Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2008/2009

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Nowa Era. W nowym roku szkolnym realizacja obowiązującej podstawy programowej w zakresie kształcenia zintegrowanego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa.

sierpień 2009 r.
Organ prowadzący szkołę podpisał umowę patronacką z wydawnictwem Pearson Longman. W nowym roku szkolnym nauczanie języka angielskiego będzie prowadzone pod patronatem metodycznym wydawnictwa. Nowoczesne oprogramowania wydawnictwa Pearson Longman łączące podręcznik z tablicą multimedialną idealnie wpisują się w nowoczesny model nauczania naszej szkoły.

czerwiec 2009 r.
O wypowiedź w sprawie zastosowania Systemu Interwrite w naszej szkole poprosiło nas ogólnopolskie czasopismo branżowe  „ITReseller” nr 12/2009 – „Tablice interaktywne zdobywają rynek.” – tekst artykułu>>

czerwiec 2009 r.
I Szkolny Mini-Turniej Tenisa Ziemnego pod patronatem ogólnopolskiej organizacji „Atp – gram, bo lubię”.

czerwiec 2009 r.
I Szkolne Zawody Pływackie.

maj 2009 roku
Bardzo dobre wyniki tegorocznych testów kompetencyjnych, sprawdzające efekty nauczania w każdej z klas – 92% stanowią wyniki w przedziale ocen od 4,5 do 6.

maj 2009 r.
Sukces w ogólnopolskim onkursie „Kangurek matematyczny”. Dwóch uczniów klasy II osiągnęło najwyższy wynik w tej kategorii wiekowej – bardzo dobry.

maj 2009 roku
Prace plastyczne uczennic klasy I otrzymały I i II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „101 rad na zdrowe życie”.

czerwiec 2009 r. 
Prezydent naszego miasta Jarosław Wilczyński uczestniczył w oficjalnym wdrożeniu w naszej szkole systemu testowego – Interwrite PRS, który pozwala na bieżącą kontrolę efektów nauczania i razem z naszymi uczniami odpowiadał na pytania za pomocą pilotów.

maj 2009 r.
Nagrywamy film o naszej szkole.

kwiecień 2009 r.
O metodach nauczania w naszej szkole napisano w ogólnopolskim miesięczniku „Dyrektor szkoły” nr 4/2009, dodatek „Nowe technologie w szkole.”
tekst artykułu>>

marzec 2009 r.
Naszą szkołę na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Muzoł odwiedził pan Minister Krzysztof Stanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

luty 2009 r.
O naszej szkole napisano na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty
materiał KO>>

styczeń 2009 r.
Nasza szkoła podpisała umowę partnerską ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Szkoła” – organizatorem akcji „1% dla szkoły twojego dziecka”. Partnerem strategicznym akcji jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Numer identyfikacyjny naszej szkoły: 500000046775. Dzięki tej umowie każdy z naszych rodziców może przekazać swój 1% podatku na rzecz realizacji celów statutowych szkoły.

styczeń 2009 r.
Otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego Text Oxford Plus English Plus. Ośmiu uczniów klasy II zostało laureatami konkursu, w tym aż sześciu I stopnia. Wyniki cieszą podwójnie, ponieważ konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich.

grudzień 2008 r.
Uczniowie klasy II zdobyli Małą Odznakę PTTK – Turysta Przyrodnik w stopniu „odznaka popularna” oraz odznakę jubileuszową „Rok w Przyrodzie PTTK 2008”.

październik 2008 r.
Naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty

czerwiec 2008 r.
Dyrekcja naszej szkoły została zaproszona na spotkanie w Warszawie z panią Minister Edukacji Narodowej Katarzyną Hall poświęcone planowanej na rok szkolny 2009/2010 reformie szkolnictwa.

Edukacja Kinga Wnuk, Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Henryka Sienkiewicza 65, tel.: 41 262 83 20, e-mail: kontakt@edukacja.org.pl