kolejne działanie prezydenta Jarosława Górczyńskiego pokazujące jego zaangażowanie na rzecz równego traktowania wszystkich uczniów niezależnie od tego do jakiego typu szkoły uczęszczają. Dziękujemy! I cieszymy się, że to co jest już standardem w wielu miastach Polski staje się nim również w Ostrowcu.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. „Mały Fotograf – Wielkie Możliwości”. Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych – dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando K-Coy – pasjonaci militarii oraz życia wojskowego, odtwarzający żołnierzy brytyjskich z 42. jednostki komandosów angielskiej marynarki. Na spotkaniu opowiedzieli o swojej pasji i o tym czym jest odtwórstwo historyczne, jak również zaprezentowali swoje umundurowanie i repliki broni palnej oraz podstawy medycyny taktycznej i kamuflażu.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasi gimnazjaliści byli na musicalu „Grease – powrót legendy” w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. W roztańczonym spektaklu, który zakończył się owacjami na stojąco, trzy główne role zagrały ostrowczanki, wśród nich nasza uczennica z klasy I. Do udziału w wyjeździe zaprosiliśmy naszych przyszłorocznych gimnazjalistów oraz uczniów PG 1.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum bierze udział w wojewódzkim projekcie „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności”. Po zakończonym etapie szkolenia kadry, rozpoczynamy pierwsze zajęcia:) Do pilotażu zgłosiliśmy fizykę, geografię, technikę i informatykę.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum rozpoczyna realizację autorskiego projektu „Akademia Sukcesu”, którego celem jest rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich naszych uczniów, a tym samym jak najlepsze przygotowanie ich do życia i odniesienia sukcesu we współczesnym świecie. Warsztaty obejmują zagadnienia tj. świadomość mocnych i słabych stron, odpowiedzialność, współpraca w zespole, asertywność, umiejętność argumentacji, szacunek dla odmiennego zdania, umiejętność poszukiwania i selekcji informacji, autoprezentacja, kreatywne rozwiązywanie problemów, negocjacje, podstawy przedsiębiorczości, planowanie kariery zawodowej i wiele innych.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy V i VI uczestniczą w obozie Euroweek – Szkoła Liderów. Pięciodniowy obóz obejmuje różnorodne zajęcia w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata, w tym: team building, warsztaty z zakresu m.in prezentacji/ autoprezentacji, asertywności i negocjacji, debata oksfordzka, nauka tańców międzynarodowych, a do tego codzienny „energizer” i poznawanie różnych krajów, a na zakończenie multicultural party:)

kwiecień 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej „Przytul hejtera”, która ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu dyskusyjnym „#Kalejdoskop. Tak to widzimy!”, podczas którego ostrowiecka młodzież mówiła o swoich pasjach, działaniach i zainteresowaniach. Wśród aktywnych grup nieformalnych zaprezentowali się m.in. Geocaching-K&K team, 42 Royal Marines Commando GHR, Zespół Pomocy Koleżeńskiej, Kontur, ZHP, entuzjaści fantastyki i iluzji, jak również nasz uczeń, który pasjonuje się m.in. wspinaczką. po prezentacjach o swoich doświadczeniach opowiedzieli
członkowie Młodzieżowej Rady Gminy z Bałtowa, a pod koniec odbyła się część warsztatowa w formie world cafe. W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Świętokrzyska Rzecznik Młodzieży – Barbara Zamożniewicz. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie „Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych”.
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2015 r.
Pierwsze zajęcia w kwietniu spędziliśmy w terenie. Obejrzeliśmy film „Carte Blanche”, zwiedziliśmy XI Doroczną wystawę Fotoklubu Galeria MCK, a podczas zajęć j. angielskiego i historii graliśmy w gry planszowe. Wśród gier historycznych największą popularnością niezmiennie cieszy się „Kolejka” i „303 – Bitwa o Anglię”, a ulubioną grą wykorzystywaną na angielskim jest „Story Cubes”.

marzec 2015 r.
Na zaproszenie uczniów Chreptowicza, w ramach akcji promującej zdrowie, wspólnie tańczyliśmy zumbę. Zajęcia poprowadziła Ewelina Jabłońska, uczennica klasy trzeciej, która będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie w finale XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dobrych Uczynków” organizatorem jest fundacja „Fabryka Aktywności Młodych”, a jego celem promocja bezinteresownego czynienia dobra na rzecz innych oraz promocja wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce. W ramach akcji nasi gimnazjaliści rozdawali mieszkańcom osiedla żonkile życząc im „miłego dnia” i częstowali całą społeczność szkolną słodyczami.
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
Bierzemy udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu AIESEC – „PEACE Cross-cultural Understanding”. Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty w j. angielskim, a jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz doskonalenie j. angielskiego. zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Lawrence (Victor) Chukwudi z Nigerii, Theodoros Kafounis z Grecji i Hajar Idrissi z Maroko.

marzec 2015 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy I tworzący Szkolny Teatr „Antrakt” zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły i gimnazjum na pełen humoru spektakl pt. „Straszny dwór, czyli co się dzieje w naszej szkole kiedy wybije północ”.

marzec 2015 r.
Kolejna przygoda z wielką sceną musicalową za nami – niespełna miesiąc po premierze nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć w TM Roma musical „Mamma Mia!”.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
informacje o musicalu>>
fragment musicalu>>

marzec 2015 r.
VII Szkolne Spotkania Filmowe, poza tradycyjnymi już grami improwizacyjnymi i odgrywaniem mini-scenek aktorskich, poświęcone były kompozycji obrazu filmowego, przestrzeni filmowej i sposobom jej kreowania, a największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził montaż scen, które zostały nagrane na poprzednich zajęciach.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Zakończyliśmy III turę zbiórki makulatury w ramach inicjatywy edukacyjno – charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – „Pomagamy budować studnie w Sudanie – Woda to życie – Makulatura na misje”. Dziękujemy wszystkim szkołom
i instytucjom, które zaangażowały się w akcję.

marzec 2015 r.
Poznajemy kultury Dalekiego Wschodu. Zajęcia z Jin (Blair) Yaoqi i Ryo Miyazaki z Japonii są kolejnym przykładem działań AIESEC, które można realizować w każdym wieku – u nas udało się to od przedszkola aż do gimnazjum.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Akcja ma podkreślać, że reagowanie na sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich, może ograniczyć skalę problemu. Ambasadorem kampanii są koszykarz Marcin Gortat
i psycholog Małgorzata Ohme.
filmik promujący akcję – Marcin Gortat>>
filmik promujący akcję – Małgorzata Ohme>>
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
W ramach wspólnej inicjatywy uczniów, wychowawców i dyrekcji we wszystkich klasach zostały założone „skrzynki różnych (także trudnych) spraw”. Jako, że nie każdy uczeń ma odwagę powiedzieć o swoim problemie czy temacie, który chciałby poruszyć w szkole, może o nim napisać i anonimowo wrzucić do skrzynki. Wychowawcy raz w tygodniu będą sprawdzać ich zawartość, a następnie adekwatnie do potrzeb podejmować odpowiednie działania. Do skrzynek można wrzucać również swoje pomysły dotyczące np. spotkań, wyjść, wycieczek, doposażenia szkoły itp., choć w tym przypadku najlepiej zgłaszać
je bezpośrednio do Samorządu Szkolnego lub dyrektora szkoły.

luty 2015 r.
W zakładce „linki” na stronie naszego gimnazjum zamieściliśmy linki do stron instytucji, organizacji, stowarzyszeń i portali adresowanych do aktywnej i chętnej do działania młodzieży. Zapraszamy do lektury!

luty 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w I Świętokrzyskim Forum Młodzieży organizowanym w ramach Targów Edukacja pod hasłem: „Odpowiedzialność – Kompetencje – Przyszłość”. Adresatem Forum była młodzież otwarta na dyskusję o pomysłach na życie zawodowe i społeczne oraz sposobach realizacji pasji i marzeń. Poza debatą z udziałem ekspertów, a wśród nich Marka Materka – najmłodszego w Polsce prezydenta miasta, nasi uczniowie uczestniczyli także w pokazie eksperymentów FUNIVERSITY, wykładzie pt. „Akademia sukcesu” oraz warsztacie „Bądź super bohaterem! Strategia kreowania kariery zawodowej”. Mieli również okazję zwiedzić stoiska targów, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i musztry klas mundurowych oraz wziąć udział w turnieju historycznych gier planszowych opracowanych przy współpracy IPN, które spodobały im się tak bardzo, że już po feriach będą dostępne w naszej szkole.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
W drugim tygodniu lutego nasi gimnazjaliści przyłączyli się do realizowanego w NSP projektu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC – „KidSpeak”. Projekt obejmował tygodniowe warsztaty w j. angielskim prowadzone przez młodych ludzi z różnych stron świata. Zajęcia w naszych szkołach poprowadzili: Ana Sakandelidze z Gruzji, Jinning (Flora) Yanh z Chin i Pedro Miguel z Brazylii. „KidSpeak” ma na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości, rozwój młodego człowieka jako „obywatela świata” oraz naukę języka angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
Kamera! Poszła. Akcja! W czasie III Szkolnych Spotkań Filmowych, poza projekcją etiudy szkolnej „Przetarty szlak”, odbyły się warsztaty filmowe. Chętni uczniowie podzielili się na trzy grupy i według własnego pomysłu na scenę wcielili się w role osób przed i za kamerą. zajęcia poprzedziła rozmową na temat zagadnień takich jak: podstawowe elementy budowy dzieła filmowego, ekspresja – ruch, gest i mimika twarzy, improwizacja – odgrywanie scenek aktorskich i montaż – główny środek narracji filmowej.

styczeń 2015 r.
Szkolny teatr znów w działaniu. Uczniowie klasy I podczas styczniowego spotkania z rodzicami pokazali krótkie przedstawienie pt. „Syn marnotrawny, czyli opowieść o każdym z nas”. Parafrazując tę znaną wszystkim przypowieść, przedstawili w zabawnej formie uniwersalną prawdę o odchodzeniu i powrocie.

styczeń 2015 r.
Nasi gimnazjaliści spotkali się z pracownikami Straży Miejskiej z Referatu Działań Prewencyjnych. Temat spotkania: „Uzależnienia: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze. konsekwencje dla zdrowia i skutki prawne”. Profilaktyki nigdy za wiele.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka – „Błękitny Promyk Nadziei”, w ramach której w naszych szkołach i przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

grudzień 2014 r.
Nasze gimnazjum aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Tylko w czasie minionych trzech miesięcy było ich kilka: „Woda to życie – Makulatura na misje”, „Dzwonek na obiad”, pomoc dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka oraz stowarzyszenia „Animals”, a tuż przed świętami zakończyliśmy naszą doroczną świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć etiudę filmową „Konrad Wallenrod” autorstwa uczniów „filmowej” klasy trzeciej I LO im. St. Staszica, wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie „Lektury na ekranie”. W czasie zajęć Damian Mirga, Piotr Bęben, Krystian Przysiwek i Mikołaj Karmalski – finaliści X Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, zdobywcy głównej nagrody w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej – opowiedzieli o tym jak powstają ich filmy, skąd biorą pomysły i… dlaczego do kręcenia filmów używają lustrzanki, a nie kamery HD. Następnie zaprosili naszych uczniów do udziału w kilku, bardzo przydatnych w wystąpieniach publicznych, grach improwizacyjnych, które uczą dystansu, swobody i pewności siebie, jak również wprawiają w dobry nastrój.

grudzień 2014 r.
W ramach Europejskiego Dnia Prawnika obchodzonego 10. grudnia, nasi uczniowie spotkali się z mecenas Agatą Grudką, która opowiedziała im o zawodzie prawnika i jego codziennej pracy, różnych specjalizacjach i dziedzinach prawa, przybliżyła pojęcie tajemnicy zawodowej oraz zobowiązań natury etycznej oraz na przykładach pokazała, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia.

grudzień 2014 r.
Naszą szkołę odwiedzi znany polski podróżnik i himalaista – pan Jarosław Gawrysiak.

listopad 2014 r.
Dyrektor naszego gimnazjum – Kinga Wnuk wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody „Dzieci-Dzieciom” – wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni „Fundacji Spełnionych Marzeń”. Cały dochód z wydarzenia – blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
materiał Gazety Wyborczej>>
materiał Fundacji Spełnionych Marzeń>>

listopad 2015 r.
Rozpoczynamy wykorzystanie w nauce języków obcych aplikacji Insta.Ling, która powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, a nauczyciele dostają szczegółowe raporty o systematyczności jego pracy i postępach w nauce.
więcej informacji>>

listopad 2014 r.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasi uczniowie zwiedzili ostrowiecką firmę ETC sp. z o.o., czołowego producenta i dostawcy ceramicznych materiałów zdobniczych w Polsce i Europie, poznali procesu produkcji od zamówienia do wysyłki, zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz spotkali się z v-ce prezes firmy, która opowiedziała im o historii firmy, schemacie organizacyjnym, zakresie produkcji i aktywności rynkowej oraz planowanej strategii na najbliższe lata. W tym czasie naszą szkołę odwiedziła również p. Katarzyna Bąk, która poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych do prowadzenia własnej firmy w XXI wieku.

listopad 2014 r.
Naszą szkołę i gimnazjum odwiedził Wiceminister Gospodarki Arkadiusz Bąk. Pan Minister zwiedził naszą siedzibę, spotkał się z uczniami wszystkich klas, a najwięcej czasu, w związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, poświęcił gimnazjalistom. W czasie spotkania rozmawiał z nimi o tym z czego polska słynie na świecie, mówił o sukcesach polskich przedsiębiorców i o rodzimej produkcji oraz o istocie właściwego wyboru kierunku nauki dla przyszłej pracy zawodowej. Przybliżył im również zagadnienie przedsiębiorczości i tego co znaczy być przedsiębiorczym oraz przedstawił prosty wzór na sukces: sukces = (wiedza + wartości) x zaangażowanie, podkreślając jak ważne w jego osiągnięciu jest zaangażowanie.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2014 r.
Nasze szkoły zostały przyjęte do międzynarodowego programu „Destination ImagiNation – oczyma wyobraźni”, który jest największym na świecie edukacyjnym programem dla dzieci, młodzieży i studentów rozwijającym kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Program zachęca uczestników do podejmowania procesu tworzenia w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości, uczy pracy zespołowej i zarządzania czasem oraz rozwija umiejętność skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. W pierwszym roku powołane zostaną dwa zespoły – jeden w szkole podstawowej w klasie VI, a drugi w gimnazjum w klasie I. Warto w tym miejscu dodać, że kreatywność, komunikacja i praca zespołowa zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej priorytetami w perspektywie edukacyjnej na lata 2014-2020.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2014 r.
Happy Halloween!
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
W czasie pierwszych w tym roku szkolnym, szkolnych spotkań filmowych nasi uczniowie zobaczyli uhonorowany licznymi nagrodami film dokumentalny w reżyserii Sławomira Fabickiego pt. „Męska sprawa”. Temat zajęć – „W grupie jestem odpowiedzialny za innych. pozytywne i negatywne zachowania wobec przemocy i agresji”.

październik 2014 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w internetowej transmisji z muzeum POLIN lekcji na żywo pt. „Opowieść o Żydach polskich” prowadzonej przez aktorkę Marię Seweryn i prezentera Macieja Orłosia.
więcej informacji>>

październik 2014 r.
„Sąd nad Antygoną, czyli teatr w klasie.” Podczas nietypowej lekcji języka polskiego, której celem było m.in. uświadomienie roli prawa w życiu społecznym, uczniowie klasy pierwszej mieli okazję wygłosić samodzielnie zredagowane mowy sądowe i wejść w rolę sędziego, oskarżyciela, obrońcy lub uczestnika procesu. W czasie rozprawy wykorzystano program voki.com (awatary) i xmind (mapy myśli), które łączyły tradycję z nowoczesnością.

październik 2014 r.
W ramach tegorocznych XV Ostrowieckich Spotkań Filmowych nasi uczniowie zobaczyli w kinie Etiuda dwa filmy – „Zostań jeśli kochasz”, reż R.J. Cutler oraz „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”, reż. Felix Herngren.

październik 2014 r.
Wspólnie z fundacją „Miśka Zdziśka – Błękitny Promyk Nadziei” w naszym przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum zbieraliśmy kilkadziesiąt tysięcy plastikowych nakrętek, żeby pomóc walczącemu z chorobą sześcioletniemu Kacperkowi.

październik 2014 r.
W tym roku w Dniu Patrona Szkoły, zamiast tradycyjnego rajdu, nasi uczniowie wzięli udział w grze terenowej związanej z osobą Stanisława Konarskiego.

październik 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Grosz do grosza” przeprowadzonej w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Dochód zostanie przeznaczony na zapewnienie ciepłego posiłku dzieciom z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, bezrobocia, alkoholizmu czy niepełnosprawności.
informacje o programie>>

październik 2014 r.
Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Prezydenta RP – „Awangarda edukacji – 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce”. Na spotkaniu mówiono o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik-Rostkowska.  Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tys. niepublicznych szkół, w których uczy się blisko 180 tys. uczniów.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2014 r.
W klasie I i II rozpoczęły się warsztaty z przedsiębiorczości obejmujące sześć bloków tematycznych – budżet, jak i gdzie można zarobić pieniądze, podatki, oszczędności, sztuka negocjacji, własna firma.

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze włączyli się w zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt organizowaną w hipermarketach Tesco przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals”. Na rzecz Animalsów w naszej szkole trwa również całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek.

wrzesień 2014 r.
Pamiętamy o 75. Rocznicy Powstania Państwa Podziemnego – 27. września zajęcia historii poprowadził pan Marek Wójcicki – kustosz Muzeum Historyczno-Archeologicznego.

wrzesień 2014 r.
Fundacja „Polska Moja-Ojczyzna” we współpracy z naszym gimnazjum realizuje projekt „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”. Celem projektu jest współdziałanie młodzieży z Polski i Ukrainy, rozwój wiedzy o obydwóch krajach, doskonalenie języka angielskiego, a jednocześnie promocja naszego miasta i regionu świętokrzyskiego. Grupa młodzieży z Ukrainy odwiedziła naszą szkołę pod koniec września.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
Realizujemy kolejny projekt Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC – „Make it Possible”. Projekt ma na celu rozbudzenie świadomości uczniów w zakresie Milenijnych Celów Rozwoju, do których osiągnięcia zobowiązali się członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonych, rozwój sprawności językowych oraz osobisty rozwój młodego człowieka jako obywatela świata. Zajęcia w naszym gimnazjum prowadzili Cristopher Corobo z Wenezueli, Anya Yastrebova z Rosji i Malith Withanaarachchi ze Sri Lanki. Tym razem, dzięki obecności Crisa, nasi uczniowie mieli możliwość doskonalić nie tylko swój angielski, ale również hiszpański.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
W tym roku do planu zajęć dodatkowych postanowiliśmy włączyć zajęcia jogi, o której mówi się, że jest kluczem do lepszego
i zdrowszego życia. Zajęcia koncentrują się na sprawności fizycznej i relaksie bez elementów filozoficznych i religijnych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał w Gazecie Ostrowieckiej – sprostowanie >>

wrzesień 2014 r.
W klasie II zaplanowano również nowe koła – fizyczno-chemiczne i biologiczno-geograficzne oraz koło j. angielskiego przygotowujące do certyfikatu FCE.

wrzesień 2014 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego powitaliśmy kolejny rocznik pierwszoklasistów oraz pierwszych stypendystów naszej szkoły – finalistów wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego. Gościem naszej uroczystości był Poseł na Sejm RP – p. Jarosław Górczyński. Otrzymaliśmy również życzenia ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Edukacja Kinga Wnuk, Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Henryka Sienkiewicza 65, tel.: 41 262 83 20, e-mail: kontakt@edukacja.org.pl